Jump to content


Photo
- - - - -

Информация за DSE-801


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 3.02.10 г. в 06:01

Номер на модела: DSE-801
Производител: Shenzhen Sailebao Technology Co.
Подобни модели: Gamucci Classic (несъвместими части)
Дължина: 155mm
Диаметър: 9.2mm батерия, 11mm атомайзер
Атомайзер тип: цилиндър, 4 дупки
Съдържание: 1 бр. атомайзер, 2 бр. батерии, 1 бр. зарядно устройство, 5 бр. заредени пълнители
Алтернативни имена: DSE-801-1, DSE-801C, Classic Pen Style

Posted Image

DSE-801 Pen Style е един от най-популярните модели "голям размер" електронни цигари. Батерията е с капацитет 280mAh* и позволява около 220 вдишвания. Едно вдишване е ограничено на максимум 8sec, след това батерията изключва за да предпази атомайзера от прегряване. Батерията се презарежда за около 1.5h с USB зарядно устройство и за около 2.2h със зарядното от комплекта. Пълнителят съдържа 1ml течност, което е развностойно на до 20 обикновени цигари. Ако се ползва течност от популярния китайски производител Dekang, която се предлага в 10ml и 30ml шишенца, тези 1ml ще са около 35-40 капки. С толкова ще можете да заредите празен нов пълнител. За да получите постоянна пара и усещане, на около 90-100 вдишвания ще трябва да го допълните с 20-ина капки течност. Т.е., с една батерия ще можете да изпушите еквивалент на до 20 цигари, но за най-добри резултати ще трябва да презаредите пълнителя поне веднъж. Кога трябва да го презаредите? Когато усетите, че количеството пара или усещане е намаляло значително или веднага след като получите характерен вкус на "изгоряло" от атомайзера.

* - за да можете да ползвате максималния капацитет на батерията, трябва да я презаредите няколко пъти. Когато батерията е съвсем нова, първите няколко цикъла ще има по-малък капацитет. Не е необходимо да държите батерията на на зарядното 8h при първоначално зареждане, както често пише в описанието. Батерията е тип Li-ION и като се зареди, зарядното устройство я изключва. Можете да махнете батерията веднага след светване на зелената индикаторна светлина. Не е необходимо и да разреждате батерията докрай, че да я сложите да се зарежда пак. Li-ION батериите нямат memory effect и по-ранното презареждане няма да ги повреди. Кога батерията е за зареждане? Когато при вдишване атомайзерът не се нагрява, а индикаторът на батерията започва да мига веднага след вдишването (обикновено в зелено).

Edited by Valeri, На 3.02.10 г. в 06:05.

този потребител вече не участва на този форум

#2 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 24.02.10 г. в 01:22

Да си кажа първите впечатления от Joy 302 - доволен съм.Лесно се дърпа,хубава пушилка, силен удар. Огромния пълнител го измуках за 13 часа(нов празен пълнител зареден с 1 ml TAB 24). Първата батерия ме изкара 7 часа(без да я зареждам, както си дойде заредена от магазина). Заредисе за 2 часа.
Сега малък недостатък : батериите навити на атомайзерите стоят на криво и сглобени цигарите стоят леко пречупени.Като плюс от този дефект - цигарите не се търкалят по масата

#3 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 24.02.10 г. в 01:34

OFF

батериите навити на атомайзерите стоят на криво и сглобени цигарите стоят леко пречупени

Не се коси,при 901 положението е същото.
Biohazard

#4 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 24.02.10 г. в 03:04

Никога не съм виждал "крива" електронна цигара. :unsure:
този потребител вече не участва на този форум

#5 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 24.02.10 г. в 07:36

Никога не съм виждал "крива" електронна цигара. :unsure:


И аз. Иначе попаднах на леко крив преходник 901-801. Без него всичко е идеално право.

#6 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 24.02.10 г. в 11:48

Ето да видите крива цигара :rolleyes:
Според мен проблема идва от резбата на батерията - само две витки на стъпка 1 мм, накриво е нарязана резбата

Attached Files


Edited by kostedd, На 24.02.10 г. в 11:52.


#7 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 24.02.10 г. в 12:50

Toва не е ли Joye 302?

#8 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 24.02.10 г. в 13:28

Да Joye 302 купена от тук

#9 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.02.10 г. в 15:57

И на мен ми е странно, massacre същата взе и няма кривини, нито една друга не е била крива (изключвам споменатите от NiOOH преходници 801-901 - най-късите от тях повечето "кривят" леко на една страна заради късата резба). Ако можеш да разбереш откъде идва проблема - дай да сменяме която батерия е крива.


Учудва ме това за 7-те часа. massacre се оплаква, че ги зареждал ужасно често, което мен ме учуди, понеже вкъщи има две батерии от 801 и нямат подобна нужда. Вече започвам да се чудя да не би зарядното му нещо да не е в ред.

#10 yordaniy

yordaniy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 24.02.10 г. в 20:21

Аз съм с DSE-801 - имам общо 5-6 изпарителя и още толкова батерии. Някои застават накриво, други не чак толкова. В крайна сметка това не би трябвало да пречи на никого, мисля. :rolleyes:

Edited by yordaniy, На 24.02.10 г. в 20:22.


#11 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 24.02.10 г. в 21:27

И другата батерия ме изкара 7 часа. И двете батерии от комплекта стоят на криво. Проблема идва от накриво нарязана резба. Не ми е проблем че стоят накриво, даже ми харесва че не се търкалят по масата. Няма да ги сменям, засега работят добре.

#12 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.02.10 г. в 21:51

Проблемът се оказа в зарядното, светвало почти моментално зелено, съответно ги зарежда съвсем малко. Ще чакам да каже как е с USB зарядно и като мине през офиса да му дам друго за ел. мрежа.

#13 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 24.02.10 г. в 22:03

Зарядното може да е наред. Като го разглеждах мойто за Joye 302,(+) в центъра е халтав и е на пружина,като навивам батерията червената лампичка светва и батерията се навива още два оборота докато се затегне.

#14 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 25.02.10 г. в 00:37

Ще трябва да го пробвам като го видя, понеже на него му е за пръв път и ... вероятно и е по-предпазлив.

Ха, как прозвуча това ^_^

Edited by geniusloci, На 25.02.10 г. в 00:37.


#15 yordaniy

yordaniy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 25.02.10 г. в 09:54

Зарядното може да е наред. Като го разглеждах мойто за Joye 302,(+) в центъра е халтав и е на пружина,като навивам батерията червената лампичка светва и батерията се навива още два оборота докато се затегне.


Да, и при мен е така. На DSE-801-изпарителя батериите се навиват без проблем "до твърд отказ", докато при JOYE-302 (каквато всъщност е моята 'оригинално') се получава едно междинно съпротивление при навиването.

#16 Pago85

Pago85

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 25.02.10 г. в 16:34

От сутринта и аз съм в отбора :)
Комплектовах си dse-801, 2 батерии + атомайзер + преходник и атомайзер за 901.

Сега малко впечатления : супер доволен :) от 801, дори с готовия пълнител, който поставих за проба - high.
Сглобих си 2-та цигарка благодарение на преходника и атомайзера за 901 и напълних с 18мг Cigar, също много доволен :)
По-добър вкус, по-влажен, съвсем малко по-слабо откъм пара, което предполагам е въпрос на време ...

Действително има лека "неправолинейност" при сглобката с преходник - батерия 801 - атомайзер 901, едвам забележима при мен, но я има. Доста по незабележимо от снимката по-горе.

Posted Image

#17 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 25.02.10 г. в 22:57

Да кажеш дали 901 атомайзера ти допада в сравнение с този на 801, като разпушиш.

#18 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 26.02.10 г. в 05:59

Аз мога да кажа, че и двата са много добри, но просто са различни. 901 изкарва по-топла пара с повече удар. 801 изкарва по-студена пара с по-добър вкус. Когато искам да се "напуша", подкарвам 901. За употреба през деня използвам 801. 901 използвам почти само с капане върху атомайзера, 801 използвам само с пълнител. 901 мога да ползвам и с 18mg течности, заради по-добрия удар, докато 801 ползвам само с 24mg, с което компенсирам удара.
този потребител вече не участва на този форум

#19 Pago85

Pago85

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 26.02.10 г. в 08:23

На прима виста, единствено, което ме дразни в 901 изпарителя е свистенето, но е поносимо, при 401, мисля е по силно :)

Иначе с предварително заредения пълнител 801 беше по-резлив, докато 901 с Cigar, беше мекичък, обилна пара и по-влажен някак си. Като поразпуша след 2-3 дни ще пиша пак.

п.с. чакам с нетърпение usb pass-trough, така или иначе почти целия ден ми е пред pc.

@geniusloci - пробвано, изпуснал съм да спомена. По-трудно се дърпа, но удара е по-силен и съответно по - малко ? пара, че даже и малко попрепеченко усещам ...

Замислям се, дали атомайзера го кефи така... да му запушваш устенцата ? :D
Дали няма да му е кофти така?

Edited by Pago85, На 26.02.10 г. в 16:56.


#20 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 26.02.10 г. в 13:17

Между другото, понеже току що правих опит - с автоматични батерии можеш да запушиш дупката на атомайзера на 901 и да дърпаш нормално - така се избягва и прекомерното количество въздух през атомайзера, и излиза обилна пара. Не става с ръчни батерии, понеже въздуха няма откъде да мине.