Jump to content


Photo
- - - - -

помощ за избор на цигара


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#21 Asia

Asia

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 15.04.11 г. в 21:57

Имам Joye eGo/Type A атомайзер/от 4 месеца.Купих си една допълнителна батерия и 4 допълнителни атомайзера.Общо 3 батерии и 6 атомайзера.Батериите не са мръднали/въпрос на късмет?/,2 атомайзера си изживяха живота.Други 2 са на края на силите си,а останалите 2 работят идеално от може би месец.Ползвам празни пълнители,понякога ги изпирам,по-често обаче ги изхвърлям/по 1 на седмица/.За мен,като жена,това е най-приемливия и лесен вариант.Пушила съм по една кутия лилава EVA/и други-30г./.Инвестицията си струва.Не понасям вече тютюневи изделия и тютюнев дим.Не застрашавам здравето на околните,не мириша на пепелник и в дома ми въздуха е различен.Сега,когато говоря с пушач,си давам сметка как съм смърдяла!А това не мога да го изчисля в пари!

#22 Ваньо

Ваньо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 17.04.11 г. в 10:42

Приблизително за колко дръпвания е нужна 1 капка течност?

Edited by Ваньо, На 17.04.11 г. в 10:42.


#23 Lyudmil

Lyudmil

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 17.04.11 г. в 11:35

По 2-3 капки за максимум десетина хубави дръпвания. Ако атомайзера е от големите (еГо) или ако е нискоомен - поне по 3 капки.

Edited by Lyudmil, На 17.04.11 г. в 11:36.


#24 Ваньо

Ваньо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 17.04.11 г. в 12:25

Взех модел 510 и исках да опитам дали зарядното работи нормално макар и двете батерии да са заредени в някаква степен. Като включа зарядното завитата в него батерия премигва три пъти а диода на зарядното свети в червено. Това значи ли че батерията е заредена или се зарежда?

#25 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 17.04.11 г. в 12:29

Това значи ,че батерията се зарежда.Когато стане зелен диода ,значи е заредена.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#26 Ваньо

Ваньо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 17.04.11 г. в 13:18

На около 5-6 сек. диода на зарядното светва за миг в зелено, вероятно батерията е почти заредена.
Благодаря!

#27 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 17.04.11 г. в 14:16

Трябва да свети постоянно в зелено,тогава е заредена,а това със мигането го има и при мен. :smiley_emoticons_joint:

#28 Ваньо

Ваньо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 17.04.11 г. в 15:40

Можете ли да ме ориентирате да определим вкуса и концентрацята на фотовите пълнители във комплекта на 510?

#29 Lyudmil

Lyudmil

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 17.04.11 г. в 18:18

Вкуса е MLB USA Mix на Dekang, а концентрацията я пише на пликчетата на пълнителите - High (18мг), Med (11мг) и тн.

#30 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 18.04.11 г. в 12:43

В описанието на резервната част атомайзер пише Не е препоръчително директното накапване на течности, тъй като оставя отлагания по основата на изпарителя, което затруднява работата му и може да доведе до повреди, които не се обслужват гаранционно.. Истина ли е и защо тогава се продават капчаки за директно капане или написаното е застраховка за търговеца?

Това е наша грешка, още днес ще го коригирам.
Проблемът е, че има хора, за които е по-добре да не опитват накапването - после идват с въпроси за течове, що било сухо, и не знам още какво, та преди време отказвахме да обясняваме що е то дрипване. После промениха изпарителите... ама ние описанието сме го забравили :)

Картомайзера се обслужва лесно, особено последните модели. Прави приличен удар и не цапа. Освен това е по-евтин.

Ами не точно - черните, стандартни 510 картомайзери, май трябва да се дупчат, ако не се лъжа? Нищо лесно няма в това. Керамичните са по-лесни, но и те искат пълнене със спринцовка.

По мое мнение към момента най-лесната за обслужване електронна цигара, с най-редки течове и издържаща по-дълго "с едно зареждане" е Joye eGo с конусовидни (Type A) изпарители. Пълнителят е достатъчно голям и като цяло - изпарителите не се нагряват достатъчно, за да го топят, батериите са издръжливи (и като капацитет, и на бой), и е с удобна форма на мундщука. Първият ден с нея винаги е "ама нещо няма удар", после обаче се нормализира и е добре балансирана като удар/аромат.

Разбира се, ако е за дрипване - има и по-добри варианти - атомайзердите с ниско съпротивление, например, но така или иначе с тази цигара може да се постигне съвместимост с всички добри изпарители с преходници без пр2облем.

Размерът е сериозен, но както на живо съм показвал много пъти - като хванете цигара с ръчна батерия в дланта си (както следва да се държи за удобство и, за да е насочена леко надолу, понеже течността все пак спазва гравитацията), разликата между 510-ка, 801 и eGo-тата става малка (да не кажа, че 801 даже повече стърчи).

#31 Ваньо

Ваньо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 19.04.11 г. в 06:56

Някой може ли да сподели личен опит за пълнене на картомайзер който да не създава особени проблеми при работата и какво е приблизителното му време за есплоатация?

#32 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 19.04.11 г. в 07:27

Нали си взе 510?

За картовете - керамичните аз никога не съм ги пълнил със спринцовка. Тази пластмасова имитация, която върви със тях и без това за нищо не става. Просто махам уплътнителните тапи и накапвам по стената на карта.

#33 Ваньо

Ваньо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 19.04.11 г. в 18:48

Да за 510 става дума. Ако някой е срещал снимки за пълнене на картомайзер нека покаже. Какви проблеми може да се очакват при пълнене, протичане, попадане на течност в устата, лош вкус, проблем с изпаряването ?
Колко капки събира пълнения от теб картомайзер, какъв е периода им на експлоатация и какви проблеми да очаквам ако се напълнят предварително и се носят като резервен пълнител и изпарител. Повтарям се :)
Благодаря!

Edited by Ваньо, На 19.04.11 г. в 19:26.


#34 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 19.04.11 г. в 19:49

Аз не разбрах - купи ли цигара или не, от по-горните ти постове човек остава с впечатление, че си купил 510. И ако си си взел - какво не те устройва?

Колкото до въпросите ти - събират 10-15 капки (малките), въпроса за периода е безсмислен, по-скоро може да става дума за количество течност и брой пълнения - при мен около 10мл.

За картовете мисля да не продължавам тук да пиша, все пак си има за тях теми:

пълнене
инфо за СЕ2R4

#35 Ваньо

Ваньо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 19.04.11 г. в 19:57

Да взех 510 но не е за мен както бях писал по рано. Макар че като ви чета и аз започвам да се изкушавам и току виж съм започнал да изпарявам сериозно а не само за проба :)
Относно нагревателя търся удачен вариант ниска цена добра безпроблемна работа.
В коя тема е добре да прехвърлим дискусията?

#36 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 20.04.11 г. в 09:10

Ниска цена и безпроблемна работа са много често антагонизми. Трябва ти добра база първо - комплект батерии, зарядно(и), калъф за носене. Оттам нататък, според конектора на батерията можеш да експериметираш с изпарители и картомайзери.

#37 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 20.04.11 г. в 13:36

За картовете - керамичните аз никога не съм ги пълнил със спринцовка. Тази пластмасова имитация, която върви със тях и без това за нищо не става. Просто махам уплътнителните тапи и накапвам по стената на карта.

Бе как го правиш това - те имат едни минималистични дупчици от двете страни на гумичката, през тях течност без спринцовка просто няма начин да влезне...

#38 Ogi

Ogi

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 22.04.11 г. в 07:30

Е то и това уплътнение с малките дупчици се маха. Моята пластмасова игла още си е наред, но и да се счупи, не виждам проблем да се вземе една игла за инжекция и да се пълни с нея. Аз лично едно такова уплътнение на третото вадене го скъсах, че не излиза много лесно.