Jump to content


Photo
- - - - -

Фитил(и)


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#41 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 4.04.12 г. в 17:42

Понеже от много време чета за меш-а, та рекох да се намеся.
Въпросът е, че постоянно се пита от къде да се вземе пустата мрежичка.
Мрежичка може да се намери от майсторите на ситопечат. В момента не знам дали не са минали на синтетични сита..но до едно време ситата бяха от търсеният от вас меш!
Дано съм бил полезен! :smiley_emoticons_joint:

#42 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 18.04.12 г. в 21:17

За хората които искат да пробват с меш... трябва ви яко захранване(батериен мод -вариволт),
с еговски батерии и техните подобни просто си ги избиите от главата-не става както трябва.

#43 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 19.04.12 г. в 08:36

За бинта - вчера при руснаците един младеж показа как си е заменил фитилчето на 510Т с такова от бинт. След две седмици употреба е много доволен. Не го е оставял да изсъхне и каза, че работи много добре. И че с така коригираният атомайзер има 2 пъти по-висока консумация на течност, но си струва.

А те руснаците между другото вече и бамбукови прежди запушиха :)

pioneer 306c, чак пък вариволт не е необходим.

Не искам в никакъв случай да омаловажавам забележката, мешовете са голям риск за Его батериите. Могат да се ползват и се ползват само ако знаете много добре какво правите. И за статистиката - едната батерия, която изгорих така дори се опита да окаже съпротива, мигна на късо ама аз не иии замириса.

В това е чара на обслужваемите, може да си направиш намотка с каквото съпротивление искаш. Спокойно си ми вървят 1.2 - 1.5 ома намотки и на 16340/14500 AW батерии, естествено колкото по-ниско, толкова повече батерия яде. 18650 батериите вече носят много. Всъщност откак си взех Sturm мода (механичен, 14500/14650 батерии - най-сетне си намерих МОЯ мод), не ми слиза от ръцете. На Лавите закачам по някой друг експеримент да не им е толкова самотно. Даже още един 14500 мод ще си взема.

Печатници за мрежичка, аптеки за бинтове и игли, санитарни магазини, домашни потреби, ееех луда работа :smiley_emoticons_joint:

#44 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 19.04.12 г. в 11:06

А за мен ми е малко странно тази "надпревара" при механичните модове... каква ли пък разлика ще ми дадат при вейпването :)
Разликата в дизайна и най-вече в това къде им е копчето. При вариволтите/вариватите си е друга бира, един и същи атом или карт може да е коренно различен на различен мод.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#45 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 19.04.12 г. в 13:37

Например как работи копчето, на какъв принцип работи и с каква сила на натиска, може ли и да се заключва, може ли да се наглася пинът на конектора така че да работят атомайзери с различна височина на "плюса", да взема батерии с малки разлики в дължината, съпротивление - все пак веригата се затваря през тялото на мода, пружини и болтчета на бутона от различен материал могат да също оказват влияние върху това, външният вид също е от значение. И не, не пиша това с фанатичен блясък в очите :) - изделията на GG например намирам за прекрасни, но никога няма да дам толкова пари за мод.

Всеки си има предпочитания, както е известно, просто се опитвам да обясня "надпреварата". Което работи най-добре за вас, то е най-доброто :)

В по-горният пост исках да наблегна повече на това, че можеш да започнеш експериментите с меша и с по-евтиничък мод.

Вариволти, точите ли се вече за Его-туист?

#46 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 19.04.12 г. в 19:08

pioneer 306c, чак пък вариволт не е необходим.

Не искам в никакъв случай да омаловажавам забележката, мешовете са голям риск за Его батериите. Могат да се ползват и се ползват само ако знаете много добре какво правите. И за статистиката - едната батерия, която изгорих така дори се опита да окаже съпротива, мигна на късо ама аз не иии замириса.



Аз не изхождам от това, че ще издумкаш батерията а от това, че меша е метал и иска повече ток за да се затопли течността и върха на меша, за да получиш освен пара и добър удар.
С еговски батерии при 1,5ом само пара и то не чак толкова плътна и почти без удар.
За да получиш хубава дрипка с изобилна пара и удар си трябва по високо напрежение от порядъка на 4,7-5,0в при съпротивление 1,5-1,8 ом

#47 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 20.04.12 г. в 07:33

Вариволти, точите ли се вече за Его-туист?

Хе хе, това са първите сериозни позиви за "модна надпревара". Лично за мен това не е сериозно, ако си прочела начина на работа на Туиста. Вярно, има нещо оригинално в идеята, ама като разсъди нормален вейпър - нищо функционално. Камо ли за вариволт вейпър ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#48 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 20.04.12 г. в 10:05

Да, забележката за тока е много вярна!

За да получиш хубава дрипка с изобилна пара и удар си трябва по високо напрежение от порядъка на 4,7-5,0в при съпротивление 1,5-1,8 ом


Ее, 5 волта за мен е безвкусно на такова съпротивление, тя течността изгаря така, че аромата ми се губи. Според "форумните" ми наблюдения не са много хората, които изпаряват на такава мощност. 5 волта ги търсят предимно на разни картомайзери/клиъромайзери и по-високоомни изпарители.

Трябва да попитам - тези 5 волта да не сте ги опитвали на Лава или нещо подобно? Защото Лавата не може да ги даде на такова съпротивление. (За сведение - опитвала съм реални 5 волта с голям пакет от 1.2 В батерии и с 2х3.7 В през проста схема с ЛМ350, и Лавата съм я мерила под товар въпреки че то си има достатъчно постнати таблици и интернет).

За изобилна пара и удар е достатъчна просто една добра батерия и нискоомна намотка.




Вариволти, точите ли се вече за Его-туист?

Хе хе, това са първите сериозни позиви за "модна надпревара". Лично за мен това не е сериозно, ако си прочела начина на работа на Туиста. Вярно, има нещо оригинално в идеята, ама като разсъди нормален вейпър - нищо функционално. Камо ли за вариволт вейпър ;)

Аз ги намирам достатъчно функционални за парите си, работят добре при определени условия и в известни граници. И покриват огромна ниша от хора, които нямат пари за скъпите изделия или не искат да размотават кутии самоделки с платки в тях и т.н. Китайците наистина мощно копират дизайни на известни модове - Провари, че и GLV-2 копия видях наскоро.

#49 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 20.04.12 г. в 14:22

За изобилна пара и удар е достатъчна просто една добра батерия и нискоомна намотка.

Именно!
Съвършенството е простота, простотата е съвършенство. :drinks:

#50 Pezz

Pezz

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 7.06.12 г. в 01:44

Здравейте,на всички изпаряващи.От доста време чета във форума и реших и аз да напиша нещо.Значи има огромна разлика между нашето стъкловлакно-това на були и това силикатно въже което намери колега от Пушкома!Казвам огромна защото нашето прегаря на пламък,това на були се къса крехко е но държи на огън а това силикатното нито се къса нито прегаря за сега се представя много добре.,а и е доста по евтино от това на були!!!1м.в който има 9 дължини както е написал колегата от Пушкома=2.80лв.без ддс.Демек 9м.=3.40лв.горе доло.Фирмата е Пловдивска и специално за нас внесоха и има в наличност.,може да си взима всеки кой колкото иска!А за това каква е разликата и има ли такава в самата фирма са написали какви са съставките на стъкловланото,силикатното въже и керамичното такова.Ето и линк към пояснението за разликите между тъканите а и който иска да си поръчва,аз определено съм много доволен от силикатното въже.:http://www.hortechltd.com/cgi-bin/index.pl?_state=Category&menucategory=12&category=25

#51 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 2.07.12 г. в 15:14

И тук се продава фитил : 1мм и 2мм


chelsea f.c.


#52 tube

tube

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted На 13.12.12 г. в 19:09

Карбонови нишки стават ли за фитил ?