Jump to content


Photo
- - - - -

Течност на ФА гърдите ми ще гръмнат


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 dada166

dada166

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 29.12.12 г. в 17:43

Здравейте,
До скоро бях с картомайзе CE5 или нещо такова и си пушех течност FA ванилия 18мг...Малко ми идваше тежичко ама беше добре.После карта нещо се прецака и си поръчах Mini Vivi Nova - Vision (тук във форума казаха че е най-добрия) + течност FA Coffee 18mg...Обаче с всичкия си акъл си поръчах 50мл.Едно на ръка че нещо не ми харесва...но като бонус като пуша от него имам чувството че някой ми е стиснал сърцето с юмрук...май тежичка ли ми идва незнам?Имате ли някакви идеи?Не ми мирише на изгоряло просто явно ми идва тежка...т.е. вкусът е чист,но направо ми мачка гърдите...Пуша по около 0,7 до 1 мл. на ден.Как така ванилията която също беше 18 мг беше екстра а тък кафето ме "мачка"?

#2 Upda7e

Upda7e

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 29.12.12 г. в 17:58

Имам чувството , че течността не е проблема , приемаш ли някакви хранителни добавки , страдаш ли от нещо , натоварваш ли се много и т.н.т . Замисли се дали не е от нещо подобно, другото което се сещам е да не би да имаш алергия към някоя от съставките , по точно в тези в аромата от кафе , щом с ванилията не си имал проблем.
Съвета ми е да махнеш това кафе , и да пробваш нещо друго , за да видиш дали тази стегнатост ще изчезне.Но при всички случаи ако до два дена не отшуми , тук не сме лекари препоръчвам ти да се консултираш с такъв.

#3 pitbulapln

pitbulapln

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 29.12.12 г. в 18:00

качествен карт = качествен удар ,според мен вивито си рита яко и ти идват тежки тези 18мг/мл ,пробвай с по-слаба течност и сподели

#4 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 29.12.12 г. в 18:30

Проблемът най-вероятно идва от това, че си купил качествен картомайзер :sSig_goodjob2:
И ударът и пАрата и аромата вече ги усещаш както трябва (а не както не трябва със стария ти картомайзер) :smiley_emoticons_joint:
След като не ти харесва аромата, който си купил (и ти идва тежък) имаш два варианта:
Вариант 1: Използваш секция Далаверки, за да си размениш сокчето с някой друг;
Вариант 2: Купуваш си само база (примерно Inawera VPG Power Smoke Baza или някоя на FlavourArt) без никотин и разреждаш, за да получиш по-ниска концентрация на никотин (но и ароматът ще стане по-слаб).
Успех :smiley_emoticons_joint:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#5 dada166

dada166

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 29.12.12 г. в 19:28

Не взимам добавки или подобни...Тренирам здраво...Нямам алергии или пороци или заболявания.Сега ще се опитам да продам течността на някой...който изпарява по-тежки течности.Ще я дам за 20лв....мисля че е справедливо...изтеглил съм само 2 мл.Иначе ванилията много ми хареса 18мг. обаче май май и тя ми идваше малко тежка,но нямах такива болки в гр.кош.

ПП.Много ми е странно това с течностите по принцип съм сериозен пушач...цял живот съм пушил или червено Марлборо или Житан бе филтър т.е. все тежки цигари...

#6 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 29.12.12 г. в 19:36

..................
ПП.Много ми е странно това с течностите по принцип съм сериозен пушач...цял живот съм пушил или червено Марлборо или Житан бе филтър т.е. все тежки цигари...

На добрият картомайзер идеята му е да предава добре вкус,аромат и пара и разбира се да изпаряваш течност с по-ниско съдържание на никотин. В случая Виви си върши работата. Ако все пак решиш послушай съвета на колегата и си добави "помоли колега да ти даде или си купи" на 10мл от твоята течност 3 мл база VPG 0мг/мл . Другото което ми идва на ум е да купиш Глицерин и да го добавиш вместо VPG база. Дори аз съм за Глицерин-а. Ще получиш повече облак пара и доста по-мек като удар.
Успех :smiley_emoticons_joint:
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#7 snoop

snoop

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 29.12.12 г. в 19:39

Затова купувай 10мл освен ако не си пробвал течността и ти харесва. Аз ползвам Camel Blend на флейвърарт 18мг никотин и ми е доста тежичка също..Ако дърпам по-често ме заболява главата даже. Но никога не съм бил хардкор пушач, затова ми идва малко отгоре.

#8 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 29.12.12 г. в 19:56

Ами да, най бързото, което можеш да направиш е предложението на batko32 - отскочи до най-близката аптека, вземи си глицерин + спринцовка 2мл + дебела игла и разреди течността с него. В зависимост от това колко милиграма никотин искаш да получиш сложи следното количество глицерин:
- на 50 милилитра (18 милиграма) течност добави 10 милилитра глицерин, за да получиш 15 милиграма на милилитър никотин;
- на 50 милилитра (18 милиграма) течност добави 25 милилитра глицерин, за да получиш 12 милиграма на милилитър никотин;
- на 50 милилитра (18 милиграма) течност добави 50 милилитра глицерин, за да получиш 9 милиграма на милилитър никотин;

Колкото повече глицерин добавяш, толкова по-слаб ще е аромата и толкова повече пара ще има.
Успех :smiley_emoticons_joint:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#9 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 29.12.12 г. в 22:22

Ами да, най бързото, което можеш да направиш е предложението на batko32 - отскочи до най-близката аптека, вземи си глицерин...

Обикновения глицерин от аптеката не е най-подходящия за изпаряване и за това има изписано много!

Едит: Горният пост го бях изтрил, ама batko32 е бил бърз :). Еми, какво пък, връщам го. Причината за триенето... Инхалаторите стават все по-разпространени - Прекрасно! - обаче от това, съвсем закономерно, атмосферата във форума започва да става доста... ширпотребна. Купува си n-тия индивид Х "нещо" и си прави регистрация за да пита какво си е купил!? Отговарят му 10 вейпъри, от които много често само един-двама знаят за какво става въпрос, щото останалите имат опит и познания сходни с този на питащия... и 100 поста за месец :). Стига се и до псувни - съвсем в реда на нещата. На мен обаче започва да ми става тегаво - както от ламерите, придобили от сергия "последният модел", така и от пост-ламерите, вече употребяващи нещо по-смислено и даже вече са чували за Ом, Ват, мг и мл и други "сложни" неща и поради това се чувстват длъжни да светват крушки и газени ламби.
Еми, да си палят ламбите.
п.с. За съжаление полезността на форума пада от тая нечела, чела-недочела "ширпотреба".

Edited by Jenevus, На 30.12.12 г. в 01:28.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#10 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 29.12.12 г. в 22:30


Ами да, най бързото, което можеш да направиш е предложението на batko32 - отскочи до най-близката аптека, вземи си глицерин...

Обикновения глицерин от аптеката не е най-подходящия за изпаряване и за това има изписано много!

Правилно. За това си има магазин . Всъщност и този от аптеката закърпва положението ама......трябва да е много зор-а. В аптеките е 85% чистота. Ако пък трябва да съм нацяло коректен ....става. Но лично аз предпочита мтози от магазина....по-вкусен е :thumbup1:
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#11 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 29.12.12 г. в 22:36

Всъщност, ако не съм се объркал, останах с впечатлението че е много зор-а. Иначе кажете магазин където може да се отскочи набързо и да се вземе глицерин ЧЗА.
:drinks:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#12 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 29.12.12 г. в 22:47

Всъщност, ако не съм се объркал, останах с впечатлението че е много зор-а. Иначе кажете магазин където може да се отскочи набързо и да се вземе глицерин ЧЗА.
:drinks:

Ами...тъпо става , че е като реклама...ама в ПВ-БГ няма ама в Гига има. Иначе...във Валерус.....са на кило разфасовки.
А иначе трябва http://www.pv-bg.com...-100-0.0-0.html ако го заредят колегите.

Edited by batko32, На 29.12.12 г. в 22:58.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#13 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 29.12.12 г. в 22:58

Ами...тъпо става , че е като реклама...ама в ПВ-БГ няма ама в Гига има. Иначе...Валерус.....са кило разфасовки.
А иначе трябва http://www.pv-bg.com...-100-0.0-0.html ако го заредят колегите.

Ама аз това го написах като "Вариант 2" в мнението си в 18:30 - да се вземе някоя база без никотин. А варианта за глицерин от аптеката е ако е много зор-а и не може да се чакат няколко дни.
:drinks:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#14 Мироон

Мироон

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 30.12.12 г. в 11:29

'Jenevus' - " На мен обаче започва да ми става тегаво - както от ламерите, придобили от сергия "последният модел", така и от пост-ламерите, вече употребяващи нещо по-смислено и даже вече са чували за Ом, Ват, мг и мл и други "сложни" неща и поради това се чувстват длъжни да светват крушки и газени ламби.
Еми, да си палят ламбите.
п.с. За съжаление полезността на форума пада от тая нечела, чела-недочела "ширпотреба"."

И на мен взе да ми става тегаво, крайно време е админите да вземат мерки - примерно при регистрацията във форума да се изисква задължително бакалавърска степен по химия и физика, задочен курс по механика и пожелателно магистърска степен по ядрена физика и биотехнологии . :Koshechka_08:

Edited by Мироон, На 30.12.12 г. в 11:43.


#15 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 30.12.12 г. в 13:38

За да има някаква полза, благодарение на опитните потребители, да обобщим:

Обикновения глицерин от аптеката не е най-подходящия за изпаряване

В тази връзка моля да не се вземат в предвид предишните ми постове в тази тема.



Тук е мястото да благодаря за унищожителната и благовъзпитана критика. Вземайки си бележка и продължавайки да се образовам, доколкото е по възможностите ми, от вещите в използването на електронни цигари потребители, както и за спомагане обръщането тенденцията от полезността на форума се дисциплинирам до четене и рядкото, но все пак неизбежно, задаване на въпроси с упование за компетентни отговори.

Весела новата 2013 година.



ПП Надявам се и вярвам без лоши чувства :)

Edited by Mitazi, На 30.12.12 г. в 13:40.

Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#16 dada166

dada166

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 30.12.12 г. в 14:32

Господа,
Съжалявам че моят въпрос породи толкова спорове...въпреки че от споровете се раждат решенията.Нямам намерения да се правя на химик...достатъчно нямам доверие на това което купувам от магазина че да си правя и експерименти вкъщи.В този ред на мисли има ли пушачи от 3-4 години или ние сме опитните зайчета?Някой чувал ли е дали продават тези течности в нормалните държави примерно Германия,Франция,Дания и т.н.Според личните си наблюдения за 20 дни останових че спря да ме боли главата т.е. от добрите стари тютюневи цигари ме болеше глава,а от тези (електронните) не ме боли...но кой знае какви поразии правят още.

ПП.Сега ще отскоча да си взема 9мг. "ванилия" от магазина дано да не ме стягат така гърдите...Жалко че от тази марка (ФА) нямат без никотин,защото що се отнася до мен....навикът е на преден план а не никотиновия глад....Къде ми беше акъла пак да ги почвам цигарите....тъкмо бях ги отказал за 1 година...направо се чувствах прероден.

Весели празници...Желая на всички ви много здраве и най-вече много,много късмет.

#17 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 30.12.12 г. в 14:39

И на мен взе да ми става тегаво, крайно време е админите да вземат мерки - примерно при регистрацията във форума да се изисква задължително бакалавърска степен по химия и физика, задочен курс по механика и пожелателно магистърска степен по ядрена физика и биотехнологии . :Koshechka_08:

Нещо не си разбрал. Много "неинформирани" въпроси и не по-малко "неинформирани" отговори биха били спестени, ако тези които питат, както и тези които отговарят направят минимално усилие да прочетат това-онова из форума.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#18 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 30.12.12 г. в 15:37

@dada166 Да кажем с 2 думи така (защото има 20 теми с доводи, доказателства и изследвания какво и колко се съдържа в течностите за изпаряване) - колкото и каквото да съдържат сокчетата, не могат да стигнат и на 1/1000 от вредността на тютюневите. И говоря за продукта на цигарените концерни, защото след всичките трикове, технологични тайни и химически фокуси, продукта е нещо като коктейл от 4000 вредни елемента.
Сега дали в течностите има 1 или 2 "може би, недоказано вредни, ама не знаем на какво точно вредят" или в микровласинките от фитила... май не ме интересува толкова.
Малко глупаво ми е, след чудовищни количества отрови (20-30-40 цигари на ден) в продължение на 10-15-25-35 години да се тръшкаме и вайкаме дали течностите от официални, контролирани, реномирани производители не са чисти като на младенец сълзата! Както и сам си разбрал с горката ти глава, а и сигурно в последствие ще осъзнаеш и с дробовете, и със сърцето, и със стомаха, че това е РЕАЛНА алтернатива, далеч далеч по-безвредна.

И в крайна сметка, това е информиран избор. Както казва Батко - блокчето и боичките са твой, или рисуваш, или не рисуваш, ако рисуваш, рисувай розово небето ако искаш. Но знаеш какви са блокчето и боичките. Дали за тютюневите си правил такива проучвания и още повече, ако решиш да установиш какво пушиш, ще намериш данни и ще ти е лесно като да попиташ във форума на Булгартабак? Помисли само - отбелязаното на кутията съдъражание на никотин и катран, за какво се отнася: за една цигара, за 20-те цигари, за абсолютното съдържание, за това което поемаш? А дали някой пушач на тютюневи цигари знае колко аджеба е опасно да поеме? Ако пише 20мг Никотин, това колко е от опасната доза?
Та така за "ама вредни ли са или не са и какво толкова съдържат".
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#19 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 30.12.12 г. в 15:43

За да има някаква полза, благодарение на опитните потребители, да обобщим:


Обикновения глицерин от аптеката не е най-подходящия за изпаряване

В тази връзка моля да не се вземат в предвид предишните ми постове в тази тема.
Тук е мястото да благодаря за унищожителната и благовъзпитана критика. Вземайки си бележка и продължавайки да се образовам, доколкото е по възможностите ми, от вещите в използването на електронни цигари потребители, както и за спомагане обръщането тенденцията от полезността на форума се дисциплинирам до четене и рядкото, но все пак неизбежно, задаване на въпроси с упование за компетентни отговори.

Весела новата 2013 година.
ПП Надявам се и вярвам без лоши чувства :)

Какви лоши чувства Mitazi?! Със сигурност можем да си разделим каса бира, обвити в пара :)! Всъщност може за по-сигурно да си вземем две каси, че да няма съмнения за злоупотреби в мъглата :D.
п.с. Ако биропиенето е на морето за сафридчето разчитам на тебе:D! Ако е тук - ГМО продуктите са моя грижа :D .
Весела 2013!
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#20 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 30.12.12 г. в 15:51

Какви лоши чувства Mitazi?! Със сигурност можем да си разделим каса бира, обвити в пара :)! Всъщност може за по-сигурно да си вземем две каси, че да няма съмнения за злоупотреби в мъглата :D.
п.с. Ако биропиенето е на морето за сафридчето разчитам на тебе:D! Ако е тук - ГМО продуктите са моя грижа :D .
Весела 2013!

Ааа, надявам се никакви :D
Но като не знам дали някой няма да го приеме вътрешно... та затова така лекичко като послепис :rolleyes:

Иначе не си много честен - то и на морето ГМО с лопата да ги ринеш. Предложи поне домашно отгледани зеленчуци :D :D :D
Весела и на теб!
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…