Jump to content


Photo
- - - - -

eGo eVic


  • Please log in to reply
240 replies to this topic

#221 puhinio

puhinio

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 13.05.13 г. в 13:07

Здравейте
и аз от няколко часа вече съм с Evic-a
за сега съм доволен като цяло :sSig_goodjob2:
но имам няколко въпроси
та те са следните:
1. трябва ли сега като ми свърши батерията да я зареждам както е в цигарата?
(имам втора батерия в комплекта нали и имам и зарядно за батерии с което зареждах 18350 батерии и мога да зареждам изтощената 18650 батерия със зарядното и докато се зарежда да си пуша със другата резервна която имам в комплекта)
2. да си актуализирам ли софтуера и с какво би ми помогнало това

благодаря :smiley_emoticons_joint: :smoking-8570:

#222 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 13.05.13 г. в 13:19

Здравейте
и аз от няколко часа вече съм с Evic-a
за сега съм доволен като цяло :sSig_goodjob2:
но имам няколко въпроси
та те са следните:
1. трябва ли сега като ми свърши батерията да я зареждам както е в цигарата?
(имам втора батерия в комплекта нали и имам и зарядно за батерии с което зареждах 18350 батерии и мога да зареждам изтощената 18650 батерия със зарядното и докато се зарежда да си пуша със другата резервна която имам в комплекта)
2. да си актуализирам ли софтуера и с какво би ми помогнало това

благодаря :smiley_emoticons_joint: :smoking-8570:


АКо си зареждаш батерията през кабел, а не на зарядно, след доста кратък период, крачето на тъпанарското капаче ще се скъса. Зареждай си батерията на зарядно и си ги сменяй

не е лошо да си актуализираш фирмуеъра

#223 puhinio

puhinio

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 13.05.13 г. в 13:44

slavkov благодаря много за отговора :sSig_goodjob2:
видях че си си взел туба за 18350 батерии може ли да ми кажеш в тубата вътре има ли го това пластмасовото кръгче с дупката което се навива на главата с електрониката
че обмислям едни схеми с които да си ползвам и 18350 батериите които останаха от Vmax-a :smoking-8570:

#224 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 13.05.13 г. в 13:54

slavkov благодаря много за отговора :sSig_goodjob2:
видях че си си взел туба за 18350 батерии може ли да ми кажеш в тубата вътре има ли го това пластмасовото кръгче с дупката което се навива на главата с електрониката
че обмислям едни схеми с които да си ползвам и 18350 батериите които останаха от Vmax-a :smoking-8570:


не съм 100% сигурен (към 98% :) ), но мисля че нямаше

#225 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 13.05.13 г. в 16:27

Зависи чия е тубата. На Joye има, на Anivape няма.
Софтуера предлага доста промени при ъпдейт, но v1.3 има някои незначителни бъгове.

#226 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 14.05.13 г. в 15:44

Аз пък да се оплача от мойте eVic :
Значи първата ми падна и се разпоиха жичките в околноста не намерих един маистор да ми ги запои. :(
Взех си втори комплект викам си таман ша си имам резервна батерия.
Та новият eVic ротеше една седмица докато не кликнах на ъпгреид маи диваис от версиа 1.2 към версия 1.3 .
Устроиството просто изгасна и повече не светна. Опитвах да кликам какви ли не комбинации по копчетата никаква реакция. Седи си черно и краи. С кабел без кабел със заредена батерия как ли не.
Компютъра не реагира когато вкарвам и изкарвам кабела.
И сега колкото и да ми харесваше джиджаната джаджа не знам какво да кажа за нея.

п.п. тубите EGO-T ъпгреид или другите подоби за 18350 батерии нямат това пласмасовото от към положителната страна на батерията но си работят перфектно.

#227 puhinio

puhinio

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 14.05.13 г. в 16:50

Аз пък да се оплача от мойте eVic :
Значи първата ми падна и се разпоиха жичките в околноста не намерих един маистор да ми ги запои. :(
Взех си втори комплект викам си таман ша си имам резервна батерия.
Та новият eVic ротеше една седмица докато не кликнах на ъпгреид маи диваис от версиа 1.2 към версия 1.3 .
Устроиството просто изгасна и повече не светна. Опитвах да кликам какви ли не комбинации по копчетата никаква реакция. Седи си черно и краи. С кабел без кабел със заредена батерия как ли не.
Компютъра не реагира когато вкарвам и изкарвам кабела.
И сега колкото и да ми харесваше джиджаната джаджа не знам какво да кажа за нея.

п.п. тубите EGO-T ъпгреид или другите подоби за 18350 батерии нямат това пласмасовото от към положителната страна на батерията но си работят перфектно.


тъкмо си изтеглих v1.3 и си викам я да вляза да прочета пак какво и що беше и.....
шах с пешката и сега се чудя до 1.2 ли да взема да актуализирам или :wacko: :unsure:

П.С. - аз ъпдейтнах до 1.3 никакви проблеми за сега :sSig_goodjob2:

Edited by puhinio, На 14.05.13 г. в 17:12.


#228 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 14.05.13 г. в 17:05

Опитай по следната процедура :

If you couldn't open eVic after upgrading, please use the following method to repair.
1 Disconnect the power supply of eVic, press the enter button, insert the USB interface and connect with the
computer, keep pressing the enter button for 2 seconds.
2. If it successed to wake up the eVic,the computer will display the USB equipment icon
3. Then you can use MVR to upgrade the eVic again.

Дано е успешно

#229 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 14.05.13 г. в 17:54

Опитай по следната процедура :

If you couldn't open eVic after upgrading, please use the following method to repair.
1 Disconnect the power supply of eVic, press the enter button, insert the USB interface and connect with the
computer, keep pressing the enter button for 2 seconds.
2. If it successed to wake up the eVic,the computer will display the USB equipment icon
3. Then you can use MVR to upgrade the eVic again.

Дано е успешно

Да след процедурата вече не ми казва, че устроиството не е екипирано.
Но все още екрана е черен и не мога да направя ъпгреид.

Attached Files



#230 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 15.05.13 г. в 13:55

Много мразя да съм прав...
Ето до тук се страхувах, че ще се стигне с тез излишно усложнени електроники.
Аз как ли изпарявам, като не знам колко пъти съм дръпна?
По-добре ми е :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#231 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 15.05.13 г. в 15:20

Много мразя да съм прав...
Ето до тук се страхувах, че ще се стигне с тез излишно усложнени електроники.
Аз как ли изпарявам, като не знам колко пъти съм дръпна?
По-добре ми е :)

Тук не става дума за това колко пъти си дръпнал. А за това, че устроиството е нежно и не носи на силови натоварвания както и физическо изпускане.

Всички модове правят едно и също нещо подават ток които загрява една жичка реотанче което пък изпарява течноста.
Модовете служат само за подаване на ток. Останалото са екстри. Някои си падат по повечко джаджи каквото има Evic
Други са по опростени. Някои са по лекички от алуминиеви сплави други са стоманени и като си ги сложиш в джоба ти падат гащите.

Всеки си избира каквото му е симпатично. и по каквото си пада. Аз си падам по технологични джаджи и си избрах тъпия eVic които се оказа по сложен и кекав отколкото очаквах. Ако това си имал в предвид като каза че си прав значи си прав, кекав е.

Вчера купих за жената е такава джаджа . Оказа се , че тубата от eVic се навива перфектно както и че главата от eVic се навива на малката туба на джаджата. Е простичко нещо на цената на една его батерия ма се пуши с него сякаш по добре отколкото с кви ли не модове.

И все пак ако някой има решение как да си стартирам тъпия eVic и има ли шанс да му сложа някакъв фирмуер стар или да го ресетна по някакъв начин със заводски първоначали настроики да казва. Ще съм му благодарен .

Edited by MERLIN, На 15.05.13 г. в 15:22.


#232 kolio78

kolio78

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 15.05.13 г. в 15:40

Виж тук
http://www.joyetech....r.php?id=20&k=2

#233 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 15.05.13 г. в 17:04


Опитай по следната процедура :

If you couldn't open eVic after upgrading, please use the following method to repair.
1 Disconnect the power supply of eVic, press the enter button, insert the USB interface and connect with the
computer, keep pressing the enter button for 2 seconds.
2. If it successed to wake up the eVic,the computer will display the USB equipment icon
3. Then you can use MVR to upgrade the eVic again.

Дано е успешно

Да след процедурата вече не ми казва, че устроиството не е екипирано.
Но все още екрана е черен и не мога да направя ъпгреид.

При мен се получи същото съобщение и загасна екрана, когато се опитах да направя eVic-а на руски. Извърших процедурата със задържането на enter и не се получи. Оказа се проблем в MVR. Преинсталирах MVR и повторих процедурата със задържането. Четвърти ден нямам проблеми.

ПП eGo-T Upgrade има пластмасова изолация към положителният полюс на батерията, ако тубата е на Joye. Това което си купил е с туба на Anyvape (поне според снимките).

Edited by asiyaolo, На 15.05.13 г. в 17:17.


#234 bestman

bestman

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 5.06.13 г. в 09:30

Хайде и аз в клуба "еVic". :hi:
Ъпдейтнах без проблем до 1.3.

Ръчках, ръчках и не намирам откъде да "заключа" ватовете (в режим VW съм), че да не се променят при всяко врътване на колелцето или инцидентно такова.
Има ли въобще такава опция?

#235 didodido

didodido

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 4.07.13 г. в 09:37

От месец съм с този мод в комплект с Виви Нова. Очарован съм, сменил съм до сега всякакви батерии 650мах, 900-1100, както и 5V iTaste VV. При доста активно пушене батерията издържа 18-20ч. "Екстрите" ми допадат, въпреки, че повечето неща са изгъзица и не бих ги ползвал. Ползвам си 1.8 омови глави и за мен 7-7.2W е оптимално като удар и количество пара. Горещо го препоръчвам.

Колега, bestman, предполагам, че при новата версия ще се сетят и за тази опция.

Edited by didodido, На 4.07.13 г. в 09:39.


#236 Косев

Косев

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 6.08.13 г. в 11:34

 

Здравейте колеги и аз имам следният въпрос? от няколко дена и аз имам evic с версия 1.2 понякога когато искам да дръпна ми изписва Atomizer Short и показва 0.5 ома а картомайзера е vision vivi nova 2.0ml. 1.8ома доколкото прочетох в книжката това го изписва когато дава на късо картомайзера но не мога да разбера каква е причината. Днес ми го направи няколко пъти в къщи при стайна температура така че не се е получил конденз от студено навън и топло когато съм влязъл вътре. Забелязал съм че го прави по често когато вдигна волтажа (ватовете също се вдигат автоматично) картомайзера е завит добре не виждам къде е причината. някой сблъсквал ли се е с този проблем досега?


п.п извинявам се за неграмотното писане но нямам кирилица на компютъра и ми е малко тегаво писането

Днес докато карах майка ми до бистрица на работа навън постоянно ми го правеше. изписва Atomizer Short и показва 0.2 0.3ома. като отвия картомайзера и го завия пак всичко се нормализира но до втората дръпка. и всичко от начало. Направо ме изкарва извън нерви и ще хвана да го запозная отблизо с асфалта

Смени главата на Вивито, ако не изтегли централния пин на картомайзера нагоре.

 

 


И при мен имам същия проблем. Когато изтегля централния пин нагоре се оправя, но след време отново започва същата работа. Дали уплътненията на пина са се разхлабили и дали е възможна подмяна?


Edited by Косев, На 7.08.13 г. в 10:36.


#237 Smoker

Smoker

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 15.12.13 г. в 23:49

Преди известно време пристигна и моят еВик. Като любител на ел играчките мога да споделя, че е най-интересното нещо което съм пушил.

Ползвам и ВМАКС, 4бр Vivi Nova, iClear16, iClear30, Kanger EVOD и няколко други изпарителя. Когато съм на работа ползвам макса, защото подава повече(по 1-2 дръпки докато съм сам), но през останалото време еВика е по добър за мен вариант.

С дуал, макса няма спор се държи по-добре(не че еВика не ги храни), но пък във режим RVW за времето когато не съм ангажиран, е просто уникално. Накрая стана така, че ползвам макса с iClear 30 когато съм на работа, и през почивката Вивитата с еВика. EVODа остана в комплект с един туист за всеки случай, както и останалите изпарители на доизживяване. Моето мнение е, че еВик е необходимост за свободното време на хора които не могат да натискат бутона докато работят, а след това наваксват, без да им изгаря устите. Перфектен баланс на аромат, пара и количество никотин. 

Доволен съм, и мисля, че заслужава цената си.



#238 dimitrov

dimitrov

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 30.12.13 г. в 11:11

EVic easy set.

Взех го от тук.

Непретенциозно модче, работи доста задоволително с виви 1.8 ома.

Бутона и покритието са много готини.



#239 Thor1001

Thor1001

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 19.11.14 г. в 12:17

Здравейте колеги, изчетох темата за Evic и все още се чудя дали да купя въпросния мод. Темата е доста стара и ме интересува след толкова време ползване как се държи и дали изобщо Ви е издържал повече от една година :) Благодаря Ви предварително :)

#240 Voden Duh

Voden Duh

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 20.11.14 г. в 08:10

Не ползвам този мод но е слабичък-едва 10 вата,така че ако имаш повече пари за наливане за такава играчка-ето ти един линк-http://www.qismoke.c...-garatido-.html.Моя шеф го ползва и е много доволен.Успех