Jump to content


Photo
- - - - -

Евтина електронна цигара?


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#41 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 15.04.10 г. в 01:23

Да се върнем на темата - Евтина електронна цигара?

Мойта цигара е винаги по евтина и качествена от твойта:smiley_emoticons_joint:

#42 dreadx

dreadx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 27.06.10 г. в 04:27

За инфо - последните серии на тази цигара ми изглеждат доста прилично направени.
(за съжаление не мога да цитирам модел, освен че е в същата кутийка и прилича на цигарата от картинката)
Купих си такава от един магазин срещу японското посолство за 18 лв. Един колега си купи пак оттам комплект 2 цигари за 28 лв., но от по-старото производство - /продавачите ми казаха, че са някакви изостанали бройки, и аз не си взех от тях/. На колегата не му тръгнала батерията и ходИ да я сменя. Визуално единствената разлика е, че дупката за въздух на фланеца е по-широка на старите.

Резултати от тестовете:

Батериите издържат колкото за еквивалент на 10 аналогови цигари.
/115 дръпвания за по 4 сек. Една аналогова VICEROY я изпушвам за 11 дръпвания по 4 сек./

Пълнителите се състоят от резервоарче, което е запечатано с фолио и имат обем 0.3 мл. Не съм разрязвал нов пълнител за да видя дали целите 0.3ml. са пълни с течност, но един пълнител стига за изпушването на една батерия. Специално към моята цигара пълнителите от оригиналния комплект са с течност, която ми прилича на Camel и по субективната ми преценка съдържанието на никотин отговаря на маркировката - 18mg./high/ Сложих на един празен пълнител вата от пълнител за DS901 - доста по-лесно се пълни с капкомер и няма опасност от изтичане. Вероятно така ще ги ползвам и занапред.

Относно пушенето нямам опит за сравнение с други цигари, но заредена с VG от аптеката дава същото количество дим, както и 901-цата на колегите ми, заредена с VG от аптеката.

Хрумнаха ми и разни "подобрения", и мисля да ги изпробвам когато се развали или ако ми изпаднат отнякъде дефектни части за същата. Като цяло върши работа и за сега продължавам да я ползвам.

Edited by dreadx, На 27.06.10 г. в 04:31.


#43 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 6.07.10 г. в 22:38

Евтина електронна цигара? Да ви кажа честно, всяка една Е-цигара ми се струва евтина, на фона на парите, които давах за аналоговите такива! :wacko: Но не се учудвайте на тези, които започват с показаната по-горе E-health cigarette. Разликата е, че в Габрово може да се намери за 18 лв., а тук чувам за цени по 30 - 40 лв. Както и да е. И аз започнах с такава. Логиката е следната: "Пуша си аз по 2 кутии силни цигари на ден и какво от това? Ми нищо, сутрин плаша огледалото, вечер пускам дъскорезницата.. бива! А, вдигнаха цените? Намерих си контрабандни цигари - още по-добре!" После виждаш приятел с въпросната евтина Е-цигара. Той се опитва да ти обясни, че това е нещо прогресивно. Казваш си "Егати смехорията, тази пищялка никога няма да удовлетвори потребностите ми на пушач ... никога, никога, никога..." ама въпреки това отиваш и си купуваш, защото струва само 18 лв. и трудно ще се набуташ. Знаеш, че има и такива от 130 лв., но това е чиста лудост... за тази "свирка". Първите дни са дни на въодушевление - "Еее, днес съм изпушил само 10 истински цигари .. днес пък нито една ... Ихаа". Но после идват и проблемите. Не се е заредила едната батерия, а ти вече си свършил другата - хайде пак 2 - 3 от аналоговите, счупи се изпарителя, а, чисто новият също, о, и тази батерия умря, еее, втръсна ми този еднакъв вкус от готовите пълнители, защо няма кой да ми обясни и пр. И тогава идва кръстопътя - дали да не се върна на тютюна? Аз поне имах късмет. Навреме попаднах в този сайт, преди да съм решил, че Е-пушенето е глупост. Разбрах, че има търговци, които могат да ти доставят всичко за 1 - 2 дни при богат избор, че пълнителите, които зареждаш сам те изкарват много повече време, че батерията от 650 млч. държи цял ден при интензивно пушене, че има различни ароматни течности, че 24 млг. течност може да засити и най-върлия пушач, че мога да пуша наволя и да дишам по-добре... Какво да кажем на нашите гости, които сега четат откровенията ни с недоверие? Според мен следното: Колеги пушачи, захвърляйте махорките и ги зарежете завинаги. Купете си скъпа Е-цигара /най-скъпата е 130 лв., но всъщност в комплекта са две/. Заложете на мощна батерия и голям пълнител. Няма дамски и мъжки Е-цигари, а има само сполучливи и несполучливи. Купете си и някоя резервна част за всеки случай /напр. още 2 - 3 изпарителя и 1 - 2 батерии, не е задължително наведнъж/. В началото използвайте силни течности, за да не получите усещане за слаб ефект. Забравете евтините и "дребни" Е-цигари. Те ще ви изтормозят и откажат. Четете съветите във форума и задавайте въпроси. Крайният резултат ще ви хареса - и на вдишване и на издишване... на семейството ви от непушачи, също! :Koshechka_08:

#44 befino

befino

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 2.02.11 г. в 14:13

Здравейте , да споделя и аз моя опит с електронна цигара от deal extreme.Attached File  cigara.jpg   25.57KB   299 downloads.Купих си тази цигара изчаках 3 седмици ,понеже имам опит и преди с е-цигари си поръчах и никотин 50мл , и всичко беше много хубаво цял ден си пуших имаше много дим ,даже зарибих и мои приятели също да си вземат.Всичко беше добре но на следващия ден я слагам да се зарежда и до там ,батерията отказа да се зарежда и естесвено ме беше много яд ,че сам се минал.Така како гледам и другите постове циагарие от deal extreme не струват и моя съвет е да не си взимате.Преди имах много хубава цигара беше ми подарък за рожден ден , но алкохола на прощава и една вечер я изгасих :) и така приключи с нея.
Това е моя опит с е-цигари и в момента си търся нова ,но която да работи поне месец , за да си избия парите от нормалните цигари.Ако някой знае задоволителна алтернатива на цигарите от deal extreme да пише.

#45 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 2.02.11 г. в 14:44

Здравейте , да споделя и аз моя опит с електронна цигара от deal extreme.Attached File  cigara.jpg   25.57KB   299 downloads.Купих си тази цигара изчаках 3 седмици ,понеже имам опит и преди с е-цигари си поръчах и никотин 50мл , и всичко беше много хубаво цял ден си пуших имаше много дим ,даже зарибих и мои приятели също да си вземат.Всичко беше добре но на следващия ден я слагам да се зарежда и до там ,батерията отказа да се зарежда и естесвено ме беше много яд ,че сам се минал.Така како гледам и другите постове циагарие от deal extreme не струват и моя съвет е да не си взимате.Преди имах много хубава цигара беше ми подарък за рожден ден , но алкохола на прощава и една вечер я изгасих :) и така приключи с нея.
Това е моя опит с е-цигари и в момента си търся нова ,но която да работи поне месец , за да си избия парите от нормалните цигари.Ако някой знае задоволителна алтернатива на цигарите от deal extreme да пише.


Е нали пишеш във форума, хостван от Магазин за електронни цигари? Оня надпис горе "Магазин" може да се чукне и да си избереш, трудно ли изглежда? ;)
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#46 nestorbg55

nestorbg55

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 4.04.11 г. в 15:48

Абе това със скъпите цигари си е чиста реклама. Всичко си е Китайско. Аз си взех такава от магазина за левче е не беше левче а 10лева. Работи си перфектно. Колегата си взе скъпа около 70 лева. Вярно с оригиналните пълнители неговата имаше по приятен вкус и може би никотин, докато моята беше малко гадничка ?!? Даде ми един от неговите пълнители и си беше супер и точно като неговата и на вкус и на пара. Но началните пълнители свършиха както неговите така и моите. Номера е да имаш късмет и да попаднеш на читава бройка че и скъпите и евтините са Кина мейдин и после да си намираш качествени пълнители. С течност за пълнене става гадно - разлива се защото при неколкократна употреба се разкъсва гъбичката на патрончето и няма какво да задържа течността а когато започне да се разлива е като гаден сладникав концентрат който направо щипе на езика и ти става гадно сладко.
Така че няма евтини, няма скъпи - устройството и на 2-та вида е еднакво и толкова просто че няма как да не станат евтини - себестойността особено от Cina им е много ниска . Зарибявката ще е със пълнителите, там ще е бизнеса ;-) А това с по-високите цени на едни модели си е спекула поради незнанието на потребителите на тази тема. Е друг е въпроса ако са инкрустирани с диаманти :)

Edited by nestorbg55, На 4.04.11 г. в 15:53.


#47 ni4ata

ni4ata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 5.04.11 г. в 00:34

Абе това със скъпите цигари си е чиста реклама. Всичко си е Китайско. Аз си взех такава от магазина за левче е не беше левче а 10лева. Работи си перфектно. Колегата си взе скъпа около 70 лева. Вярно с оригиналните пълнители неговата имаше по приятен вкус и може би никотин, докато моята беше малко гадничка ?!? Даде ми един от неговите пълнители и си беше супер и точно като неговата и на вкус и на пара. Но началните пълнители свършиха както неговите така и моите. Номера е да имаш късмет и да попаднеш на читава бройка че и скъпите и евтините са Кина мейдин и после да си намираш качествени пълнители. С течност за пълнене става гадно - разлива се защото при неколкократна употреба се разкъсва гъбичката на патрончето и няма какво да задържа течността а когато започне да се разлива е като гаден сладникав концентрат който направо щипе на езика и ти става гадно сладко.
Така че няма евтини, няма скъпи - устройството и на 2-та вида е еднакво и толкова просто че няма как да не станат евтини - себестойността особено от Cina им е много ниска . Зарибявката ще е със пълнителите, там ще е бизнеса ;-) А това с по-високите цени на едни модели си е спекула поради незнанието на потребителите на тази тема. Е друг е въпроса ако са инкрустирани с диаманти :)


Интересно защо аз със няколко комплекта "скъпи" електронни цигари (DSE-901, KR-808, E-GO ) нямам твоите проблеми със пълнителите ? И на каква база за сравнение казваш че работи перфектно ? А ако се поинтересуваш ще установиш че устройството и качеството на електронните цигари макар и всички да са произведени в Китай се различават .

#48 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 5.04.11 г. в 06:29

Понеже отдавна съм спрял дори да си мечтая, че ще успея да обясня нещо на вече "разбиращите", ще напиша мнението си за евтините продукти само с едно изречение:

"[size="<span"]Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена[/size]"
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#49 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 5.04.11 г. в 09:08

и скъпите и евтините са Кина мейдин и после да си намираш качествени пълнители.себестойността особено от Cina им е много ниска .А това с по-високите цени на едни модели си е спекула поради незнанието на потребителите на тази тема.


На моят скоро закупен комплект E-GO T не пише нито „Кина мейдин”, нито пък „Cina”, а дадох прилична сума за него.Дали от неразбиране като потребител съм закупил някакъв фалшификат ! :smoking-8570:

#50 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 6.04.11 г. в 08:44

Да определено си се набутал :tongue4: ;)

#51 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 6.04.11 г. в 12:43

Абе това със скъпите цигари си е чиста реклама. Всичко си е Китайско. Аз си взех такава от магазина за левче е не беше левче а 10лева. Работи си перфектно. Колегата си взе скъпа около 70 лева. Вярно с оригиналните пълнители неговата имаше по приятен вкус и може би никотин, докато моята беше малко гадничка ?!? Даде ми един от неговите пълнители и си беше супер и точно като неговата и на вкус и на пара. Но началните пълнители свършиха както неговите така и моите. Номера е да имаш късмет и да попаднеш на читава бройка че и скъпите и евтините са Кина мейдин и после да си намираш качествени пълнители. С течност за пълнене става гадно - разлива се защото при неколкократна употреба се разкъсва гъбичката на патрончето и няма какво да задържа течността а когато започне да се разлива е като гаден сладникав концентрат който направо щипе на езика и ти става гадно сладко.
Така че няма евтини, няма скъпи - устройството и на 2-та вида е еднакво и толкова просто че няма как да не станат евтини - себестойността особено от Cina им е много ниска . Зарибявката ще е със пълнителите, там ще е бизнеса ;-) А това с по-високите цени на едни модели си е спекула поради незнанието на потребителите на тази тема. Е друг е въпроса ако са инкрустирани с диаманти :)


1. Себестойността на продукта теб не те интересува. Ти дори нямаш понятие как да я сметнеш. Производителя, освен че си знае колкое, си начислява печалба (ако ще да е 300% - негова си работа, все пак и ти може да си направиш фабрика в Китай, да видиш как е става ;)), но после поема и гаранционните замени - а те са много. Например всеки от продадените от нас комплекти с два изпарителя води до поне две замениг на изпарители. Което значи, че в себестойността на комплекта трябва да ги има и тях. Производител като eHealth трябва да ти продаде само 100-милиамперова батерийка с някакъв изпарител с недъгави пълнителчета. Joye трябва да ти продадат двоен комплект батерии 650 mAh, два изпарителя, пълнители, зарядно, преходник AC-USB, картонена кутия със защитно легло, от които батериите и изпарителите са с 6 месеца гаранция. Разликата в себестойността? На мен не ми пука, по-важното е, че разликата в това, което дават онези евтиняци и eGo е като между трабант и ферари.

2. Пълнителите свършват, естествено. Ако очакваш неговите да са по-трайни от твоите, проблемът не е в пълнителите, а в грешните ти очаквания. Една Joye 510 за 77 лева първо се състои от две цигари, второ - и двете правят повече пара, предават вкуса по-добре, имат малко по-издръжливи пълнители (като време на пушене с едно зареждане), трето - могат да се надграждат и не на последно място са по-надеждни. Ако си купиш евтиняка - обикаляш пазарчета и павилиончета, за да намериш някакви пълнители, които да съвпадат с размера на евтиняка, или си купуваш втори, трети и т.н., при което става неясно какво си спестил. Мога да ти напълня една eHealth-ка с течност и да ти напълня 510 или eGo със същата, да ги разработя и да ти дам да ги опиташ след това. Тогава ще разбереш разликата.

3. Пълнителите за електронна цигара са пълнител+течност. Като си купуваш готови пълнители (няма такова нещо като "читави", то дори рядко се предлага повече от един аромат, да не говоря за цените), никога няма да си намериш нещо по вкуса. С никотинова течност има възможност да опиташ различни вкусове и да смъкнеш цената. Това с течовете... бе как да ти го кажа по-меко - това, че ти си си избрал трабанта и имаш проблеми с купувания от незнайно къде А86, не значи, че и тея с фераритата и скъпо гориво имат същите ядове :rolleyes:

4. Made in China не значи, че няма разлика в качеството. То почти всичко днес е с произход Китай - дори нещо да е асемблирано другаде, то шансовете са, че повечето неща в него са произведени в Китай. Просто там е евтино да се направят нужните фабрики или производствени линии.


То вярно форумните мнения се определят само от хората, които ги пишат, ама ти си пробвал някакъв евтиняк, твоят колега - бог знае какво, без да е ясно било ли е правилното за него, и от едната проба извади някакво генерално заключение. Аз и някои други тук сме пробвали кажи-речи всичко, имаме десетки, ако не и стотици примери за хора около нас, които са си купили правилната за тях цигара или впоследствие са стигнали до нея.




Лично на мен ми е писнало да убеждавам предубедени хора. То си е до начин на мислене. Тая приказка с "абе аз съм пробвал" съм я чувал къде 1000 пъти. Както и "абе тия електронните цигари са по-вредни", "абе много са скъпи" и т.н. Хората нямат елементарна култура, мисленето им е като на първокласници (всъщност децата поне имат въображение и не са чак с такива предразсъдъци) и са склонни да се доверят на също така необразованите си дружки по чашка и някакъв незнаен журналяга драскач, а не на хора с опит. Няма лекарство за това. Още повече, че повечето такива хора са склонни да смучат дима от цигара, от който миришат на трупове, но да разправят, че течностите (по техни думи - пълнители) били гадни. :db:





По темата:
Как да не се разочаровате от електронната цигара?

#52 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 6.04.11 г. в 16:33

Абе това със скъпите цигари си е чиста реклама. Всичко си е Китайско. Аз си взех такава от магазина за левче е не беше левче а 10лева. Работи си перфектно. Колегата си взе скъпа около 70 лева. Вярно с оригиналните пълнители неговата имаше по приятен вкус и може би никотин, докато моята беше малко гадничка ?!? Даде ми един от неговите пълнители и си беше супер и точно като неговата и на вкус и на пара. Но началните пълнители свършиха както неговите така и моите. Номера е да имаш късмет и да попаднеш на читава бройка че и скъпите и евтините са Кина мейдин и после да си намираш качествени пълнители. С течност за пълнене става гадно - разлива се защото при неколкократна употреба се разкъсва гъбичката на патрончето и няма какво да задържа течността а когато започне да се разлива е като гаден сладникав концентрат който направо щипе на езика и ти става гадно сладко.
Така че няма евтини, няма скъпи - устройството и на 2-та вида е еднакво и толкова просто че няма как да не станат евтини - себестойността особено от Cina им е много ниска . Зарибявката ще е със пълнителите, там ще е бизнеса ;-) А това с по-високите цени на едни модели си е спекула поради незнанието на потребителите на тази тема. Е друг е въпроса ако са инкрустирани с диаманти :)

Пич,ако знаеш колко си далеч от истината... :smiley_emoticons_joint:

#53 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 6.04.11 г. в 19:11

...Лично на мен ми е писнало да убеждавам предубедени хора. То си е до начин на мислене. Тая приказка с "абе аз съм пробвал" съм я чувал къде 1000 пъти. Както и "абе тия електронните цигари са по-вредни", "абе много са скъпи" и т.н. Хората нямат елементарна култура, мисленето им е като на първокласници (всъщност децата поне имат въображение и не са чак с такива предразсъдъци) и са склонни да се доверят на също така необразованите си дружки по чашка и някакъв незнаен журналяга драскач, а не на хора с опит. Няма лекарство за това. Още повече, че повечето такива хора са склонни да смучат дима от цигара, от който миришат на трупове, но да разправят, че течностите (по техни думи - пълнители) били гадни. :db:...


Друже, още ли се връзваш? Гледай си бизнеса заради себе си и заради нас (а това хич не е проста работа), зарежи недомислените мнения - останалите доволни колеги ще тушират подобни експертни изказвания. Загледай утре цилиндричните eGo-T атита и съпровождащите ги такъми ;)

Със здраве, немой да се ядосваш така :smiley_emoticons_joint:

(Честита ми една година далеч от говняните хартиени тръбички!)

Edited by plambi, На 6.04.11 г. в 19:12.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#54 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 6.04.11 г. в 19:19

Темата отиде в канала, а има потенциал...

За мен, евтина електронна цигара е тази която ползва картомайзери, няма електоника и има тяло побиращо стандартна батерия от АА нагоре.

Edited by pinko, На 6.04.11 г. в 19:20.


#55 nevincho

nevincho

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 30.04.11 г. в 00:57

Чета и мога само да се забавлявам.В едно мнение по-горе се споменава за скъпите цигари и рекламата ами склонен съм да се съглася.Скъпарските "маркови" китайски е-цигари са просто куртоазия на български бесна гъзария.2 години се пробвах да изпарявам с Слим цигарка с размерите на точилка внос от САЩ за $165 и нито дим нито вкус като хората.Следваха оше тестове с електронни пурети и други подобно боздугани на сериозно цени грам кеф както се казва.И всичко заършваше пак при продавачите на тютюнец.
Обаче нещеш ли попаднах и на китайска тояга нисък клас и меко казано 5 месеца не съм помирсвал тютюн.
Не ме разбирайте погрешно, не рекламирам нищо и не съдя никого за мнението му.Просто оставете хората сами да решават дали да дадат 10 лв или 90 лв за е-цигара.Някъде в нета имаше точно обяснено за производството на цигарите в Китай.Ще потърся и ще ви дам линк.Номера беше в общи линий, че всяка по-голяма търговска компания може да поръча на китайски завод линия и регистрирана марка електронни цигари и да ги представя като собствено производство.
Ето намерих инфото няма да показвам линк за да няма конфликт на интереси само ше пусна част от текста:
Всички е-цигари и частите за тях са произведени в китай! Независимо какво пише на тях- eSmoke, Е-Cig, Volcano, Гамучи, Интелисиг, Totally Wicked и др. тe са произведени в Китай! Както "качествените" е-цигари така и "ментетата" са китайско производство.
Най значимите производители на качествени е-цигари са - Shenzhen Jieshibao Technology Co., Ltd.; Shenzen Joye Technology; Shenzhen Sailebao Technology Co., Ltd.; Shenzhen Boge Technology Co.,Ltd.; Shenzhen Kanger Technology; Beijing SBT RUYAN technology Development Co., Ltd.
Още малко ровене в нета и се оказа,че всеки поръчал 500 комплекта от даден продукт Е-Цигара има опция да бъдат брандирани с фирменото му или лично лого
Пример: Избирам си модела поръчвма 500 комплекта и след 14 дни на пазара има нови чисто български Е-Цигари - Electronic VICTORY

Attached Files


Edited by geniusloci, На 4.05.11 г. в 13:32.

Love Me Like a Reptile

#56 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 30.04.11 г. в 12:20

Нищо ново по темата, това за брандирането е новина с изтекъл срок на годност. Ясно е какво се опитвате да кажете - успех с е-хелтките.

#57 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 4.05.11 г. в 13:32

Всички е-цигари и частите за тях са произведени в китай! Независимо какво пише на тях- eSmoke, Е-Cig, Volcano, Гамучи, Интелисиг, Totally Wicked и др. тe са произведени в Китай! Както "качествените" е-цигари така и "ментетата" са китайско производство.

Всички електронни цигари се произвеждат в Китай. Не всички течности, обаче.

Брандирането настрана, понеже ние брандирани не продаваме, но Joye XXX не е брандиране на нещо, произведено където и eHealth. Оттам и разликата в качеството.

#58 s1egfr1d

s1egfr1d

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 29.07.11 г. в 02:56

Здравейте ,
реших и аз да се включа след като изчетох цялата тема.
Виждам ,че има ревносни почитатели и защитници определени марки e-цикари. За това предварително искам да кажа ,че не искам да оспорвам или оборвам мнението на никого ,а само да споделя своя опит.
Преди около 2 години решихме с брат ми да си купим подобна цигара от МЕТРО...да видим що за чудо е това.
Не помня с точност но инвестицията надхвърляше 100лв. Първо се пробва той...после и аз да заместим (както тук казвате) аналоговите цигари с това чудо на техниката. За съжаление без успех.
Тъй като много хора са ме питали "дали с това могат да откажат тютюна"...отговорът е категорично НЕ !!!
И така след 2-3 месеца микс от пушене на електроника + аналогови изделия неизменно както при повечето потребители тук ,дойде момента в който батериите на тази машинка умряха.
Продължих с тютюна докато в началото на тази година не попаднах в магазин за 1 лев на черната кутийка с евтината китайска "Health e-Cigarette".
Тъй като цената беше повече от атрактивна (8лв - комплект 10 пълнителя + 2 зарядни за кола и за 220V) в сравнение с предишната ми инвестиция реших ,че и да се окаже греда няма да е голама загуба. Разбира се продавача учтиво ми показа и капките (4лв-с вкус на Marlboro ;) ) с които мога да си допълвам патрончетата след като започнат да пускат по-малко дим.
Трябва да призная ,че вкусът изобщо не наподобява нито Marlboro ,нито която и да е друга истинска цигара.
Но да не се отплесвам...
Отново няколко месеца пуших електронната + аналогови цигари...и така до преди месец и половина. Разболях се и направих много сериозна гнойна ангина. Тогава запалих последната си тютюнева цигара от която буквално ми причерня от болки в гърлото.
Въпросният ден си заредих електрониката ,извадих всички патрончета + капките (които бях прибрал) и до сега си пуша само това.
Радвам се ,че намерих повод и начин да се отърва и заместя тютюна.
Тъй като в последно време батерията ми започна да пада по-бързо ,преди около 2 седмици реших да си купя още една цигара...от същия модел и същият магазин.
Да не дърпам дявола за опашката ,но за момента и двете ми батерии работят перфектно...а първата вече има стаж около половин година. Може би съм имал и доза късмет да попадна на добри бройки...не зная.
Но като цяло инвестицията ,която съм направил до момента се е върнала многократно...а за здравето разбира се няма какво да се коментира :)
В заключение искам да кажа ,че по мое лично мение ,няма чак такова голямо значение марката ,модела или цената. Това по-скоро опира до възможностите и вкуса на всеки. Въпросът е да постигнете крайната цел и да се отървете от тютюна !
Асортиментът на подобни устройства ,както се вижда вече е доста богат ,а и местата + начините да се снабдите също са достатъчно много. Остава всеки сам да направи избора за себе си.

P.S. За малко да забравя, да споделя и още нещо.
На скоро си изгубих зарядното на мобилния (Nokia). След като стана това го зареждах няколко дни само през USB кабела вкаран в компютъра. Разбира се докато не се сетих да погледна волтажа и ампеража на зарядните от електронната цигара :)
Както се досещате това ми спести още пари...защото сега имам зарядно както за тока ,така и за колата :)

#59 nevincho

nevincho

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 4.12.11 г. в 19:55

Както и да го погледнете евтините модели са по-насметка. При цена от 8,00 лв. до 15,00 лв. и консуматив 1,50 лв за 10 броя няма какво да се чуди човек. Това са максимум 60 лева месечно със нова цигара всеки месец. Скъпите модели не стига, че струват майка си и баща си ами и се и трошат, текат, горят :) после 2 месеца чакаш някои да ти ги оправи гаранционно тотална веселба.
Продукта сам по себе си е един същ така остава само ние да като потребители да решим колко заблудени да бъдем.
Love Me Like a Reptile

#60 boby

boby

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted На 4.12.11 г. в 22:53

Както и да го погледнете евтините модели са по-насметка. При цена от 8,00 лв. до 15,00 лв. и консуматив 1,50 лв за 10 броя няма какво да се чуди човек. Това са максимум 60 лева месечно със нова цигара всеки месец. Скъпите модели не стига, че струват майка си и баща си ами и се и трошат, текат, горят :) после 2 месеца чакаш някои да ти ги оправи гаранционно тотална веселба.
Продукта сам по себе си е един същ така остава само ние да като потребители да решим колко заблудени да бъдем.

Може,ако не ти пука за вкус,количество пара и удър в гърлото
Death Metal Fan