Прехвърляне към съдържание


Снимка
- - - - -

Съхранение на DSE-801


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • ПипПипПип
  • 477 Мнения:

От: На 6.02.10 г. в 14:19

Здравейте и на добър час на форума и магазина.

Предложете някакъв добър начин за съхранение и пренасяне на по-дългит цигари и конкретно на 801. Срава въпрос за нещо, което може да побере цигарата, една резервна батерия и 1-2 пълнителя, т.е. всичко необходимо за ден интензивно пушене и което може да се сложи във вътрешен джоб или чанта. До сега съм си мислил за варианти от рода на кожен калъф за писалки, от тези за 2 бр писала, които са с капаче. Нека споделяме тук, кой какво ползва.

Редактирано от NiOOH: На 6.02.10 г. в 14:19


#2 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1081 Мнения:

От: На 6.02.10 г. в 16:50

В HG има това, но не мога да кажа впечатления, преди да пристигне.

Иначе идеята с калъф за писалки/химикалки от кожените е добра, но трябва да намериш някой с нужната дебелина, а и пълнителите ще са почти насипни. От друга страна - ще е доста по-компактно ;)

#3 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • ПипПипПип
  • 477 Мнения:

От: На 6.02.10 г. в 17:24

Сега минах през ART и нямаха нищо подходящо. Това, което си показал е сравнително компактно, но има недостатъка, че трябва да развиваш батерията всеки път когато искаш да я съхраняваш.

#4 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1081 Мнения:

От: На 6.02.10 г. в 23:46

Зарежи ART, според мен в случая по-добре се ориентирай към разните Дюк/Мухоморка и подобните, там има доста неща, които дори няма да видиш а пръв поглед. лека концентрация на такива магазинчета, ако си от София, има в района на НДК - между канала и Л. Каравелов на Г. С. Раковски пада се отляво, по-близо до Л. Каравелов), на Фритьоф Нансен преди Л. Каравелов, пак на Фр. Нансен в посока П. Евтимий...

В някое от тези може да изскочи нещо подходящо - основно се ръководя от мисълта, че по-специализираните магазини за химикалки и подобни ще имат нещо специфично за модели, докато в тези са някакви "направихме ги тука" неща, които често са и уникални, пък това не е лошо.

Аз ще се разходя тези дни, най-малкото да ги питам нещо не могат ли да измислят, пък и са ми наблизо, и ще пиша после какво съм намерил, ако изобщо има нещо.

#5 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • ПипПипПип
  • 477 Мнения:

От: На 7.02.10 г. в 00:02

И на мен са ми наблизо, но не знам кога ще мога да отделя време да се разходя в работното им време. Ако попаднеш на нещо подходящо, пиши моля. При късите цигари е по-лесно, но тези...

#6 okocev

okocev

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 11 Мнения:

От: На 8.02.10 г. в 10:26

Тази калъвка я имам и NiOOH я видя на живо,остава въпросът че е консуматив защото от течносттите се оцветява и се сменя през известно време но за тези пари толкова.Ще се търси нещо което може да се мие,това е направено от хартия

#7 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • ПипПипПип
  • 477 Мнения:

От: На 8.02.10 г. в 10:53

Видях я да и за парите си не е лошо решение. Единственото, което не ми харесва е, че трябва всеки път да се развива батерията. Ако я пуснат тук на разумна цена ще взема.


EDIT:
Днес (14.02) се поразходих по магазините и нищо не открих. Бях се насочил към едни несесери за моливи, които се отварят като книга и вътре има лсатични "уши" за придържане на писалата. Най-малките такива пасват идеално за целта. Може да поберат цигарата с монтирана батерия, 1-2 резервни батерии и пълнители Събират се без проблем във вътрешен джоб. За съжаление всички такива бяха розови, цикламени или електриково сини на сърца слонове, Хари Потър или каквото друго кичозно се сетите, така че търсенето продължава

Редактирано от NiOOH: На 14.02.10 г. в 14:23


#8 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 87 Мнения:

От: На 25.02.10 г. в 19:15

Намерих добро решение за носене на две цигари 801/302 в сглобен вид. Използвам кутия от химикал ( цената на химикала и кутийката - 12,30лв). Махнах дунапрена от кутията и двете цигари влизат идеално. На дъното сложих дунапрен дебел 5мм,да не тракат цигарите. На отвора където се пъхат цигарите също залепих две парченца да уплътнят.

Прикачен(и) файл(ове)