Jump to content


Photo
- - - - -

Какво означава 18mg течност?


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 4.02.10 г. в 07:15

Производителите на е-течности маркират съдържанието на никотин в mg. Тези mg никотин се отнасят за всеки милилитър течност. Ако имате шишенце с означение 18mg и съдържащо 30ml, това означава, че в него има 18х30=540mg никотин. Знаейки това, пазете никотиновите си течности далеч от достъпа на деца! Това съдържание на никотин може да доведе до сериозно никотиново отравяне, ако бъде погълнато по грешка! Може да видите течности с 0mg никотин, маркирани като NO, такива с 11mg, маркирани като LOW, такива с 18mg, маркирани като HIGH, такива с 24mg, маркирани като XHIGH, както и други с различно, по-ниско или дори по-високо съдържание на никотин. Каква ще бъде Вашата течност, трябва да прецените сами на база опит. Ако 24mg Ви е "тежка", пробвайте 18mg, дори 11mg.

Внимавайте и с "препушването". Електронните цигари нямат дим и не създават задушлив ефект, като обикновените. Можете да пушите цял ден електронна цигара, без да се закашляте нито веднъж и без да се чувствате препушили. Това обаче не е съвсем така, защото все пак организмът поема никотин. Пресметнете какво количество течност на ден изпушвате и колко mg никoтин съдържа то. Една обикновена СИЛНА цигара съдържа около 1mg никотин. Ако "изпарявате" дневно по 1ml 18mg течност, все едно сте изпушили 18 обикновени силни цигари или почти една кутия! Ако сте пушили преди Light цигари с 0.5mg никотин, това ще са ви около 2 кутии от тях. А това е много. Наложете доза самоконтрол. Електронните цигари може да не съдържат канцерогени, но никотинът оказва влияние върху кръвоносната система. Ако имате или сте имали проблеми със сърцето, пиете редовно лекарства за кръвно и/или за други хронични заболявания, най-добре бавно преминете към течности без съдържание на никотин.

Edited by Valeri, На 5.02.10 г. в 02:38.

този потребител вече не участва на този форум

#2 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 9.02.10 г. в 18:28

Само една малка поправка/уточнение искам да направя.

Количеството никотин отбелязано на цигарените кутии НЕ е действителното съдържание на никотин, а по-скоро някаква усреднена стойност на приетия никотин. В действтелност, съдържанието на никотин е около 10 пъти по-високо. В тютюните използвани за цигари, съдържанието на никотин варира в доста широки граници (0.5-5 %), като в някой сортове достига до над 10%.
Ако приемем 1% никотиново съдържание и 1гр/цигара, тоталното съдържание на никотин в една цигара е 10 мг. По-голямата част от него обаче изгаря (окислява се при високата температура на горене). Също така се отчита и факта, че пушачът не дърпа непрекъснато. Така се стига до някаква усреднена стайност, която е около 10 пъти по-ниска от действителното никотиново съдържание в тютюна.

Edited by NiOOH, На 9.02.10 г. в 18:30.


#3 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 12.02.10 г. в 07:04

Тук има един документ, който представя анализ на тютюните (Cigar, Burley, Maryland, Bright, Oriental Tobacco), ползвани основно в производството на цигари, като за никотиново съдържание в суха маса стойностите са между 0.6% и 2.9%. Не намирам информация за сортове с по-високо съдържание.
този потребител вече не участва на този форум

#4 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 12.02.10 г. в 08:28

Семейство Nicotiana rustica (руската му разновидност се нарича Махорка) съдържа около 10%. Не знам дали се използват за цигари, най-вероятно, не. Доколкото разбирам, никотиновото съдържание в даден сорт тютюн, отглеждан в даден регион, се променя от реколта на реколта и зависи от времето през годината. Нещо като захарното съдържание при гроздето.
Интересното е да се оцени какво е количеството на усвоения никотин при е-пушенето. Аз поне, не съм виждал данни. Когато се сравняват течности с цигари се приема, че усвоеният никотин при тютюневото пушене е около 10% (съгласно това, което пише на кутията), докато при е-пушенето е 100%. Дали е така? Вярно, че температурата в изпарителя е много по-ниска отколкото на върха на горяща цигара (800-900 C) и нокотинът не изгаря. Вярно е също и, че цигарата се включва само при дърпане, но дали все пак е 100%?

#5 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 12.02.10 г. в 14:02

На http://www.e-cigaret...orum.com/forum/ имаше тема* за това, някой беше направил установка, която изпарява течността през атомайзера, след това кондензира парите и мери никотиново съдържание. За съжаление, не помня в кой раздел я гледах и в момента не мога да я намеря. Няма изгаряне на никотин, съдържанието на изхода е същото, каквото е било в никотиновата течност. Сега, колко от него ще остане в тялото, е малко по-друг въпрос. Зависи как се пуши електронната цигара. Ако се "гълта" парата на всяко дръпване, нормално е да е остава повече, отколкото ако само се задържа в устата и се изпуска. Също, както и при обикновените цигари.

A Nikotiana rustica не е традиционния тютюн (Nicotiana tabacum), доколкото разбирам. Различен подвид растение е и изглежда дори по различен начин. В някои региони го ползвали за пушене, но едва ли присъства в цигарите, които можем да си купим по магазините.

* - ето линка: How much nicotine is destroyed during vaping?

Edited by Valeri, На 24.02.10 г. в 07:04.

този потребител вече не участва на този форум

#6 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 24.02.10 г. в 20:48

Ако някой е имал "щастието" да опита, или да помирише, култовите руски папироски "Беломорканал".Това са същите които се сплескват на кръст вместо филтър (вълка в "Ну погоди" ги ползваше навремето ;) - Те това е Махорка.
Мислех си че е мит, но се сблъсках реално с тях някъде през 80-те.Не съм ги виждал от тогава,може да са ги забранили със закон;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#7 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 25.02.10 г. в 02:54

Те това е Махорка.


Явно, не е. Никъде няма написано, че "Беломорканал" се произвежда с Nicotiana Rustica, на което растение руснаците казват "махорка" и за което казват, че няма нищо общо с вкуса на тютюн, а ние май нямаме дори дума за него.
този потребител вече не участва на този форум

#8 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 25.02.10 г. в 10:32

Е то на нито една кутия не пише латинско наименование на тютюна :).
Вкуса и миризмата на горепосочения соцбранд няма нищо общо с останалите тютюневи изделия ;).Все още ме обзема тремор само от спомена ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#9 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 27.02.10 г. в 12:49

И аз съм опитвал "Беломор канал" преди много години. Не искам да си спомням...

#10 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.02.10 г. в 19:50

Рискът да ви стане нещо, ако е-цигарите имат някакви скрити вреди, явно е малък, след като сте пробвали и някакви гадости, за които не искате да си спомняте. А аз един син Житан не искам да си спомням, ха!

#11 dada166

dada166

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 24.12.12 г. в 18:57

Рискът да ви стане нещо, ако е-цигарите имат някакви скрити вреди, явно е малък, след като сте пробвали и някакви гадости, за които не искате да си спомняте. А аз един син Житан не искам да си спомням, ха!


Аз ако мога да си намеря от някъде син Житан без филтър...Ще тегля една българска и на ел.цигарите и всички останали.Това са цигари направени от Богове за Богове...Проблемът е че ако ми попадне син Житан пуша по 2 кутии на ден.

ПП.Ей какви времена бяха...когато думата "бандерол" беше толкова далечна и непозната.Отиваш до магазина....а там цигари,цигари...200 марки.Пък и цигарите си бяха хубави...Сега ако запаля едно Марлборо с бандерол в стаята мирише на обор (буквално).