Jump to content


Photo
- - - - -

CE4 Clearomizer


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 vasko3dvideo

vasko3dvideo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 25.03.12 г. в 10:28

Някой пробвал ли е новите CE4 Clearomizer? Някакви мнения за тях...

#2 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 25.03.12 г. в 10:34

Виж има тема,но не гарантирам за написаното


chelsea f.c.


#3 vasko3dvideo

vasko3dvideo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 25.03.12 г. в 10:45

Объркал сам се с търсачката нещо. Ако може да я делнете тази тема.

#4 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 27.07.12 г. в 21:27

Някой може ли да обясни каква е разликата между този карт и този освен, че единия е неразглобяем.

Какво ще рече неразглобяем или кое му е разглобяемото на другия? Въобще едно сравнение на двата и предимства на единия пред другия. Бих била благодарна, ако ме осветлите.

Мерси!
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#5 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 27.07.12 г. в 21:37

Дългият фитил,това е предпоставка за по–добро изпаряване !Хм,дали е не разглобяем,не се знае !


chelsea f.c.


#6 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 27.07.12 г. в 21:59

И на двата пише, че са с дълъг фитил...
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#7 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 27.07.12 г. в 22:47

Някой може ли да обясни каква е разликата между този карт и този освен, че единия е неразглобяем.

Какво ще рече неразглобяем или кое му е разглобяемото на другия? Въобще едно сравнение на двата и предимства на единия пред другия. Бих била благодарна, ако ме осветлите.

Мерси!

И на мен ми е интересно, щото дължината на фитила (според мен) има значение, само ако се изпарява до сухо, ама това е случайност или просто поради липса на опит. Доколкото познавам/ползвал съм стандартният СЕ4+ дължината на фитила е чист маркетинг и въобще не достойнство.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#8 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 27.07.12 г. в 23:04

И според мен дължината на фитила няма значение, даже при дългия фитил не може да се прави бърз драй бърн, а трябва да се чака да изсъхне фитила...

#9 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 28.07.12 г. в 12:19

И според мен дължината на фитила няма значение, даже при дългия фитил не може да се прави бърз драй бърн, а трябва да се чака да изсъхне фитила...

Защо чакате да съхне фитила при драй бърн? Дирекно със запалка-горелка се гори по цялата дължина до червено и готово..

При дългия фитил си взема постоянно течност, а при късия, трябва да се "доведе" течността при фитила, това е разликата според мен.

#10 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 28.07.12 г. в 14:39


И според мен дължината на фитила няма значение, даже при дългия фитил не може да се прави бърз драй бърн, а трябва да се чака да изсъхне фитила...

Защо чакате да съхне фитила при драй бърн? Дирекно със запалка-горелка се гори по цялата дължина до червено и готово..

При дългия фитил си взема постоянно течност, а при късия, трябва да се "доведе" течността при фитила, това е разликата според мен.

И според мен това е разликата, но като се стигне до поддръжка това е напълно излишен разход на течност. Не съборя бюджета, само дразни с "евентуалната" си полза.
За проба пуснах дълъг фитил на СЕ4+ и естествено няма разлика в пърформанса. А и няма от къде да дойде... Е, ако някой иска да изпарява фитил - това е неговият начин!
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#11 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 28.07.12 г. в 15:20

Защо чакате да съхне фитила при драй бърн? Дирекно със запалка-горелка се гори по цялата дължина до червено и готово..

Защото има някои модели, които не се разглобяват или се разглобяват много трудо и при тях не може да се направи процедурата с обгарянето на фитила.

#12 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 28.07.12 г. в 16:01

А, по дяволите, как става това разглобяване.

Имам един (даже два) купени от тук (този вид) и не мога да разбера как се разглобява. Имам и един такъв - и него не мога да разбера как се разглобява.

А имам и един ето такъв, който ми дъхти на изгоряло още от как го купих. И искам да го разглобя, белким нещо го оправя.

Гледах в едно клипче - навива се на батерията и се дърпа. Ама нъц. Не излиза (поне тоя последния, другите още не съм ги дърпал).

#13 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 28.07.12 г. в 16:07

...
Гледах в едно клипче - навива се на батерията и се дърпа. Ама нъц. Не излиза (поне тоя последния, другите още не съм ги дърпал).


Нерядко излиза ... ама фланецът на батерията :wacko:

#14 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 28.07.12 г. в 16:08

Т2-то за какво ти е да го разглобяваш? При него се сменя главата или ако искаш да го пренавиваш, трябва да му разглобиш самата глава.

#15 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 28.07.12 г. в 17:35

Т2-то за какво ти е да го разглобяваш? При него се сменя главата или ако искаш да го пренавиваш, трябва да му разглобиш самата глава.


Т2-то наистина няма смисъл да се разглобява. Просто съм го дал за пример (макар и безсмислено). Иначе съм си взел и 5 глави отделно, така че не го мисля много. С него повече виждам проблем, че ще се счупи корпуса преди да се скапе и първата глава. Отделно, че мунщука се пукна на втория ден, но за него имам обещанието да ми го сменат.

#16 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 28.07.12 г. в 22:08

Зависи от карта.. от производството.. дори от една и съща марка 2 различни карта има разлика в това че единия може да се отвори, а другия не.. тез се4 със сивия надпис най лесно се отварят уж.. Доста е зор и наистина батерията се разглобява първа :) да не говорим за затварянето.. то е още по голям кошмар. Повече от 3 -4 пъти не съм успявал да отворя един карт, рано или късно се чупи. С думи, голямо дърпане пада. Затова набичих на едно дЪрво елемент от стара батерия и там ги въртя и махам, да не си троша батериите.
Т2 ме изумява направо! от 2 седмци карта стои на бюрото пълен с течност(оставих го без видими дефекти).. появи се пукнатина! Без дори да съм го докосвал :) най интересното е че пукнатината става все по голяма! :fool: Магията на Кангер! :crazy: Еднократните торбички имат по качествена пластмаса. :) Мудцука се цепи като пън като го духне вятъра.. главата не подлежи на обслужване, понеже се топи една гума(докато го пушим естествено).. в новите глави има дефектни, дето хич не палят ни от първия път, ни след като са ми казани магически думи и им е духнато 3 пъти.
Интересно ми е колко голяма ще стане пукнатината по корпуса - дали ще се цепне по дължина или цепнатината ще направи завой.. :wacko: :crazy:

#17 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 29.07.12 г. в 00:34

Аз все още съм на първата батерия и нямам друга (стара), с която да дърпам. Та добре, че ме предупредихте, че може да даде фира докато дърпам. Като ида следващия път до магазина, ще питам дали нямат някоя върната да ми я дадат за таз работа.

А иначе, като споменах, че кангера ще си замине преди да използвам другите глави, които съм си купил за него, имах впредвид точно това - и аз имам една пукнатина на корпуса (долу при металния пръстен) и не знам кога ще се разпадне. Иначе като цяло ме кефи как е замислен. Работи добре, според мен, сменяемите глави са евтини (5 за 10 лв). Не ме кефи, че дава топла пара и че е много голям (и грозен следствие на това).

Иначе, CE4+ ме кефи най-много - дава студена пара, според мен (че не съм с голям опит) добър вкус и удар, и като размер и визия е елегантен.

#18 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 29.07.12 г. в 00:51

Мудцука се цепи като пън като го духне вятъра..

Пиши им, ще ти го сменят без пари.

#19 expose

expose

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 29.07.12 г. в 01:00

дали ще се цепне по дължина или цепнатината ще направи завой.. :wacko: :crazy:

Моята направи ляв :)

#20 gigafive

gigafive

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted На 29.07.12 г. в 10:20

Относно Кангера



Поздрави!
Vape On The Water!