Jump to content


Photo
* * * * * 10 votes

Отворено писмо до телевизия Нова и БНТ1 във връзка с репортажи


  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#101 Milton_R

Milton_R

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 16.11.12 г. в 20:04

Един голям ПЛЮС и от мен за идеята. :thumbup:

#102 kocetoMR

kocetoMR

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 19.11.12 г. в 20:18

Здравейте.Нов член съм,НЕпушач от над 4г. но ми е интересно развитието на темата
Аз препоръчвам да се изпратят писма до всички известни производители на течности за ел. цигари.Производителите на тютюневи изделия ще платят за да накарат повечето хора да повярват че,течностите за ел.цигари са по вредни от катрана в тютюна.
НЕпушач от над 4г. но ми е интересно

#103 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 19.11.12 г. в 20:31

Някакъв отговор има ли от някоя медия, относно изпратеното писмо до тях.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#104 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 19.11.12 г. в 23:22

Не, за съжаление - глас в пустиня.

Здравейте.Нов член съм,НЕпушач от над 4г. но ми е интересно развитието на темата
Аз препоръчвам да се изпратят писма до всички известни производители на течности за ел. цигари.Производителите на тютюневи изделия ще платят за да накарат повечето хора да повярват че,течностите за ел.цигари са по вредни от катрана в тютюна.

Производителите не се вълнуват, като искаш да им даваш пари, дреме им за нашите проблеми. От друга страна - не пречи да им спретна един материал утре да си разнообразят новините и да понаплюя некомпетентността на родните медии. Мерси за идеята!

#105 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 19.11.12 г. в 23:34

А това го пуснах и в друг форум на колеги

Да не говорим , че повечето колеги се познаваме почти вече. По левче да съберем...пак ще стигнат за един "ако ще и единствен" правилен репортаж. А не да се веят празни думи от "нАучни работници" на които изобщо не е ясно за какво иде реч.
А защо аз съм останал с убеждение , че течността не се "атомизира".....идея си нямам. Бих казал , че може да се молекулизира например . Ама чак на атоми да се разгражда. Това е в кръгът на шегата , че иначе ще влезнем в полемика.

ЕДИТ
ей на това попадам във Вики
Цитат
Изпарение
от Уикипедия, свободната енциклопедия

Изпарението е процес, при който молекулите в течно състояние спонтанно преминават вгазообразно сътояние. Този процес е обратен на кондензацията. Изпарението зависи от интензивността на топлинното движение на молекулите.


Молекулите нямат достатъчно енергия за да избягат от течното състояние, защото това би довело до изпарението на течността. При сблъсъците си една с друга молекулите си предават енергия. Понякога трансфера на енергия е едностранен към една от молекулите и тя събира достатъчно енергия за да премине точката на кипене на течността. Ако това се случи на повърхността на течността, то тази молекула може да отлети във вид на пара.

И още един едит
Гадовете твърдят , че при "атомизацията" бля...бля...бля...се получавали видиш ли канцерогени. Да се чуди и мае човек от де толкоз мощност за да разграждаме на атоми "ако правилно тълкувам атомизация"...ние сме по напред и от NASA да го таковам.....ама те и затова ги закриха. Щото всяка ел. цигара е малък атомен реактор събран в шепата на един луд....вейпър

Според мен какво атомизираме като не можем да направим технологията толкова достъпна "на атомно ниво"? Обикновенно изпаряване си правим :)

Edited by batko32, На 19.11.12 г. в 23:35.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#106 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 20.11.12 г. в 02:20

Аз пък гледах този по БТВ - предполагам, същата пародия...Много се смях, после ми докривя че много хора ще предпочетат да им вярват...
Виктория Кътова

#107 kocetoMR

kocetoMR

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 20.11.12 г. в 12:49

Не, за съжаление - глас в пустиня.


Здравейте.Нов член съм,НЕпушач от над 4г. но ми е интересно развитието на темата
Аз препоръчвам да се изпратят писма до всички известни производители на течности за ел. цигари.Производителите на тютюневи изделия ще платят за да накарат повечето хора да повярват че,течностите за ел.цигари са по вредни от катрана в тютюна.

Производителите не се вълнуват, като искаш да им даваш пари, дреме им за нашите проблеми. От друга страна - не пречи да им спретна един материал утре да си разнообразят новините и да понаплюя некомпетентността на родните медии. Мерси за идеята!


Аз до колкото разбирам се заформя голяма битка между Ел и обикновени цигари в EU.Производителите се интересуват,сигурен съм че следят нещата.И аз ще им спретна едно писмо,ама ще наблегна на това че,наши организации изкарват техните продукти по вредни от цигарите.Пък и сам сигурен че,тази течност може да стане още по безвредна с промяна на състава.Китайчетата ще я измислят те...
НЕпушач от над 4г. но ми е интересно

#108 VALYO

VALYO

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 20.11.12 г. в 14:24

БРАВО ЗА ПИСМОТО !
Подкрепям напълно.
Валентин Аладжов

#109 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 20.11.12 г. в 21:30

На мен ми стана ясно откъде тръгна кампанията - гледам навсякъде има реклами на Булгартабак, явно сезонна кампания с допълнителни условия и PR (черен).

#110 zarko1717

zarko1717

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 21.11.12 г. в 02:53

Идеята е страхотна.Пишете ме и мене Зарко Лазаров :thumbup1:

#111 Lindt

Lindt

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 21.11.12 г. в 16:54

Включете и мен, Мартина Крънчева.
Николай Цеков, започнах с електронна цигара именно от вашия магазин преди повече от 2 години, много неща се промениха от тогава, в момента работя в конкурентен магазин, но това не ми пречи да се възхитя и да благодаря за целия труд, който си хвърлил в проучване, сортиране и подреждане на цялата информация, от която се нуждае всеки потребител, журналист или продавач. Пуснала съм линк към форума и тази тема на нашата страница, добавила съм коментар с твоето име като автор и администратор, както и покорната ми благодарност, но ако имаш възражения, пиши ми да го изтрия.
Освен това често преглеждам какво ново си открил и публикувал, прави ми впечатление, че тук там бъркате например пълен с кратък член, мога да подам ръка с редакцията, както и с някой и друг превод.

#112 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 21.11.12 г. в 23:39

А Григор се чудеше защо вече не пазаруваш при нас.

Членовете бъркам заради обема... :aggressive:

За преводи нямам нужда от помощ, започнах днес писмото до производителите, но ще го доукрася и после ще го пусна тук.

#113 Lindt

Lindt

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 22.11.12 г. в 13:50

А Григор се чудеше защо вече не пазаруваш при нас.

Членовете бъркам заради обема... :aggressive:

За преводи нямам нужда от помощ, започнах днес писмото до производителите, но ще го доукрася и после ще го пусна тук.


Ами предай му целувки на Григор :) Ако е спрял да пуши де, че иначе не мирише добре.

Не пазарувах, защото не ми поръчвахте боровинка/диня 6 месеца, а и работех в другия край на София. Сега пък не зареждаме с PG, а аз изключително мразя VG, картомайзери и въобще промяната във вкуса, която ме карат да приема заради 99% от клиентите, та пак не знам какво да пуша :) Е, плюсовете са, че имаме поне 2 кашона атомайзери, които са си лично мои и ще ми стигнат за цял живот.
За правописа не мога да те съдя, аз работя за македонец и цял ден вървя след него като кученце и го моля да редактирам някакво безумно недоразумение в сайта, защото не съм администратор :sorry:

#114 tsvety

tsvety

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 22.11.12 г. в 22:23

Айде и мен ме пишете. Евала за писмото. Цветослава Иванова

#115 Icko

Icko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 27.11.12 г. в 17:42

От около месец съм "вейпър". Подкрепям писмото безусловно! Христо Христов.
Със здраве: ИцкО.

#116 j.g.vasilev

j.g.vasilev

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 14.12.12 г. в 16:52

Подкрепям писмото с две рьце...Живко Василев

Edited by j.g.vasilev, На 14.12.12 г. в 16:54.


#117 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 15.12.12 г. в 00:05

Колега какво стана с писмото ? Предполагам всички се правят на ударени и ни лук яли...ни лук мирисали.
Как не им омръзна бе да ги вземат мътните. Не е сензацийка или свежичко...пък и няма как да ровят. :sSig_censored:
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#118 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 15.12.12 г. в 14:23

Никой не реагира, явно кампанията е минала и толкова. Наш колега вайпър от едно бургаско радио изрази желание да осъществи по-читав репортаж.

А и както е тръгнало - ще върнат пушенето на тютюневи тук и там, та туко виж - спрат да се занимават с електронните...

#119 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 15.12.12 г. в 14:32

В големите градове ще си се спазва забраната понеже има по-добър контрол,но в по-малките се случва това

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#120 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 15.12.12 г. в 14:37

По-скоро ще си измислят някакви начени да заобикалят закона. Тук във Варна има доста места където се пуши :smoking-8570: Въпроса е да се сетиш как да не те :sSig_busted: :D
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!