Jump to content


Photo
- - - - -

Lavatube


  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#1 mirtamata

mirtamata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 30.09.12 г. в 21:49

Здравейте,
Моля за мнение за модела Lavatube
Искам да го взем аз аподарък за баща ми. той в момента пуши с батерия 1100 его. Вече от месец е на електронни цигари и аз покрай него открих това чудо. Самоче сегашната бетерия му е недостатъчна. Едва изкарва един ден. Той пушешеш по 3-4 кутии на ден. Дали Lavatube ще е подходяща за него. С какъв картомайзер е добре да се ползва евентуално. Има ли нещо по особено в сравнение с ЕГО.
Не намерих тема във форума и ще съм благодарна на всички мнения

#2 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 30.09.12 г. в 22:27

Здравейте,
Моля за мнение за модела Lavatube
Искам да го взем аз аподарък за баща ми. той в момента пуши с батерия 1100 его. Вече от месец е на електронни цигари и аз покрай него открих това чудо. Самоче сегашната бетерия му е недостатъчна. Едва изкарва един ден. Той пушешеш по 3-4 кутии на ден. Дали Lavatube ще е подходяща за него. С какъв картомайзер е добре да се ползва евентуално. Има ли нещо по особено в сравнение с ЕГО.
Не намерих тема във форума и ще съм благодарна на всички мнения

3-4 кутии си мнооого ама много цигари на ден.Да ще изкарва един ден със сигурност. Даже и аз пушейки като идиот "цигарата ми е като биберон " си изкарвам един ден. Освен това в комплекта има 2бр. батерии по 1600ма ако не се лъжа. Едната е в Лавата а другата е резервна в чантата .Това е при положение , че искаш да си сигурен , че няма да останеш без заряд.
Ето кратко упътване за Лаватуба:

Устройството има 4 бутона:

- Бутон за включване и изключване (червен) - при задържане за 5 секудни включва или изключва устройството.
- Бутон за активация (черен, страничен) - позволява активация на устройството. При задържане над 10 сек. устройството спира да подава ток към изпарителя.
- Бутони за увеличаване и намаляне на волтажа (малки, черни, обозначени с "+" и "-") - настройват предпочитания волтаж през стъпка от 0.1 волта в диапазона от 3.0 до 6.0 волта.

При натиснаке на двата малки бутона "+" и "–" за 5 секунди се заключва промяната на волтажа.

Устройството има защита в случай, че поставите батерията обратно.

Максимален ампераж - 2.5A

За да използвате Lavatube с изпарители и картомайзери тип Ego ви е неубходим преходник 510-Ego, който не е включен в комплекта!


Според мен е добре да се прецени концентрацията на никотин в сиропа който сте му взели. При толкова цигари е добре концентрацията да е 24мг/мл.

П.П.
А сега се зачетох , че изкарва почти ден с еГо. Значи спокойно ще кара цял ден с Лаватуба.

Edited by batko32, На 30.09.12 г. в 22:29.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#3 Георги Дяков

Георги Дяков

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 1.10.12 г. в 10:05

С Лавата няма да има проблеми, даже може да вземе отделно 2600 Санио или Панасоник, и 2 дена даже ще изкарва с 1 батерия. Аз пушех по 2-3 кутии на ден Синьо Виктори преди да почна с вейпването. Взимаш му и 36ПГ за начало и всичко ще си дойде на мястото постепенно.

#4 mirtamata

mirtamata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 1.10.12 г. в 13:47

Благодаря

Какъв карт е препоръчително. Може ли да ползва тези от егото и да му купя само батерия, тяло, преходник и зарядно от Lava

#5 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 1.10.12 г. в 18:13

...Какъв карт е препоръчително. Може ли да ползва тези от егото и да му купя само батерия, тяло, преходник и зарядно от Lava

Може разбира се. Всичко с 510 резба (като еГо-то) може да се навие, с или без преходник, на мода. Единствено трябва да се има предвид, че нискоомните дуали не се представят според очакванията, заради ограниченията/защитите на електрониката.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#6 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 1.10.12 г. в 19:16

Може разбира се. Всичко с 510 резба (като еГо-то) може да се навие, с или без преходник, на мода. Единствено трябва да се има предвид, че нискоомните дуали не се представят според очакванията, заради ограниченията/защитите на електрониката.

Е почти. Лаватуба е с 510 резба. За останалите видове се налага задължително преходник 510->нещо си "eGo,901/808,и т.н. " . В общия случай се налага да се закупи 510->eGo и с това се изчерпва голяма част от майзерите :)
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#7 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 1.10.12 г. в 19:26


...Всичко с 510 резба (като еГо-то) може да се навие, с или без преходник...

Е почти. Лаватуба е с 510 резба. За останалите видове се налага задължително преходник 510->нещо си "eGo,901/808,и т.н. " . В общия случай се налага да се закупи 510->eGo и с това се изчерпва голяма част от майзерите :)

Нали точно това съм написал :drinks: А преходникът, необходим за еГо-престилките е споменат като обект на желание във въпроса на mirtamata

Edited by Jenevus, На 1.10.12 г. в 19:31.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#8 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 1.10.12 г. в 19:29

eGo не значи 510 резба. Ама влизаме в едни глупави спорове така.еГо е голямата резба външната......а 510 е малката и е вътрешна.Уфффф както и да е. :give_rose:

Едит:
Както и да се казва все трябва преходник...

Edited by batko32, На 1.10.12 г. в 19:35.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#9 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 1.10.12 г. в 19:36

eGo не значи 510 резба. Ама влизаме в едни глупави спорове така.еГо е голямата резба външната......а 510 е малката и е вътрешна.Уфффф както и да е. :give_rose:

Нищо де, ако имам път към ту тепетата (или ти към софетата :laugh: ) мое да мушнем по бира с мента, докато пускаме пара :)
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#10 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 1.10.12 г. в 19:41


eGo не значи 510 резба. Ама влизаме в едни глупави спорове така.еГо е голямата резба външната......а 510 е малката и е вътрешна.Уфффф както и да е. :give_rose:

Нищо де, ако имам път към ту тепетата (или ти към софетата :laugh: ) мое да мушнем по бира с мента, докато пускаме пара :)

Ами хайде де. Само обещаваш. :drinks: Питай Пайнер дали му се мисли за бира точно днес :lol: :lol: :lol:
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#11 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 1.10.12 г. в 19:50



eGo не значи 510 резба. Ама влизаме в едни глупави спорове така.еГо е голямата резба външната......а 510 е малката и е вътрешна.Уфффф както и да е. :give_rose:

Нищо де, ако имам път към ту тепетата (или ти към софетата :laugh: ) мое да мушнем по бира с мента, докато пускаме пара :)

Ами хайде де. Само обещаваш. :drinks: Питай Пайнер дали му се мисли за бира точно днес :lol: :lol: :lol:

Ако някой е злоупотребил с бира, значи следва да го направи и с мастичка... и пак да сложи мента :laugh: И ще е само на крачка от "малък шлем" - три дни злоупотреба :Koshechka_08:
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#12 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 1.10.12 г. в 20:31




eGo не значи 510 резба. Ама влизаме в едни глупави спорове така.еГо е голямата резба външната......а 510 е малката и е вътрешна.Уфффф както и да е. :give_rose:

Нищо де, ако имам път към ту тепетата (или ти към софетата :laugh: ) мое да мушнем по бира с мента, докато пускаме пара :)

Ами хайде де. Само обещаваш. :drinks: Питай Пайнер дали му се мисли за бира точно днес :lol: :lol: :lol:

Ако някой е злоупотребил с бира, значи следва да го направи и с мастичка... и пак да сложи мента :laugh: И ще е само на крачка от "малък шлем" - три дни злоупотреба :Koshechka_08:



Офффффф
Де да беше само с бира...

#13 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 1.10.12 г. в 20:38

Ако ще се купува Лава, най-добрия вариант според мен е с картомайзер Виви Нова. Тогава не се налага използването на преходник, а въпросния картомайзер е един от най-добрите масово произвеждани картове към момента.

#14 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 1.10.12 г. в 21:04

Ако ще се купува Лава, най-добрия вариант според мен е с картомайзер Виви Нова. Тогава не се налага използването на преходник, а въпросния картомайзер е един от най-добрите масово произвеждани картове към момента.

На100% си прав. Подкрепям с две ръце. :sSig_goodjob2:
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#15 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 1.10.12 г. в 21:12

Офффффф
Де да беше само с бира...

Понеделнишка драма :laugh: "Индивидумът" в разцвета на силите си е насилен да покаже цвета от качествата си в момент, в който всеки на негово място би употребил две-три шкембе чорби и половинка хляб за да успокои духът си... преди лягане. А ако има и харна женица - фундаментът на капиализъма, социализамъма, маоизъма и прочие ги пиши бегали :D
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#16 mirtamata

mirtamata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 1.10.12 г. в 21:27

Благодара на всички :)

#17 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 1.10.12 г. в 21:48

Благодара на всички :)

Като изключим Офф-топика, Лавата е повече от отличен старт в изпаряването, а модът е съвместим с най-популярните (закономерно) атом/карто/клиъро/мега супер-дупер майзери. Нещо като Ауди Б4 - надценено като качества, подценено като функционалност, ама.... защо да го зарязвам :).
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#18 74@gmail.com

74@gmail.com

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 2.10.12 г. в 10:33

.

Edited by falcon, На 18.10.12 г. в 13:33.


#19 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 2.10.12 г. в 12:28

Някои от новите Лавите също го имат този проблем. Примерно в момента има устройства, на които могат да се закачат повечето Его изпарители, но примерно Vision CE4, както и някои други CE4-ки не стават. Малко е въпрос на късмет с тия хиляди вресии, на какво точно ще попаднеш...

#20 ckaiyokar

ckaiyokar

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 2.10.12 г. в 14:02

какви са физическите размери на GS VV Mod в мм и гр ?