Jump to content


Photo
- - - - -

Какво да правим със старите пълнители?


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 29.04.10 г. в 00:03

Както казвам на повечето ни клиенти - макар пълнителите да не са скъпи, са разход, който в комбинация с постоянните покупки на различни видове течности в малки разфасовки може да доведе до неприятно висок финансов разход, който по мое мнение не е оправдан. Пълнителите не са за еднократна употреба, освен, ако нямате някакви свои си съображения.

1. Ватата в пълнителите се пере, а самите пълнители се мият. Не говоря за пералня или някакви сложни процедури - измиване с гореща вода и заливане с вряла или спирт е достатъчно да отмие всякакъв вкус и почти напълно да ги почисти от всякаква течност. След това може просто да ги "разчепкате" преди да ги оставите да съхнат, за да не загубят формата си.

2. По-честата смяна на пълнителите увеличава малко разхода на течност, но е по-хигиенична. Разбира се - течността в пълнителите не е кой знае какъв инкубатор за микроорганизми - там е горещо, в течността има съставки с бактерицидно действие (всъщност двете основни съставки на никотиновите течности са такива) и самата вата не е изложена на постоянен достъп до въздуха, но това не означава, че в мундщука ви не се въдят безброй бактерии. Освен това е вероятно често да го оставяте къде ли не.

3. Ако имате втори или трети атомайзер - може да комбинирате почистването на пълнителите за електронни цигари с измиване на атомайзера - не е нужно да го носите на ултразвукова вана, все пак и една гореща вода през няколко дена или седмица е по-добре от никакво почистване!

#2 tishomen

tishomen

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 25.05.10 г. в 23:23


това видео показва много хитър начин за използване на старите пълнители
Ако не знаеш защо искаш определено нещо - значи изпълняваш нечие чуждо желание.

#3 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 29.05.10 г. в 12:26

От Intellicig се свързаха с нас и казаха ,че напоследък имат зачестили случаи на прецакани атомайзери, вероятно заради пълнители с фолио. В подкрепа на това и аз имах впечатление, че пълнителите с фолио за която и да е цигара не са добра идея, дори карам хората, които купуват J118 да не се занимават с тези от комплекта. Разбира се, възможно е проблемът да си е в производството, нямвам представа за вноса им.

Мисълта ми е - тези с фолио ги хвърляйте и въобще не се занимавайте да ги белите, само им вземайте ватичката :ph34r:

#4 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 30.05.10 г. в 18:37

Ники с цялото ми уважение, не мисля че запечатаните/добри/ пълнители могат да доведат до повреда на изпарител / вече 6 месеца ги ползвам/ и реално имам един единствен умрял изпарител и то след като го прошнуровах с игла "отзад" ;).Дори докато са нови с не напълно отстранено фолио държат ватата залепена, като оставят единствено мостчето да се навре между тях.Всеки един мод който съм опитвал за стари пълнители или такива без фолио , ми дава много по-лош резултат от нов запечатан пълнител.Дори съветвам докато са относително нови да не се отстранява фолиото а да се презареждат със сприцовка. Това пази от протичане!
Единствено което мога да препоръчам е да се цепне фолиото в центъра а да не се набива директно на изпарителя, и в последствие да се отстрани кръгчето фолио образувало се в центъра, от гледна точка да не залепне върху моста.
Ако ползвате такива пълнители е необходимо просто да поглеждате дали няма парченце от фолиото останало в изпарителя от време на време ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#5 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 2.06.10 г. в 12:12

Повечето хора изобщо не разбират принципа на работа, дори с много обяснения, ти чакай да гледат за парченца фолио. Аз пък досега три пъти слагам такъв и съответно - два от три имаше останало парченце фолио. А и фолиото не е само метално, отдолу е с тънко полиетзиленово покритие, което също остава и се влачи.

#6 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 11.06.10 г. в 13:19

Повечето хора изобщо не разбират принципа на работа, дори с много обяснения, ти чакай да гледат за парченца фолио.

ПУЦ му е майката /професионален учебен център/ :db: .

Edited by last_hope, На 11.06.10 г. в 13:21.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#7 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 12.06.10 г. в 11:44

Ще снимаме видео, взехме камера, само да стигна и до това :)