Jump to content


Photo
- - - - -

Информация за DSE-901


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1 every me

every me

    Участник

  • Модератор
  • 33 posts

Posted На 2.02.10 г. в 14:22

Номер на модела: DSE-901
Производител: -
Подобни модели: RN-4075
Дължина: 118 мм
Диаметър: 9.2 мм
Атомайзер тип: цилиндър, 1-8 дупки
Съдържание: атомайзер, 2 бр. батерии, зарядно устройство, 5 бр. пълнители
Алтернативни имена: DSE-901a, DSE-901b, DSE-901-1
Тегло за една цигара: 15 грама
Работно напрежение: 3.3-4.2V

Attached Files


Нямаш електронна цигара? Поправимо е. Електронната цигара също.

#2 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 3.02.10 г. в 05:41

Производителят на DSE сериите електронни цигари е китайската фирма Shenzhen Sailebao Technology Co. DSE-901 Mini е един от най-популярните модели "среден размер" електронни цигари. Батерията е с капацитет 180mAh* и позволява около 150 вдишвания. Едно вдишване е ограничено на максимум 5sec (стандартна автоматична батерия), след това батерията изключва за да предпази атомайзера от прегряване. Батерията се презарежда за около 1.2h с USB зарядно устройство и за около 2h със зарядното от комплекта. Пълнителят съдържа 0.5ml течност, което е развностойно на до 10 обикновени цигари. Ако се ползва течност от популярния китайски производител Dekang, която се предлага в 10ml и 30ml шишенца, тези 0.5ml ще са около 18-20 капки. С толкова ще можете да заредите празен нов пълнител. За да получите постоянна пара и усещане, на около 50-70 вдишвания ще трябва да го допълните с 10-ина капки течност. Т.е., с една батерия ще можете да изпушите еквивалент на до 10 цигари, но за най-добри резултати ще трябва да презаредите пълнителя поне веднъж. Кога трябва да го презаредите? Когато усетите, че количеството пара или усещане е намаляло значително или веднага след като получите характерен вкус на "изгоряло" от атомайзера.

* - за да можете да ползвате максималния капацитет на батерията, трябва да я презаредите няколко пъти. Когато батерията е съвсем нова, първите няколко цикъла ще има по-малък капацитет. Не е необходимо да държите батерията на на зарядното 8h при първоначално зареждане, както често пише в описанието. Батерията е тип Li-ION и като се зареди, зарядното устройство я изключва. Можете да махнете батерията веднага след светване на зелената индикаторна светлина. Не е необходимо и да разреждате батерията докрай, че да я сложите да се зарежда пак. Li-ION батериите нямат memory effect и по-ранното презареждане няма да ги повреди. Кога батерията е за зареждане? Когато при вдишване атомайзерът не се нагрява, а индикаторът на батерията започва да мига веднага след вдишването (обикновено в зелено).
този потребител вече не участва на този форум

#3 Aseila

Aseila

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 19.02.10 г. в 17:28

За DSE-901 има ли РСС, защото аз не видях да се продава такова?

#4 Parkinson

Parkinson

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 19.02.10 г. в 22:51

За DSE-901 има ли РСС, защото аз не видях да се продава такова?

Има да, гледах в East mall някакъв модел....
Дилян Петров

#5 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 20.02.10 г. в 06:04

И аз ще търся, защото реших да взема 905 и 901 "голям комплект". Иска ми се някакъв като този на M401-то, зверски добър е.

Така де, намерих някакви, ама да видим в понеделник какво ще кажат по въпроса с купуването.

#6 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 27.02.10 г. в 13:57

И аз ще търся, защото реших да взема 905 и 901 "голям комплект". Иска ми се някакъв като този на M401-то, зверски добър е.

Така де, намерих някакви, ама да видим в понеделник какво ще кажат по въпроса с купуването.


Някакво развитие има ли с кутийките? Това наистина е отлично решение за съхранение и зареждане едноременно, особено за моделите с по-малки батерии.
Аз, за сега съм с "хибрид" 801/901, но ако си намеря такава кутия, може да мина на 901 батерии.

#7 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 27.02.10 г. в 14:24

може да мина на 901 батерии.


само честото им зареждане не ме устройва ..
поръчала съм си от HG по мощната батерия за KR808D, пише че може да се използва деректно с 901 изпарителя и ако издържа 10 часа, т. е да се зарежда един път на денонощие вместо три, ще е супер комбинацията..

Edited by adel, На 27.02.10 г. в 14:33.


#8 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 27.02.10 г. в 15:16

може да мина на 901 батерии.


само честото им зареждане не ме устройва ..
поръчала съм си от HG по мощната батерия за KR808D, пише че може да се използва деректно с 901 изпарителя и ако издържа 10 часа, т. е да се зарежда един път на денонощие вместо три, ще е супер комбинацията..


Няма никакъв проблем да се зареждат често батериите. Не е нужно да се разредят напълно реди да бъдат заредени и при такъв начин на ползване не развиват т. нар. "memory effect"

#9 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 27.02.10 г. в 15:49

Казах, че е слаба батерията на DSE-901 не че e някакъв проблем честото и зареждане. Аз лично пуша много и не мога да слугувам на една батерия да я зареждам 5 пъти на ден, но на друг може и да му е добре.
Бъдете обективни :)

Edited by adel, На 27.02.10 г. в 15:52.


#10 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 27.02.10 г. в 15:57

Казах, че е слаба батерията на DSE-901 не че e някакъв проблем честото и зареждане. Аз лично пуша много и не мога да слугувам на една батерия да я зареждам 5 пъти на ден, но на друг може и да му е добре. Бъдете обективни :)


Не сме се рзбрали нещо :)
Аз също ползам изпарители за 901 с по-мощната батерия за 801. Имам е една батерия за 901, която за момента не ползвам. Мисълта ми беше, че ако имам зарядна кутия, където едната батерия постоянно ще се зарежда, няма да е проблем дори ис 180 мАч-овите батерии. Е, зависи и от това, колко ще е голяма "резервоарната" батерия на кутията.

Edited by NiOOH, На 27.02.10 г. в 15:58.


#11 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 27.02.10 г. в 16:07

E да, така става:) Ако има кутия в която 5 батерии да се зареждат наведнъж ;)
Другия вариант над който се замислям вече е просто да намаля пафкането :unsure:

Edited by adel, На 27.02.10 г. в 16:28.


#12 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 27.02.10 г. в 16:22

5 ще е малко трудно, защото ще ти трябва огромна батерия в кутията, но мисля, че 2 батерии постоянно зареждащи се в кутията, плюс евентуално една от 801 за резерва ще ми стигнат при положение, че и аз пафкам доста.

#13 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.02.10 г. в 19:39

Някакво развитие има ли с кутийките? Това наистина е отлично решение за съхранение и зареждане едноременно, особено за моделите с по-малки батерии.
Аз, за сега съм с "хибрид" 801/901, но ако си намеря такава кутия, може да мина на 901 батерии.

Никакво, да не кажа, че онова, което намерих, не беше много "кутия", а "прекупвач с желание да ми продаде каквото и да е".

Засега ми хрумва да взема подходящ накрайник и да сменя резбата на дъното на кутията за M401. Ще иска малко работа, но ако става - кефа ще е пълен, защото е една от най-добрите кутии. Просто няма преходник 901-401, а и комбинацията с батерия и преходник май ще е прекалено дълга.

Втората идея е да ползваме тези на KR-808, на теория са съвместими. На практика? Ще разберем след 10-12 дена, тогава ще имаме и батерии за KR-808 (заради съвместимостта с 901) ;)

Кутите за 510 също са много добри, но не стават за нищо друго, освен батерии (автоматични и ръчни) за 510.

#14 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 27.02.10 г. в 20:04


Някакво развитие има ли с кутийките? Това наистина е отлично решение за съхранение и зареждане едноременно, особено за моделите с по-малки батерии.
Аз, за сега съм с "хибрид" 801/901, но ако си намеря такава кутия, може да мина на 901 батерии.

Никакво, да не кажа, че онова, което намерих, не беше много "кутия", а "прекупвач с желание да ми продаде каквото и да е".

Засега ми хрумва да взема подходящ накрайник и да сменя резбата на дъното на кутията за M401. Ще иска малко работа, но ако става - кефа ще е пълен, защото е една от най-добрите кутии. Просто няма преходник 901-401, а и комбинацията с батерия и преходник май ще е прекалено дълга.

Втората идея е да ползваме тези на KR-808, на теория са съвместими. На практика? Ще разберем след 10-12 дена, тогава ще имаме и батерии за KR-808 (заради съвместимостта с 901) ;)

Кутите за 510 също са много добри, но не стават за нищо друго, освен батерии (автоматични и ръчни) за 510.


Виж темата за мобилните зарядни, която пуснах преди малко. Вършат добра работа за телефон, когато си на зор. Предполагам, че ще можем да приспособим нещо и за е-цигари.

#15 Elena

Elena

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 20.04.10 г. в 14:56

привет :) четох ден-два тук и мисля, че DSE-901 май ще е най-подходящото за мен като за проба дали ще се справя, изгледах и няколко youtube клипа за пълненето и вече не ми изглежда толкова страшно за някой абсолютно несръчен като мен

Имам няколко въпроса:
- ще има ли скоро в магазина белия вариант с автоматична батерия - това или да търся от другаде, докато не ми е спаднал ентусиазмът?
- какво още трябва да си взема към стандартния комплект, както е описан - още един атомайзър със сигурност, трета батерия добра идея ли е, колко празни пълнители за начало - защото не разбрах по колко пъти може да се ползва един; и при положение, че текущо пуша цигари с 0,6 никотин, 3-4 бро 10мл шишенца с течност 18мг дали ще ми дадат добра представа за първоначална ориентация в различните вкусове? usb-зарядно звучи много добре, но жалко, че не е препоръчително за лаптоп с много включена периферия :(
- има ли измислено нещо подходящо което може да се купи като кутия, табакера или друго, в което да се пренасят накуп втората батерия, цигарата, готови пълнители?

Различните видове адаптери в секцията Компоненти не ги разбрах добре за какво служат, но сигурно за начало не са и нужни?
Все още не мога да преценя окончателно дали чисто психологически белите варианти са по- за предпочитане от черните например, така че субективни мнения в тази посока ще са ми много интересни.

мерси :)

#16 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 20.04.10 г. в 21:30

Чакаме стока в идните два-три дена. Ще има бяла DSE-901, а за нея може да се използва както зарядната кутия от KR-808 (PPC), така и обикновените кутийки за пренасяне - т.нар. табакери (и тази за 401, и другата за DSE-801 вършат работа).

USB зарядните работят добре и на лаптопи, но няма как да знаем какво друго има на лаптопа - зарядните са 200 mAh и зареждат малко по-бързо от тези за стена. Преходниците не ти трябват, ако не планираш да мешаш модели.

От течностите е достатъчно да вземеш различни вкусове в началото, след това може да се ориентираш кои са ти приятни и да си купуваш в по-големи количества/разфасовки.

Ако си в София - лесно ще ти покажем и повече модели, и как точно да пълниш на място в офиса. Ако ли не - повечето неща ги има къде ли не в Google, скоро ще започнем да качваме клипове и ние :)

Не е зле да помислиш и за мини електронна цигара J118, доста добра алтернатива на DSE-901 е според мен.

#17 Elena

Elena

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 20.04.10 г. в 22:09

супер, значи ще почакам да пристигнат нещата, които липсват сега и наистина май ще е по-добре да дойда на място да взема каквото е нужно, вместо да чакам куриери за 10 минути пеша :)

за J118 - тя беше първото, което прочетох тук, но след като видях как изглежда пълнител и че се запушва отгоре, не схванах защо нейните са направени без тапи - явно се пълнят само на момента, в който са ти нужни? не ми звучи много удобно сякаш... всъщност забравих да поясня, че искам да пробвам електронна цигара не за да спра другото пушене, а за да го заместя само в определени ситуации или места, така че ако има и някакви други подходящи модели за такива случаи, ще съм благодарна ако ме насочите да ги видя

#18 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 21.04.10 г. в 22:03

наистина май ще е по-добре да дойда на място да взема каквото е нужно, вместо да чакам куриери за 10 минути пеша

Разбира се,че е по-добре да идеш на място.
Друго си е като ти се обясни всичко нагледно.
Вероятно ще имаш възможност да пробваш и някои от "тестовите бройки" аромати.

явно се пълнят само на момента, в който са ти нужни? не ми звучи много удобно сякаш...

Ще свикнеш с пълненето,не се притеснявай.
Не е особено трудно :smiley_emoticons_joint:
Относно DSE-901,към момента не ти препоръчвам този модел/макар,че съм притежател на същия и съм доволен от него/.Последните партиди атомайзери са просто трагични,предполагам geniusloci също ще потвърди.
Дават доста голям процент дефекти-отказват тотално да работят,изскубват им се влакната около които е навит нагревателя,а това води до един гнусен "прегорял" вкус,поради недостатъчно обмокряне.
На втори изпарител/всъщност трети/ ми се случва да изкара 7-8 дни порфектна работа/пара,удар,вкус са наистина в изобилие/ и след това безславно се предават :skull:
В момента се мъча с един атомайзер на над 2 месеца/от първата доставка на pv-bg/,вярно-почти няма пара,вкуса е слаб,за удар изобщо и дума да не става,но е за предпочитане пред новичкия "препечен" изпарител.
Силно се надявам,предстоящата доставка да е друга партида,че ако са същите тояги ще се наложи да сменям модела,а не ми се иска.
Може би J118 наистина е по-добрият избор.Вариантът,който предлага pv-bg със зарядната кутия ми се струва перфектен.Ще има къде да си държиш частите и вероятно ще отпадне необходимостта от трета батерия.

Edited by locoo, На 21.04.10 г. в 22:06.

Biohazard

#19 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 21.04.10 г. в 22:10

Не ми допада самата кутия съвсем - заради закрепването на батерията, но като цяло да - кутията на J118 решава доста проблеми с батериите.

#20 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 22.04.10 г. в 18:10

В момента се мъча с един атомайзер на над 2 месеца/от първата доставка на pv-bg/,вярно-почти няма пара,вкуса е слаб,за удар изобщо и дума да не става


оф и аз така, с един със SLB щамповка .. с промивки , продухки оправя ли се или все тая

Edited by adel, На 22.04.10 г. в 18:12.