Jump to content


Photo
- - - - -

Е-juices направи си сам


  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#21 dreadx

dreadx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 20.06.10 г. в 18:04

Вчера гледах на някакъв китайски сайт (мисля, че на alibaba.com) никотин 99% по $140-160 за литър(или беше килограм).
Пишеше, че става и за течност за електронни цигари. Естествено не може да си го смесвате вкъщи, понеже е силно отровен, но при такива количества едва ли ще е проблем да се обърнем за съдействие към някоя химическа лаборатория. :)
/По груби сметки на ум излиза, че 1 литър никотин стига за 50 литра 20 мг. течност../
На някой занимава ли му се да проучи въпроса? ;)

edit: Гледах във Валерус - никотинова киселина - това май се води една от най-полезните съставки, които организмът получава при пушене на аналоговите цигари. Дали има смисъл да се добавя в e-juice-a?

Edited by dreadx, На 20.06.10 г. в 18:11.


#22 tishomen

tishomen

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 3.07.10 г. в 22:45

някой знае ли къде се продава 99% глицерин в аптеките намерих само 85% и според тях няма друг в аптечната мрежа/

Edited by tishomen, На 3.07.10 г. в 22:45.

Ако не знаеш защо искаш определено нещо - значи изпълняваш нечие чуждо желание.

#23 Champagne

Champagne

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 27.11.11 г. в 16:00

Здравейте, не бях сигурна къде да плясна въпросчето си, тук ми се стори подходящо... Чудех се дали мога към разтвора (най-обикновен) да капна от есенция за сладкиши - за аромат. И дали е безопасно и дали ще има някакъв ефект - в смисъл с аромата, който съм си избрала?

#24 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 28.11.11 г. в 11:03

Аз не съм специалист, но доколкото знам не всички аромати за ХВП издържат на термична обработка.
Но пък за "спорта" - може да рискувате известно количество течност...
(между другото - понякога различните аромати се неутрализират взаимно)


#25 Champagne

Champagne

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 29.11.11 г. в 13:18

Благодаря за отговора. Вече пробвах - капнах две-три капки (на 30мл.течност) от есенция "Ром" за сладкарски цели. Тази есенция издържа на термична обработка, защото нали все пак се слага в торти и сладкиши, които се пекат... Въпросът ми по-скоро беше дали няма опасност за здравето. Ама... свърши то, пробвах, резултата е добър и съм жива (засега ;) ).

#26 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 30.11.11 г. в 10:16

Колеги, отново напомням за мощната търсачка.
Преди малко и аз я ползвах, за да открия свой стар пост, в който е описано кои есенции
и ароматни масла предпочитат колегите ни по света, за да правят сами своите разтвори за изпаряване.

Според повечето от тях, най-доброто възможно са продуктите на американската фирма LorAnn (https://www.lorannoils.com/)

В моя пост има поместен списък на онези, които са подходящи за изпаряване (издържащи на висока температура)

http://www.pv-bg.com...findpost&p=2345

Останалите добри производители са:

Tereza Inter (http://www.tereza.ru/),
Stockmeier (http://www.stockmeie...d.com/en/72.php)
Xian Taima (която всъщност прави повечето тютюневи аромати за големите производители - http://www.chemicals...cco-flavors.htm)

Желая успех на всички мераклии, но не забравяйте едно - повечето течности не се изпращат с въздушна поща!
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#27 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 30.11.11 г. в 14:50

Със забележката, че не бих посъветвала никой да си прави експерименти с произволни сладкарски есенции, а само с такива предназначени за течности за електронни цигари.

По принцип безопасните съставки на есенциите за изпаряване са изкуствен ароматизатор, пропилен гликол, вода, алкохол. За англочетящите е добър примера с този списък на Лоранн http://www.e-cigaret...ients-list.html Есенции на Лоран се намират и по български онлайн сладкарски магазини, около 3 лв за 4 мл, ограничен асортимент.

Та, ром на др. Йоткер опитах аз преди доста време - състав пропилен гликол и ароматизатор, а ванилията и още една имаха масла в състава си т.е. не за тях.

#28 evilution

evilution

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted На 1.12.11 г. в 03:17

Със забележката, че не бих посъветвала никой да си прави експерименти с произволни сладкарски есенции, а само с такива предназначени за течности за електронни цигари.

По принцип безопасните съставки на есенциите за изпаряване са изкуствен ароматизатор, пропилен гликол, вода, алкохол. За англочетящите е добър примера с този списък на Лоранн http://www.e-cigaret...ients-list.html Есенции на Лоран се намират и по български онлайн сладкарски магазини, около 3 лв за 4 мл, ограничен асортимент.

Та, ром на др. Йоткер опитах аз преди доста време - състав пропилен гликол и ароматизатор, а ванилията и още една имаха масла в състава си т.е. не за тях.



Къде е проблема с маслата в състава?
И аз от известно време се замислям да си забърквам сам течности. Мисля, че вече мога да карам без никотин, и ми се ще да е нещо собственоръчно. От година вече изпарявам, като не съм запалил нито една цигара през това време, и ми се случва да си забравя цигарата или да си свърша батерията, като това не ме разтреперва дори след 8 часа без да изпарявам и то на маса.
Ослушвам се за PG който е безопасен за изпаряване и за аромати, близки до Flue Cured Tobacco. Flavor Art имат някакви аромати, ама не се ориентирам. Идеята е да разредя декангската FCT повече от два пъти, или да изпарявам съвсем безникотинова течност с подобен вкус. Очевидно съм много капризен към аромати, защото за тази една година освен FCT не съм си харесал нищо. Донякъде 555 и Cuba Cigar, ама с доста уговорки. Жалко, че няма PG безникотинова база в магазина, можеше да се разходя да ми обяснят на място за ароматите. Обикновено добре се справят с налучкването, което е особено сложно, дори да познаваш човека на който препоръчваш аромат.

#29 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 1.12.11 г. в 10:06

Къде е проблема с маслата в състава?

Лоши за атомайзерите и не се разтварят добре, т.е. не можеш да получиш хомогенна течност.

И аз от известно време се замислям да си забърквам сам течности.

Да, да :D Въпреки, че може да е играчка, за мен си струва - каквато искаш сила на течността и каквато искаш сила на аромата. И по-евтино, ако това е довод за теб.
За избор на аромати, трудно е наистина, но имаш добрите хора в магазина, ревюта на течности, форуми за питане или организирай вейпърска сбирка в твоя град :) Пожелавам успех!

#30 evilution

evilution

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted На 1.12.11 г. в 22:38


Къде е проблема с маслата в състава?

Лоши за атомайзерите и не се разтварят добре, т.е. не можеш да получиш хомогенна течност.

И аз от известно време се замислям да си забърквам сам течности.

Да, да :D Въпреки, че може да е играчка, за мен си струва - каквато искаш сила на течността и каквато искаш сила на аромата. И по-евтино, ако това е довод за теб.
За избор на аромати, трудно е наистина, но имаш добрите хора в магазина, ревюта на течности, форуми за питане или организирай вейпърска сбирка в твоя град :) Пожелавам успех!



Аз на малко съвети се надявах :) Не, че не съм обикалял форумите и от вашия град, ама ми се струва, че мога да разчитам на твоето мнение.

#31 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 5.12.11 г. в 10:13

Аз на малко съвети се надявах :) ...

Хм, ще те разочаровам :) PG/VG бази си купувам от чужбина, разнообразие и цени големи. Нещо подобно на FCT ми е трудно да препоръчам. Вече рядко ползвам чисти тютюневи аромати, обикновено смесени с плод/сладко. Китайски вече ползвам много рядко. На ФА се сещам, че имаше още една-две с "пушек" в състава, има описания на сайта им, но FCT не е само пушек, беше и сладък като вирджиния, ако не се лъжа. Обещавам някой път да си направя тютюнев ден :D Тъй като за мен изборът по описания и съвети се оказа не особено резултатен за мен, преминах на метод на селекция "груба сила" - купувам много различни аромати и си ги опитвам, когато нещо не ми хареса остава настрана за експерименти с рецепти.

#32 evilution

evilution

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted На 5.12.11 г. в 12:19


Аз на малко съвети се надявах :) ...

Хм, ще те разочаровам :) PG/VG бази си купувам от чужбина, разнообразие и цени големи. Нещо подобно на FCT ми е трудно да препоръчам. Вече рядко ползвам чисти тютюневи аромати, обикновено смесени с плод/сладко. Китайски вече ползвам много рядко. На ФА се сещам, че имаше още една-две с "пушек" в състава, има описания на сайта им, но FCT не е само пушек, беше и сладък като вирджиния, ако не се лъжа. Обещавам някой път да си направя тютюнев ден :D Тъй като за мен изборът по описания и съвети се оказа не особено резултатен за мен, преминах на метод на селекция "груба сила" - купувам много различни аромати и си ги опитвам, когато нещо не ми хареса остава настрана за експерименти с рецепти.


Аз се притеснявам да си поръчам бази от къде да е най-вече. Аромати има някакви на FA в магазина, ще се пробват.

#33 Go6kyy

Go6kyy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 6.12.11 г. в 22:09

Тоя Shade мноого ми хареса, не знам и аз защо. И поради липсата му в магазина вчера си взех Flue cured tabacco на Dekang (24mg) за база и ароматизатор от италианските(Shade). Преди малко си го разредих до 12мг с глицеринче и малко дестилирана вода. На 10 мл течност сложих 0,5мл аромат. Смея да кажа, че се получава прекрасно готино. Сега вкъши мирише на кекс и захарен памук едновременно. :)

#34 FETISH

FETISH

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 18.01.12 г. в 17:19

За всички,които искат да си правят течност,купувайте си само PG и VG които са за медицински цели от лаборатории или от призводител,но малки количества доста трудно ще намерите..PG- то след като е изложено на атмосферно влияние поема от влагата и нечистотийте от въздуха и всичко това се вдишва може да е опасно.По тази причина не купих от разпечатаните варели които са по 50 до 500 кг.VG има по 25 лева литър USP.Ако сте решили поръчайте от производител със сертификат за качеството.Аз намерих за мен всичко ми струва 90 лв PG + VG със сертификатите за качество 99.67% (+доставка) е чистотата от Испания.После ги съхранявайте в плътно запечатани шишета.2 литра общо.Взимам си Flavour Art по 5 лв за овкусяване 1:100 се разрежда 5мл течност и става доста добре.Можете да разреждате и 24 мг никотинови течности.Смесването на плодови или други с тютюневи също е добро.С експериментиране ще разберете какъв е вашият аромат,който най-много ви допада.

#35 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 18.01.12 г. в 23:32

А самият никотин от къде го взимаш?

#36 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 19.01.12 г. в 08:15

Базови течности с висока концентрация (примерно 36мг/мл) без вкус се продават и на нашия пазар, например съседния форум от Варна.
Но не е проблем и да си доставиш и от Европа, дори ако се комбинираш с колеги ще ти излезе на сметка.
Не ти препоръчвам от Китай, САЩ, Канада и други източници извън ЕС - ще ги спрат на митницата или ще трябва да платиш безбожен акциз!
Иначе руснаците имат от пиле мляко, но ....
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#37 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 19.01.12 г. в 15:17

Базови течности с висока концентрация (примерно 36мг/мл) без вкус се продават и на нашия пазар, например съседния форум от Варна.
Но не е проблем и да си доставиш и от Европа, дори ако се комбинираш с колеги ще ти излезе на сметка.
Не ти препоръчвам от Китай, САЩ, Канада и други източници извън ЕС - ще ги спрат на митницата или ще трябва да платиш безбожен акциз!
Иначе руснаците имат от пиле мляко, но ....

Относно митниците - моите не ги спират, но давам специални инструкции да пишат на пакета сума по малко от 15$(трябва да е по малка от 30лв по ЗДДС за да не плащаш ДДС и мито) и също да пишат Chargers или refillers.. няма начин да не минат по този начин (става дума за обикновена поща не куриер)

#38 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 19.01.12 г. в 16:04

Това китайците го знаят много добре!
Още пишат health product, spare parts, sample и не знам си още какво.
Обаче митничарите се изучиха.
Предполагам, и те са взели да изпаряват ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#39 tabasito

tabasito

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 9.03.12 г. в 18:14

един рус въпрос-от къде мога да си купя пропилен гликол за разреждане?

#40 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 9.03.12 г. в 18:31

един рус въпрос-от къде мога да си купя пропилен гликол за разреждане?

Гугъл-Химикали-избираш фирма-поръчваш
В наше село купуваме от Валериус-Пропилен гликол и Глицерин-ЧЗА