Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Относно Inawera течности.


  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#21 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 8.03.12 г. в 10:33

Взех си Дънхил и Голд Дукат,първата бие на някаква химия,немога да я определя,ама не мисля да я пуша,жалко че съсипах цял карт.Дуката поне на мен ми бие нещо между карамел и шоколад ама пак има една идея от тоя вкус на химия.Не знам струва ли си изобщо да пробвам още видове.
Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#22 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 8.03.12 г. в 14:32

Второто пък въобще няма общо с това, което си описал, което само потвърждава, че на вкус и цвят...

Между другото - дайте да направим един списък с аромати, които да поръчаме, че имат доста, а не ми се правят напразни опити като с FA. По-назад в темата видях някои, ако друг е пробвал - да каже, за да поръчаме и от тях.

#23 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 8.03.12 г. в 16:24

Всичко,което е плодово бих му дал шанс ако заредите. :)
Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#24 Ogi

Ogi

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 8.03.12 г. в 16:45

Имам 2 вида Wera Garden - Desert Voyager и Peach.
Първият ПОНЕ НА МЕН ми наподобява Flue Cured Tobacco, но е някак по-силен, и то само с 3 капки на 10 мл. Нещо като лек нюанс на йод има. Става за ежедневно изпаряване.
Вторият си е праскова, но дори и с 5 капки на 10 мл. аромата е по-беден от този на Dekang. Усеща се и тютюнева нотка.
Общо взето съм доволен от попадението, при условие, че ги поръчах на сляпо. Някой ако си има бази с удоволствие ще му капна аромат да пробва - в района на "Надежда 1" съм. Нямам път към офиса, иначе и там бих занесъл за проба.

#25 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 8.03.12 г. в 19:02

За милиграмите,18мг ги усещам като 24мг на Dekang.Пробвайте Gold Ducat,не вярвам да не се хареса на някой,говоря за есенцията,готовата течност не съм я пробвал.Серията Wera Garden е супер силна,и трябва да се внимава с капките,аз лично не си харесах нищо от 3-4 аромата от нея.

Edited by WebDevil, На 8.03.12 г. в 19:06.


#26 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 8.03.12 г. в 20:31

Второто пък въобще няма общо с това, което си описал, което само потвърждава, че на вкус и цвят...

Между другото - дайте да направим един списък с аромати, които да поръчаме, че имат доста, а не ми се правят напразни опити като с FA. По-назад в темата видях някои, ако друг е пробвал - да каже, за да поръчаме и от тях.

Мненията от нас, темата от теб Лоци :)
Табак Кафе е много интересен вкус, първоначално очаквах Кафе ФА, но не...обаче има запомнящ се послевкус. И да заредите Кафе ФА ;)
Другите които съм пробвал съм ги описал по-напред, но пак подчертавам - май нямат нищо за изхвърляне.
Все пак, на вкус и на цветь....
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#27 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 8.03.12 г. в 20:50

Използвам Дезърт шип...а ве пустинния кораб/Кемъл/ и Тускан резерв на Инавера.
Дезърт шип не се различава от тия на ФА, но Тускан е малко по-различен и странен от на ФА.
И двата аромата, особено Кемъл, са много добри. Имам и Ябълка, но още не съм я пробвал, че тези два тютюневи аромата са ме погълнали
Горещо препоръчвам, особено Дезърт шип
Колегата Puf-Paf е много напред с броя пробвани аромати на Инавера...да препоръчва и той

Edited by gogo63, На 8.03.12 г. в 20:52.


#28 arcana

arcana

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 8.03.12 г. в 21:12

Взех на сляпо US RED MIX (MLB). Няма такава гад! От известно време не изпарявам тютюневи аромати, но пък пробвам всичко, което влиза вкъщи (още 2 течности на Инавера чакат за проба). Това може да утрепе всякакво желание за изпаряване ... или пушене. Много парфюмирано, намирам аромат и на алкохол, което ме побърква.

Едит: Дали в магазина се очаква нещо плодово на Инавера?

Edited by arcana, На 8.03.12 г. в 21:13.


#29 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 9.03.12 г. в 10:04

Кафетата на Инавера са доста далече от кафето на ФА. На мен ми харесват много но са сладки, ако ФА мога да го сравня със силно кафе без захар, инаверското ми е подсладено и може би със сметанка. Моката, капучиното и т.н. включително тютюневите също са сладки.

Уф, много е трудно да се препоръчва наистина, точно пък в голд дукат никаква химия не усещам, дори и на облужваеми атомайзери. Има го и момента, че с някои аромати като прекалиш малко с концентрацията и стават фломастери.

От плодовите като достоверност аз лично харесвам ябълките, банан, праскова, круша, пъпеш, черешки, къпина, пушена слива. Другите не мога да ги докарам добре.

Топ листата ми от там е тирамису (за мен е сравнимо с това на ФА), капучино, круша, шокоминт, tabacco black cherry.

geniusloci, ела към Варна, ще те оставя с три кутии от техните аромати и си избирай :smiley_emoticons_joint:

#30 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 10.03.12 г. в 19:59

Вече не пробвам други течности, така че няма как да стане. :whistle2:

#31 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 10.03.12 г. в 20:17

Кафетата на Инавера са доста далече от кафето на ФА. На мен ми харесват много но са сладки, ако ФА мога да го сравня със силно кафе без захар, инаверското ми е подсладено и може би със сметанка. Моката, капучиното и т.н. включително тютюневите също са сладки.

:smiley_emoticons_joint:

Взел съм всичко, каквото има "кафе" в листата им и ще пробвам. Много ми е мъка за ФА Кафето, беше супер за през деня. Ще споделя резултатите после.
Но май ще ми се наложи да взема овкусител на ФА Кафе от тук, пък да видим.....
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#32 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 11.03.12 г. в 17:56

Да питам,преди да стане грешка-5мл аромат на 50мл(VPG) достатъчни ли са?

Edited by pepisuni, На 11.03.12 г. в 18:00.


chelsea f.c.


#33 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 11.03.12 г. в 18:06

Да питам,преди да стане грешка-5мл аромат на 50мл(VPG) достатъчни ли са?


Прекалено много са може и да се преароматизираш
По около 4-5 капки на 10мл от инаверата
Един мл. ако е приблизително 20-25 капки смятай

#34 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 12.03.12 г. в 06:33

Да питам,преди да стане грешка-5мл аромат на 50мл(VPG) достатъчни ли са?

Аз изкарвам по 4-5 месеца със 5мл Gold Ducat :smiley_emoticons_joint:

#35 Ogi

Ogi

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 12.03.12 г. в 08:50

Обикновените аромати ги дават 3%, демек на 50 мл база слагаш 1.5 мл аромат.
Wera Garden са много силни и препоръчват 1-2 капки на 5 мл.

#36 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 12.03.12 г. в 11:33

Здравейте, аз взех 24мг Dunhill, но нещо не се хареса вкъщи... ако някой иска останалите 40-50 мл. да свирка, пробвах какви ли не комбинации, но не искат да го изпаряват и това е :pardon:

#37 rinc

rinc

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 12.03.12 г. в 19:08

И моето мнение е много добро. Взех си база VPG. Парата на вкус е някак си "чиста". Усеща се единствено аромата, без химически привкус. Няма го това брутално сушене на гърлото като при някои течности на Деканг. Освен това (поне с Kanger) аромата на парата е същият, като миризмата на самата течност (това не знам дали го написах много ясно... просто има някои течности които миришат супер като отвориш шишенцето, но като дръпнеш усещаш нещо съвсем друго).
Другото което ме изненада приятно от първия ми опит на смесване на бази с аромати - картомайзерите карат многократно по-дълго. Имах си теория, че боята е едно от основните неща, които съсипват картомайзерите и май се оправда.

И понеже е по-лесно да изредя ароматите, които не са ми и допаднали, отколкото тези които харесвам ще спомена само портокала и черната череша. Нито портокала ми замириса на портокал, нито черешата на череша.

Най-много ми хареса малината.

#38 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 12.03.12 г. в 22:44

Малко съвети за тия, дето искат сами да си правят чорбата.ПГ Екобаза 38мг/мл има много добър и плътен удар, но парата е малко.Аз разреждам 50-50 с пропилен гликол и добавям около 7% глицерин.ТОва дава малко под 18мг/мл конценпрация. Дори и не се вглъбявам колко е. Усещанията при дръпката са напълно задоволителни по удар и облаци.Естестествено увеличаването на глицерина в смеската дава все повече и повече пара, но ударът бяга безвъзвратно. Ароматизиране по вкус. Съхнене на гърлото не се наблюдава. Ако има значение ....опитвам се да не надхвърлям 140мл на месец. Слюнка имам дори за плюене
Повечето аромати на Инавера са твърде концентрирани и смеската става почти безцветна. Естествено това дава допълнителен ресурс от към събиране на нагар по нагревателя

Edited by gogo63, На 12.03.12 г. в 22:46.


#39 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 13.03.12 г. в 11:02

Аз лично разреждам концентрата 38мг с ВГ-то 0мг 1/1 демек 50%/50% удъра е жесток и парата е обилна. Преди съм слагал доста малко количество глицерин(ВГ) като си мислех че аромата и удара ще бягат ама за мен не е така.

#40 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 13.03.12 г. в 17:28

Повечето аромати на Инавера са твърде концентрирани и смеската става почти безцветна. Естествено това дава допълнителен ресурс от към събиране на нагар по нагревателя

Че не си пробвал различните им "кафеени" овкусители, да видиш какви тъмни чорби стават :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA