Jump to content


Photo
- - - - -

DSE-905 Mod v3 впечатления


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 22.02.10 г. в 00:32

DSE-905 Mod е едно интересно решение, поне за онези, които нямат претенции към размерите на е-цигарата. Моделът е базиран на база изпарителя на DSE-901, който от своя страна е част от една от може би най-популярните електронни цигари (у нас я продават под името eSmoke). Вместо стандартната 180 mAh батерия обаче, тук някой е решил да добави огромна като капацитет 900-милиамперчасова батерия.

За целта е било нужно да се пригоди специален корпус от две части с ръчна активация, което напълно изключва варианта течност да влезне в отделението на цигарата, но и превръща е-цигарата в нещо, което една компания успешно нарече The ScrewDriver - "отвертката", защото на вид наистина напомня точно това.

Понеже нямам никакви претенции за размерите на цигарата (боже, хората какви неща лапат, та аз за парче лъскав метал ли да се притеснявам?), реших, че ми е далеч по-важно да имам голяма батерия, а с възможността да ползвам =%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5"]DSE-901, но от дочутото до момента, той не беше от фаворитите ми. Бях се насочил към този на =%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5"]M401), чиито батерии вече умряха заради константното превъртане на две от тях и честия конденз, атомайзера за DSE-901, който идва в комплекта на DSE-905 и стоманен атомайзер за DSE-801. Тъй като събирам и DSE-801 комплект, взех и стоманена батерия за 801. За съжаление в магазина няма преходници към атомайзера на M401, иначе бих пробвал батерията на 905 и с него. Течността е някаква адска смес от Flue Cured Tobacco, малко Ruyan4#, няколко капки глицерин, и съвсем малко Cuba Cigar, която пуша от няколко дни (и с която приклчих след опитите). Как почистих атомайзерите и с какво ги "разработих" ще видите в друга тема, но все пак държа да отбележа, че са нови, съответно по-нататък впечатленията ми вероятно ще се променят малко.

DSE-901 атомайзер, батерия от DSE-905
Изключително впечатлен съм от атомайзера от комплекта (като на DSE-901). Този иначе малък изпарител създава невероятно количество пара в сравнение с M401 и DSE-801 (всяка с нейната батерия), вкусът също е без никакъв признак на прегаряне, и най-хубавото е, че смогва дори на постоянно дърпане, каквото ръчната DSE-905 позволява! Макар пълнителят да изглежда миниатюрен в сравнение с този на DSE-801, побра първите 14 капки без да протече, което трябваше да ми стигне за начало. В момента го използвам с филтър от цигара (сцепен на две и увит в онези материи от чайче Lipton) и постоянството му е фрапиращо. Дразнещ е звука - постоянен звук от засмукването, който откровено се чува.

DSE-801 атомайзер, батерия от DSE-905
Няма такава адска машина, стига да намерите начин да държите атомайзера напоен с течност, иначе мирисът на прегоряло превзема всичко останало. И тук опитах мод на гигантския пълнител с филтър от цигара - не опитвайте и вие - само ще похабите течност за няколко дни излишно, а мрежичката ще е постоянно суха, съответно резултатът - нулев! Този пълнител побра 23 капки без изчакване, по-натам не успях да броя, защото допрях пипетката до него и просто "доливах". Обикновеното "кече" в пълнителите успява да държи овлажнен изпарителя на DSE-801 с нормалната батерия, но с батерията на "отвертката" явно идва в повече и на всеки 3-4 дърпания удоволствието с който и да е пълнител се превръща в изчакване, по време на което трябва да оставите течността да се разпредели отново в пълнителя, или да досипвате.

DSE-801 атомайзер, батерия за DSE-801
Много "мазно" дърпане без почти никакъв шум, обилно количество пара, при първите 2-3 дърпания от всяка серия - прекрасно предаване на вкуса. След това парата намалява малко, но като цяло - всичко в тази комбинация буди респект.

intellicig атомайзер, батерия за него (M401)
Прекрасно предаване на вкуса, но малко пара и ударът в гърлото е значително по-слаб. Проблемът е мъничкият пълнител, който иска специално внимание при пълнене и поставяне, за да не прелее, тъй като пътят на течността до устата е доста кратък. Ако имаше начин да пробвам този атомайзер с DSE-905 подозирам, че проблем би представлявала непрестанната нужда от доливане на течност, но пък ако това ще даведе до повече пара от този предаващ чудесно вкуса на течността атомайзер, може би щеше да си струва.

Joye 510 атомайзер, батерия от DSE-905
Това ще е "яката" комбинация, която със сигурност може би ще задоволи и върлите пушачи, но засега не съм я пробвал. Планирам в близките дни да си взема един от новите "Mega/XL" атомайзери за Joye 510 и ще допълня с впечатления това мини ревю.

Живот на батерията
Засега не мога да споделя, тъй като пуснах първата да се зарежда, докато чистех атомайзерите от консерванта, а втората ползвам плътно вече 24 часа без индикация нещо да се е променило.

В какво да внимавате
Пише го навсякъде - окъсяването е твърде лесно, а самата резба на върха на корпуса, макар да не е нежна, вероятно няма да издържи страничен удар по преходника, ако я ползвате с друг атомайзер. DSE-905 може да стои изправена на долната част на корпуса си, но така рискът да я съборите е голям, така че - внимавайте.

#2 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 22.02.10 г. в 08:20

Благодаря за изчерпателното инфо. Отвертката имах удоволствието да я видя на живо в събота и наистина впечатлява, както с размерите, така и с качеството на изработката си. Това с преходниците също е много добро решение. Имаш възможност да тестваш всякакви комбинации, а 905 ти дава възможност да го правиш с почти бездънна батерия.

Аз съм поръчал един преходник от батерия за 801 към атомизатор за 901. Идеята е да ползвам по-мощните батерии на 801 и така да пробвам 901.

#3 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 22.02.10 г. в 09:13

Аз съм поръчал един преходник от батерия за 801 към атомизатор за 901. Идеята е да ползвам по-мощните батерии на 801 и така да пробвам 901.

Точно това мисля да направя и аз-т.е. да купя батерия за 801 и преходник към 901.
Ще съм ти благодарен,ако споделиш впечатленията си от тази комбинация.
Biohazard

#4 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 22.02.10 г. в 09:42

Аз съм поръчал един преходник от батерия за 801 към атомизатор за 901. Идеята е да ползвам по-мощните батерии на 801 и така да пробвам 901.

Точно това мисля да направя и аз-т.е. да купя батерия за 801 и преходник към 901.
Ще съм ти благодарен,ако споделиш впечатленията си от тази комбинация.


Няма проблем, но това ще стане когато взема и атомизатор и пълнители за 901, което ще е следващият месец, че доста понапазарувах.
Ако се заформи някаква сбирка преди това, ще взема преходника, така че да можеш да пробваш твоите атомизатори с моите батерии.

#5 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 23.02.10 г. в 01:27

Я сега ела изплюй как е с 901.

Аз да споделя - от вчера сутрин до днес вечерта - без признаци батерията да е изчерпана, но я оставих да се зареди, понеже днес и беше "тежък ден" - много хора, много проби, много чудо.

Днес си взех и атомайзер за 510 (от големите), но го мих преди малко, пък и съм с една адска смес ванилия-карамел-Ry4, която май точно в него не искам да сипвам. Или да сипя вече.... хайде де, отивам, нямам търпение!

#6 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 23.02.10 г. в 08:01

Аз съм поръчал един преходник от батерия за 801 към атомизатор за 901. Идеята е да ползвам по-мощните батерии на 801 и така да пробвам 901.

Точно това мисля да направя и аз-т.е. да купя батерия за 801 и преходник към 901.
Ще съм ти благодарен,ако споделиш впечатленията си от тази комбинация.



Тя стана работата, т.е. взех атомизатор за 901. С една дума, много добра комбинация, доволен съм. Атомизаторът за 901 е много добър а голямата батерия му осигурява достатъчно ток.

#7 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 23.02.10 г. в 09:31

Атомизаторът за 901 е много добър а голямата батерия му осигурява достатъчно ток.

Колко време изкарваш с батерията от 801-цата?
Явно ми идват слаби оригиналните 901 батериики.
Вчера ги зареждах по два пъти за да си осигуря дневната доза. :)
Biohazard

#8 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 23.02.10 г. в 17:26

Т.е. 2-те по два пъти? :blink:
Я по-добре вземи 280 mAh за Joye 510 тогава, че иначе с тези по-малките няма да смогнеш.

Edited by geniusloci, На 23.02.10 г. в 17:26.


#9 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 23.02.10 г. в 20:46

Т.е. 2-те по два пъти? :blink:
Я по-добре вземи 280 mAh за Joye 510 тогава, че иначе с тези по-малките няма да смогнеш.

Мда,двете по два пъти ги зареждах.
Имай предвид,че си бяха заредени от предната вечер-т.е. изхабил съм...ъъъ,загубих им бройката :lol:
Та слабички ми идват тези 180mAh.
На 801 нали е 280mAh също като голямата батерия за 510?
В случай,че са еднакви по капацитет не виждам смисъл да давам повече пари за мега510.
Biohazard

#10 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 23.02.10 г. в 20:59

Атомизаторът за 901 е много добър а голямата батерия му осигурява достатъчно ток.

Колко време изкарваш с батерията от 801-цата?
Явно ми идват слаби оригиналните 901 батериики.
Вчера ги зареждах по два пъти за да си осигуря дневната доза. :)


С доста пушене (препушване) успявам да изхабя две батерии дневно. Като мине еуфорията покрай новия хардуер и течности и се върна към нормалното количество, предполагам ще съм на малко повече от батерия дневно; примерно ще я сменям за пушенето след вечеря.

#11 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 23.02.10 г. в 21:24

Благодаря ти NiOOH.
Добре ще ми дойде една такава батерийка.
Biohazard

#12 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.02.10 г. в 00:41

В случай,че са еднакви по капацитет не виждам смисъл да давам повече пари за мега510.

И ти си прав, въобще не зацепих с цената, така или иначе и двете са ти с преходник...

Между другото, 901 атомизаторът не е ли с доста по-ниско съпротивление спрямо останалите?

#13 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 24.02.10 г. в 00:47

Между другото, 901 атомизаторът не е ли с доста по-ниско съпротивление спрямо останалите?

Ти кажи-нали ти го мери в събота :D
Ако си спомням правилно на 901 бе около 3.7-4.1 ома,на 801 приблизително същото.
По-ниско беше на 510-ката,2.6-2.7 ми се върти в главата.
Biohazard

#14 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.02.10 г. в 02:22

Сега се замислям, че има нещо сбъркано в моето мерене, понеже днес изкарах по-малко от 3, пък вчера и трите 901, които мерих, бяха около 3.6~3.7 май. Ще опитам утре пак, нещо съм сбъркал <_<

#15 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 24.02.10 г. в 03:14

На 801 нали е 280mAh също като голямата батерия за 510?
В случай,че са еднакви по капацитет не виждам смисъл да давам повече пари за мега510.


С 801 и преходник става малко по-лошо, отколкото с 510 батерия. Преходникът "диша" също. Но не е фатално.

...пък вчера и трите 901, които мерих, бяха около 3.6~3.7 май.


Там някъде. Добрите 801/901 ми показват около 3.6-3.8Ohm, 510 около 2.5-2.7Ohm. Ако са повече, не работят добре.
този потребител вече не участва на този форум

#16 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.02.10 г. в 03:36

Въпросът е, че днес измерих нещо под 2.2-2.3 :blink:

А с преходниците май се оказва съвсем не зле в някои ситуации. 801 с преходници 801-901/901-801 е по-тиха и от нея се дърпа малко по-лесно, отколкото без тях. Не мисля, че е по-нестабилна така, обаче не съм сигурен, че ефектът ще е положителен при всички модели.

Edited by geniusloci, На 24.02.10 г. в 03:36.


#17 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 24.02.10 г. в 07:53


В случай,че са еднакви по капацитет не виждам смисъл да давам повече пари за мега510.

И ти си прав, въобще не зацепих с цената, така или иначе и двете са ти с преходник...

Между другото, 901 атомизаторът не е ли с доста по-ниско съпротивление спрямо останалите?


Замерих двата, които имам. Единият, който е на 2 дни показа 3.5 Ома. Другият, чисто нов е 3.2 Ома. Атомизаторите за 801 са около 3.8 Ома като нови.

#18 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 24.02.10 г. в 13:46

Току що ги измерих моите атомайзери за 901-цата.
Единия е 3.8 ома,другия 3.9.

Edited by locoo, На 24.02.10 г. в 13:46.

Biohazard

#19 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 24.02.10 г. в 15:50

Току що ги измерих моите атомайзери за 901-цата.
Единия е 3.8 ома,другия 3.9.


Колко са ползвани? Усеща ли се леко повишеното съпротивление (по-малко пара/вкус/удар)?

#20 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.02.10 г. в 17:08

Според мен ще усеща занижен живот на батерията, но това не и при 3.8-3.9 Ohm.