Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Колко съм похарчил за е.цигари


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#21 зенит-е

зенит-е

    млад изпарител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted На 24.12.12 г. в 10:02

Пушил си много, или от скъпите?

Да е много, да е много, колко да е много? Има няма 2 кутии на ден.

#22 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 24.12.12 г. в 14:55

Пушил си много, или от скъпите?

Малко над 2 кутии Булгартабак.

#23 Petrolhead

Petrolhead

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 30.12.12 г. в 10:53

От 15 Декември досега:
Хардуер: 120лв.
Течности: 37.7лв.

За същия период щяха да бъдат изхарчени около 140-150лв. (двама пушачи), тъй че съм почти на нула. Имам запаси от течност за около още седмица (все пак получих коледен бонус 2х10мл.), на всичкото отгоре се чувствам като прероден - няма главобол при ставане, няма умрели мушици в устата ми, като си поема дълбоко въздух не ме "срязват" гърдите. 8)
STB

#24 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 30.12.12 г. в 12:39

Имам запаси от течност за около още седмица


... и батерия(и) за поне шест месеца :thumbup1:

#25 mipenev

mipenev

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 30.12.12 г. в 13:00

От 5.11 до момента:
Хардуер - 138лв.
Течности и бази/аромати - 98лв.

Според sincemylastcigarette.com съм спестил 120 евро от 1100 цигари (без 3 изпушени от любопитство).
За момента съм на 0, но съм се запасил за 3 месеца напред.

#26 nickbul

nickbul

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 4.01.13 г. в 16:24

Аз пък за 5 дни гръмнах 59лв за хардуеър (батерия его С ъпгрейд и два картомайзера) и 22лв за сок, който ще ми стигне до края на месеца.
А... и изпуших 14 цигари от тогава, но беше на 31ви и първи ден(от обяд) в който изпарявам :) .
Не пушех много, давах около 90 лв на месец за цигари, за сметка на това пък пушех всеки ден в последните 18 години.
Сокчето ми в момента е гадничко, но ще гледам да си го изразходя преди да презаредя.

#27 KoLeTo

KoLeTo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted На 4.01.13 г. в 22:20

Attached File  dsf.JPG   44.69KB   85 downloads

с 2-3 аналогови покрай нова година :)
новак ...

#28 Fero

Fero

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 16.01.13 г. в 21:14

Като ви гледам аз явно много скромно го карам откъм разходи.Общо за 4-ри месеца без цигари съм похарчил 270 лв. Това включва две батерии его-С и туист, плюс един рафт забъркани и отлежаващи течности и аромати.Спасява ме това, че на вторият месец започнах сам да си бъркам сокчета и това, че няма внос на аромати на ФА.Не ми се мисли, като се появят на хоризонта разни Шейдове-мейдове, разни Вирджинии, Макс Блендове и Дарк вапюрчета, каква сума пари ще литне, но след месечен разход от 250-260 лв. за по 2 кутии сив LM по 4.20 и с извинение към четящите, опасността да счупя сутрин мивката с туберколозната храчка с вискозитет на туткал, мисля, че съм на далавера.Искам да споделя нещо от моя опит.Всеки ден преди да тръгна на работа вадя от джоба точно 8.40 и ги слагам в един прозрачен буркан със залепена капачка, вид касичка и с парите ще купя нещо хубаво и скъпо на сина ми.Това го правех всеки ден и преди, но парите не ги слагах в бурканбанк а ги инвестирах в бутката за цигари до нас.Всеки Божи ден преди работа.По две кутии.Баси, колко съм ТЪП.
Хвалу и клевету приемли равнодушно, И не оспоривай глупца.
А.С. Пушкин (Exegi monumentum 1836)

#29 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 16.01.13 г. в 21:36

ги инвестирах в бутката за цигари до нас.Всеки Божи ден преди работа.По две кутии.Баси, колко съм ТЪП.

Колега, не си сам в тъпотата си!
+ от мен!

#30 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 17.01.13 г. в 02:33

аз Започнах преди 5 месеца но реално от 3 месеца изпарявам.
До момента за Батерии и Картове само тези който се сещам съм изхарчил около 340лв само Хардуер без течностите
За течности понеже купувам готови, и отначало вземах малки 10мл да тествам всичко квото набарам.. абе по около 100лв за течности заминават. на месец.

Така че накрая като ударя чертата не ми излиза по евтино от аналоговите, но кефът цена няма пък и най важно е здравето. Винаги като си купувам нещо за Пафкане било Хардуер било течности си казвам... колко хиляди левове си дал за цигари.. сега нема те свиди за няколко стотин да си купиш тва което искаш :) и за здравето ти.

Та мисля че ако така я карам... не е много добре щото напоследък все повече и повече пари за течности хвърлям и скъпи, който после не ми харесват да пуша... мисля че е крайно време вече съм се запасил с Хардуер да започна да забъркам сам течности... хем по евтино хем по голямо количество... така ще ми паднат разходите да не казвам че ще ми излиза без пари ама... смешно аз калкулирах

Ако взема 200мл База на Инавера = 20лв + аромат 6-7лв хоппппп 27 лв минимум месец 40 дена ще имам да пафкам за 27 лева.. а сега давам над 100 лв и пак нямам течности и се лутам.

#31 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 17.01.13 г. в 06:47

Аз изпарявам от 6 месеца г/д за това време съм дал точно 400 лева за hardware и около 200 за течност.Преди пушех до 2 и 1/2 кутии давидоф на ден,като доста често съм стигал и до 3 4 според зависи колко продължи работният ден.Така,че от към страна пари.......... ми видях се в пари просто,сега всичко което реша да си купя ми се вижда с нищожна цена,става въпрос за изпарители и батерии де,макар че си слагам спирачката,вече ми се свидят парите и то много :D :D Идея нямам преди как съм давал такива суми за отрова :(

#32 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 17.01.13 г. в 11:43

Аз за съжаление не мога да отговоря. Първата година ги смятахме - по онова време спестени около 5000 от двама човека (аз с около две кутии, тя с около една), но после... жена ми почти не изпарява, аз карам с един 100мл шейд поне месец и нещо, и най-много някой карт да взема. И да, eVic-а, заради него у нас навсякъде се търкалят Joyetech eGo батерии (жена ми мина на eCab). Поразчистих картомайзерите и към кофата заминаха разни CE6, Mini Vivi, един пукнат Redux и всички CE4+, които имах, и съм си оставил два редукса и глави, с което се надявам да изкарам още месец и нещо. Като цяло - спрях новите неща, вече не ми се опитва всичко, защото, заради опитване на едно и друго, по едно време преди половин година бях заопитвал пак и тютюневите, което не ми допадна... :rolleyes:

На фона на три парламента дневно каквото и да правим, няма как да стигнем пак там....

#33 зенит-е

зенит-е

    млад изпарител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted На 6.02.13 г. в 19:29

Колеги изпарители, как сте с разходите до момента?

Аз като тегля чертата... Posted Image

А ако бях продължил на папироси (1 кутия на ден) 63*4.40лв = 277.20лв

Чисто финансово вее съм на "+"

#34 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 6.02.13 г. в 20:11

От тук на сетне може да не се води счетоводство!
Как ги правите тези работи -супер стриктно записване на всяка стотинка...Ако го направя това със сигурност я ше ми загорчи сокчето я картомайзера ми ще протече или батерията няма да държи на късо...абе греда ще излезе някаква.
Аз до момента имам пасив от 1 или 2 хиляди...(ба ли го) и при всички положения съм спестил няколко пъти по толкова хиляди ;).
Това ми стига като баланс!
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#35 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 6.02.13 г. в 22:50

Кофти счетоводство...
Аз (а доколкото знам и gogo63) сме "на далавера" около 6-7 "хилки"...
(и досега ги търсим... :sherlock: )

#36 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 7.02.13 г. в 00:11

Кофти счетоводство...
Аз (а доколкото знам и gogo63) сме "на далавера" около 6-7 "хилки"...
(и досега ги търсим... :sherlock: )

"А на теб, като не пушиш, къде ти е ферарито бе!"
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#37 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 7.02.13 г. в 00:33

Ходя си пеш - по-здравословно е :smiley_emoticons_joint:

#38 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 12.02.13 г. в 18:44

След като си разчиствах и подреждах малко чекмеджетата на бюрото установих, че електроната цигара май не е по евтиният вариант.:)
А това изобщо не е всичко само тези дето ми бяха под ръка.
Posted Image

#39 avalon

avalon

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 34 posts

Posted На 12.02.13 г. в 19:28

Около 450 лева за една година,което означава + 1200 лева в личната хазна,недадени за катранлии цигари.Ама на фона на едни 30 000 за 20-на години пушене...Надявам се някой умен китаец вече да мисли и по въпроса с електронното пиене.

#40 ndyakov

ndyakov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 14.02.13 г. в 00:30

Аз съм от скоро, вече 24 дни не съм пушил нормална цигара. Инвестицията до момента ми е грубо :
Хардуер : 90 лв.
Течности : около 100лв ( много груба сметка ... )
Като в Течности включвам и налични бази, аромати и прочие, с които стига да си намеря подходящ вкус ще имам за поне 2 месеца изпаряване.
Тоест Всичко : 190лв ( +- 20 )
А за аналогови щях да дам по грубо 7лв ( кутия и половина ) на ден тоест 7х24 = 168лв.
Като имам в предвид, че имам течности за близките 10 дена , то до седмица - две вече ще съм на плюс.
Иначе ми давате идея да си вода по-точно счетоводство за тези неща... :)