Jump to content


Photo
- - - - -

Какво става с магазините за е-цигари!?


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 25.09.12 г. в 09:40

Здравейте,

Тъкмо реших да направя поръчка на няколко стоки за мен и колеги и с изненада установявам, че в почти всички магазини има яко липси. Липсват батерии, липсват картомайзери, глави, много от популярните течности. И тук е така и в магазина в Пловдив е така.

Някакъв бум на пазаруване ли има или са спрени доставките от Китай, което силно ме съмнява?
Какъв е тоя вакуум, някой има ли си на идея?

#2 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 25.09.12 г. в 12:49

И двете. А не подценявай празниците на китайците, имат навика да не работят по 7-14 дни и то няколко пъти в годината :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#3 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 25.09.12 г. в 13:27

Уфф, верно бе! Тия артисти имаха някви джамбурета.

#4 74@gmail.com

74@gmail.com

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 25.09.12 г. в 18:46

И тук е така и в магазина в Пловдив е така.




Виж на Брезовско шосе , аз в понеделник бях там - имаха повечето чаркове. Но откъм течности бяха зле, но си намерих каквото ми трябваше.... те сега китайците са в почивка - дълга :) повечето им сайтове пишат че 7 дни няма да работят и да не са луди като нас , ние даже и в неделя ако може и тогава ще работим

#5 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 25.09.12 г. в 22:03

Одеве им се обадих да ги питам къв е тоя дефицит. Таман се зарибих да изпарявам и половината неща дет съм ги набелязал ги хвана мъгла.
Другия вторник зареждат, в сряда било най-сигурно.

#6 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 25.09.12 г. в 22:05

7 Ама работни дни.....без официалните празници което прави към 16-18 работни дни. Напомня ми на предколедните ми поръчки.....пристигнаха за женския празник 8-ми март
Хванах Коледа.....Нова година...разгонването на бялата панда мен***а на сивата мишка ......окапване на люспите на крокодила и какво ли още не :smoking-8570:
Много почива тая сган бе. само им намигни и са го нарекли почивен ден или празник :( :thumbdown:

Edited by batko32, На 25.09.12 г. в 22:07.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#7 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 25.09.12 г. в 22:52

Хахахааа, тия да не с всичките майстори!? :) Като в оня виц:

Събрал се синдиката на майсторите да решава кои дни ще са работни. Излязал шеф-диригент-майстора и казал:
- Вижте са колеги, много тежко стана положението - 5 работни са си много. Предлагам да обявим петък за национален, международен вселенски ден на майстора, който трае 3 дни и 3 нощи, а понеделник за почивен ден, да можем да си починем от празниците.
А един майстор казал:
- Абе, колеги, не бива така да подценяваме четвъртъка, все едно Коледа без Бъдни вечер. Предлагам да обявим четвъртък за национален ден за подготовка за празника "Ден на майстора". Ами тоя вторник? Всички знаят, че през почивните дни, какъвто е понеделник се пие, а това много натоварва психически и физически. Предлагам вторник да е ден за спане и лечебно възстановяване от почивните дни.
Единодушно гласували "ЗА". А един майстор повдигал вежди сумтял и се ослушвал недоволно. Най-накрая станал и възмутено възкликнал:
- Епа всека сряда ли ше работим, да го еб@!

#8 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 25.09.12 г. в 23:45

Имат много работна ръка, могат да си позволят да почиват често. Пък и не са чак толкова много празниците (в Щатите да речем са повече). :)

1 Jan New Year's Day
2 Jan New Year's weekend
3 Jan New Year's weekend
22 Jan Spring Festival Golden Week holiday
23 Jan Chinese New Year
24 Jan Spring Festival Golden Week holiday
25 Jan Spring Festival Golden Week holiday
26 Jan Spring Festival Golden Week holiday
27 Jan Spring Festival Golden Week holiday
28 Jan Spring Festival Golden Week holiday
6 Feb Lantern Festival
23 Feb Zhonghe Festival
8 Mar International Women's Day
12 Mar Arbor Day
4 Apr Qing Ming Jie
1 May Labor Day / May Day
4 May Youth Day
1 Jun Children's Day
23 Jun Dragon Boat Festival
1 Jul CPC Founding Day
11 Jul Maritime Day
1 Aug Army Day
23 Aug Double Seven Festival
31 Aug Spirit Festival
30 Sep Mid-Autumn Festival
1 Oct National Day
2 Oct National Day Golden Week holiday
3 Oct National Day Golden Week holiday
4 Oct National Day Golden Week holiday
5 Oct National Day Golden Week holiday
6 Oct National Day Golden Week holiday
7 Oct National Day Golden Week holiday
23 Oct Double Ninth Festival


Edited by Sisq0, На 25.09.12 г. в 23:47.


#9 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 10.10.12 г. в 10:35

Напомня ми на предколедните ми поръчки.....пристигнаха за женския празник 8-ми март

Всъщност започнаха предколедните поръчки на търговците, затова настана глад. Всяка година с 10-15 дена по-рано, писна ми...

#10 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 10.10.12 г. в 12:01

Всяка година с 10-15 дена по-рано, писна ми...

Сетих се за една песен на Спенса:

Писна ми от всичко
най-вече от играта дребна
...
дезертьори и пушачи - няма такава нация
да живееш за емиграция и легализация
...
след цигарката обичам да запаля цигарката
втората до половина пуша, а на първата и угарката

Не, че ще ти стане по-готино, ама никога не е късно да си пуснеш нещо яко и да кълчиш кълки истимаро :whistle2: .
Мисля, че ако тенденциите продължават, скоро ще се появи завод за производство на електронни цигари в БГ или някъде наоколо. Оня ден слушах някаква телевизия (рядко гледам), че имало 200% ръст в продажбата на електричките. Само не разбрах от началото на годината или от кога. А пък производството на цигари български марки, като "Кинг" спаднало с 50%.

Edited by PhrozenCrew, На 10.10.12 г. в 12:01.


#11 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 10.10.12 г. в 22:22

200% - като относителна величина - бива, ама да се надяваме, че абсолютните измерения все още не са в полезрението на законотворците (министър Дянков де)

(Албания удвоила производството на телевизори - миналата година 1, тази година - 2 :) )

#12 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 10.10.12 г. в 22:28

200% - като относителна величина - бива, ама да се надяваме, че абсолютните измерения все още не са в полезрението на законотворците (министър Дянков де)

(Албания удвоила производството на телевизори - миналата година 1, тази година - 2 :) )

Принципно си много прав, но надеждите обикновено остават излъгани.
Така или иначе мен/нас в момента това не ни интересува особено и ни остава да се наслаждаваме на пируетите на Брюкселските зелки/респ. нашите репи в парламента/ по отношение на въвеждането на акциз за това ужасно увреждащо здравето нещо-изпаряването на никотин! :Koshechka_08:

#13 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 12.10.12 г. в 10:02

200% - като относителна величина - бива, ама да се надяваме, че абсолютните измерения все още не са в полезрението на законотворците (министър Дянков де)

Абе ръст има сериозен, вече са няколко по-читавите онлайн магазини и офлайн никнат като гъби (и повечето продават на нечовешки печалби). А Дянков си прибира своето - мито, ДДС, някакви такси за батериите, хич не могат да се оплачат мен ако питаш. Не знам дали прибира отвсякъде обаче (искрено се съмнявам). А и процентно - повечето хора с електронни цигари се връщат към другите по някое време, т.е. за момента не губят особено.

Имат много работна ръка, могат да си позволят да почиват често. Пък и не са чак толкова много празниците (в Щатите да речем са повече). :)

1 Jan New Year's Day
2 Jan New Year's weekend
3 Jan New Year's weekend
22 Jan Spring Festival Golden Week holiday
23 Jan Chinese New Year
24 Jan Spring Festival Golden Week holiday
25 Jan Spring Festival Golden Week holiday
26 Jan Spring Festival Golden Week holiday
27 Jan Spring Festival Golden Week holiday
28 Jan Spring Festival Golden Week holiday
6 Feb Lantern Festival
23 Feb Zhonghe Festival
8 Mar International Women's Day
12 Mar Arbor Day
4 Apr Qing Ming Jie
1 May Labor Day / May Day
4 May Youth Day
1 Jun Children's Day
23 Jun Dragon Boat Festival
1 Jul CPC Founding Day
11 Jul Maritime Day
1 Aug Army Day
23 Aug Double Seven Festival
31 Aug Spirit Festival
30 Sep Mid-Autumn Festival
1 Oct National Day
2 Oct National Day Golden Week holiday
3 Oct National Day Golden Week holiday
4 Oct National Day Golden Week holiday
5 Oct National Day Golden Week holiday
6 Oct National Day Golden Week holiday
7 Oct National Day Golden Week holiday
23 Oct Double Ninth Festival


Това са ... нека го наречем официалните. Само че и те са като при нас - винаги им дават по нещо отгоре. При тях - повече, понеже е възможно да пътуват ден и повече до родното си място. Едно време в Сайлебао една китайка каза, че тръгва към вкъщи (при почивни 8 дена) и щяла да ми върне отговор на третия ден, като стигнела...

#14 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 12.10.12 г. в 13:25

Така си е, отделно си имат bank holidays и cultural holidays. Имаме офис в Пекин и през две седмици почиват, но пък като работят - работят всеки като за трима. Не мога да им отрека, че са доста продуктивни и наваксват.

#15 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 12.10.12 г. в 23:13

Не мога да им отрека, че са доста продуктивни и наваксват.

Че са продуктивни-спор няма! Ама кво ме грее мен тая работа, след като моето производство спира понеже чакам някой да се напразнува и да ми прати компоненти.

#16 Putencio

Putencio

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 3.11.12 г. в 15:36

Здравейте,

Тъкмо реших да направя поръчка на няколко стоки за мен и колеги и с изненада установявам, че в почти всички магазини има яко липси. Липсват батерии, липсват картомайзери, глави, много от популярните течности. И тук е така и в магазина в Пловдив е така.

Някакъв бум на пазаруване ли има или са спрени доставките от Китай, което силно ме съмнява?
Какъв е тоя вакуум, някой има ли си на идея?


Гола вода са ! Не знаят по колко да си поръчват стока и все нямат !
Пуша пуша на килограми, а колко пуша леле мани, пуша даже с бащата на баща ми !