Jump to content


Photo
- - - - -

Buletab - български никотинови течности


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Змей

Змей

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 40 posts

Posted На 10.03.13 г. в 19:19

Някой пробвал ли е това чюдо? Реалност или търговска измама е че се произвежда в България?
"Тук гладни ще стоите,но от глад няма да умрете".СТРАНДЖАТА-Браила 1875г.

#2 nCuXaPa

nCuXaPa

    Летящият холандец

  • Участници
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted На 10.03.13 г. в 20:19

Тези за пръв път ги чувам. То и на elusion пише, че са произведени в България, но това не им пречи да са отвратителни. Моите, дето си ги бъркам вкъщи, с база на inawera и аромати на inawera и FA също са произведени в България. :smiley_emoticons_joint:
Общо взето пропилен гликола и глицерина, където и да са произведени, все са си пропилен гликол и глицерин. Аромата - силно се съмнявам някой в България да си е направил специално лаборатория за производство на аромати за ел. цигари със всичката техника и специалисти, които да ги произвеждат. Според мен всичко е база и аромати на килограм от доказани(или не чак толкова доказани) производители и смесване и наливане в шишенца с хубави етикетчета Made in Bulgaria.

Edited by nCuXaPa, На 10.03.13 г. в 20:19.


#3 danmm

danmm

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 11.03.13 г. в 09:05

Buletab, се правят във Варна. Не е търговски трик, а реален продукт. Ароматите са правени съвместно със специалисти от Института по тютюн в Пловдив. Правени са в България, отговарят на българското законодателство, проверявани са от български лаборатории, предназначени са за българския пазар :))."Български", неозначава непременно, че е менте.

#4 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 11.03.13 г. в 11:55

А какви аромати се използват? Че напоследък бая български марки започнаха да се появяват, но ароматите им са я италиянски, я полски... :D

#5 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 11.03.13 г. в 12:12

А какви аромати се използват? Че напоследък бая български марки започнаха да се появяват, но ароматите им са я италиянски, я полски... :D


..."...са разработени съвместно с водещи компании в отрасъла с цел максимално удоволствие от пушенето и удовлетворение на потребителя"


Водещи, водещи... - Агенция "ЕЖК" :wacko:

Явно не са за изпаряване :smiley_emoticons_joint:

#6 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 11.03.13 г. в 13:40

Buletab, се правят във Варна. Не е търговски трик, а реален продукт. Ароматите са правени съвместно със специалисти от Института по тютюн в Пловдив.

Нещо сайт, документи, информация? Като оставим настрана всичко останало, по-важното е ароматите какви са и откъде са, щото "произведени в България" надали ще са. Колегите отгоре тънко се опитват да кажат, че се съмняват, че течностите са "смесени в България", а не произведени. По закон са едно и също, на практика - не са.

#7 danmm

danmm

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 11.03.13 г. в 14:02

Бая български марки - е силно казано :) Има две реални, за едната знаете по-добре от мен :)Неразбирам пренебрежението и насмешката към български никотинови течности. Може би ако ги правят в България, а напишат на етикета, че са от Мароко вероятно ще ги пушим с голяма наслада и разказваме за тях с ентусиазъм. Нали са "вносни" :) Разбирам, че на този "шантав" пазар е логично да има недоверие, защото всеки може да си вкарва течности, да си ги бърка в мазата и да пише каквото си иска на тях, без да носи отговорност пред потребителите. Аз предпочитам да подкрепям развитието на ясен и реален български производител. Но това си е мое мнение, не ангажирам никого с него :)

#8 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 11.03.13 г. в 14:18

Към момента НЯМА реален български производител, защото се ползват бази и ароамти произведени извън България. Усещам, че в случая с "новите български" течности е същото...
Нищо против българското нямаме, дори обратното, но да се тръби, че е произведено тук, а в същото време 100% от суровините да са внасят отвън е най-малкото несериозно...

#9 danmm

danmm

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 11.03.13 г. в 14:22


Buletab, се правят във Варна. Не е търговски трик, а реален продукт. Ароматите са правени съвместно със специалисти от Института по тютюн в Пловдив.

Нещо сайт, документи, информация? Като оставим настрана всичко останало, по-важното е ароматите какви са и откъде са, щото "произведени в България" надали ще са. Колегите отгоре тънко се опитват да кажат, че се съмняват, че течностите са "смесени в България", а не произведени. По закон са едно и също, на практика - не са.


Аз тънко ги разбирам :) Но не аз съм производителя, въпреки че го познавам. Виждал съм къде и как се правят, затова си позволявам да отговарям. На етикета пише адреса и телефона за контакт, предполагам, че всеки може да се обади и зададе въпросите си.

#10 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 11.03.13 г. в 14:24

Ако имахме интерес, щяхме да се обади. Темата ти я пусна, но не я подкрепяш с никакви факти към момента. Не можеш ли, не искаш ли - не знам, но към момента оставаме с чувството, че нещата са точно такива, каквито си ги мислим, че са...

Edited by Туранага, На 11.03.13 г. в 14:25.


#11 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 11.03.13 г. в 14:29

Иначе пък хората са си поместили най-коректно адрес и телефон върху шишенцето:

Posted Image

Ако адреса е верен, трябва да е това.
Лично аз не бих се притеснил да пробвам течността. Има и друга популярна българска марка за сокчета - L&A Vape.
Колкото повече, толкова по-добре, стига да се държи на качеството!

Edited by PhrozenCrew, На 11.03.13 г. в 14:30.


#12 danmm

danmm

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 11.03.13 г. в 14:31

Към момента НЯМА реален български производител, защото се ползват бази и ароамти произведени извън България. Усещам, че в случая с "новите български" течности е същото...
Нищо против българското нямаме, дори обратното, но да се тръби, че е произведено тук, а в същото време 100% от суровините да са внасят отвън е най-малкото несериозно...


Ще изпаднем в много философска и търговска дискусия :) По твоята логика, на българския пазар няма нищо българско, защото за един готов продукт, по пътя на неговото производство, в съпътстващите го процеси, в някой от тях, всички суровини се внасят, във всички индустрии.

Ако имахме интерес, щяхме да се обади. Темата ти я пусна, но не я подкрепяш с никакви факти към момента. Не можеш ли, не искаш ли - не знам, но към момента оставаме с чувството, че нещата са точно такива, каквито си ги мислим, че са...


Грешиш :) Темата я пусна друг човек :) Аз само му отговорих с информацията с която разполагам :)

#13 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 11.03.13 г. в 14:37

за един готов продукт, по пътя на неговото производство, в съпътстващите го процеси, в някой от тях, всички суровини се внасят, във всички индустрии.

Малко сложно си го описал, но да обобщим - ако 100% от суровините са вносни, а тук само се разлива - да, продукта е вносен, а не произведен в БГ.

Ако си купя маратонки отвън, а тук им сменя връзките с такива, които са купувани от същото място, след което ги опаковам в моя кутия, то те произведени в БГ ли ще са?

#14 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 11.03.13 г. в 14:46

Ако си купя маратонки отвън, а тук им сменя връзките с такива, които са купувани от същото място, след което ги опаковам в моя кутия, то те произведени в БГ ли ще са?

Според европейското законодателство - да. Между другото много китайски фирми използват регистрирани в Европа марки, като внасят електроуреди до Европа и тук само ги преопаковат, като на кашоните пише "Произведено в ЕС". Мога да ти дам примери, да речем марката Exquisit - китайска стока, която се пласира в Европа, все едно е произведена в Германия.

#15 danmm

danmm

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 11.03.13 г. в 14:48


за един готов продукт, по пътя на неговото производство, в съпътстващите го процеси, в някой от тях, всички суровини се внасят, във всички индустрии.

Малко сложно си го описал, но да обобщим - ако 100% от суровините са вносни, а тук само се разлива - да, продукта е вносен, а не произведен в БГ.

Ако си купя маратонки отвън, а тук им сменя връзките с такива, които са купувани от същото място, след което ги опаковам в моя кутия, то те произведени в БГ ли ще са?


Нямам против да си дискутираме, незнам дали тук, в тази тема е подходящото място :) Да речем, че съм прозводител на обувки. Имам фабрика в България, с български персонал. Кожата за обувките я купувам от Турция, защото е по-евтина. Подметките ги внасям от Китай по същата причина. Връзките за обувките ми ги носят от Румъния, картона за кутииите го внасям на рула от Сърбия. Единственото българско, което имам е персонала ми, машините и дизайна който си е мой. Какви са според теб тези обувки и къде са произведени ? :)

#16 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 11.03.13 г. в 16:32

Хайде да се върнем на течностите, че да попитам - кога български производител ще пусне аромати Ракия, Шопска салата, Мешана скара? :Koshechka_08:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#17 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 11.03.13 г. в 18:10

За Ракия - още е рано. Този аромат отлежава с години.
За Шопска салата - по това време на годината, този аромат има вкус на пластмаса.
За Мешана скара - чакат се основни съставки от Китай - соя и кучешко.

#18 danmm

danmm

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 11.03.13 г. в 18:30

По-добър удар в гърлото се получава с концентратите. Ароматите се използват при хрема :drinks:

#19 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 11.03.13 г. в 18:36

Хайде да се върнем на течностите, че да попитам - кога български производител ще пусне аромати Ракия, Шопска салата, Мешана скара? :Koshechka_08:

Ама то има . Аз бях постнал тук- имаше сливова, мускат, узо..... Каквото е бил сготвил химика за омешване

#20 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 11.03.13 г. в 18:50

Ама то има . Аз бях постнал тук- имаше сливова, мускат, узо..... Каквото е бил сготвил химика за омешване

Ама за изпаряване ли са били? Не за овкусяване на алкохол. Чие производство?
Нещо търсещата машинка на форума нищо не намира :unsure:

Edited by Mitazi, На 11.03.13 г. в 18:50.

Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…