Jump to content


Photo
- - - - -

дозиране


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Християн Златев

Християн Златев

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 18.06.12 г. в 12:45

здрасти на всички отново. пак съм аз новият е-пушач :D вече 5 дена съм само на електронната си цигара дори и да бях разочарован в самия старт като разбрах че са ми продали китайски боклук с име EGO-T които прилича на EGO-T но тече като Ниагара. Все пак с един нов изпарител стана номера, само батерията остана китайска а тя не мисля че е важна и та на въпроса ми, по принцип докато пушех бях на бял давидов, след като се посъветвах с момчетата в магазина ми препоръчаха на деканг "Парламент" мисля че казаха който е 18 мг. Много ми харесва и въобще не искам цигари дори и да са на масата до мен, проблема ми е че не знам дали не прекалявам някъде прочетох че 1мл никотинова течност се равнява на 20 цигари, аз 20 цигари ги пушех за ден до ден и половина а сега изпарявам 1,5 а може и 2 мл никотинова течност за ден. Прекалявам ли или е нормално

#2 extext

extext

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 18.06.12 г. в 13:40

Здравей,

и аз съм нов, изпарявам от 7 дни, само информативно аз ям по 4 пълнителя, моя колега яде 6 броя и се чувства добре, според мен твоята норма е страхотна, браво !

А за ментетата на eGo преди да почна знаех че са боклуци, до преди малко спорех с един дето искал да си купи за 25 $ същите като моите - аз му казах че ако иска да ходи с оплескани дрехи да си ги купува.
eGo-C

#3 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 18.06.12 г. в 14:08

Малко да уточним - "ментетата на Его" би трябвало да се чете "кофти имитации на Его"
eGo™ е търговска марка на Джойтек, а те са китайска фирма. Други големи производители на е-цигари, с резба 510/еГо съвместими са Смоктек, МиТ, Вижън. Така че и израза "китайски ментета" пак е малко двусмислен, то 90% от цигарите се произвеждат или от тези фирми или по техен патент.
Но вече за 20$...ако е само батерия, стар модел, може би ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#4 extext

extext

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 18.06.12 г. в 14:12

Благодаря за инфото, но човека го интересува повече количеството изпаряване за ден :)
eGo-C

#5 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 18.06.12 г. в 14:28

Благодаря за инфото, но човека го интересува повече количеството изпаряване за ден :)

Изпарява колкото му се изпарява, това да не е разход на бензин на 100км?
Стига да се чувства заситен, да не изпитва главоболие и гадене, значи изпарява колкот е "жаден". Има хора, които изпаряват по 200мл на месец, а други карат с 50мл месец, месец и половина. Това критерии ли е? Въпроса е, че не се поглъщат останалите гадости, с които се "препушва" с тютюневите.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#6 Християн Златев

Християн Златев

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 18.06.12 г. в 14:59

офтопик: ами не смятам че е редно да пишат на кутията еГо-Т тм щом не е. Единствената разлика е че едното се произвежда ор Джойтек а моето е произведено от Джомотек което само по себе си е заблуда тъй като предполагам целта е била да купиш имитацията като мислиш че си взимаш оригинала, все пак грешката е моя че не посетих този сайт или сайта на Джойтек както направих по късно за да видя статията им за имитациите и статията им за легит вносителите за България.

а иначе незнам колко никотин трябва да погълна че да се гътна сигурно съм далеч от нормата но все пак на дали разликата между примерно 1 мл и 100 мл е една и съща демек я няма :D това ми беше и въпроса дали не пренасищам тялото си на никотин.

#7 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 18.06.12 г. в 15:13

офтопик: ами не смятам че е редно да пишат на кутията еГо-Т тм щом не е. Единствената разлика е че едното се произвежда ор Джойтек а моето е произведено от Джомотек което само по себе си е заблуда тъй като предполагам целта е била да купиш имитацията като мислиш че си взимаш оригинала, все пак грешката е моя че не посетих този сайт или сайта на Джойтек както направих по късно за да видя статията им за имитациите и статията им за легит вносителите за България.

а иначе незнам колко никотин трябва да погълна че да се гътна сигурно съм далеч от нормата но все пак на дали разликата между примерно 1 мл и 100 мл е една и съща демек я няма :D това ми беше и въпроса дали не пренасищам тялото си на никотин.



Няма да се притесняваш ...
2мл дневно си е абсолютно нормално
Някой пушим по 7-8 дневно и се чувстваме добре :smiley_emoticons_joint:

#8 extext

extext

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 18.06.12 г. в 16:43

Аз знам от търговеца на течности че максималната доза никотин за денонощие не трябва да надхвърля 60mg след тази стойност е рисково. Или ако пушите 18mg сокче, трябва максимално да се изпарява по 3,33 пълнителя. Ако, ползвате сокче от 9мг можете спокойно да си позволите 6бр.пълнителя :drinks:

Е аз съм малко отгоре,(4бр.х18мг=72мг) но какво да се прави като ми се изпарява :smiley_emoticons_joint:

Само да уточня в 1мл от 18мг сокче има 18мг никотин

Edited by extext, На 18.06.12 г. в 16:53.

eGo-C

#9 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 18.06.12 г. в 17:12

Аз изпарявам по 6/7пълнителя 18мг. на ден–досега без проблем :smiley_emoticons_joint:


chelsea f.c.


#10 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 18.06.12 г. в 17:33

Пуши си колкото ти е кеф.Парламента на деканг е много добър избор.Това дали прекаляващ ще разбереш тогава и само тогава ,когато ти прокървят венците :smoking-8570:

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#11 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 18.06.12 г. в 18:10

Пуши си колкото ти е кеф.Парламента на деканг е много добър избор.Това дали прекаляващ ще разбереш тогава и само тогава ,когато ти прокървят венците :smoking-8570:


Колега, тази информация за прокървяването на венците от къде я прочете/изчерпа? Линкове може ли? Живо се интересувам от това, т.к е възможно да имам подобен проблем..

#12 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 18.06.12 г. в 19:47


Пуши си колкото ти е кеф.Парламента на деканг е много добър избор.Това дали прекаляващ ще разбереш тогава и само тогава ,когато ти прокървят венците :smoking-8570:


Колега, тази информация за прокървяването на венците от къде я прочете/изчерпа? Линкове може ли? Живо се интересувам от това, т.к е възможно да имам подобен проблем..

Там където отиваш,ние дъртите вайпъри от там се връщаме.:-D това с венците не е на майтап а е признак на никотиново предозиране не само при ел.цигарите а въобще.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#13 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 18.06.12 г. в 23:01

Аз знам от търговеца на течности че максималната доза никотин за денонощие не трябва да надхвърля 60mg след тази стойност е рисково. Или ако пушите 18mg сокче, трябва максимално да се изпарява по 3,33 пълнителя. Ако, ползвате сокче от 9мг можете спокойно да си позволите 6бр.пълнителя :drinks:

Е аз съм малко отгоре,(4бр.х18мг=72мг) но какво да се прави като ми се изпарява :smiley_emoticons_joint:

Само да уточня в 1мл от 18мг сокче има 18мг никотин

Колко е усвоямостта на никотина при изпаряване? 100% не е! Тогава къде е мярката? А като няма мярка, какви бакалски сметки правим или се позоваваме на тях?!



Пуши си колкото ти е кеф.Парламента на деканг е много добър избор.Това дали прекаляващ ще разбереш тогава и само тогава ,когато ти прокървят венците :smoking-8570:


Колега, тази информация за прокървяването на венците от къде я прочете/изчерпа? Линкове може ли? Живо се интересувам от това, т.к е възможно да имам подобен проблем..

Там където отиваш,ние дъртите вайпъри от там се връщаме.:-D това с венците не е на майтап а е признак на никотиново предозиране не само при ел.цигарите а въобще.

Сори - пиша на последният пост по темата! Нищо лично.
Кървенето на венците се получава от липса на витамини или от бактерии. При условие, че при изпаряване си набутваш в устата една и съща "химикалка" в продължение на месеци, може да се очакват проблеми с устната кухина. Преди две години бях изпарител за почти седем месеца и, поне за на мен, ми стана ясно, че някои компоненти се сменят без да са се повредили просто, щото не могат да се поддържат.

п.с. Възпалени венци от цигари - вероятно зависи от човека. Пушач от 28 години и проблем с венците от пушене не съм имал (на аналогови нормата ми е 50 цигари на ден), от тия на ток... само ми се мокри носа :)
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#14 extext

extext

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 18.06.12 г. в 23:47


Аз знам от търговеца на течности че максималната доза никотин за денонощие не трябва да надхвърля 60mg след тази стойност е рисково. Или ако пушите 18mg сокче, трябва максимално да се изпарява по 3,33 пълнителя. Ако, ползвате сокче от 9мг можете спокойно да си позволите 6бр.пълнителя :drinks:

Е аз съм малко отгоре,(4бр.х18мг=72мг) но какво да се прави като ми се изпарява :smiley_emoticons_joint:

Само да уточня в 1мл от 18мг сокче има 18мг никотин

Колко е усвоямостта на никотина при изпаряване? 100% не е! Тогава къде е мярката? А като няма мярка, какви бакалски сметки правим или се позоваваме на тях?!


Ами кажи като си толкова вещ - колко процента ?
eGo-C

#15 boby

boby

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted На 19.06.12 г. в 00:49

Няма как да се сметне възприемането на никотин защото всеки изпарява различно-някой правят дълги 5 секундни дръпки, други пафкат по бързо,трети подпушват,четвърти незнам как си и т.н.Изпарявам от 28 месеца и признаците при предозиране при мен са:главоболие,изпотяване и понякога световъртеж.И трите признака се получиха след изпарение на 38мг.мл. течност докато от 24 или 18 никога не съм имал проблеми така че спокойно,не може да ритнеш камбаната толкова лесно :smiley_emoticons_joint:.
Death Metal Fan

#16 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 19.06.12 г. в 01:50

Колко е усвоямостта на никотина при изпаряване? 100% не е! Тогава къде е мярката? А като няма мярка, какви бакалски сметки правим или се позоваваме на тях?!

Именно! :sSig_goodjob2:
В момента съм на около 5мл дневно. Концентрация-20мг/мл /селф мейд/
И тези 5 мл някой път отиват към 8-10 като захапя кабела от компютъра.Никакви проблеми...ама никакви.
Както всички казват, усещането за предозиране е чисто самонаблюдение. Кървене на венци, бучене в куфалника и ушите, виене на свят. За съжаление тук не съществува задръстването от обикновените цигари и няма как да се получи самозатапване за определен период от време

#17 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 19.06.12 г. в 09:54

За съжаление трябва да отбележа, че количеството усвоен зависи доста и от системата (т.е. самата цигара). Доскоро пушех само 306 атомайзери с накапване - никога не съм имал проблем с главоболия и т.н., напротив, ако се случеше да запаля 3-4 аналогови - тогава се почваха тътнежите в главата.

От седмица и нещо съм на GS VV мод с неговите си картомайзери, не вдигам над 4.1-4.2V напрежението, но постоянно препушвам и кръвното ми взе да играе. Явно още свиквам, но усвоеният никотин съм убеден, че съм го вдигнал драстично, за да получавам такива ефекти (това при положение, че кръвното ми по принцип е стабилно 120-130/80 и не се влияе особено от цигарите, не е като да не съм го мерил, имам едно наум за високото кръвно). Започвам да си мисля, че температурата на парата играе някаква роля - при 306 вдишаната пара е значително по-топла и нямам никакво усещане за сухота, тук понякога усещам, че ми пресъхва устата. Предполагам важи за повечето картомайзери и особено за LR такива.

Ако имаше как да открия закономерност, без да препушвам постоянно - щях, просто споделям някакво наблюдение. Според мен 50мл на месец (до 100, ако сте с атомайзер, който гълта повечко, с 306 изхвърлям поне половин милилитър под формата на течове под капачката) е абсолютно безпроблемно. Вече по 3-4 милилитра на ден, ако не тече цигарата, са си доста. Но пък има хора, пушили по 3 кутии цигари преди това, за тях сигурно не е никакъв проблем.

#18 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 19.06.12 г. в 10:21



Пуши си колкото ти е кеф.Парламента на деканг е много добър избор.Това дали прекаляващ ще разбереш тогава и само тогава ,когато ти прокървят венците :smoking-8570:


Колега, тази информация за прокървяването на венците от къде я прочете/изчерпа? Линкове може ли? Живо се интересувам от това, т.к е възможно да имам подобен проблем..

Там където отиваш,ние дъртите вайпъри от там се връщаме.:-D това с венците не е на майтап а е признак на никотиново предозиране не само при ел.цигарите а въобще.


Преди да почна с елетронните пушех от 40 гр/ден чист тютюн (80 цигари) които са много по силни от купешките.. не съм имал проблем с венци или зъби. Сега след почистване на зъбен камък се получи за кратко парадонтоза, но това е нормално. Също така се наливах с вода за уста съдържаща ПГ, ВГ, ПЕГ и хлорхексидин, от който ми позеленяха зъбите. Парадонтозата и кървенето спряха. Попитах зъболекарката дали позеленяването не се дължи на течността от ел. цигара, а тя ме увери че не е възможно да се дължи на нея и особенно на ПГ и ВГ. Каза че съм имал никотинови отлагания по венците като на пушач, но дотам. Пуша по и аз нз колко течност..5-6-7 с концентрация 24мг.

#19 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 19.06.12 г. в 13:33

Кървящите венци съм ги срещала като симптом на отказването на цигарите, а не на предозирането с никотин. Нещо от рода, че се срещат при един на 30-40 отказващи. И че бивши пушачи са по-податливи на проблеми с венците.

А капането на нослето си е в краткия списък симптоми на отказалите цигарите, доколкото си спомням.

Мисълта ми е, че за нов електронен пушач лошите ефекти може да не са от твърде много електронно пушене, а просто от спирането на цигарите. И тъй като нещата много се различават от човек на човек, ако се притеснявате - намалете дозата и ще видите има ли ефект.

Абсолютно съгласна със забележките за различните системи.

А пък някой ако почне да ви приравнява милилитри течност към брой изпушени цигари, особено на сайт продаващ електронни цигари, най-добре е да не го слушате :) (лично мнение).

Имала съм и дни с над 10 милилитра + изблизана, нагълтана течност и течащи атомайзери и т.н. Ми нищо, най-много да се ококоря през нощта и да не мога да спя. Знам за хора, на които им е прилошавало обаче.

Забележките за 3-4-5 мл на ден, обикновено смятани за нормално. Това е добра база за начало - чисто физически дори и атомайзер ламя да имате, ако количеството милилитри е голямо, значи цигарата не ви излиза от устата. Това или е повтаряне на навика да се пуши фас от фас или има нужда да се вдигнат милиграмите.

Аз лично все още си влизам в режим "локомотив" от време на време, не защото ми се пуши, а защото ми е досадно/нервно/скучно. За тези случаи просто отивам и наливам по-слаба течност, колкото да пуфка нещо там.

Намерете си собствения ритъм и милиграми, пробвайте се няколко дни и толкова. Струва си "мъката" и средствата.


Добавено: Присетих се за един топик в руския форум и отидох да го прегледам. Там има всякакви теории за кървенето на венците. Харесах си този пост:
http://www.ecigtalk....html#post914870

Edited by Массаракш, На 19.06.12 г. в 14:53.


#20 Християн Златев

Християн Златев

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 19.06.12 г. в 18:22

мале като чета какви количества поглъщате хора се чувствам така все едно никога не съм пушил както е-цигари така и тютюневи такива :D но тази тема определено стана интересна въпреки че много се отклони от първоначалната мисъл като я писах :D едно е ясно, вече съм спокоен че пуша кажи речи нищо в сравнение с повечето от вас а Вие щом още пишете значи няма се гътна скоро :D благодаря за всичкото инфо което давате наоколо за новаци като мен все полезна информация :)