Jump to content


Photo
- - - - -

какъв картомаизер да използвам


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#21 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 25.01.13 г. в 20:05

И ако тестваш с обслужваем изпарител,е те тогава ще разбереш силата на тия Модове !


chelsea f.c.


#22 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 25.01.13 г. в 20:19

И на обслужваем 7W RMS са ми достатъчни , не че не мога и на 4W mean да го пусна :)
Важното е мощността да е достатъчна за конкретната конфигурация за да предаде нужния вкус.
По принцип е хубаво да има презапасяване от мощност , но и презапасяването си има граници и е безсмислено да се гонят мощности , които няма да се ползват никога

#23 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 25.01.13 г. в 20:25

Аз имам и Zmax честно казано от eVic съм по доволен. по лесен за употреба повече екстри по удобно управление на менютата. Не ми се налага да помня кодове и схеми за да го настройвам. За испаряване до сега разлика ни във вкус ни във пара съм забелязал.

Всъщност, Zmax-а е по-лесен за употреба и с по-удобно меню, точно защоо има по-малко екстри. И няма никакви кодове и схеми за настройка. А разлика във изпаряването има. Малко в парата, и повече във вкуса.

ПП: Krasi_T, за мен е най-добре на 9.0-9.5W. А някои искат и повече. Което превръща презапасяването в много относително понятие.

Edited by asiyaolo, На 25.01.13 г. в 20:35.


#24 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 25.01.13 г. в 20:39

за мен е най-добре на 9.0-9.5W

Какво ползваш,Колега ?


chelsea f.c.


#25 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 25.01.13 г. в 20:45

Аз препоръчвам на колегата щом има Дуалка, Виц и З-ка ( без значение кой и е майстора), да зареди карта правилно - със спринцовка забита във ватата и минимум 4-4,5 милилитра течност , докато прокапе от долу и отгоре и малко още, да престои 10-15 минути, да се закисне, да се издуха излишната течност от него така че да сме сигурни че всичко е направено по устав.
После да се постави съответното устройство на "mean" режим (не се сещам Вица имаше ли подобно нещо), и после да се "тури" да речем на 10-11 вата и да се тества как "вляга" с едното и с другото.
Убеден съм че след тоя тест Вица ще получи една снимка и отлична препоръка в раздел "далаверки".
Ако се ползват "чалга" изпарители , на които максималния им даян е на 4-5 вата - няма смисъл да се купува какъвто и да е мод! Те си работят добре и на всяка една еГо батерия.Парите са напусто в такъв случай.

Аз лично ползвам само на 10 Вата "mean" и не си позволявам да оскверня мода с изпарителче което не може да понесе "тоз зор" и да се представя как си требе ;).

Edited by last_hope, На 25.01.13 г. в 20:52.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#26 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 25.01.13 г. в 21:07

Аз препоръчвам на колегата щом има Дуалка, Виц и З-ка ( без значение кой и е майстора), да зареди карта правилно - със спринцовка забита във ватата и минимум 4-4,5 милилитра течност , докато прокапе от долу и отгоре и малко още, да престои 10-15 минути, да се закисне, да се издуха излишната течност от него така че да сме сигурни че всичко е направено по устав.
После да се постави съответното устройство на "mean" режим (не се сещам Вица имаше ли подобно нещо), и после да се "тури" да речем на 10-11 вата и да се тества как "вляга" с едното и с другото.
Убеден съм че след тоя тест Вица ще получи една снимка и отлична препоръка в раздел "далаверки".
Ако се ползват "чалга" изпарители , на които максималния им даян е на 4-5 вата - няма смисъл да се купува какъвто и да е мод! Те си работят добре и на всяка една еГо батерия.Парите са напусто в такъв случай.



Аз лично ползвам само на 10 Вата "mean" и не си позволявам да оскверня мода с изпарителче което не може да понесе "тоз зор" и да се представя как си требе ;).

Взех, че те послушах. Значи изкарах един чисто нов и го заредих със спринцовка във ватата. ( Омазах се подобавщо :) )
Изчаках го малко и пак го забърсах добре със салфетка.
Сложих го и и леле що ми трябваше да не пробвам с по малко. С 16 милиграмова течност направо на 10 вата увеличих ...
Очаквах старото бълбукане и вкус на течност в устата както си беше преди с его батерията.
за моя изненада това така ме удари в гърлото че кашлях се едно съм си дръпнал неочаквано от марихуана или силна пура.
Пара много и удар силен. Некак си не бълбука като преди и се изненадах доста приятно от усещането. Но си е силничко да 10 вата бе. почти не може да се пуши освем ако не намаля силата на никотина за да се кефя на парата.

време за една дръпка от секунда и половина до 2 иначе смърт :)

П.П. За съжаление удоволствието ми беше 20 максимм 30 дръпки и започна да има дъх на препечено желязо. Намалях мощноста допълвах картомайзера същия кур. заредих един друг и сега с по малко мощност на 8 вата да видя колко ще издържи.

Edited by MERLIN, На 25.01.13 г. в 21:58.


#27 BatkoMi2

BatkoMi2

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 35 posts

Posted На 3.10.13 г. в 02:01

MERLIN

Предполагам че междувремено си стоплил, че с тези 10 вата, Васко е искал да изрази своето отношение към Евига - "Виц",

Не е прав - чудесно си работи МОДа, но не е за "пържене". 

Все пак, ако ни си си създал навици, да ти кажа моя. 

След пълненето, което може да стане и на масата със спринцовка с игла която боцкаш покрай металната стена, (м/у нея и ватата) до средата на карта. Натискаш малко и сменяваш точно срещуположната стена, и после на кръст, докато не избие леко в горниа край. Забърсваш и пафкаш! Е, минута 2, може и да помогнат, но с този метод, ти си "налял" равномерно.

Сега за Ватовете - почваш с 3 и вдигаш през 0,5, докато не ти хареса. Така няма да изпечеш ватата около намотката, още в самото начало. Това ще се случи, но колкото по-късно, толкова по-добре!

Много ме кефят картовете, не само с лулите ми. За течности които се "лепят" по изпарителите и не мога да почистя от техния вкус (пример - динята), картовете Бож се редуват с АГите, Кобри и Кайфуни. Е, не са чак като последните, но са далеч по дискретни, особено на малка Его батерия!

Готват се да забранят наште електрички и във обществените места, кретените, а с тази комбинация, си пафкам без да се вижда в ръката ми! 



#28 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 3.10.13 г. в 08:37

Батко, 10 месеца са минали от становището на Мерлин, нещо ми подсказва, че си е променил и навиците, и карта ;)


eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#29 BatkoMi2

BatkoMi2

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 35 posts

Posted На 3.10.13 г. в 13:25

Да, когато писах поста, имах предвид и тази възможност, но съм се отплеснал към подигравката на Ласт за Евига. 

Вярно е, че не го ползвам толкова често както преди година, както и това че имам 3 Вамо благодарение на теб! Навремето (в областа нещата са бая динамични) тази тежка точилка не ми се нравеше, но и дадох шанс и Вамото, се оказа вярно куче! Но Евига си е супер за доста изпарители. Само дето вече не виждам без очила какво пише на екранчето.

А картовете, мисля, си остават класика? С Его батерийка се крият чудесно в малкия джоб на сакото и в случай че ме предаде изпарител, или просто искам да сменя вкуса за 5 дръпки, е на разположение!

whiskey.jpg



#30 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 3.10.13 г. в 17:30

Бате Мите, след Кайфуна как ти се струва ватения карт ?


chelsea f.c.


#31 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 3.10.13 г. в 17:55

Аз откакто си взех генчо друг карт не искам и да чуя. Супер доволен съм, но имам малко проблеми с бутона на модчето (Siligei Vmax). Чакам Васко да ми драсне в скайпа да видим какво ще се измисли. А кайфуна е какво, че съм изостанал бая в материята вече повече от половин година не съм чел за новости. ;)


Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#32 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 3.10.13 г. в 18:01

Може би най-добрият майзер към момента !?!?


chelsea f.c.


#33 ivokomandos

ivokomandos

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted На 3.10.13 г. в 18:16

Аз откакто си взех генчо друг карт не искам и да чуя. Супер доволен съм, но имам малко проблеми с бутона на модчето (Siligei Vmax). Чакам Васко да ми драсне в скайпа да видим какво ще се измисли. А кайфуна е какво, че съм изостанал бая в материята вече повече от половин година не съм чел за новости. ;)

Kayfun  е един руски обслужваем атомайзер който струва 300 лв. Напиши в google и ще разбереш повече за него.


1342224000_40_1_EUR_3_dark.png


#34 BatkoMi2

BatkoMi2

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 35 posts

Posted На 4.10.13 г. в 14:38

Бате Мите, след Кайфуна как ти се струва ватения карт ?

Боге или Бож (не знам как ще е на бъпгарски) и дуалката на Смок си ме кефят както и преди ! Дори има течности които ползвам само с такива! При това не само тези които остават "залепени" по изпарителите, но и някой, при които вкуса е по-добър от Кайфуна. Примерно Дива Ягода ! Не че знам защо, но е така ! А и с тези силиконови тапи, можем да си ги пълним в къщи и посла в джоба, за зорзаман! 

 

 

Аз откакто си взех генчо друг карт не искам и да чуя. Супер доволен съм, но имам малко проблеми с бутона на модчето (Siligei Vmax). Чакам Васко да ми драсне в скайпа да видим какво ще се измисли. А кайфуна е какво, че съм изостанал бая в материята вече повече от половин година не съм чел за новости. ;)

Kayfun  е един руски обслужваем атомайзер който струва 300 лв. Напиши в google и ще разбереш повече за него.

 

Е, не е 300 а 260! Може би с доставката, но 40 лева доставка ... ? Да не говорим че имат олекотена версия, за 200лева. 

Не съм привърженик на снобско притежание на уреди като Провари, който върши същата работа като Вамото, а е 10 пъти по-скъп! Но за Кайфуна - ВСЯКА стотинка си заслужава !

С някой негови копия успявам да постигна същото, но за да знам какво търся, той е мерилото.

Колеги като Топер, Хлад и други, ме убеждаваха напразно преди месеци! Междувремено похарчих 100/150 лева за разни други модели, като Фогер и прочие, които са ми излишни сега. Та, човек като си направи сметка, май 1 добър е по-добре от 10 не чак толкова.

LxD моя съвет е да си купиш 1 лаит или поне Ракета, като начало !



#35 ivokomandos

ivokomandos

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted На 4.10.13 г. в 14:48

То където са 280, там са и 300. Казах го ориентировъчно. Не съм уточнявал версии, защото колегата не е информиран за нито един кайфун. Аз пък сам си купил един генчо настаро и една ракета, което е доста далеч от 300 лв и не мисля, че си заслужава. След два месеца кой знае какъв карт ще измислят. ракетата за 40 лв., ако изкара 4 месеца съм на далавера. По-тази логика този кайфун трябва да го ползвам 3 години за да има файда. Аз така ги разбирам нещата, всеки си отговаря за себе си, какви са му възможностите и потребностите. Доста хора с кайфун и ракета казаха, че като усещане не се различават, само като качество на материалите. Моят съвет също е колегата да започне с една ракета, пък после да си прецени.


1342224000_40_1_EUR_3_dark.png


#36 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 4.10.13 г. в 15:47

Окей прочетох какво е, изгледах няколко видеа и не изглежда никак лошо. Щом и Вие всчики казвате че си заслужава следващата ми покупка ще е една ракета. Първо ще се видя с Yass да я пробвам и ако ми допадне ще си взема една.


Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#37 BatkoMi2

BatkoMi2

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 35 posts

Posted На 4.10.13 г. в 17:51

Може да я поръчаш и преди тази среща! Не те знам с какво изпаряваш, но наистина са много добре вложени 40 лева!

Но после, след някой и друг месец, ще скочиш на оригинала. Впрочем след 5тото добро (не Ракетата!) китайско, немско, швейцарски и незнам още какви копия, братята ще свалят малко цената, ако искат да продават.

Моя Кайфун е МейдинЖермани - тъпаците! Но си пише че е по руски патент. Но новите се правят ... знаем всички къде е световната работилница. Та нищо чудно Мейд ина да е немси, ама правен в Китай ! :lol:  :lol:  :lol:



#38 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 4.10.13 г. в 22:00

Изпарявам с Кангер МТ 3 на еговската батериика, а на Vmax-а от братята руснаци съм с BG GEN III и съм си доволен като цяло.


Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...