Jump to content


Photo
- - - - -

Lavatube


  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#41 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 3.10.12 г. в 13:54


Значи доколкото разбрах най добре е да купя стандартна Лава, а не минито и батерия 2800mAh



минито е с 18350 което е кофти - по-скъпи батерии, а и са с малък капацитет (1200 мАh),
голямата (ламбо) е с 18650 - има такива батерии по 4200 мАh и са по-евтини



минито е хубаво откъм обем :) , но пък за сметка на батерията
разликата в дължината не е чак толкова голяма

От опит мога да кажа,че тези дето пише 1200 мАч са не повече от 700 мАч . Моите са Трустфайр ,да не говорим,че не отговарят на размера(по–дълги са с 1мм.) :drinks:


chelsea f.c.


#42 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 3.10.12 г. в 18:21

Това с размера си общоизвестен факт :)
Както и това, че няма още технология, по която да се произведат батерии 18350 НАД 700mAh (±50)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#43 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 3.10.12 г. в 21:49

На мен голямата Лава ми е супер, много ми е удобна. Его-то ми се губеше в пръстите и често падаше. Голяма Лава и Виви Нова - 19 см, току-що я измерих :)

#44 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 5.10.12 г. в 00:32

Добре де колеги,

Бихте ли ми обяснили каква е разликата между тази Lava и тази. Защото тия цветните хич не ми харесват с тези пъпчици отдолу. Докато това, хромното, много ме кефи (на външен вид ми прилича на Vmax).

И какво означава Lavatube VV Mod Black тяло. Значи ли, че на това "тяло", като му сложа батерия и ще си имам работещ мод?

Другия ми въпрос е ... имам си зарядно за батерии (зареждам си в тях АА и ААА батерии - по 4 бр.). С него няма ли да може да се зареждат тия батерии, с които трябва да работи Лавата? Като се замисля, те са 1,2V, а тия за лавата са по 3.7V, та сигурно отговора на въпроса ми е "не".

И накрая: Някой знае ли къде в София могат да се видят на живо тези лави? А защо не и Vmax-а?

Edited by yass, На 5.10.12 г. в 02:16.


#45 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 5.10.12 г. в 02:48

И какво означава Lavatube VV Mod Black тяло. Значи ли, че на това "тяло", като му сложа батерия и ще си имам работещ мод?

Това означава, слагаш батерия и карт и правиш облаци :smiley_emoticons_joint:
Стандартно вмакса идва така, само тяло, без батерии, зарядно и картове

#46 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 5.10.12 г. в 14:13

Тази хромираната Лава изглежда готино и като гледам може да се навиват картомайзери и атомайзери Его без преходник.

Edited by J_O_I_N_T, На 6.10.12 г. в 00:10.


#47 mirtamata

mirtamata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 12.10.12 г. в 23:20

Здравейте, баща ми е горд собственик на Лавата. Но има проблем с картомайзера ВИви. За три дни изгоряха две глави и днес в петък вечерта е без глава и без преходник за друг карт. Тле не може да ползва Лавата, а за съжаление остана само е една цигара Его, която не покрива нуждите му. Имате ли идея защо горят така тези глави. Има ли връзка с променливото напрежение и някаква идея как да ползва все пак това чудо на техниката.

#48 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 12.10.12 г. в 23:26

Здравейте, баща ми е горд собственик на Лавата. Но има проблем с картомайзера ВИви. За три дни изгоряха две глави и днес в петък вечерта е без глава и без преходник за друг карт. Тле не може да ползва Лавата, а за съжаление остана само е една цигара Его, която не покрива нуждите му. Имате ли идея защо горят така тези глави. Има ли връзка с променливото напрежение и някаква идея как да ползва все пак това чудо на техниката.

Може ли да споделиш модела Вивинова ?
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#49 mirtamata

mirtamata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 12.10.12 г. в 23:32

Ето този е


http://www.gigadrink...nova-3-5ml.html

#50 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 13.10.12 г. в 08:41

Здравейте, баща ми е горд собственик на Лавата. Но има проблем с картомайзера ВИви. За три дни изгоряха две глави и днес в петък вечерта е без глава и без преходник за друг карт. Тле не може да ползва Лавата, а за съжаление остана само е една цигара Его, която не покрива нуждите му. Имате ли идея защо горят така тези глави. Има ли връзка с променливото напрежение и някаква идея как да ползва все пак това чудо на техниката.

Не знам защо горят "тези" глави, след като за първи път чувам да изгори глава ???
При нормална работа или при драй бърн? Аз не мога да си обясня как ще изгори!
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#51 mirtamata

mirtamata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 13.10.12 г. в 17:55

При нормална работа. Просто карат един ден и спират. Думата "изгоря" я ползвам за "спря да работи", вероятно не е правилно казано, но съм новак и не се сещам как да го опиша по точно. Т. е. не миришат на изгоряло, а просто не работят. Днес той си взе две батерии Его и спаси положението за събота и неделя. От понеделник ще видим нови глави ли или какво ще го прави.

#52 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 13.10.12 г. в 17:58

Здравейте, баща ми е горд собственик на Лавата. Но има проблем с картомайзера ВИви. За три дни изгоряха две глави и днес в петък вечерта е без глава и без преходник за друг карт. Тле не може да ползва Лавата, а за съжаление остана само е една цигара Его, която не покрива нуждите му. Имате ли идея защо горят така тези глави. Има ли връзка с променливото напрежение и някаква идея как да ползва все пак това чудо на техниката.

А къде е третата глава?

#53 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 13.10.12 г. в 19:12

При нормална работа. Просто карат един ден и спират. Думата "изгоря" я ползвам за "спря да работи", вероятно не е правилно казано, но съм новак и не се сещам как да го опиша по точно. Т. е. не миришат на изгоряло, а просто не работят. Днес той си взе две батерии Его и спаси положението за събота и неделя. От понеделник ще видим нови глави ли или какво ще го прави.

Ами аз пак не разбирам какво става...
Вивито с еГо работи ли?
Да не би да не са затегнати главите?
Да не би като се отваря горната капачка, да се развиват и главите ?
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#54 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 13.10.12 г. в 19:28

Най-вероятно е както казва Topper сигурно не е завита главата .
На мен ми се случи така и ми трябваше време докато зацепя че проблема е от там ако виждаш гумичката м-у цилиндъра (в средата) и главата значи не е завита до край.
И друго нещо ми се е случвало но е малко вероятно и при теб да е така.изолацията на намотката беше по изрязана а самата намотка стоеше на една страна и опираше по корпуса на главата и тогава пак не ми работеше вивито

Edited by Seomancer, На 13.10.12 г. в 21:57.


#55 mirtamata

mirtamata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 13.10.12 г. в 23:37

В момнта пуши с третата глава. Утре ще разгледам по подробно как са завити. С его няма как да пробва щото нама преходник за Его.

#56 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 14.10.12 г. в 08:47

В момнта пуши с третата глава. Утре ще разгледам по подробно как са завити. С его няма как да пробва щото нама преходник за Его.



Е то не ти трябва преходник за его
Вивито се навива без преходник.

#57 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 14.10.12 г. в 11:32

Ами то тогава идва да попитам - на кой карт казвате Виви ? Че нещо ме съмнява да е Виви с еГо преходник :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#58 mirtamata

mirtamata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 14.10.12 г. в 12:40

Ето това не е ли виви или съм в грешка
http://www.gigadrink...nova-3-5ml.html

#59 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 14.10.12 г. в 12:43

Виви е, но за какъв преходник става дума, като е с 510 резба ?
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#60 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 14.10.12 г. в 13:31

Мисля, че се получава объркване, защото вие под "Eго" имате предвид батерия, т.е. да сложи Виви-то на батерия Его. А тя под "Eго" най-вероятно има предвид атомайзер и затова казва, че е нужен преходник, за да го завие на Лава-та. Може и аз да бъркам, но ето кое ме навежда на тази мисъл:
mirtamata: "Днес той си взе две батерии Его и спаси положението за събота и неделя."
mirtamata: "С его няма как да пробва щото нама преходник за Его."

Edited by Destiny, На 14.10.12 г. в 13:34.