Jump to content


Photo
- - - - -

почистване на изпарители(901)


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 26.08.10 г. в 11:42

След много перипети и опити постигнах успех с почистването на изпарителите от посочения тип. Не виждам проблем това да се отнася и за всички останали такива. Магията става на няколко стъпки
1. Използвах Medix-grill. Препарат за почистване на загорели мазнини. И0деята е, че това е разтвор на Натриева основа с прибавен абазивен много фин елемент.Натриевата основа има свойството да разлага всякакви органични вещества. Използва се течната фракция без да се разбърква. Налива се в малка чашка, която да побере изпарителя наклонен, не легнал или строго вертикален. Време за киснене...една нощ, около 10-12 часа. Течността става наситено червеникаво-кафява.
2. Обилна промивка с топла вода и спринцовка
3. 2-3 часа киснене в оцет за неутрализация на натриевата основа.Ако се използва силова промивка със спринцовка за финал-още по-добре.
4. В този момент вече няма нищо вредно в изпарителя, освен миризмата на оцет. Отново обилна промивка със топла вода и спринцовка за премахване на ароматите на оцета
5. Сушене
6. Наслада от изпарител, работещ като нов..дори няма миризма на загоряло при пришпорване на сухо

Успех на изседователите :smiley_emoticons_joint:

ПП Сигурен съм, че ще стане и с "Фаворит" вместо Медикс, но не можах да намеря в магазина. Той няма абразивни прибавки и няма нужда да се чака утаяването на Медикса. Само малко трябва да се разреди.
ВАЖНО!! Желателно е да се ползват ръкавици.

И още една добавка. Процедурата е пробвана 4 пъти на един и същ изпарител. Дой беше удушен от два месеца постоянна експлоатация и безполезни опити за промивки по други рецепти. В тоя смисъл няма никаква опасност от разяждане на джаджите вътре в него.В момента всичките ми 4 изпарителя са прекарани по процедурата. Никакви проблеми освен един. Минавате на Инокс....това е цената, накипва боята и трябва да се отстрани

Edited by gogo63, На 26.08.10 г. в 12:08.


#2 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 24.10.10 г. в 20:24

Начи, предлагам подобрена версия на почистването.
Точка първа и втора остават като безалтернативни.
Обаче останах с впечатлението, че остава някакъв лек химичен привкус след цялата алабалистика.
ТА, след промивката на Медикса или Фаворита да се закачи на пастру или нещо, дето може да даде много и дълго време ток. Накапват се 2-3 капки перхидрол/кислородна вода/ 12%. Има го в аптеките за ползване от менте-блондинките. Включва се изпарителя да се загрява и да ври известно време..приблизително около минута. Да се държи леко наклонен, почти хоризонтално за да не изтича течността. След това вода и спринцовка. Процедурата 2-3 пъти.
Наблягам отново на спринцовката...голям обем, счупена в основата игла и да се промива под налягане от отвора към батерията.
ТОва допълнение с перхидрола показа наистина много добри резултати.
КОйто иска-да пробва.
Успех!
ПП Да се внимава да не се накапете с перхидрол. Ръцете се оправят бързо, ама дрехите никак. Почти изядох един бой от жената, че си поразих чисто нов пуловер.
Аз все още продължавам да използвам същите 4 изпарителя, за които споменах в предния пост
Медикса или фаворита да се разредят и така да се ползват. Препоръчвам 2 части от препарата и една част вода :smiley_emoticons_joint:

Edited by gogo63, На 25.10.10 г. в 09:26.


#3 Teodor2

Teodor2

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 25.10.10 г. в 19:36

Здравеите,аз реших да ползвам метода на колегата с медикса,но мисля че не е необходимо киснене 12ч.по указаня на опаковката му дават 20мин.Мисля че 4ч. е достатъчно.Преди този метод моите исп.ги киснех по 15ч.в спирт за горене,и бях доволен,като трябва да отбележа че на дъното на съда,се виждаха също кафяви отлагания.Сега пробвам и този метод,мисля че ефекта е ще по добър.Успех в начинанията.

#4 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 25.10.10 г. в 20:10

Много добре..вероятно си забелязал, че и двата метода са мои :smiley_emoticons_joint: .
В тоя ред на мисли, си мисля, че втория е по-добър.....просто съм доразвил първия метод защото имах вкусовите усещания за някяква остатъчна химия

Сега за времето..ми онова на опаковките е за фурните, където после имаш възможност да търкаш. Дали са много 12 часа....вероятно, защото съм го прави и по-бързо. Но доброто и неангажирано решение е да накиснеш изпарителите и да си легнеш да спиш. За това и съм сложил това култово число 12 часа

Edited by gogo63, На 25.10.10 г. в 20:12.


#5 Teodor2

Teodor2

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 26.10.10 г. в 00:33

Така е колега,аблолютно логично и правилно.Тази вечер ще ги оставя да киснат а утре ще ги дообработя по твоя метод.Няма да оспорвам патента твоя е заслугата,и съм почти сигурен че ще се получи.

#6 illy

illy

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 25.11.10 г. в 10:14

Един глас за метода от мен. :thumbup: Прескочих оцета, забравих го.. Но и така става, ефектът е налице!
:smiley_emoticons_joint:

#7 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 25.11.10 г. в 20:42

Така е колега,аблолютно логично и правилно.Тази вечер ще ги оставя да киснат а утре ще ги дообработя по твоя метод.Няма да оспорвам патента твоя е заслугата,и съм почти сигурен че ще се получи.


Извинявайте, но за какъв патент говорите вие двамцата? Не искам да ви засягам по никой начин, но вие тук освен своите писания друго четете ли?
Какво значи, някой да претендира дори на шега за патенти и подобни новаторски идеи, когато аз, още през юни месец, ето ТУК съм ви превел и написал оригиналното ръководство от производителя - как се чистят атомайзери. Направете си труда и погледнете какво е написано в текста, и веднага се успокойте - никой потребител няма възможност повече от 30 дни (доколкото помня) да редактира своите мнения, следователно - вашето изобретение е старо като света...

Още веднъж, този път без извинения - вие нещо по-големи разбирачи от производителите ли сте? С повече проблеми от тях ли сте се сблъсквали, че решихте да откривате топлата вода?

Четете, приятели, четете... Гордостта я оставете наистина само за лични постижения...

С най-добри чувства, но умната все пак :smiley_emoticons_joint:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#8 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 25.11.10 г. в 23:31

Жена ти ли те отряза тая вечер, та си толкоз нервен?

#9 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 26.11.10 г. в 07:18

Къде видя нервност? В многобройните ми пожелания ли?
Това горното е чист офтопик, нарушени са т. 1.6, 1.9 и 1.10 от правилата, моля администрацията на форума да вземе мерки.

Не съм нервен, но се чудя за какво си давам зор да превеждам на ползу роду, кой ли му пука...

Edited by plambi, На 26.11.10 г. в 07:31.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#10 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 27.11.10 г. в 18:39

Според мен и въз основа на скромният ми опит ,няма препарат или метод който, да спаси или удължи живота на един остарял атомайзер.Няма как да върнем силният удар или обилният пушек. 15 дни всекидневна употреба са достатъчни за един атомайзер ,след това за нищо не става този консуматив .Разглобете един такъв и вижте за какво става въпрос.