Jump to content


Photo
- - - - -

за "готвенето" на е-течности


  • Please log in to reply
177 replies to this topic

#1 schmatka

schmatka

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 18.09.12 г. в 18:25

Здравейте, искам да си "сготвя" сам течност като единствения ми мотив е да знам какво има вътре. PG и VG са ясни, ароматите също са ясни ! Не ми е ясно какво е база ? Всеки аромат (етерично масло от лавандула примерно) мога ли да използвам за е-течност?

#2 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 18.09.12 г. в 18:35

http://www.pv-bg.com...ower-smoke.html

Това е база !



chelsea f.c.


#3 schmatka

schmatka

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 18.09.12 г. в 21:20

http://www.pv-bg.com/nikotinova-technost-za-elektronna-cigara/inawera-bg/vpg-power-smoke.html

Това е база !

това ясно ... ама за какво е? основа ... основата не е ли PG/VG ?
PG/VG + никотин = база ?

#4 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 18.09.12 г. в 21:47

База е течност за ел цигари, в която се добавя аромат. PG, VG, вода и никотин са съставки на базата и може да има всички или някоя/някои от тях да липсват.
Етерични масла не знам дали могат да се изпаряват, предполагам не, но не съм сигурна. Знам, че аз не бих - все едно да изпаряваш сокче с аромат на любимия си парфюм. :bad:
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#5 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 18.09.12 г. в 21:51

#Шматка , ти колко мнения прочете в този форум ?
Извинявай за тъпия въпрос.

Edited by batko32, На 18.09.12 г. в 21:53.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#6 schmatka

schmatka

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 18.09.12 г. в 22:13

#Шматка , ти колко мнения прочете в този форум ?
Извинявай за тъпия въпрос.

явно не достатъчно :")

#7 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 18.09.12 г. в 22:15


http://www.pv-bg.com...ower-smoke.html

Това е база !

това ясно ... ама за какво е? основа ... основата не е ли PG/VG ?
PG/VG + никотин = база ?


До колкото разбрах, ти искаш да знаеш, да са минали пред очите ти 100% от съставките в твоята чорба. При това положение базата остава черна кутия за теб и съответно не ти върши работа :smiley_emoticons_joint:
Съвет: Заръчваш си pure никотин/99,5%/ от чайниците. Ако ти стиска, естествено.
Понеже пък ароматите ще ти останат скрити...следващата стъпка е да започнеш да съставяш аромати.
Съвет: За тук нямам съвет щото органичната химия не ми е в ресора :sSig_goodjob2:

Етерични масла не знам дали могат да се изпаряват,

Преди две години, позовавайки се на архивни спомени за Salem mentol/1980/ си купух ментово масло от аптеката. Сложих капка-малко..две-малко...и така нататък. Забравих бройката, ама по едно време стана огромно много и го изхвърлих. Реално може да се направи ментова чорба с това, но бях млад и зелен в занаята , а после загубих интерес щото се появи необозримо изобилие от аромати
Та отговорът е ..По-скоро да, етеричните масла стават според мен

Edited by gogo63, На 18.09.12 г. в 22:21.


#8 schmatka

schmatka

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 19.09.12 г. в 02:39

Смятам да пробвам тези дни с някъкво етерично масло.
Дали в готовите бази има и "таина съставка" като чета ,че има разлика в резултата м/у базите на различните производители при едни и същи аромати 100% не е само това което обявяват на етикета?

#9 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 19.09.12 г. в 02:44

Смятам да пробвам тези дни с някъкво етерично масло.
Дали в готовите бази има и "таина съставка" като чета ,че има разлика в резултата м/у базите на различните производители при едни и същи аромати 100% не е само това което обявяват на етикета?


И аз с такова впечатление останах... С един приятел си взехме две течности от едно място, в един ден (уж една партида)- нищо общо!(става дума за ментаци- течности), чула съм че и при по-хубавите е същото ;) Не знам ... :)

#10 schmatka

schmatka

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 19.09.12 г. в 04:46


Смятам да пробвам тези дни с някъкво етерично масло.
Дали в готовите бази има и "таина съставка" като чета ,че има разлика в резултата м/у базите на различните производители при едни и същи аромати 100% не е само това което обявяват на етикета?


И аз с такова впечатление останах... С един приятел си взехме две течности от едно място, в един ден (уж една партида)- нищо общо!(става дума за ментаци- течности), чула съм че и при по-хубавите е същото ;) Не знам ... :)

хардуера ви еднакъв ли е ,че и тои има голямо значение?

#11 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 19.09.12 г. в 11:43



Смятам да пробвам тези дни с някъкво етерично масло.
Дали в готовите бази има и "таина съставка" като чета ,че има разлика в резултата м/у базите на различните производители при едни и същи аромати 100% не е само това което обявяват на етикета?


И аз с такова впечатление останах... С един приятел си взехме две течности от едно място, в един ден (уж една партида)- нищо общо!(става дума за ментаци- течности), чула съм че и при по-хубавите е същото ;) Не знам ... :)

хардуера ви еднакъв ли е ,че и тои има голямо значение?

Напълно,да. Самите шишенца се различаваха на вкус едно от друго - уж еднакви

#12 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 30.09.12 г. в 18:11

Ще използвам темата за да питам: колко капки овкусител /цигарен аромат на ФА/ трябва да сложа на 10мл, за да получа концентрация на аромата 2%?
Вече съмсем се обърках. В този калкулатор ми изчислява за 2% 4 капки, а в Магазина чета "10-15 капки на 10 милилитра бутилка".
Кое е вярното?
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#13 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 30.09.12 г. в 18:23

Ще използвам темата за да питам: колко капки овкусител /цигарен аромат на ФА/ трябва да сложа на 10мл, за да получа концентрация на аромата 2%?
Вече съмсем се обърках. В този калкулатор ми изчислява за 2% 4 капки, а в Магазина чета "10-15 капки на 10 милилитра бутилка".
Кое е вярното?

Прочети колко капки са 1мл. Според този калкулатор са 20 капки. 10мл са 200 капки . Ще рече 4 капки са 2%.
При другите калкулатори има опция да въведеш брой капки в милилитър.
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#14 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 30.09.12 г. в 18:26

Би ли ми дал линк към такъв?
Благодаря!
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#15 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 30.09.12 г. в 18:40

Примерно
http://ejuice.breaktru.com/
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#16 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 30.09.12 г. в 19:06

Мерси!

Същите резултати ми вади - 4 капки за 2%
Мерих с едно шише, вода, изкарах 18 капки са 1мл.
Намерих си и една картичка от ФА, в която пише че на 10мл/5капки = 2%
Как е възможно такава голяма разлика между калкураторите и написаното в магазина?
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#17 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 1.10.12 г. в 07:29

Възможно - различни вискозитети на течностите, различни температури, различни дропъри.
Някъде бяхме дали емпирични стойности...а ето ги:
Дропър на фирма: Брой капки за 1мл
FlavorArt 35
Inawera 30
Gigadrinks 32
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#18 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 1.10.12 г. в 09:10

Пак ме хвърли в размисли, ще трябва да меря ароматите тогава явно, а не водичка :)
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#19 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 1.10.12 г. в 09:52

Инсулиновите спринцовки от 1мл са удобни за точно впръскване на подобни количества (0.1-0.2мл). Аз ползвам такива, щото си държа шишенцата в хладилника и там вискозитета на течността въобще не е подходящ, че да меря в капки (които вероятно са дадени при стайна температура 23-25°C).

#20 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 1.10.12 г. в 10:16

Моите си ги държа в чекмедже на стайна температура. Чак в хладилник за мен е излишно, не ми остават за дълго базите :)
Мерих на ФА аромат преди малко - 30 капки 1мл :thumbup1:
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.