Jump to content


Photo
- - - - -

Съвет за новак в областта


  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#21 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 22.08.12 г. в 00:17

Моят (и не само) съвет е да не поръчваш от линка, който си дал, защото ще си купиш продукт със съмнителни произход и качество. Този форум е на един от надеждните магазини за електронни цигари, към които трябва да се ориентираш, за да останеш доволен. И понеже казваш "дайте линк и ми обяснете", ще се опитам да го направя. Линковете, които ще дам, ще са от магазина, в чиито форум пишем. Ако по някаква причина не искаш да пазаруваш от тук, поразрови се и ще откриеш кои са другите магазини с качествени продукти. Никак не са много, но този, който си посочил, определено НЕ е от тях.

За начало ти трябва батерия. Ето линк. Разгледай, попрочети описанията на продуктите и ще се ориентираш. Не се наемам да давам конкретна препоръка каква точно да е батерията.

Трябва ти изпарител - атомайзер или картомайзер. Ако държиш цигарата ти да е еGo-T, каквато си си избрал от съмнителния сайт, трябва да си вземеш атомайзер и пълнители. Напоследък обаче по-предпочитаният вариант са картомайзерите.

Разбира се, трябва ти и никотинова течност.

Успех! :)

Edited by locoo, На 22.08.12 г. в 14:27.


#22 becinko

becinko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 22.08.12 г. в 12:01

Аз колега, незнам какво искам тъй като не ги разбирам нещата, а каква е разликата между картомайзер и атомайзер?

#23 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 22.08.12 г. в 16:27

e-pushcom .net :drinks:

Това е магазина за Варна.Свържи се с тях и ще ти се обясни и покаже всичко !



chelsea f.c.


#24 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 23.08.12 г. в 11:01

Според мен избират картомайзера заради по-лесниата подръжка и смяна( свършва и чао! слагаш новия :D )

Edited by mugiwara, На 23.08.12 г. в 11:03.

ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#25 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 23.08.12 г. в 11:45

Според мен избират картомайзера заради по-лесниата подръжка и смяна( свършва и чао! слагаш новия :D )

Е, и заради по-добрите качества на изпарение - пара, вкус, удар, но това са подробности ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#26 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 23.08.12 г. в 22:09

Според мен избират картомайзера заради по-лесниата подръжка и смяна( свършва и чао! слагаш новия :D )

Ами вземи си най добрия атомайзер и после ела да ти покажа един карт, с който ще прекарам 2 пъти повече течност през него . А за аромати и удар няма да коментирам.
Стига вече с тия пошли изказвания.

Edited by pioneer 306c, На 23.08.12 г. в 22:09.


#27 becinko

becinko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 24.08.12 г. в 16:33

Да разбирам, че е по-добре с картомайзер, отколкото с атомайзер.

#28 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.08.12 г. в 17:52

Да разбирам, че е по-добре с картомайзер, отколкото с атомайзер.

По принцип Да,но все пак е въпрос на лични предпочитания ! :drinks:


chelsea f.c.


#29 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 24.08.12 г. в 18:28

Според мен избират картомайзера заради по-лесниата подръжка и смяна( свършва и чао! слагаш новия :D )

Според мен избират Атомайзера заради по-лесниата подръжка и смяна( свършва и чао! слагаш новия :D )
Това да ти звучи познато?!
Въпрос на вкус, казало кучето и се облизало под опашката.

#30 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 24.08.12 г. в 19:35


Според мен избират картомайзера заради по-лесниата подръжка и смяна( свършва и чао! слагаш новия :D )

Според мен избират АТОМАЙЗЕРА заради по-лесниата подръжка и смяна( свършва и чао! слагаш новия :D )
Това да ти звучи познато?!
Въпрос на вкус, казало кучето и се облизало под опашката.

+1
@gogo: Позволих си да подчертая промените в цитата, за да е очеизвадно!

Edited by Jenevus, На 24.08.12 г. в 19:41.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#31 becinko

becinko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 24.08.12 г. в 23:19

Тези неща, които чета в конфигуратора, са написани на китайски за мен. Някой би ли ми направил, цигара, с която да пуша ден-ден и половина(Тези USB батерии, не ги знам какви са, ако е по-оферта..). Да не се занимавам с разни поддръжки и прочие или само да допълвам течност или направо да сменявам там каквото е нещото за смяна. И зарядно ми трябва само USB. Ако е възможно това нещо ще съм много благодарен!

Или просто да си поръчам това от линка да видя кое как е, и в крайна сметка, ако не ме устройва ще имам 2 батерии и мога да им сложа какъвто си искам картомайзер и това на края (филтър ли е не го знам) и да си пафкам с 1 резервна? И този комплект има 12 месеца гаранция все пак...

#32 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 24.08.12 г. в 23:48

Всички те посъветваха да НЕ взимаш това от линка.


Колкото до конфигуратора...

1. Батерия
USB батериите вървят в комплект с USB зарядно и могат да се зареждат докато се използват - това ги отличава от другите батерии. 650 mAh и 1000mAh се различават, освен по времето, което издържат без зареждане, и по размера. Аз имам 650 mAh, използвам я активно по цял ден и ми се налага да я зареждам на ден - ден и половина. Така че прецени на теб каква батерия ти е необходима като капацитет. еGo-T 2 Upgrade и еGo-C Twist батериите, доколкото знам, са с променлив волтаж. Не знам дали са подходящи за начинаещи. Аз бих ограничила избора до една от следните батерии:
- USB 1000mAh Joyetech eGo-C батерия за eGo/eGo-T/eGo-C - стоманена
- USB 1000mAh Joyetech eGo-C батерия за Joye eGo/eGo-T/eGo-C - черна
- USB 650mAh Joyetech eGo-C батерия за eGo/eGo-T/eGo-C - черна
- USB 650mAh Joyetech eGo-T 2 Upgrade батерия за eGo/eGo-T/eGo-C - стоманена
Тоест трябва да решиш дали да е 1000 или 650 mAh, и дали да е черна или стоманена. Разбира се, никой не те спира да избереш и от тези с променливия волтаж, ако това ти говори нещо (на мен не ми :D).

2. Изпарител
Не знам изобщо останаха ли хора, които все още да предпочитат атомайзери. На мен си ми харесват, но не смея да ги препоръчвам, че ще ме линчуват. Мисля, че за начинаещи най-подходящ вариант са картомайзерите CE4+. Аз лично не успях да се спогодя с тях, но взех такъв на баща ми и той е доволен (преди това не е използвал електронна цигара).

3. Пълнители
Ако ще взимаш картомайзер, пълнители не ти трябват. Ако обаче от предната категория (изпарител) си решил да вземеш атомайзер, тогава ще ти трябват пълнители, но гледай типът (А или B ) на атомайзера и на пълнителя да е един и същ.

4. Зарядни устройства
Тук мисля, че ще можеш да се ориентираш.


И да не забравиш да си вземеш течност ;)

Edited by Destiny, На 25.08.12 г. в 00:06.


#33 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 25.08.12 г. в 00:00

...
Да не се занимавам с разни поддръжки и прочие ...


Роман Абрамович отива да си купува нов Ролс. Питат го какъв е проблемът с предния...
- Напълни му се пепелникът...
:Koshechka_08:

#34 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 25.08.12 г. в 00:14

Добър вариант за начинаещи е този комплект. Освен това, офисът се намира във Варна и предполагам, че можеш да отидеш на място...

Чудех се, дали е удачно да го споменавам. Но все пак отдавна коментарите във форума не се ограничават до предлаганите в този магазин продукти. Пък и би трябвало да е ясно, че нямам за цел да правя реклама... :unsure:

Edited by Destiny, На 25.08.12 г. в 00:30.


#35 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 25.08.12 г. в 00:21

...Или просто да си поръчам това от линка...


Виж сега, ти очевидно искаш да си поръчаш "това от линка" и две страници тема не успяват да те убедят в противното. :mellow: Ами поръчай си! Като се разочароваш, твоя работа. Колегите даже ти изброиха какво да вземеш, с линкове към магазина. Не съм сигурна какво още очакваш да чуеш.

Успех с "комплекта от линка" или каквото в крайна сметка решиш.

#36 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 25.08.12 г. в 07:09

Или просто да си поръчам това от линка да видя кое как е

Поръчвай и да се свършва с дилемата. То се е видяло... а по точка

и в крайна сметка, ако не ме устройва ще имам 2 батерии и мога да им сложа какъвто си искам картомайзер

може и да не се получи точно така. Не всички картове тръгват на съмнителни батерии и ако това се случи съм 100% че вината ще е хвърлена на карта.
Рискуваш също след 1-2-3 седмици да пуснеш тема "проблем с едната/двете батерии, много бързо се изтощава", "проблем с батерията, не свети копчето", "проблем с батерията, не се изключва" и т.н. вариации.

Естествено това е теоретично вероятно, не е задължително да се случи, но вероятността не е за пренебрегване.

Хайде взимай и ще те чакаме с нови теми да се оплакваш или да се похвалиш :smiley_emoticons_joint:
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#37 lex

lex

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 25.08.12 г. в 09:35

Първо провери, гаранцията за какво точно се отнася,*щото силно ме съмнява комплект за 50 лева да има 12 м гаранция.
Второ... "ще имам 2 батерии...", това не е успокоение, на един приятел му гръмна батерията.
Аз също не знаех какво да купя и ми звучеше на китайски като четях, обаче тук пишещите ми помогнаха и съм много доволна от избора. Ти си решаваш менте ли искаш да си купиш или свястна стока. Та така...

#38 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 25.08.12 г. в 09:49

12 месеца гаранция ми е много интересно как дават на батерията,като аз ако не спирам да я "смуча"( дори и на сън :D ) и я стопя за 7-8 месеца ще ми я заменят с нова ли? :laugh:
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#39 becinko

becinko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 25.08.12 г. в 10:28

Ем така пише.. знам ли аз. А този линк е друг. И фирмата е друга.

#40 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 25.08.12 г. в 10:40

Ако решиш да вземеш с 12 месеца гаранция провери с точност условията ная гаранцията,за да не стане някой фал ако има нещо фабрично и да ти кажат сори ама...
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!