Jump to content


Photo
- - - - -

Съвет за новак в областта


  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1 becinko

becinko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 20.08.12 г. в 15:53

Здравейте, приятели. Искам да помоля за съвет отностно покупката на определен продукт. Става дума за комплект от 2 цигари EGO-T, цената им е 50лв. (незнам дали мога да дам линк, за да не е реклама). Та идеята ми е да си разделим 2-те цигари с мой приятел. Искам да попитам дали този модел цигара е качествен и колко дълго ще издържа с тази 650mAh батерия. Тези термини като атомайзер и картомайзер(май така беше) са ми напълно нейзвестни. Какво точно представляват тези неща, и ако да речем си закупя въпросната цигара, освен да пълня с течност резервоарчето какво друго се прави и какво се подменя, за да работи качествено и да удоволетворява нуждите ми. По принцип пуша Малборо Голд, по 1 кутия на ден и причината да искам да премина към този алтернативен метод на пушене е чисто финансова и в по-малка степен от здравословна гледна точка. Моля посъветвайте ме как да направя най-правилния избор.

Поздрави!

#2 The_Wind

The_Wind

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 20.08.12 г. в 16:04

Ами човек, аз вчера си взех такъв комплект с 2 е-цигари.
но им смених стандратните пълнители с по ново поколение.


Но как ще разделите тея цигари..като комплекта има 1 зарядно :)

друга тема е ако поръчате комплекта с 2 зарядни :)

650 mAh е пушене 1 ден най много ден и половина,аз съм с 1100 mAh и я ще изкара поне 3 дни.недостъка е че е по дълга и малко по тежка.

Така и така в тоя комплект си има всичко за начинаещия е=пушач..
а вече по добри картомайзери и атомайзери се купуват отделно ..вече от претенция и удобство :)

като от първоначалния комплект е-цигарата ти остава..само батерията и зарядното..всичко друго се подменя има различни видове.

аз смених оригиналните с eGo-T прозрачен CE4+ Clearomizer V2 картомайзер,макар това да не ти говори нищо в момента :) ще научиш най малкото в ГУГЪЛ.

все пак не съм експерт от има няма 7 дни пуша...досега чужда Его-Т от вчера своя :)


има доста теми ,както и колеги които са много навътре в материята.тук е мястото :)

Успех ! И честито още един варналия...с пълна пара :)

Edited by The_Wind, На 20.08.12 г. в 16:10.

eGo-T прозрачен CE4+ Clearomizer V2 картомайзер
като парния локомотив...революция :)

#3 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 20.08.12 г. в 16:12

Комплект eGo-T за 50 лв. не звучи като нещо качествено. :smoking-8570:

#4 The_Wind

The_Wind

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 20.08.12 г. в 16:15

Комплект eGo-T за 50 лв. не звучи като нещо качествено. :smoking-8570:



не се знае... цената не е винаги критерии...да не забравяме че в БГ се продава през 300 % надценка като става дума за стока от китай :)


21 $ струва тоя комплект в Китай :)

Според мен колегата е намерил изгодна офрерта...
при положение че една батерия от същите струва 25-30 лв ..а комплект цената пада :)
eGo-T прозрачен CE4+ Clearomizer V2 картомайзер
като парния локомотив...революция :)

#5 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 20.08.12 г. в 16:29

не се знае... цената не е винаги критерии...да не забравяме че в БГ се продава през 300 % надценка като става дума за стока от китай :)

21 $ струва тоя комплект в Китай :)

Според мен колегата е намерил изгодна офрерта...
при положение че една батерия от същите струва 25-30 лв ..а комплект цената пада :)



Все пак сам казваш, че изпаряваш само от 7 дни, така че не знам колко е удачно да дадеш на колегата такъв съвет.
Моят е да си вземе нещо качествено с гаранция от проверен магазин, а не да се хвърля на евтината оферта от съмнителен според мен сайт и бързо да се разочарова.

#6 The_Wind

The_Wind

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 20.08.12 г. в 16:34

аз просто си изказвам мнението по въпроса.

а вече човек сам си решава какво.

само 7 дни ... както казах не съм експерт. просто съм бил като него пред дилемата какво да си взема,изобщо дали ще работи и т.н.

Мен ме насочи приятел които изпарява от 4 месеца..даде ми резервната си цигара да пробвам и аз си поръчах и така.

все пак става дума за Старт-кит за начинаещи има къде къде ,,по скъпи модели..стига да ти допадне е-пушенето :)

Edited by The_Wind, На 20.08.12 г. в 16:35.

eGo-T прозрачен CE4+ Clearomizer V2 картомайзер
като парния локомотив...революция :)

#7 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 20.08.12 г. в 16:39

не се знае... цената не е винаги критерии...да не забравяме че в БГ се продава през 300 % надценка като става дума за стока от китай :)

21 $ струва тоя комплект в Китай :)

Според мен колегата е намерил изгодна офрерта...
при положение че една батерия от същите струва 25-30 лв ..а комплект цената пада :)



Ами на сайта си Joyetech са дали цени /предполагам са на дребно/ и си пише кое колко струва. Във всеки случай стартовия комплект не е 21 долара
цък

Ако искате да рискувате като колегата в съседната тема с проблемната батерия и да се чудите "що така бе, миме", купете си за 21 долара. :)

Проблемът е, че като попаднеш на куц продукт, ще си съставиш и куцо мнение за е-пушенето което пък е от решаващо значение ще станеш ли "вайпър" или ще си останеш на аналогови.

Edited by mioki, На 20.08.12 г. в 16:41.

Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#8 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 20.08.12 г. в 16:41

Теб са те насочили добре, но в момента се разхождат всякакви оферти за цигари по 50лв. комплекта, които са пълни ментета и честно казано стават само да си ги биеш в главата. Един мой колега беше купил такъв комплект - батерията издържаше един час, пара, удар и вкус - никакви. Та затова не си заслужава човекът да си купи нещо такова само заради по-ниската цена и после да се занимава с връщане и рекламации.

:)

#9 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 20.08.12 г. в 19:54

Тия дни бях на море (ееех, ама свърши) и там хазяйката ѝ бяха донесли едно подобно менте (само че за 100 лв комплекта). От една седмица пушеше и докато бях там ѝ се скапа атомайзера (комплекта беше с един атомайзер). Поръчах ѝ няколко картомайзера CE4+ и докато дойдат и дадох да пуши с един от моите.

Вчера ми се обажда по телефона и пищи на умряло - не и работят батериите. Какво да правела? Ами пратих я в Бургас да си купува нови. Добре, че се е зарибила много и ще си вземе. Ами ако още се чудеше дали ѝ харесва??? Щеше да ги захвърли и да си продължи с тютюневите.

Междувременно (пак там) двама от компанията също се зарибиха покрай мен. Поръчах им от тук батерии и съм спокоен, че няма да имат проблеми. Или ако имат, ще им ги подменят. Картомайзери им поръчах от Пловдив (че тук нямаше). И според мен съм ги окомплектовал прилично. Остава да им хареса и да са доволни.

Така че, на колегата, който пита - и аз да повторя: Не си взимайте незнайни батерии. Има проверени, с гаранция и т.н. В този сайт има батерии и за по 25-26 лв (аз не бих си взел друга освен USB).

#10 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 20.08.12 г. в 22:16

Давате си парите за боклуци и после ревете и слагате всички Е-цигари под общ знаменател ... Айде моля ви се
Давате на месец близо 200лв ако пушите по една кутия цигари, а се стискате за 100лв за качествен комплект. Е няма как да стане.
Купуват си за по 50лв комплекти и после реват-- атомайзера ми даде фира , батерията и тя...

Стартов комплект е за 1 човек а не да се ползва от двама. Щото като ти свърши след 5-6 часа батерията кво правим? :smoking-8570:

В най добрия случай да си ползвате батериите и да си вземете след седмица наякой резервен изпарител, а в лошия случай нов комплект

Edited by pioneer 306c, На 20.08.12 г. в 22:17.


#11 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 20.08.12 г. в 22:22

...
В най добрия случай да си ползвате батериите и да си вземете след седмица наякой резервен изпарител, а в лошия случай нов комплект


А в още по-лошия - да си вземете още един такъв комплект...

Edited by puf-paf, На 20.08.12 г. в 22:23.


#12 anttonn

anttonn

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 20.08.12 г. в 23:11

За ментаците-всичко е от Кнр-така ,че-има и добри ментаци-издържащи по 6 месеца -но атомайзери-не-там е ментака-най-добре картове :smoking-8570:

И като говорим за оргинал Joeteck -колко изкарва една такава'оргинална'батерия :smiley_emoticons_joint:

#13 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 21.08.12 г. в 12:37

Две батерии USB 650 мАч, закупени от тук през м. април 2011г. ги ползвам и до днес и нямат никакви осезаеми отклонения от параметрите си Posted Image

#14 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 21.08.12 г. в 13:25

Аз съм скромна за сега. 3бр батерии 650мАч, по различно време купувани, най-старата е на 3 месеца и е бетон за момента. Предполагам и другите ще са така.

п.п. освен на добрата работа на устройствата много държа и на външния им вид - не обичам евтино изглеждащи от калпави материали. Не знам "метнетата" как са, но eGo-C батериите /черните/ са изключително приятни на допир. Покритието е като гумирано и самата батерия е изработена прецизно съм изключително доволна от качеството. :clapping:

Edited by mioki, На 21.08.12 г. в 13:26.

Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#15 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 21.08.12 г. в 20:19

Ае не чупете хатъра на момчето.Нека си даде 50-те лв. и да пробва,все пак не е голяма набутвацията.Пък и погледнете от добрата страна,още един пример на изревал от 50 левовите си е чист плюс за всички начинаещи вайпъри. :smiley_emoticons_joint:

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#16 becinko

becinko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 21.08.12 г. в 22:46

Да колега, но целта на форумите и на електронните медии, създадени с цел обмяна на информация не е да се достигне определен брой опарили се, за да може да кажат другите "ей, не се чуди виж ги тия 50 човека изгоряха с по 50 лв. преди да разберат, че е по-добре дадат 100 отначалото". Пускам тема, за да ми кажете как стоят нещата. Зарядното струва 10лв. ще вземем още едно. Комплекта е от тук: Цък

А какво значи "Зарядното да е USB" ? И ако може препоръчайте ми какво да си взема, дайте линк и ми обяснете, кое защо. Мисля, че е нормално да ме насочите в тази нова за мен свера, а не да ме окуражавате да правя, грешка, за да мога да бъда лош пример за бъдещите е-пушачи.

Поздрави!

#17 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 21.08.12 г. в 22:55

Точно както и предполагах - съмнителен сайт, предлагащ ментета. Не го взимай! Доста съфорумци вече ти го казахме.

Примерен комплект за един човек - батерия USB Pass through Joyetech 650 или 1000 mAh, поне два картомайзера CE4+ и 20-30мл. никотинова течност. Линк - горе вляво е магазина. Защо - във форума вече има доста теми по въпроса. :)

#18 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 21.08.12 г. в 22:55

Пускам тема, за да ми кажете как стоят нещата. Зарядното струва 10лв. ще вземем още едно. Комплекта е от тук: Цък


Не знам защо продължавате да се мъчите с тия боклуци... И не знам защо се възмущавате от резки изказвания. Колко хора още трябва да изреват, преди да разберете, че проблемите не са случайни, а са въпрос на качество?! Само един поглед на нещата предлагани в тоя сайт и веднага разбираш, че зареждат от Илиянци...

Edited by locoo, На 22.08.12 г. в 14:25.


#19 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 21.08.12 г. в 23:05

Комплектът е еФтин, гаранцията и тя (само един месец)...
:sherlock:

#20 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 21.08.12 г. в 23:40

Да колега, но целта на форумите и на електронните медии, създадени с цел обмяна на информация не е да се достигне определен брой опарили се, за да може да кажат другите "ей, не се чуди виж ги тия 50 човека изгоряха с по 50 лв. преди да разберат, че е по-добре дадат 100 отначалото". Пускам тема, за да ми кажете как стоят нещата. Зарядното струва 10лв. ще вземем още едно. Комплекта е от тук: Цък

А какво значи "Зарядното да е USB" ? И ако може препоръчайте ми какво да си взема, дайте линк и ми обяснете, кое защо. Мисля, че е нормално да ме насочите в тази нова за мен свера, а не да ме окуражавате да правя, грешка, за да мога да бъда лош пример за бъдещите е-пушачи.

Поздрави!

Токът е гаден - свършва в най-изумителни моменти - дори и с пет зарядни на батерия!:)))
Най-ми харесва "дайте линк и ми обяснете" :))))! А някой да ти държи ръката... Или не си се сетил?!
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!