Jump to content


Photo
- - - - -

Картомайзер CE 5


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 backata

backata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 15.07.12 г. в 15:44

Здравейте на всички.
Вчера в магазина който си пазарувам течности и консумативи за ел.цигарата ми казаха, че в понеделник щяли да заредят новите картомайзери CE5.
Някой пробвал ли е това нещо?
Рових в интернет и намерих снимка в някакъв руски форум. Утре няма да мога да отида до магазина, но във вторник ще го посетя да си купя да я пробвам.

Attached Files



#2 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 15.07.12 г. в 16:06

Здравей, аз ги разглеждах още края на миналия месец в сайта от където пазарувам - http://www.vaporbrea...7-ce5-atomizer- . Не се реших да ги пробвам - СЕ4+ ми изглеждат по-лесни за обслужване (смяна на фитила и намотката). За сега ползвам тях и съм относително доволен. Ако решиш да ги пробваш - непременно сподели впечатления :)

#3 backata

backata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 15.07.12 г. в 16:15

Аз също ползвам СЕ4+, но ще си взема един да тествам и ще споделя мнение веднага.
Днес ми се скапа едната батерия (1100) на ego-t с картомайзер СЕ4+. Направи ми впечатление, че имаше малко течност по батерията, като свалих картомайзера. Ел.цигарата загря супер много неможеше да се изключи и на дисплейчето показваше движение на скаличката за зареждане. Ужас :smoking-8570: Направо я метнах в кошчето, баси.
Вторник ще ходя за батерия и ще взема да пробвам тоя картомайзер и ще драсна впечатление. :smiley_emoticons_joint:

#4 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 15.07.12 г. в 16:23

Аз също ползвам СЕ4+, но ще си взема един да тествам и ще споделя мнение веднага.
Днес ми се скапа едната батерия (1100) на ego-t с картомайзер СЕ4+. Направи ми впечатление, че имаше малко течност по батерията, като свалих картомайзера. Ел.цигарата загря супер много неможеше да се изключи и на дисплейчето показваше движение на скаличката за зареждане. Ужас :smoking-8570: Направо я метнах в кошчето, баси.
Вторник ще ходя за батерия и ще взема да пробвам тоя картомайзер и ще драсна впечатление. :smiley_emoticons_joint:


Ако си сменял фитил и намотка, може би не си нагласил вътрешното силиконово уплътнение (под фитила). Забелязал съм, че е ако не го бутна леко надолу, и при мен се получава теч към батерията. Трябва в нещо тънко да го бутнеш леко надолу, така че металната тръбичка на плюса да стърчи мъничко над него. А за СЕ5-цата - очевидно лесно се разглобява, но при смяна на кантал трябва запояване. При СЕ4+ кантала се сменя супер лесно - правил съм го дори набързо в колата (без кой знае какво оборудване). Все пак сподели като пробваш новият модел. Може пък да си заслужава.

#5 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 15.07.12 г. в 21:56

Здравейте на всички.
Вчера в магазина който си пазарувам течности и консумативи за ел.цигарата ми казаха, че в понеделник щяли да заредят новите картомайзери CE5.
Някой пробвал ли е това нещо?
Рових в интернет и намерих снимка в някакъв руски форум. Утре няма да мога да отида до магазина, но във вторник ще го посетя да си купя да я пробвам.

Това е старо, много старо.. бях го забелязал във вайпър ханк преди 4-5 месеца, но явно е успя да пробие на пазара. То си е СЕ2-ка в тяло на СЕ4, с тази разлика че има жица, заварки, калайчец и т.н. Ако не знаете как се прави кербовка, забравете за смяна на фитил и намотка.. и верно че има консуматив ;)
СЕ4ката е мнооого по лесна за обслужване - няма запояване, кербовки и т.н..
Аз вече седмица пуша СЕ4 на Smoktech оттук и съм супер доволен.. 2 ома, супер як удър, пара, а да не говорим че вече едно 30мл течност минах и си е като нов ;)

#6 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 21.09.12 г. в 15:06

Здравейте, имам проблем с такъв картомайзер -тече леко откъм батерията, бълбука при дърпане и много течност ходи. Казаха ми да го пълня откъм мунджщука като внимавам да не намокря тръбичката. Моля за съвет аз ли не правя нещо като хората, защото с резервния ми е същата работа, който го взех нов вчера и вече много тече!
Четох други много подробни обяснения с термини като фланец и т.н. : http://www.pv-bg.com...7801
Моля за по-подробни и разбираеми насоки, защото нищо не разбрах :nea:
П.П. Почиствам всичко внимателно преди и след пълнене, но няма особена промяна :(

Edited by detencetooo, На 21.09.12 г. в 15:12.


#7 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 21.09.12 г. в 15:28

Не съм ползвал този модел - в предходните ми мнения по тази тема се вижда защо, обаче по симптомите които описваш ми изглежда че проблема или във фитила или в силиконовото уплътнение под мундщука. Очевидно за да тече и да бълбука, течността която постъпва към нагревателя е твърде много. Това може да стане ако фитила е твърде рехав или тънък, или ако силиконовото уплътнение най-отгоре не прилепва плътно към мъндщука (т.е. ако има изметване на страни по централната ос). При всички случаи ще трябва да го разглобиш и да го понаместиш.
- изгледай този клип, мисля че в тубата трябва да има и други, които биха могли да бъдат полезни.

#8 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 21.09.12 г. в 15:40

Не съм ползвал този модел - в предходните ми мнения по тази тема се вижда защо, обаче по симптомите които описваш ми изглежда че проблема или във фитила или в силиконовото уплътнение под мундщука. Очевидно за да тече и да бълбука, течността която постъпва към нагревателя е твърде много. Това може да стане ако фитила е твърде рехав или тънък, или ако силиконовото уплътнение най-отгоре не прилепва плътно към мъндщука (т.е. ако има изметване на страни по централната ос). При всички случаи ще трябва да го разглобиш и да го понаместиш.
- изгледай този клип, мисля че в тубата трябва да има и други, които биха могли да бъдат полезни.

Всъщност вчера забелязах че нямам никъде силиконови уплътнения нито под мундщучето, нито вътре в другата част, защото го сравних с този на приятел. Съответно си взех друг, чисто нов, а той си имаше такива и доста по-плътно се затваря от "стария" (който е на три дни пушене). Благодаря, ще видя клипчето.
Моля ако някой има други препоръки за пълнене (аз го пълня откъм мундщука като пазя тръбичката), нека сподели :)

#9 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 21.09.12 г. в 16:27

Точно така се пълни - от горе. Ако ти е трудно със стандартните шишета, можеш да ползваш спринцовка или да си купиш шише с остър като игла накрайник. Продаваха се някъде из нета такива такива и служат за пълнене на по-тесните картомайзери и пълнители.

#10 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 21.09.12 г. в 16:35

Точно така се пълни - от горе. Ако ти е трудно със стандартните шишета, можеш да ползваш спринцовка или да си купиш шише с остър като игла накрайник. Продаваха се някъде из нета такива такива и служат за пълнене на по-тесните картомайзери и пълнители.

Нямам нужда, течностите са достатъчно удобни. Пустите течове не знам на какво се дължат, доре не го препълвам (карта) :( Пълня под 1.6мл

#11 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 21.09.12 г. в 17:09

Аз поради същите причини се отказах от СЕ-тата. Каквото и да правех, както и колкото и да ги пълнех, чистех и т.н., ефект нулев - всички ми течаха непоносимо.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#12 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 21.09.12 г. в 17:13

Аз поради същите причини се отказах от СЕ-тата. Каквото и да правех, както и колкото и да ги пълнех, чистех и т.н., ефект нулев - всички ми течаха непоносимо.


А ти сега какво ползваш? Разколачих единия и го измих хубаво, после ще видя дали ще го подкарам поне него

#13 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 21.09.12 г. в 18:24

Катромайзери DCT v2 и Joyetech 510 атомайзери в момента.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#14 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 21.09.12 г. в 18:28

Аз поради същите причини се отказах от СЕ-тата. Каквото и да правех, както и колкото и да ги пълнех, чистех и т.н., ефект нулев - всички ми течаха непоносимо.

Искаше да кажеш някои модели CE4, защото със сигурност СЕ2/3 не си пробвала никога.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#15 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 21.09.12 г. в 18:35

Катромайзери DCT v2 и Joyetech 510 атомайзери в момента.

Предполагам ще станат за батерия его т?

#16 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 21.09.12 г. в 18:59

Всички картове стават, всички са с 510 присъединяване. Не препоръчвам за еГо да се ползва DCT точно, защото няма толкова мощност за нормалната работа на 3.3V от батерията. Атомайзера няма да го коментирам, всеки месец се опитвам да им дам шанс отново, но освен да дрипнеш 2-3 капки за проба на течност...и след това като се сетя, че карта ще ми даде различен вкус и пак го захвърлям.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#17 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 21.09.12 г. в 19:13

сложих измитите чаркове, сглобих цигарката, засега няма бълбукане, дано няма и течове после... :whistle2: Дано закрепи седмица

#18 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 21.09.12 г. в 19:46

сложих измитите чаркове, сглобих цигарката, засега няма бълбукане, дано няма и течове после... :whistle2: Дано закрепи седмица

Дано да помогне, въпреки че от описаните операции сглобяването вероятно е най-полезната. Моят опит с СЕ4+ е, че често селфмейд фитил и намотка работят по-добре и по-дълго от фабричните. Не е трудно - досадно е, но като му се хване цаката се получава приличен бюджетен практичен карт.

Edited by Jenevus, На 21.09.12 г. в 19:50.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#19 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 21.09.12 г. в 20:06

Аз поради същите причини се отказах от СЕ-тата. Каквото и да правех, както и колкото и да ги пълнех, чистех и т.н., ефект нулев - всички ми течаха непоносимо.

+1... но с уточнението:

Искаше да кажеш някои модели CE4, защото със сигурност СЕ2/3 не си пробвала никога.


Edited by Destiny, На 21.09.12 г. в 20:06.


#20 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 21.09.12 г. в 20:08


Аз поради същите причини се отказах от СЕ-тата. Каквото и да правех, както и колкото и да ги пълнех, чистех и т.н., ефект нулев - всички ми течаха непоносимо.

Искаше да кажеш някои модели CE4, защото със сигурност СЕ2/3 не си пробвала никога.

Казах каквото исках да кажа :)
Нали говорим за СЕ5 в тази тема? Мисля, че стана ясно какво точно имам предвид ;)
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.