Jump to content


Photo
- - - - -

Промлем с чисто нов Vivi mini


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#61 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 25.10.12 г. в 09:48

Пак повтарям, с риск да ми се наскача - човека е пренавивал глава и от там може да е целия проблем. Да провери човека.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#62 gigafive

gigafive

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted На 25.10.12 г. в 09:55

Topper, аз доколкото разбрах от "Предполагам съм прегорил главата и я смених с чисто нова 2.4 ома " не е пренавивал. Ама започнах да се затривам из мненията та не съм убеден вече и това :smoking-8570:
:offtopic: Няма ти скачам преди да си довършил Баданарката :thumbup:
Vape On The Water!

#63 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 25.10.12 г. в 10:30

...
:offtopic: Няма ти скачам преди да си довършил Баданарката :thumbup:


Че той е доволен - защо да я довършва? ;)

(И аз съм доволен :whistle2: )

#64 gigafive

gigafive

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted На 25.10.12 г. в 10:35

Ей ама сте лоши :smiley_emoticons_joint:
Vape On The Water!

#65 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 25.10.12 г. в 12:01

Topper, аз доколкото разбрах от "Предполагам съм прегорил главата и я смених с чисто нова 2.4 ома " не е пренавивал. Ама започнах да се затривам из мненията та не съм убеден вече и това :smoking-8570:
:offtopic: Няма ти скачам преди да си довършил Баданарката :thumbup:

Че тя Баданарката работи с пълна пара, 4 броя за героите ?
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#66 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 25.10.12 г. в 15:35

Както каза Васко (а то май ние се удавихме в разнородно и многословни обяснения) - явно е от пренагрята намотка, защото човека говори за НОВА НАВИТА глава.
@LxD би ли описал с 2 думи, моля с 2 думи, как пренави главата? Синя игла за "подложка" на фитила? Кербовка? Замерване на главата с мултицет/мод?


Относно пренавиване - "не съм" нямам кантал нито фитил. Директно както ми я пратиха от gigadrinks така съм я сложил. Замерване не съм и правил защото батерията на мултицет-а ми е паднала. Също така има нещо като цилиндър което се намира около намотката, предполагам това е за да не се допира самата намотка до стените на глава.

Фитилите трябва да са абсолютно сухи, не само подсушени. Има ли малко влага и вкуса е отврат.
С новата глава, която сложи същата течност която изсипа от стария ли беше или сипа нова?


Фитилите бяха влажни. След като сложих новата глава 2.4 ома сипах нова течност от шишенцето, а старата която беше останала в карта я изхвърлих.

@gigafive използвах ароматизирани сълфетки за подсушаване, бърненето не съм го направил като хората защото не съм обърнал внимание на цвърченето.

В момента продължавам да я пуша и нищо не се е променило като вкус и миризма(все си е така отвратителна). Днес вечерта ще се позанимавам малко да си поиграя да видя какво ще стане.

От къде в София мога да си закупя фитил и кантал 0.15 за да си правя аз намотките?
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#67 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 25.10.12 г. в 15:40

Е това с ароматизираните сАлфетки никога не ми би дошло на ум :sSig_busted:
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#68 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 25.10.12 г. в 17:36

Е това с ароматизираните сАлфетки никога не ми би дошло на ум :sSig_busted:

И аз не се сетих. Хайде сега обратно към процедурата със спирт и повече никакви ароматизирани кърпи,пешкири или каквото и да е там :) Използвай домакински салфетки или ако ще тоалетна хартия .
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#69 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 25.10.12 г. в 19:05

Не съм броил досега, но ако дължината ми е 25-30 мм нихром 0,15, стават може би 5 навивки. Зависи и колко ти е дебел фитила.

Към днешна дата ползвам,фитил 3мм. и Нихром 0.15,и за сега не виждам как ще направя "кербовка".За това и питам ! Малко ми е странно как Китайците и без "кербовка" го правят !



Китайците го правят без кербовка, защото е по-лесно предполагам :) Но с кербовка се усеща много по-добър вкус, защото абсолютно всичкия нихром или кантал е омотан около фитила.

#70 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 25.10.12 г. в 19:36

Някои знае ли от каде мога да си взема кантал 0.15 и фитил 1мм дебелина за да пренавия главите защото половината от тези които имам са сбъркани и не отговарят на това което пише, а останалите са наред. От София съм.

Edited by LxD, На 25.10.12 г. в 19:56.

Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#71 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 25.10.12 г. в 20:05

Някои знае ли от каде мога да си взема кантал 0.15 и фитил 1мм дебелина за да пренавия главите защото половината от тези които имам са сбъркани и не отговарят на това което пише, а останалите са наред. От София съм.

Тук в магазина има фитил и кантал,мисля.

Китайците го правят без кербовка, защото е по-лесно предполагам Но с кербовка се усеща много по-добър вкус, защото абсолютно всичкия нихром или кантал е омотан около фитила.

Мерси


chelsea f.c.


#72 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 25.10.12 г. в 21:51

Утре ще се пусна до Липа да видя какво има в наличнос и да си изпонакупя разни джунджорики.

Едит: Разгледах сайта но никаде не видях фитили, кантал нито глави за виви нова.

Edited by LxD, На 25.10.12 г. в 21:55.

Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#73 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 25.10.12 г. в 22:15

Aз си намерих с 300 зора каналче 0,15 на Пиротска един колега беше обяснил горе долу къде има .
Два дена се разкарвах но го намерих
http://www.bgmaps.co...E77026DABCD68F8 тва е картата начи пада се от дясната страна като тръгнеш от Пиротска към Опълченска
Щом подминеш Софроний Врачански някъде на 100-200м има едно като вход за блок има кафе от ляво а по навътре в дясно има една малка работилничка там човека има кантал взе ми за 2метра 1 лев.
Ако ти е по близко Липата иди там имат също нищо че ги няма като артикули в онлайн магазина

Edited by Seomancer, На 25.10.12 г. в 22:18.


#74 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 25.10.12 г. в 22:42

Благодаря утре ще мина и от там.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#75 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 1.11.12 г. в 14:08

За пръв път срещам такива изпарителни глави като на Виви Нова. Досега съм ползвал 1.8 и 2.4 омовите - и двете след драй бърн работят по-добре отколкото като нови. Първи бърнвах 2.4 омовата и предположих, че си въобразявам. След седмица-две бърних 1.8 омовата и определено и тя работи МНОГО по-читаво откакто я ползвах като чисто нова.
Единственият минус който намирам за себе си е, че много бързо събират нагар в сравнение с главите на Vision V3 (ползвам една и съща база и аромати и за двата карта).

#76 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 2.11.12 г. в 00:01

Тук си много прав. Течността започва да потъмнява и леко и се губи вкуса.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...