Jump to content


PhrozenCrew's Content

There have been 293 items by PhrozenCrew (Search limited from 21.04.2023)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#21584 Купувам Bt 804 Dream ss long

Posted by PhrozenCrew on На 30.07.13 г. в 18:09 in Далаверки

Ако сте решили да си взимате Dream BT804 можете да прегледате една тема за полезни съвети, която пуснах в другия форум:
Dream BT804 Atomizer - tips and tricks
Вероятно има още доста неща, които не са ми ясни, та ще се радвам да споделите мнения, впечатления и препоръки.



#21543 По колко течност изпарявате дневно?

Posted by PhrozenCrew on На 26.07.13 г. в 15:42 in Общи приказки

При мен е много субективно. Зависи дали е почивен ден или не, зависи дали ще пия вечерта с приятели или ще си кибича пред компа в къщи. Зависи и от изпарителя, който съм избучил. С някои изпарители върви много повече течност. Примерно с Dream-a изпарявам поне с милилитър-два денвно повече от колкото с Vivi.



#21476 Някой да е ползвал fasttech.com ?

Posted by PhrozenCrew on На 19.07.13 г. в 09:57 in Общи приказки

Харесах си 2 RBA атомайзера от тоя сайт. Дали можете да ми препоръчате някой от двата:
Oddy Atomizer
Posted Image

Cobra Atomizer
Posted Image

Кой си заслужава повече, според вас. Разликата в цената не е съществена, но ми липсва опит с такива изпарители и лично аз не мога да преценя.



#21468 Кожи за електронни цигари

Posted by PhrozenCrew on На 18.07.13 г. в 17:59 in Модификации

И аз си харесах няколко подходящи от тази директория
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Значи ти си избра с какво да ти изпринтят фолиото, така ли?



#21466 Кожи за електронни цигари

Posted by PhrozenCrew on На 18.07.13 г. в 17:22 in Модификации

vakill, получило се е страхотно!!!
Много радва скина, дето си му лепнал и си му отива :thumbup: . Колко пари ти взеха, ако не е тайна? Наистина много ми харесва. Не мога да разбера какво е изобразено, но седи едно такова огнено. Ще си потърся и аз някаква подобна "кожа".

Между другото мога да разменя парче от моята (сивия металик по-горе) срещу друга - различна, ако някой от Пловдив е навит да разменим.



#21463 Кожи за електронни цигари

Posted by PhrozenCrew on На 18.07.13 г. в 13:07 in Модификации

И тук има уникално яки скинове за Vamo, но пак са скъпички:
http://www.vaporskin...amo-vapor-skinz

Иначе за EGO-батериите са за без пари, баси!



#21458 Кожи за електронни цигари

Posted by PhrozenCrew on На 18.07.13 г. в 10:52 in Модификации

Намерих си карбоново фолио! :Koshechka_08:
Изглежда много яко, лепи се добре и може да се свали лесно. Една лента грубо около 1м на 30cm ми излезе около 7 лв. Нямах време да се занимавам с прецизно рязане и пробиване на дупките с замби, та рязах шаблона с макетно ножче. Застъпването го омазах, но като за първи опит ме устройва идеално:
Posted Image
Posted Image
Posted Image



#21431 Кожи за електронни цигари

Posted by PhrozenCrew on На 13.07.13 г. в 20:49 in Модификации

Здравейте,

Искам да си променя облика на модoвете, т.н. скинове. Преди всичко, защото от дългата употреба от киселините в потта се изтърква покритието върху метала, а и вече имат драскотини и въобще си личи колко много са ползвани.

Чувал съм, че има фирми, които се занимават с реклама и могат да ти преобразят телефона, лаптопа, таблета, като им облепят подобно принтирано винил-фолио. Само им оставяш нещото, което искаш да ти облепят за 2 дни и после си го взимаш преобразено. Предполагам, че и за електронните цигари работата ще е подобна.

В мрежата има много ефектно облепени модове. Примерно:
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Интересува ме:
1. От къде се купува подобно фолио
2. Как се работи с него, как се лепи, може ли да се реже, без да се поцепи или трябва да се поръча по чертеж
3. Може ли да се сменя

Предварително ви благодаря за идеите и съветите!



#21429 Кайфун - принцип на работа?

Posted by PhrozenCrew on На 12.07.13 г. в 14:49 in Общи приказки

А какво производство е този Руснак?

Произвежда се от китайска компания на име UCT (Upper Class Technology), диструбутор на продукта е Kebo. В Алибаба си имат страница.



#21407 Кайфун - принцип на работа?

Posted by PhrozenCrew on На 10.07.13 г. в 22:19 in Общи приказки

Пише го в ръководството на Кайфуна. Има го на сайта на Svoemesto.ru
Принципа е на (почти) вакуумирана система. Колкото дръпнеш, толкова навлиза в горивната камера.
А не тече... от сметки и познания по физика :)

Можеш ли да ми дадеш линк към подробно описание (със схеми, ако е възможно) на вакуумирани системи? Физиката я мразех и хич ме няма.



#21405 Кайфун - принцип на работа?

Posted by PhrozenCrew on На 10.07.13 г. в 22:06 in Общи приказки

Значи има една огромна тема във форума на гигата която едвам изчетох до средата,която дава светлина на всички въпроси.Кайфуна явно е нещо доста впечатляващо както и цената му.

Да не би да говориш за темата в поста на Влад? Втория пост в тази тема.



#21402 Кайфун - принцип на работа?

Posted by PhrozenCrew on На 10.07.13 г. в 20:19 in Общи приказки

В Google няма информация за принципа на работа. Няма описание на потоците въздух и кое физически кара фитила да се обмокря с точно количество течност, както и кое кара балончетата въздух да отиват във външния резервоар. Още по-интересно ми е, защо при поставяне на картомайзера в хоризонтално положение не се наводнява :fool: ???

Молбата ми е, ако на някой му е ясно, да драсне с 2 реда и една картинка на Peint-а! Плийз!



#21399 Кайфун - принцип на работа?

Posted by PhrozenCrew on На 10.07.13 г. в 18:50 in Общи приказки

Никой ли си няма на идея?



#21392 Кайфун - принцип на работа?

Posted by PhrozenCrew on На 10.07.13 г. в 11:14 in Общи приказки

Опитвам се да го схвана, но май нещо ми убягва.
Принципа такъв ли е:
Posted Image



#21389 Кайфун - принцип на работа?

Posted by PhrozenCrew on На 10.07.13 г. в 09:15 in Общи приказки

Здравейте,

RBA-изпарителите започват все повече да ме привличат. Снощи изпарявах с Dream, който се води далечен клонинг на Kayfun, и останах силно впечатлен! Виждам, че и други подобни изпарители са се появявили на пазара - The Russian, Terminator C.
Интересува ме какъв е принципа на работа на тези изпарители. Ясно, че изработката на Кайфуна за сега е ненадмината и няма как да се произвежда евтино подобен изпарител. Но пък принципа на работа - въздушните потоци, обем за вакуум, мястото на фитила, със сигурност са повторени в някои от клонингите. Ако някой може да постне стилизирана схема, ще е чудесно. Ей така да се образоваме за обща култура.

Предварително ви благодаря!



#21329 Гел E-Solid за електронна цигара

Posted by PhrozenCrew on На 4.07.13 г. в 17:16 in Общи приказки

Тук има едно ревю на английски. В общи линии не съм впечатлен. Прекалено противоречиво от към безопасност за здравето, изисква специфични картомайзери, които тепърва се разработват, за да работят по-ефективно с гела.
Споделям последното мнение в темата - иновация, имаща за цел да донесе суха пара (в смисъл на кеш $ :)), докато бъде отхвърлена, като неефективна.



#21302 Имам лошо предчувствие за цигара купена от pu(шест)com

Posted by PhrozenCrew on На 1.07.13 г. в 09:00 in Общи приказки

Мисля, че проблема е в картомайзера и по-точно в главата. Щом имаш вкус на изгоряло, причините не са безкрайно много:
- недостатъчно обмокряне на фитила. Поправимо е, като с нокторезачка се одреже силиконовата тапичка покрай фитила (това е коментирано доста във форума). Преди режеш каквото и да е, дай по-подробна информация и картомайзера и изчакай още някой колега да пише.
- намотката на изпарителя е с много ниско съпротивление и при тази мощност прегаря много бързо (за тази батерия малко съмнително; за решение виж цитата по-долу)
- първоначално си прегорил фитила (не съм сигурен дали този фитил прегаря, като при някои Кангери), ако си прегорил фитила, тогава аромата на прегоряло се е "слял" в течността и докато не направиш добро измиване и зареждане на изпарителя с нова течност
- ... ако някой колега се сеща още нещо да добави

Междувременно може да пробваш да смениш режима на работа на батерията:

Превключването в режим на променливо напрежение става след като изключите батерията (5-кратно бързо натискане на бутона - достатъчно е да задържите бутона натиснат в продължение на 5 секунди и вече ще може да използвате батерията в този режим (след като отново я включите с петкратно натискане на бутона).


В общи линии проблемите ти не са само твои. Почти всички сме минали през подобни препятствия, че и доста по-тежки :Koshechka_08: . Не се отказвай! Ще натрупаш опит и ще видиш след време, че подобни дертове са били незначителни.



#21292 Не мога да сметна едно нещо

Posted by PhrozenCrew on На 28.06.13 г. в 10:28 in Всичко за никотиновите течности

Мисля, че ще ти е по-удобно да ги разглеждаш като процетно съотношение. В единия случай (16mg) имаш 80+20%, а в другия (18mg) 90+10%.



#21263 Избор на Мод

Posted by PhrozenCrew on На 24.06.13 г. в 15:25 in Модификации и по-особени модели

Това е оригинал, който е реплика (не е от бруталните ментетета) на Zmax-a на Smok. Ако си взимаш зигелейския змакс, гледай да е с гаранция, защото може да останеше неприятно изненадан. Огледай внимателно как е разположено копчето, дали е симетрично на бутона. Бутона е прозрачен и се вижда. При някои бройки има отместване. Но като цяло е страхотен мод за тия пари, а е и stainless steel.



#21247 От eVic към Provari mini?

Posted by PhrozenCrew on На 23.06.13 г. в 21:25 in Модификации

Тялото на ProVari е алуминиево и слeд половин година аутфита му ще е идеален спрямо други скъпи модове. Да не говорим, че е и двойно по-леко, пак спрямо други скъпи модове.