Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Опишете вкуса на разтворите, които ползвате


  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#21 Yogi--

Yogi--

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 17.02.10 г. в 03:45

Здравейте,

Виждам все едни течности се опоменават, които принципно допадат на повечето хора. Моите фаворити за сега са Camel i 555. Някак си най- ми се доближават до истинска цигара.
Освен това, обаче и Grape. Ако сте пили вино от добруджанският край от ароматния сорт грозде 'липа', е това е вкуса на тази течност. При 18мг. никотин дава повече от добър удар в гърлото. При 24мг. никотин ударът е сериозен. Течността не сладни или поне не повече от 555. Спокойно може да е за всекидневна употреба. "Пушек" доволно /може и още/.

Течности, които не ми харесват:
Кокос /Coconut/: Има точно вкус на кокос. На първите едно - три дърпания си казваш 'Ей, много свежо'... На около 14 дърпане вече не може да го понасяш. Сладни. Удар в гърлото даже при 24мг. слаб.

Ванилия /Vanilla/: Вкус доста наситена ванилия. Чак може да кихаш. Пара като при свършващ пълнител, т.е. а, а, ама няма. Течността някак си остава по "ватата" на пълнителя и изпарителя пари, не се обмокря. Удър в гърлото не забелязах да има при все че изпарих насила 4 пълнителя 24мг. никотин.

Всичко това изпарено с Intellicig EVO (M401)
Чалгата много яко ги прецаква!

#22 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 17.02.10 г. в 04:59

Количеството пара идват от нагревателя (мразя думата атомайзер, незнам защо) и от батерията. Вкуса и аромата идват от вида течност.


На теория би следвало да е така, ако базата на течността е една и съща, но на практика се получават различни резултати. При един и същи е-цигари и атомайзери, Flue Cured ми дава видимо по-малко пара от 555, примерно. И двете са уж PG базирани, и двете на Dekang. Явно, добавените есенции влияят по някакъв начин на крайния резултат. Твърде вероятно е и есенциите да са в различен % съдържание в различните течности, защото някои са по-силни, други по-слаби.
този потребител вече не участва на този форум

#23 84*

84*

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 18.02.10 г. в 01:29

Здравейте в новия форум и от мен.
Взех Camel и 555 от Last_Hope и определено мога да кажа, че и двата аромата ми допадат много, въпреки, че са с по-ниско никотиново съдържание, но аз и не мога с по-високо да пуша пффф. От двата 555 ми е присърце. Споделям мнението, че има вкус на фъстъци и други ядки. Не киселее и е плътен.

Преди това от heaven-gifts бях си поръчала MLB-18 и Cherry-11.
Cherry е страхотен вкус. Не е толкова натрапчив, колкото си го представях в началото. Сравнявам го с тютюна, който пушех преди време с този аромат.
MLB повече няма да си купя. Нищо общо няма нито с цигарите, нито с нищо приятно за пушене.

Пуша с joye 510

#24 duronman

duronman

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 27 posts

Posted На 20.02.10 г. в 02:12

Колеги, знам, че не е за тук, но все пак искам да помоля, някой ако има RY4 за продаване (не му харесва или иам повече да свирка), че в момента нямам от къде да си го взема. Също така съм склонен и да заменя за някой аромат - имам доста.

За да не съм офф: най много ми харесва RY4, след това Ванилия и капучино. Вероятно причината е, че спрях цигарите около 2 месеца преди да почна електронните и сега всичко свързано с тютюневи аромати ми е малко гадно.

#25 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 20.02.10 г. в 11:29

Вчера си взех от PV-BG RY4 18 мг/мл и ТАВ 24 мг/мл .
RY4 ми се стори с прекалено сладникав/хранителен привкус. Усещам и нотки на кафе/ванилия/карамел. Не е близо до вкуса на истинската цигара. Като пара и удар е добър, но явно не съм му свикнал.
За ТАВ 24 мг/мл споделям мнението на geniusloci. Прекалено тежък и силен в тази концентрация. След подходящо разреждане с глицерин се получава доста добър вкус, който ми е трудно да опиша. Според жена ми, парата има лек мирис на хляб. Усеща се и едва доловима карамалена нотка, доста по-слаба от тази на RY4.

Това са само първи впечатления и то с чисто нови части. Нека се поразработят атомизаторите и ще видим.

#26 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 21.02.10 г. в 16:04

Използвам Ry4 18мг., Карамел 18мг. и Ментол 18мг.
Ry4 ми напомня за печени орехови ядки залети с карамелизирана захар,като доминиращ е вкуса на горената захар.
Много ми допада като цяло-добър аромат,стабилен удар в гърлото.
За Карамела мога да кажа,че има страхотен удар.
Леко съм разочарован от Ментола-слабичък ми е аромата,но това е предполагам,защото последно пушех зелена Карелия :rolleyes:

П.С.След цял ден на Ry4 искам да направя малка корекция.
Вкусът определено клони към препечени орехови ядки.

Edited by locoo, На 21.02.10 г. в 21:30.

Biohazard

#27 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 23.02.10 г. в 01:35

Да ти напомня леко на захарен памук?

Аз пък съм със смес 1:1:2:2 Ruyan (0), Caramel, Vanilia, Cuba Cigar (която то своя страна е смес 3:1 с глицерин). Ванилията взема връх, не ми допада особено.

#28 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 23.02.10 г. в 01:45

Определено Раяна има някакъв "панаирджииски"/не можах да измисля по-подходяща дума/вкус.
Навява спомен от детството ми :lol:
За сусамки,ореховки,захаросани ябълки и по-скоро миризмата около машината за захарен памук,а не на самия памук.
Biohazard

#29 duronman

duronman

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 27 posts

Posted На 23.02.10 г. в 10:46

Да ти напомня леко на захарен памук?

Аз пък съм със смес 1:1:2:2 Ruyan (0), Caramel, Vanilia, Cuba Cigar (която то своя страна е смес 3:1 с глицерин). Ванилията взема връх, не ми допада особено.


Няма да плагиатстваш ей :) (Шегувам се естествено) RY4 е точно захарен памук или захарно петле. Любим ми е и искам да го пуша 0-лев, но няма никакъв удар, за това вчера си взех 11-ка и днес ще взема 18-ка, и ще ги разреждам :)

#30 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 23.02.10 г. в 21:11

Аз пък днес се сдобих от колегата duronman с 555 24 мг/мл. Не мога да го пуша неразреден. При разреждане 2:1 с PG (16 мг/мл) съм доволен. Вкусът е точно както го описват и другите-тютюн и ядки. Ще чакам да видя дали ще има 555 0мг при следващата доставка в магазина за да мога да разреждам без да губя от вкуса. За сега, от всичко, което успях да опитам класацията е следната:

1. 555
2. Kent
3. Marllboro
4. Flue cured tobacco
5. TAB
6. RY4

Както се вижда, си падам по тютюневите вкусове :)

Edited by NiOOH, На 23.02.10 г. в 21:11.


#31 ace_of_spade

ace_of_spade

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 5.03.10 г. в 23:24

Имам опит най-вече с 18 и 24 милиграмовите течности на деканг(от HG):

MLB,Kent,Camel -стават, не мога да ги опиша, повечето са ми еднакви.

555-най-отвратителното нещо, което съм вайпвал, някой го беше сравнил с миризмата на мръсни чорапи,е, не е точно такова, но също толкова гадно. Примесих го с есенция на ванилия и ром ( от Кауфланд или Била беше), за да го прокарам, че се случи точно по китайската нова година и нямах друго.

Red Bull- силно миризливо, като че ли е събрана всичката химия от сладкарската промишленост, приятно може би за околните, не и за "пушещия".

RY#4- с това започнах, с това и ще остана, повече експерименти не мисля да правя. Две по 30мл/24мг ми стигат за месец, като ги разреждам 3 към 1 с чист глицерин, не този от аптеката.

За протокола: горните течности са минали през атомайзери 901, 808, 801, 510 на батерии или пастру.

Edited by ace_of_spade, На 5.03.10 г. в 23:24.


#32 yordaniy

yordaniy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 6.03.10 г. в 01:30

Никой нищо не каза за Cappuccino?

В темата в hadrware.bg като че ли доста го хвалеха, та аз си взех 30 мл / 18 мг - първоначално никак не ми хареса вкуса. Впоследствие леко си промених мнението - взе да ми допада, но ударът е прекалено мек за мен (в сравнение с Ruyan#4 например - със същата никотинова концентрация).

Като вкус - не намирам много общо с капучино; по-скоро някаква смес на много леки есенции от цигара + какао + нещо подобно на карамел + още някакви примеси, които не мога да определя.

Може би и в този случай силно значение оказва хардуерът? Аз изпарявам с DSE-801; някой друг да сподели впечатление?

#33 Yogi--

Yogi--

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 6.03.10 г. в 01:46

yordaniy Ако търсиш удар имаш два варианта:
1. на 10 мл. течност 10 капки ментол течност :) на 20мл. 20 капки ...
2. на 10мл. течност 5 капки Водка :)

Успех :)

Edited by Yogi--, На 6.03.10 г. в 01:46.

Чалгата много яко ги прецаква!

#34 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 6.03.10 г. в 10:17

yordaniy Ако търсиш удар имаш два варианта:
1. на 10 мл. течност 10 капки ментол течност :) на 20мл. 20 капки ...
2. на 10мл. течност 5 капки Водка :)

Успех :)

В края на краищата всичко опира до съвсем субективно възприемане на различните течности.
Не съм съгласен за Ментола.
Лично на мен не ми допада най-вече,заради слабият удар.
По точка две-мисля в скоро време да пробвам,.
Biohazard

#35 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 7.03.10 г. в 14:34

Cappuccino от HG - вкус като на разтворимите пакетчета капучино.
Black Tea - някакъв специфичен аромат, който така и не успях да се сетя на какво е. Няма общо с чай, но е миризлив и резлив, иначе самата течност свежо мирише. Накрая препуших с това и сега не мога да го пробвам, да не говоря, че всичко умирисах на него.

#36 Hooligan

Hooligan

    Участник

  • Администратори
  • 33 posts

Posted На 7.03.10 г. в 15:42

Никой нищо не каза за Cappuccino ?



Cappuccino-то е . . . (както сега е модерно да се казва) Уникално :Koshechka_08:
но не и това което пуша в момента от HG :thumbdown:

Не знам дали и някой друг хваща разликата но, Cappuccino-то и Marlboro-то от anycig са много по добри от тия на HG . . .:sSig_busted:
. . . като пристигнат пратките от anycig - ще го докажа нагледно :smiley_emoticons_joint:

#37 duronman

duronman

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 27 posts

Posted На 7.03.10 г. в 20:16

Една обща констатация:

Вече имам следната схема:

1. Имам в мен 3 различни вкуса (обилновенно RY4, капучино и някакъв лек тютюнев) По различно време на деня пуша различни и винаги са ми вкусни. Ако изкарам цял ден на едно и също почва да ми става гхадно на вкус.

#38 yordaniy

yordaniy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 7.03.10 г. в 21:27

Cappuccino-то е . . . (както сега е модерно да се казва) Уникално :Koshechka_08:
но не и това което пуша в момента от HG :thumbdown:


Моето е от Health Cabin, но не съм очарован никак. :thumbdown:

#39 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 8.03.10 г. в 02:11

Смея да твърдя, че Cappuccino-то, за което говорим с Хулигана (от HG) има ааадски различен вкус на неговата 510-ка и моята 905-ца. Но на мен им писна за точно 5 часа. Ще видя неговото като доде... :smiley_emoticons_joint:

#40 Parkinson

Parkinson

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 9.03.10 г. в 14:34

Аз за месец пробвах 7-8 аромата, като определено си падам по тютюневите есенции.Всички течности са на Dekang от HG.
TAB 18mg - Тази ми е фаворита засега и пуша почти само от нея.
Cuba Cigar и Turkish Blended 18mg - на мен са ми еднакви на вкус, тютюневи аромати по-слаб удар от Tab-a.
555 18mg - Силен удар и хубава пара, прекалено ми е неутрална като вкус, но си я изпарявам редовно.
Rum 18mg. - Хубав удар и пара, лек аромат на ягоди и ми напомня за бонбонки Тик Так.Пуши се но не ми харесва за ежедневна течност.
Malboro 18mg. - Купих я много ентусиазиран и на втория ден ми писна.Изпуших я подсилена с TAB.
Camel 18mg. - същото като Malboroto, не-правя кой знае каква разлика.
Cappuchino 18mg. - силен аромат на какао и добра миризма за околоните.Слаб удар, също не ми харесва за ежедневна течност, но от време на време се подсладявам с нея.

Attached Files


Дилян Петров