Jump to content


Photo
- - - - -

Как зареждате батерията на eGo-T?


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#21 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 27.02.12 г. в 10:40

Какво предлагаш да замеря с мултицета? Аз зарядното вече го замерих, както и баериите, които са със заряд едната - 3.69V, а другата - 3.74V.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Аз бих постъпил по следния начин, използвайки няколко факта.
1.Самата батерийна ли-йон клетка трябва да е около 4,2 волта при заредено състояние и съответно в никакъв случай не бива да се разреди до под около 2,75 волта/няма да влизам в спор за стотните/.
2.Всяка батерия/вкл. батерийната клетка/ съдържа електроника, която служи за защита от късо в изпарителя и ограничение на тока/напрежението/ към товара. Това се прави с цел удължаване времето на живот на батерията и съответно леко удължаване на времето на ползване на едно зареждане. Логиката е следната. Ако започнеш на 4,2 волта ще получиш много мощност в нагревателя, която реално е излишна, на платото на батерията 3,6-3,7 волта ще е съвсем добре, а при около 3 волта ще е недостатъчно и преди да се е изтощила ще зареждаш.
Идеята на електрониката е да ти стабилизират изходното напрежение на около*****/зависи от производителя/ и да получиш равномерна характеристика на изпаряване.

Понеже аз не знам твоят производител какво е задал за *****, макар да предполагам 3,3-3,4 волта/без товар около 3,7, който мериш/...то бих направил емпирични изводи
1.Сравнявам заредена батерия през мултицет на някой приятел със същата батерия
2. Измервам напрежението на батерията след 4 часа заряд/казваш, че е по-добре/..ако отново е 3,7, то усещането е субективно.
3. Сравнявам изпарено количество/брой активации/, а не часове ползване
4. Ако батерията ти е изпарила 3+ милилтра, то няма нужда да я сочим с пръст
5. Давам шанс на батерията за десетина заряда в който да разпъне капацитет и отново проверявам точки 3 и 4

.....
и така нататък
Успехи, колега
ПП Принципно е най-добре да се измери напрежениета на натоварена батерия с товар ...2,5 ома, да речем. Ако батерията държи напрежението под товар без да пропада драстично, то тя е добре. Но това е по-сложно упражнение и затова ти предлагам по логически свързани неща

Edited by gogo63, На 27.02.12 г. в 10:47.


#22 Von

Von

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 27.02.12 г. в 11:38

Това която забелязах след няколко дни наблюдения е, че батерията не трябва да стои на зарядното след като се е заредила. Дори ме държи повече след като я откача около четвъртия час. Нямам си и на идея защо, но определено има пряка зависимост. Атомайзерите ми не са с ниско съпротивление. Докато си пробвам разни различни варианти и си прецаках единия атомайзер. Изчистих го както показват в клипчетата в ютуб, но сега пуска много малко пушек каквото и да правя. Цял ден дърпам от него, но пушека си е все малко, а уж направих всичко според указанията, които четох на хиляда места. Май не трябваше да го чистя, но... Всичко е проба-грешка както се казва :)


И при мен след промиване с вода и продухване се получава така, но се оправя след това.Според мен с дрипване цял ден няма да стане. Предполагам ако имаше останала вода, тя ще се изпари с времето или със сешоар, с продухване...

Най-вероятно има мехурчета въздух, които поради гъстотата на разтвора трудно излизат. Още повече, че това трябва да стане надолу по тръбичката на атомайзера към реотанчето. Тези мехурчета затрудняват протичането на течността нормално. При мен се оправя всичко като продухвам с уста от разтояние, а не надувам директно атомайзера.

Edited by Von, На 28.02.12 г. в 20:58.


#23 gamen

gamen

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 29.02.12 г. в 17:43

Какво предлагаш да замеря с мултицета? Аз зарядното вече го замерих, както и баериите, които са със заряд едната - 3.69V, а другата - 3.74V.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Аз бих постъпил по следния начин, използвайки няколко факта.
1.Самата батерийна ли-йон клетка трябва да е около 4,2 волта при заредено състояние и съответно в никакъв случай не бива да се разреди до под около 2,75 волта/няма да влизам в спор за стотните/.
2.Всяка батерия/вкл. батерийната клетка/ съдържа електроника, която служи за защита от късо в изпарителя и ограничение на тока/напрежението/ към товара. Това се прави с цел удължаване времето на живот на батерията и съответно леко удължаване на времето на ползване на едно зареждане. Логиката е следната. Ако започнеш на 4,2 волта ще получиш много мощност в нагревателя, която реално е излишна, на платото на батерията 3,6-3,7 волта ще е съвсем добре, а при около 3 волта ще е недостатъчно и преди да се е изтощила ще зареждаш.
Идеята на електрониката е да ти стабилизират изходното напрежение на около*****/зависи от производителя/ и да получиш равномерна характеристика на изпаряване.

Понеже аз не знам твоят производител какво е задал за *****, макар да предполагам 3,3-3,4 волта/без товар около 3,7, който мериш/...то бих направил емпирични изводи
1.Сравнявам заредена батерия през мултицет на някой приятел със същата батерия
2. Измервам напрежението на батерията след 4 часа заряд/казваш, че е по-добре/..ако отново е 3,7, то усещането е субективно.
3. Сравнявам изпарено количество/брой активации/, а не часове ползване
4. Ако батерията ти е изпарила 3+ милилтра, то няма нужда да я сочим с пръст
5. Давам шанс на батерията за десетина заряда в който да разпъне капацитет и отново проверявам точки 3 и 4

.....
и така нататък
Успехи, колега
ПП Принципно е най-добре да се измери напрежениета на натоварена батерия с товар ...2,5 ома, да речем. Ако батерията държи напрежението под товар без да пропада драстично, то тя е добре. Но това е по-сложно упражнение и затова ти предлагам по логически свързани неща


Стойностите, които съм измерил са при напълно заредени батерии. Когато пък са на ръба на изтощението стойностите пак са същите. Проблема е там, че когато дърпам продължително да кажем 2-3 секунди лампичката премигва и самото изпаряване съответно спира. За да получа достатъчно количество пара ми е нужно да дърпам поне 5-6 секунди за жалост. Първия ден не беше така и си имаше обилно количество пара, но сега се налага да опъвам здраво смукача :), а когато батерията не ми го позволява става зле. За удар в гърлото изобщо няма да говоря, а за мен това е най-важното. Ако съм на тъмно изобщо няма да разбера дали пуша или не! Не знам вече какво да правя. Предложете някой по-добър вариант за е-цигара. От тази определено не съм доволен.

Edited by gamen, На 29.02.12 г. в 17:45.

Сребърна вода- Всичко за сребърната вода. Приложения, дозировка, цени.

#24 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 29.02.12 г. в 17:58

Предполагам,че е някаква защита срещу натоварване?Защо не пробваш с картомайзер-не са скъпи и нищо не губиш :smiley_emoticons_joint:


chelsea f.c.


#25 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 29.02.12 г. в 18:38


Какво предлагаш да замеря с мултицета? Аз зарядното вече го замерих, както и баериите, които са със заряд едната - 3.69V, а другата - 3.74V.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Аз бих постъпил по следния начин, използвайки няколко факта.
1.Самата батерийна ли-йон клетка трябва да е около 4,2 волта при заредено състояние и съответно в никакъв случай не бива да се разреди до под около 2,75 волта/няма да влизам в спор за стотните/.
2.Всяка батерия/вкл. батерийната клетка/ съдържа електроника, която служи за защита от късо в изпарителя и ограничение на тока/напрежението/ към товара. Това се прави с цел удължаване времето на живот на батерията и съответно леко удължаване на времето на ползване на едно зареждане. Логиката е следната. Ако започнеш на 4,2 волта ще получиш много мощност в нагревателя, която реално е излишна, на платото на батерията 3,6-3,7 волта ще е съвсем добре, а при около 3 волта ще е недостатъчно и преди да се е изтощила ще зареждаш.
Идеята на електрониката е да ти стабилизират изходното напрежение на около*****/зависи от производителя/ и да получиш равномерна характеристика на изпаряване.

Понеже аз не знам твоят производител какво е задал за *****, макар да предполагам 3,3-3,4 волта/без товар около 3,7, който мериш/...то бих направил емпирични изводи
1.Сравнявам заредена батерия през мултицет на някой приятел със същата батерия
2. Измервам напрежението на батерията след 4 часа заряд/казваш, че е по-добре/..ако отново е 3,7, то усещането е субективно.
3. Сравнявам изпарено количество/брой активации/, а не часове ползване
4. Ако батерията ти е изпарила 3+ милилтра, то няма нужда да я сочим с пръст
5. Давам шанс на батерията за десетина заряда в който да разпъне капацитет и отново проверявам точки 3 и 4

.....
и така нататък
Успехи, колега
ПП Принципно е най-добре да се измери напрежениета на натоварена батерия с товар ...2,5 ома, да речем. Ако батерията държи напрежението под товар без да пропада драстично, то тя е добре. Но това е по-сложно упражнение и затова ти предлагам по логически свързани неща


Стойностите, които съм измерил са при напълно заредени батерии. Когато пък са на ръба на изтощението стойностите пак са същите. Проблема е там, че когато дърпам продължително да кажем 2-3 секунди лампичката премигва и самото изпаряване съответно спира. За да получа достатъчно количество пара ми е нужно да дърпам поне 5-6 секунди за жалост. Първия ден не беше така и си имаше обилно количество пара, но сега се налага да опъвам здраво смукача :), а когато батерията не ми го позволява става зле. За удар в гърлото изобщо няма да говоря, а за мен това е най-важното. Ако съм на тъмно изобщо няма да разбера дали пуша или не! Не знам вече какво да правя. Предложете някой по-добър вариант за е-цигара. От тази определено не съм доволен.

Я си премери омажа на атомайзер и какъв модел е?


Това която забелязах след няколко дни наблюдения е, че батерията не трябва да стои на зарядното след като се е заредила. Дори ме държи повече след като я откача около четвъртия час. Нямам си и на идея защо, но определено има пряка зависимост. Атомайзерите ми не са с ниско съпротивление. Докато си пробвам разни различни варианти и си прецаках единия атомайзер. Изчистих го както показват в клипчетата в ютуб, но сега пуска много малко пушек каквото и да правя. Цял ден дърпам от него, но пушека си е все малко, а уж направих всичко според указанията, които четох на хиляда места. Май не трябваше да го чистя, но... Всичко е проба-грешка както се казва :)


И при мен след промиване с вода и продухване се получава така, но се оправя след това.Според мен с дрипване цял ден няма да стане. Предполагам ако имаше останала вода, тя ще се изпари с времето или със сешоар, с продухване...

Най-вероятно има мехурчета въздух, които поради гъстотата на разтвора трудно излизат. Още повече, че това трябва да стане надолу по тръбичката на атомайзера към реотанчето. Тези мехурчета затрудняват протичането на течността нормално. При мен се оправя всичко като продухвам с уста от разтояние, а не надувам директно атомайзера.

Мехурчета въздух в атомайзера казваш, по тръбичката :Koshechka_08:
Тръбичката за въздуха или тръбичката за течността :D
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#26 gamen

gamen

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 29.02.12 г. в 18:39

Предполагам,че е някаква защита срещу натоварване?Защо не пробваш с картомайзер-не са скъпи и нищо не губиш :smiley_emoticons_joint:

С тези картомайзери ще има ли достатъчно пушек и той да е плътен, че да го усещам като вдишам? За колко време се износват? Да не са и те като това чудо на третия ден и нищо да не става от него? Какви минуси да очаквам от тях? Какви са предимствата и недостатъците. Съжалявам за глупавите въпроси, но не съм запознат наистина, а никак не ми се иска да пуша пак обикновени цигари, но на там отиват нещата.

Topper, утре ще го премеря, че дадох мултицета на комшията преди малко :)))

Edited by gamen, На 29.02.12 г. в 18:50.

Сребърна вода- Всичко за сребърната вода. Приложения, дозировка, цени.

#27 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 29.02.12 г. в 19:11

За вкус и удар са по-добри,живот зависи колко изпаряваш дневно,цена между 2 и 13лв за брой.Картомайзер ECHO не работи добре с тези батерии проверено,Г4 не те съветвам да взимаш!Поздрави и късмет!Атомайзерите не са ли в гаранция все още?

Edited by pepisuni, На 29.02.12 г. в 19:32.


chelsea f.c.


#28 gamen

gamen

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 29.02.12 г. в 19:51

За вкус и удар са по-добри,живот зависи колко изпаряваш дневно,цена между 2 и 13лв за брой.Картомайзер ECHO не работи добре с тези батерии проверено,Г4 не те съветвам да взимаш!Поздрави и късмет!Атомайзерите не са ли в гаранция все още?

Нямат гаранция :(. Купих комплекта от продавалник за 65лв. Евтиното излизало скъпо, но... Кой да слуша :) А тези картомайзери на колко време трябва да ги зареждам с течност? Трябва ли постоянно да капя течност директно върху реотанчето или мога и задоволително да си пуша просто със нормално зареждане?
Сребърна вода- Всичко за сребърната вода. Приложения, дозировка, цени.

#29 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 29.02.12 г. в 19:55

Зависи колко побират,аз с два по 1мл карам по цял ден!

Edited by pepisuni, На 29.02.12 г. в 22:00.


chelsea f.c.


#30 gamen

gamen

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 29.02.12 г. в 19:58

Зависи колко колко побират,аз с два по 1мл карам по цял ден!

Без да трябва постоянно да отваряш, да чистиш, да капеш или каквото и да е? Ако е така определено ми се струва по-добре и не виждам защо изобщо са измислили тези глупави, скъпи и капризни "атомайзери".
Сребърна вода- Всичко за сребърната вода. Приложения, дозировка, цени.

#31 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 29.02.12 г. в 20:07

Гамен, според мен твоите проблеми имат възможни две посоки.
Калпава батерия
Изпарител-пътник
По мое мнение батериите ти са в ред.
Заминаването на изпарителя не е свързано само с изгарянето му.
Обикновено нагревателя трупа нагар и започва да грее сам себе си вътре под нагара. Съответно за да получиш подобаващо количество пара ти трябва повече време, съответно тушираш батерията по-бързо, съответно набеждаваш нея за проблемите.ТОва се разбира много лесно защото атомайзерът се нагрява много като го пипнеш отвън
Тук има един колега-puf-paf. Та той търсеше батерии щото неговите били свършили курса и падали за 3-4 часа. Е, от доста време вече не търси батерии и се оказа, че са си съвсем в ред.
С какво устройство ще изпаряваш/нагревателя/ не смея да ти дам акъл, че вече се откъснах доста от съществуващите на пазара. аз ползвам мой ъпдейт на СЕ2.
Общата идея е да намериш такива картове, които дават възможност за бърнене, демек да са без вата. Писал съм доста глупости по темата за промиването на атомайзери. Едно време ми се струваше, че работят/глупостите/...но то беше едно време. За мен от много време има една истина.
Няма такова устройство, дето да не се затлачи и да не направи куп нагар за около седмица/десетина мл/ и няма друго обслужване/промиване освен драй бърн

ПП ако използваш тъмни течности...времето от една седмица е прекалено, прекалено оптимистично.

Edited by gogo63, На 29.02.12 г. в 20:21.


#32 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 29.02.12 г. в 20:07

Виж в Ютуб за какво става въпрос!Ако решиш да купуваш атомайзери ги взимай от тук-имат гаранция!

Edited by pepisuni, На 29.02.12 г. в 21:36.


chelsea f.c.


#33 gamen

gamen

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 1.03.12 г. в 19:46

Виж в Ютуб за какво става въпрос!Ако решиш да купуваш атомайзери ги взимай от тук-имат гаранция!

Няма как да пазаря от тук защото все няма наличности от това, което искам. Иначе Gogo63 може и да е прав и да са се скапали и двата изпарителя по някакви причини. Затова исках да си купя един LR атомайзер и един Dual Coil картомайзер да пробвам с тях. И двата обаче ги няма в наличност. От къде другате пазарувате? Ако някой може да ме посъветва на лично, за да не правим реклама тук.
Сребърна вода- Всичко за сребърната вода. Приложения, дозировка, цени.

#34 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 1.03.12 г. в 19:51

имаш ЛС


chelsea f.c.


#35 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 1.03.12 г. в 20:02

Стигате с тези "да не правим реклама" това да не СЕМ тук бе хора :)
Има си модератори, ако решат, че е в ущърб на форума, ще го изтрият.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#36 gamen

gamen

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 1.03.12 г. в 21:06

Стигате с тези "да не правим реклама" това да не СЕМ тук бе хора :)
Има си модератори, ако решат, че е в ущърб на форума, ще го изтрият.


То хубаво, но изпратеното ми ЛС от pepisuni го няма. Изтрито е, но не от мен. Добре, че получавам копие на мейла. Опитах се и да му благодаря на лично, но ми дава грешка - "потребителя не може да използва функцията ЛС". Затова му благодаря тук :) Я сега препоръчайте ако може какво да взема да е читаво от към достатъчно количество пушек, както и удър в гърлото и дробовете. Вкуса не ме интересува. Искам само да пуша като комин :D Какви картомайзери най-добре вървят с моя модел батерия? Joyetech eGo LR изпарител (type В) става ли за Ego-t? Аз не виждам причина да не става, макар че сайта в който го срещнах не пише да става за този модел.

Edited by gamen, На 1.03.12 г. в 21:07.

Сребърна вода- Всичко за сребърната вода. Приложения, дозировка, цени.

#37 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 1.03.12 г. в 21:27

Кангер картове-днес от 5.30 до 19.00 карам с един!За тази цена са супер!Адски лесни за пълнене!ЛР става но хаби по-бързо батерията-гледах,че ги дават все за голями батерии.Пробвай има много алтернативи,за другото не се притеснявай!

Edited by pepisuni, На 1.03.12 г. в 21:38.


chelsea f.c.


#38 gamen

gamen

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 1.03.12 г. в 22:24

Кангер картове-днес от 5.30 до 19.00 карам с един!За тази цена са супер!Адски лесни за пълнене!ЛР става но хаби по-бързо батерията-гледах,че ги дават все за голями батерии.Пробвай има много алтернативи,за другото не се притеснявай!


Много ти благодаря за помощта! Все пак да те питам - какви проблеми имат така наречените картомайзери? Какви са най-честите главоболия, които създават или са достатъчно надеждни като цяло? Благодаря!
Сребърна вода- Всичко за сребърната вода. Приложения, дозировка, цени.

#39 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 1.03.12 г. в 22:51


Кангер картове-днес от 5.30 до 19.00 карам с един!За тази цена са супер!Адски лесни за пълнене!ЛР става но хаби по-бързо батерията-гледах,че ги дават все за голями батерии.Пробвай има много алтернативи,за другото не се притеснявай!


Много ти благодаря за помощта! Все пак да те питам - какви проблеми имат така наречените картомайзери? Какви са най-честите главоболия, които създават или са достатъчно надеждни като цяло? Благодаря!

Гледай на тях като на консумативи - харчиш от 2 до 8лв и като се "захабят" ги хвърляш.
Аз бих ти препоръчал СЕ2, въпреки че са по-трудни за пълнене, нужна ти е спринцовка с игла, но вкуса, парата, удара и цената са несравними с другите. Само дето трудно се намират последните месеци.
Други добри са dual coil, т.е. с две намотки, пъргави и мощни, много пара и вкус, не толкова удар. Очакваните проблеми са, че няма как да видиш дали не са пресъхнали, докато не усетиш гадния вкус на прегоряла вата. В повечето случай е невъзвратимо и вече за нищо не стават. Кангер са евтината алтернатива, но малка вместимост и отново вата. Ако решиш да смениш течността, става сложно, дори се налага "пране" за да отстраниш старата течност. Нещо, което почти го няма в СЕ2-ките. Лесно се обслужват, но това е по-нататък, като напреднеш и ти дойде апетита ;)
Моят съвет е да пробваш, всеки вид карт е различна технология (е, почти всеки, все пак са 3-4 вариантите) и предава по различен начин качествата на течността - намери своя вид :)
А, най-добре използвай една и съща течност, за да схванеш разликата.

Кангер картове-днес от 5.30 до 19.00 карам с един!За тази цена са супер!Адски лесни за пълнене!ЛР става но хаби по-бързо батерията-гледах,че ги дават все за голями батерии.Пробвай има много алтернативи,за другото не се притеснявай!

С 1мл караш 14 часа? Аз само да мириша течността, ще похарча повече ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#40 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 2.03.12 г. в 00:39

Мдам, за да избегнеш неприятния вкус на изгоряла вата, засечи си, колко мл. ти отиват на ден и си ги доливай предиодично. Така ще предотвратиш неприятния вкус на изгоряло. Просто ти трябва малко практика и след това ще си пушка.