Прехвърляне към съдържание


Снимка
* * * * * 1 Гласа

Често срещани проблеми с DSE-801


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 yordaniy

yordaniy

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 31 Мнения:

От: На 15.03.10 г. в 11:29

Привет!

Първо едно пояснение: тази тема няма за цел да измести или замести темата на Valeri Информация за DSE-801. Идеята е тук да се обсъждат само и единствено проблемите с този модел.

А сега - по същество.

Три седмици, след като минах изцяло на електронни цигари, започнах да се сблъсквам с някои проблеми с моята DSE-801, които напоследък са толкова дразнещи, че съм на път да се откажа от електронните цигари. Понеже прекрасно знам за сметка на какво ще е едно такова отказване, предпочитам да търся причината за тия проблеми и евентуално да намеря решение за тях.

Обща информация накратко: винаги държа в готовност 2 или 3 цигари с различни аромати. Изпарявам ту едната, ту другата, ту третата - в зависимост от това какъв аромат ми се "пуши" или от това дали някой изпарител няма да попресъхне и да трябва да му дам време да се омокри отново. Презареждане на всеки пълнител ми се налага около веднъж на два или два и половина дни, а на около седмица подменях пълнителите с нови.

Всичко ток до преди няколко дни, когато като че ли много бързо взеха да ми пресъхват изпарителите.

В общи линии, симптомите са следните: зареждам пълнителя, оправям му кечето, слагам го - дърпам има-няма 10-15 пъти и започвам да усещам вкус на изгоряло. Оставям е-пуретата леко под наклон за 10-ина минути, дърпам пак 4-5 пъти и пак - вкус на изгоряло. Вадя пълнителя, доливам течност, продухвам изпарителя, сглобявам обратно, изчаквам 10-ина минути, дърпам 4-5 пъти и пак - вкус на изгоряло. Сменям пълнителя с нов, пълня го както си трябва, продухвам изпарителя, сглобявам, изчаквам и... Май е по-добре - вече 20-30 дръпки и няма проблем.

Е, да, ама не, щото като че ли по-скоро ми се налага да допълвам (след като съм поставил чисто нов пълнител). И след първото допълване на нов пълнител полека-лека пак започват гореописаните проблеми.

С различните течности (всичко ми е 18 мг.) проблемите с пресъхването (ако е просто пресъхване) се проявяват по различен начин, а именно:

- Vanilla - по принцип, тая течност ми вадеше сравнително добра пара, вкус и удар. С нов пълнител пак е така, но в един момент започва да се появява някакъв много странен привкус (не точно изгоряло; по-скоро като на разредено с вода например), парата драстично намалява, ударът почти се губи. Кечето няма следи от изгоряло.

- Cappuccino - при нормална работа - много добра пара, мек удар. В един момент - вкус на изгоряло, парата все още е що-годе добра. По кечето има ясно изразени следи от изгоряло.

- Menthol - при нормална работа - средна пара (клоняща към слаба), типичен ментолов удар. В един момент - много слаба пара, почти губи се ментоловият вкус (няма или има, но много слаби - намеци за вкус на изгоряло). Липсват следи от изгоряло по кечето.

- Ruyan#4 - при нормална работа - пара над средното, приличен карамелен (така де - Ruyan-ов :) ) вкус. В един момент - слаба пара, силен вкус на изгоряло. Съвсем слаби (или липсват) следи от изгоряло по кечето.

Някой от вас вижда ли познат коктейл от проблеми? :whatever_01:

Лично аз имам подозрения към три компонента:

1, Изпарителите, макар че все пак при чисто нов пълнител е-цигарите що-годе си работят (уж), а и различните ми изпарители са купувани по различно време, т.е. работили са различно време (при горе-долу едни и същи условия). Снощи ги киснах в Meglio, после ги залях с вряла вода на два пъти, днес съхнат, та довечера ще видим ефект има ли...

2, Пълнителите и кечетата, но пък в началото уж всичко си беше наред? Освен да съм отворил кофти партида пълнители...

3, Течностите, които съм купувал на две партиди. Разбира се, трайността им не е минала, но може ли да се вярва на написаното на етикета?

Ще се радвам и ще съм благодарен за вашите коментари! Също така, смело използвайте тази тема, за да споделите вашите проблеми с DSE-801.

Поздрави!
Данчо

#2 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 72 Мнения:

От: На 15.03.10 г. в 12:01

Колкото повече чета за "вкус на изгоряло", толкова повече стигам до един и същи извод:
Проблема се очертава да е в мрежичката ОКОЛО керамичната чашка. Защо си мисля, че е там?
Статиите, които прочетох за принципа на работа и изводите, до които стигнах на база разглобяване/изучаване, ме насочват до подобни заключения. Според мен нормално изпаряване без "вкус на изгоряло" се получава при откъсване на фини капчици течност от страничната мрежичка, в следствие на завихряне на въздуха при засмукване. Говоря за страничните отвори на керамичната чашка. Тези капчици стигат до нагревателя през страничните отвори. Ако страничната мрежичка е затлачена със сгъстена от температурата течност, нагревателя практически работи "на сухо" и изгаря нагара си. От там и вкуса на "изгоряло". При обилно наквасено кече, част от течността директно се излива в керамичното легенче, дава временно добър вкус, докато се изпари течността. След това започва "изгорялото". Това води до по-бързата поява на нагар върху нагревателя.
Решението е да се намери начин за качествена промивка на мрежичката. Според мен най-добрия начин за почистване на самия нагревател е висока температура, тоест принудително яко нагряване БЕЗ течност. Шлаката при високата температура се напуква и пада.
Относно качественото почистване на мрежичката - според мен е вода с висока температура и налягане. :sherlock:

Редактирано от nickarsow: На 15.03.10 г. в 12:05

Николай Арсов

#3 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • ПипПипПип
  • 477 Мнения:

От: На 15.03.10 г. в 12:13

И при мен се е получавало, макар и рядко, да имам вкус на изгоряло без видима причина. Обикновено проблемите са се решавали при внимателно допълваяне на пълнителя с изкарване на повечето въздух и/или подмяна на целия пълнител. Първоначалното напълване също е важно. Остане ли много въздух, после допълването е по-трудно. Имай предвид, че за добре напълнен нов (сух) пълнител аз смятам такъв, който е побрал 45-50 капки течност. Допълвам по 10-15 капки 5-6 пъти дневно и съм ОК.
При теб диагностиката на проблема се затруднява и от това, че ползваш няколко цигари едновременно. Опитай се да се ограничиш до една комбинация батерия/изпарител за известно време.
Напълно е възможно и да си попаднал на партида пълнители с по-плътни кечета. Можеш да пробваш да извадиш сухото кече от нов пълнител и да резнеш около 1 мм по дължина за да намалиш малко плътността на кечето, когато е поставено в пълнителя.

#4 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 176 Мнения:

От: На 16.03.10 г. в 04:27

Аз също имах една опаковка пълнители с прекалено плътни кечета в тях. Тогава ги намалих почти на половина, че да работят добре. После минах само на Blue Foam (Grey Foam в моя случай), който работи по-добре. След това минах на този вариант и вече няма проблеми с вкус на изгоряло. Атомайзерите продължавам да ги промивам всяка седмица. Вече ползвам само спирт, като пълня от едната страна, раздрусвам хубаво, изцеждам от другата. Повтарям 7 пъти. Оставям ги да съхнат и взимам сухите от предишната седмица. Преди да сложа нов зареден пълнител, капвам бавно 5-7 капки в сухия атомайзер. Аз също нося по 2 цигари, но по-скоро едната е резерва. Всъщност, ползвам ги и двете през деня, което още повече намалява вероятността да получа изгорял вкус.
този потребител вече не участва на този форум

#5 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 176 Мнения:

От: На 20.03.10 г. в 05:20

Според мен нормално изпаряване без "вкус на изгоряло" се получава при откъсване на фини капчици течност от страничната мрежичка, в следствие на завихряне на въздуха при засмукване.


Не е така, поне на 801/901 атомайзерите. Над нагревателя има метална V-образна пластина (мостче), върху което е мрежата, както и около и под керамичната чашка. През нагревателя минават влакната, в които се просмуква течността, а двата им края са подпъхнати между мостчето и мрежата. Цялата мрежа попива течност, от там се омокрят влакната, централната част на които се нагрява и се изпарява течността. Т.е., изпаряването е контактно, не дистанционно и не от капчици, увличани от въздуха. Част от въздушната струя минава наистина през мрежата, като изтегля течност нагоре към мостчето, където са подпъхнати влакната. Има и дупки на керамичната чашка, отстрани и отдолу, въздухът през който увлича парата и охлажда нагревателя.

Най-накрая ми умря един 801 атомайзер от употреба (не знам точно на този колко беше, но месеци със сигурност) и му направих внимателна дисекция. Преди да умре, работеше само с директно капане. Причината беше, че влакната през нагревателя баха прегоряли и всъщност нямаше какво да го мокри, освен ако не капнеш течност директно върху него. Някои хора твърдят, че вадят влакната на 510 атомайзерите и те продължават да работят. Да, но вадят допълнителните влакна между нагревателя и мостчето, които в първите модели ги нямаше и после започнаха да ги слагат за по-добро омокряне. Има други влакна през нагревателя. Допълнителните започнаха да ги слагат с цел да се намали вкуса на изгоряло, защото атомайзера на 510 е много силен.
този потребител вече не участва на този форум

#6 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 87 Мнения:

От: На 24.03.10 г. в 00:22

В общи линии, симптомите са следните: зареждам пълнителя, оправям му кечето, слагам го - дърпам има-няма 10-15 пъти и започвам да усещам вкус на изгоряло. Оставям е-пуретата леко под наклон за 10-ина минути, дърпам пак 4-5 пъти и пак - вкус на изгоряло. Вадя пълнителя, доливам течност, продухвам изпарителя, сглобявам обратно, изчаквам 10-ина минути, дърпам 4-5 пъти и пак - вкус на изгоряло. Сменям пълнителя с нов, пълня го както си трябва, продухвам изпарителя, сглобявам, изчаквам и... Май е по-добре - вече 20-30 дръпки и няма проблем.

Е, да, ама не, щото като че ли по-скоро ми се налага да допълвам (след като съм поставил чисто нов пълнител). И след първото допълване на нов пълнител полека-лека пак започват гореописаните проблеми



Освен много кече в пълнителя, другия проблем е този на снимката. Пълнителя е ползван четири дена с Ruyan#4 18мг/мл, Пълнен десет пъти. След 4 пълнения се появиха симптомите описани по горе. Накрая при пълен пълнител след 4-5 дръпки се появаше вкус на препечено. На снимката кечето е извадено от пълен пълнител който на трето дърпане - препечено, после 10-15 минути почивка и пак 2-3 дърпания и пак препечено. Като изкарах кечето пълнителя остана почти наполовина пълен. Кечето го подсуших със салфетка, това кафеникавото е някакво отлагане което става като тапа и не пуска течноста към моста.Отлагането е доста по тъмно от Ruyan#4, останалата течност и тя беше потъмняла. Измива се с гореща вода и кечето става като ново. Това кече е от J118. Но този проблем го видях и на цигарата на балдъзата - Joye 302(DSE 801)

Прикачен(и) файл(ове)


Редактирано от kostedd: На 24.03.10 г. в 00:45


#7 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 176 Мнения:

От: На 24.03.10 г. в 02:41

Една модификация на пълнителя на 801, която има голяма вероятност да решава проблемите със сухия атомайзер. Ползвам я вече 3-ти ден и резултатите са отлични. Колкото и често да дърпам, вкуса и удара са постоянни, до свършване на течността в пълнителя. Има малко fine tuning с размера на кечето-тапа, но веднъж уцелено правилното количество, резултатите са постоянни. За сега това ми е основния вид пълнители, които смятам да ползвам, докато не дойде по-добра идея. :thumbup1:
този потребител вече не участва на този форум

#8 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 150 Мнения:

От: На 26.04.11 г. в 13:26

От два месеца ползвам пълнителите по начина, показан на снимката и нямам забележки.
Прикачен файл  DSC00174.jpg   18,26К   156 Брой изтегляния
Течноста се изсмуква почти до сухо и до последно дава пара.
Пълня със спринцовка от долу нагоре и всеки път събира 1.1мл.
Като потъмнее ватата я изпирам със спирт и след 5-10мин. е готова за ново ползване.