Jump to content


Photo
- - - - -

Общо питане


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Althea

Althea

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 8.05.13 г. в 12:50

Здравейте,

От днес съм електронна пушачка, но ми се струва ,че нещо не съм направила като хората. Купих си Joyetech eGo C 2 нещо с VG Bio Baza и ароматче. Само това ли ми трябва за да е готова цигарата? Никъде не можах да видя как се сипва от кое и по колко :D Ще моля за напътствие :)

Edited by Althea, На 8.05.13 г. в 12:51.


#2 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 8.05.13 г. в 13:02

Здравейте,

От днес съм електронна пушачка, но ми се струва ,че нещо не съм направила като хората. Купих си Joyetech eGo C 2 нещо с VG Bio Baza и ароматче. Само това ли ми трябва за да е готова цигарата? Никъде не можах да видя как се сипва от кое и по колко :D Ще моля за напътствие :)


Ми ако освен батерията, базата и ароматчето, не си си купил и нещо такова- http://www.pv-bg.com...ml#.UYowV4Vi6CM или http://www.pv-bg.com...ml#.UYowZYVi6CM , няма да станат нещата.

а освен това, не е лошо, като си забъркаш течността, да я оставиш поне 2-3 дни да отлежи

#3 Althea

Althea

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 8.05.13 г. в 13:13

Ами аз си купих нещо, което беше си цяла цигара ..има си контейнерче за пълнене . Но за сместа за пушене - къде да я направя ? в големия флакон на базата да излея аромата или ? (пусти жени,хич не сме технични ) ;) И чета тук за някакви никотинови течност по 10 -20 мл, а моята "база " е 100мл - нещо различно ли е?

Edited by Althea, На 8.05.13 г. в 13:19.


#4 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 8.05.13 г. в 13:25

Ами аз си купих нещо, което беше си цяла цигара ..има си контейнерче за пълнене . Но за сместа за пушене - къде да я направя ? в големия флакон на базата да излея аромата или ? (пусти жени,хич не сме технични ) ;) И чета тук за някакви никотинови течност по 10 -20 мл, а моята "база " е 100мл - нещо различно ли е?


не, просто е голяма разфасовка.

по принцип на 10 милилитра се слага между 6 и 10 капки аромат, но зависи каква е базата и какъв е ароматът.

купи си малки, 10 мл шишенца, мисля че и тук в магазина има, и си направи пробно едно

относно зареждането, процедурата е горе-долу нещо такова

Ти като си я купувала тази цигара, база и аромат, нямаше ли кой да обясни как се правят нещата....

#5 nCuXaPa

nCuXaPa

    Летящият холандец

  • Участници
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted На 8.05.13 г. в 13:28

Здравейте,

От днес съм електронна пушачка, но ми се струва ,че нещо не съм направила като хората. Купих си Joyetech eGo C 2 нещо с VG Bio Baza и ароматче. Само това ли ми трябва за да е готова цигарата? Никъде не можах да видя как се сипва от кое и по колко :D Ще моля за напътствие :)


Ами то не беше лошо да попиташ преди да си вземеш, вместо да вземаш каквото ти падне и после ама то кое, как, то не става и т.н.
Първо трябва да уточним какво точно си си взела. То хубаво EGO C2 нещо си, ама това нещо си с атомайзер и танк ли е или с картомайзер?
Второ - VG Bio Baza е възможно най-лошият избор. Направо да започна от тук. След като за пръв път ще ползваш електронна цигара щеше да е по-добре да си вземеш някоя и друга готова течност, а не да се хвърляш на бази, аромати и т.н. Това което си си взела е чиста глицеринова база, която не е много препоръчителна, защото е гъста и задръства изпарители. По добре да беше започнала с PG или VPG база. Също така знае ли се колко и е никотиновото съдържание на тази база дето си я взела? Като нищо някой може да ти е продал някоя 36-ца и пълниш дърпаш и ти раздира гърлото, а при повече упоритост можеш и никотиново натравяне да си докараш. Другото което може би не знаеш е, че смесването на база с аромати си има своите тънкости и най-вече време за отлежаване около седмица.
Най-добре си вземаи готова течност 1-2 шишенца по 10 милилитра с никотиново съдържание в зависимост от това колко и какви цигари си ппушила, а базата и аромата ги остави за по-нататък. Повечето хора, пушещи средно силни цигари по 1 кутия на ден започват от 18 мг/мл, може и 12 да пробваш ако си употребявала по-слаби цигари.
И накрая като за финал - има толкова теми във форума, където десетки пъти е препоръчвано с какво да се започне и т.н. и не мога да разбера защо всички първо си купуват нещо, а след това се интересуват какво са си купили и дали ще им върши работа. Все едно задават въпрос: "Направих си днес ракетка от лист хартия, а сега ми кажете как да излетя в космоса?"

Edited by nCuXaPa, На 8.05.13 г. в 13:30.


#6 Althea

Althea

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 8.05.13 г. в 13:34


Здравейте,

От днес съм електронна пушачка, но ми се струва ,че нещо не съм направила като хората. Купих си Joyetech eGo C 2 нещо с VG Bio Baza и ароматче. Само това ли ми трябва за да е готова цигарата? Никъде не можах да видя как се сипва от кое и по колко :D Ще моля за напътствие :)


Ами то не беше лошо да попиташ преди да си вземеш, вместо да вземаш каквото ти падне и после ама то кое, как, то не става и т.н.
Първо трябва да уточним какво точно си си взела. То хубаво EGO C2 нещо си, ама това нещо си с атомайзер и танк ли е или с картомайзер?
Второ - VG Bio Baza е възможно най-лошият избор. Направо да започна от тук. След като за пръв път ще ползваш електронна цигара щеше да е по-добре да си вземеш някоя и друга готова течност, а не да се хвърляш на бази, аромати и т.н. Това което си си взела е чиста глицеринова база, която не е много препоръчителна, защото е гъста и задръства изпарители. По добре да беше започнала с PG или VPG база. Също така знае ли се колко и е никотиновото съдържание на тази база дето си я взела? Като нищо някой може да ти е продал някоя 36-ца и пълниш дърпаш и ти раздира гърлото, а при повече упоритост можеш и никотиново натравяне да си докараш. Другото което може би не знаеш е, че смесването на база с аромати си има своите тънкости и най-вече време за отлежаване около седмица.
Най-добре си вземаи готова течност 1-2 шишенца по 10 милилитра с никотиново съдържание в зависимост от това колко и какви цигари си ппушила, а базата и аромата ги остави за по-нататък. Повечето хора, пушещи средно силни цигари по 1 кутия на ден започват от 18 мг/мл, може и 12 да пробваш ако си употребявала по-слаби цигари.
И накрая като за финал - има толкова теми във форума, където десетки пъти е препоръчвано с какво да се започне и т.н. и не мога да разбера защо всички първо си купуват нещо, а след това се интересуват какво са си купили и дали ще им върши работа. Все едно задават въпрос: "Направих си днес ракетка от лист хартия, а сега ми кажете как да излетя в космоса?"

Ами ..какво да кажа за мое оправдание - няма какво, поне никотина - 12 - това го уцелих :) Но май ще си взема готово да :) Всъщност мислих ,че е проста работа, ама като се зачетох по тия форуми ..едни абревиатури, едни числа и непознати термини - и се обърках :)

#7 nCuXaPa

nCuXaPa

    Летящият холандец

  • Участници
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted На 8.05.13 г. в 13:45



Здравейте,

От днес съм електронна пушачка, но ми се струва ,че нещо не съм направила като хората. Купих си Joyetech eGo C 2 нещо с VG Bio Baza и ароматче. Само това ли ми трябва за да е готова цигарата? Никъде не можах да видя как се сипва от кое и по колко :D Ще моля за напътствие :)


Ами то не беше лошо да попиташ преди да си вземеш, вместо да вземаш каквото ти падне и после ама то кое, как, то не става и т.н.
Първо трябва да уточним какво точно си си взела. То хубаво EGO C2 нещо си, ама това нещо си с атомайзер и танк ли е или с картомайзер?
Второ - VG Bio Baza е възможно най-лошият избор. Направо да започна от тук. След като за пръв път ще ползваш електронна цигара щеше да е по-добре да си вземеш някоя и друга готова течност, а не да се хвърляш на бази, аромати и т.н. Това което си си взела е чиста глицеринова база, която не е много препоръчителна, защото е гъста и задръства изпарители. По добре да беше започнала с PG или VPG база. Също така знае ли се колко и е никотиновото съдържание на тази база дето си я взела? Като нищо някой може да ти е продал някоя 36-ца и пълниш дърпаш и ти раздира гърлото, а при повече упоритост можеш и никотиново натравяне да си докараш. Другото което може би не знаеш е, че смесването на база с аромати си има своите тънкости и най-вече време за отлежаване около седмица.
Най-добре си вземаи готова течност 1-2 шишенца по 10 милилитра с никотиново съдържание в зависимост от това колко и какви цигари си ппушила, а базата и аромата ги остави за по-нататък. Повечето хора, пушещи средно силни цигари по 1 кутия на ден започват от 18 мг/мл, може и 12 да пробваш ако си употребявала по-слаби цигари.
И накрая като за финал - има толкова теми във форума, където десетки пъти е препоръчвано с какво да се започне и т.н. и не мога да разбера защо всички първо си купуват нещо, а след това се интересуват какво са си купили и дали ще им върши работа. Все едно задават въпрос: "Направих си днес ракетка от лист хартия, а сега ми кажете как да излетя в космоса?"

Ами ..какво да кажа за мое оправдание - няма какво, поне никотина - 12 - това го уцелих :) Но май ще си взема готово да :) Всъщност мислих ,че е проста работа, ама като се зачетох по тия форуми ..едни абревиатури, едни числа и непознати термини - и се обърках :)

Както и да е. Не е за първи път, нито ще е за последен, някой заблуден кандидат изпаряващ да си вземе "нещо" и после да търчи във форума да разпитва какво си е взел, защо си го е взел и как да го ползва. :)
Ако можеш качи една снимка на цигарата да погледнем поне за какво става въпрос и ако можем да ти дадем някакви насоки. Вземи си готова течност, а за базата не се притеснявай. Можеш да си вземеш по-нататък PG база със същото съдържание на никотин(или различно) и да смесваш 50:50. Ще се получи доволно съотношение за изпаряване. Относно аромата - много зависи от конкретния аромат, но обикновено е между 6 и 10 капки на 10 мл. база и няколко дни за отлежаване (за 5-7 дни става ОК).

#8 princesata

princesata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 9.05.13 г. в 10:22

По форумите се тръгва едва когато се сблъскаш с проблем или установиш,че нещо не ти е както трябва.
Недейте така с лошо де :D .

Althea добре дошла в малко затвореното общество на вейпърите.
Ни им се връзвай на мърморенето на мъжете.
Много ми е интересно ако им се наложи да пишат във форум за ноктопластика примерно те как ще се чувстват(подхил),защото така горе долу се чувстваме ние поне в началото наоколо.

На въпроса ти....
Батерия-някаква имаш я,картомайзер някакъв и него имаш.Купи си готова течност за предпочитане инавера или ФА.Ако ли не и ширпотреба от сорта на Хангсен и деканг ще свърши работа.
Вземи си тютюнев аромат за начало поне един и един плодов по избор,но с тютюневия прехода от аналогови към електронна е по-безболезнен по мое мнение,а и на още доста хора.
Вземай хардуера/всичко което си купила/заедно с кутията и се връщай в магазина от където е купен.Да ти покажат кое как се прави.Ако ли не могат или ги мързи ще ти дам линк към моя наръчник за вейпъри блондинки :D :D :D

Edited by princesata, На 9.05.13 г. в 10:24.


#9 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 9.05.13 г. в 11:55

ще ти дам линк към моя наръчник за вейпъри блондинки :D :D :D

Този наръчник и мен ме заинтересува силно. :smiley_emoticons_joint:

#10 princesata

princesata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 9.05.13 г. в 15:01

Ц той е само за блондинки :sSig_busted:

#11 charli_italy

charli_italy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 86 posts

Posted На 9.05.13 г. в 19:28

Ще го изрусим колегата, какво толкова :rofl:
Vamo SS + Cobra genesis + Vivi Nova
http://sincemylastci...R_2.50_dark.png

#12 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 9.05.13 г. в 19:31

Posted Image

Ще го изрусим колегата, какво толкова :rofl:

колежка е Posted Image


chelsea f.c.


#13 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 9.05.13 г. в 19:46

Posted Image

Ще го изрусим колегата, какво толкова :rofl:

колежка е Posted Image

Не е нужно, аз съм си блондинка по принцип. :rolleyes:

Edited by Fado, На 9.05.13 г. в 19:46.


#14 BatkoMi2

BatkoMi2

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 35 posts

Posted На 1.10.13 г. в 23:35

Налетяли сте я, колежката, като ... Термини, фирми всичко на веднъж ! Не така, со рого! :mad:

А на Алтхеа ще препоръчам, да намери магазина към този форум - хората ще и обяснят, покажат, дадат възможност да пробва разни аромати и си избере поне 2 различни, че с е-цигарата има нужда от смяна, за да се усеща. Не е както с аналоговите, с години същата марка. 

Преди враме беснеех от тези съкращения и термини. Е, сега се оправям, но мога да си представя колко и какво и говори " PG база " 'VG', "атомайзер"  "танк" "картомайзер". Ще се научи, но си иска време и най вече - съвети от заинтересувани продавачи чиито бъдещ клиент ще е тя! :hi: 



#15 zevsa

zevsa

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 29.11.13 г. в 18:46

 дайте съвет за този комплект? как му е консуматива след покупката?



#16 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 29.11.13 г. в 20:34

Ще го хвърлиш след 1 седмица, като се омажеш при пълнене на пълнителит.

Това беше хит преди 2 години, а за експанзивното развитие при е-цигарите, това са поне 20 години.


eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#17 zevsa

zevsa

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 30.11.13 г. в 09:59

до вчера бях с EGO C UPGRADE батерия но се развали.сега ми се ще да си взема на вид като горното или тип пури но или аз немога да намеря нещо читаво или все още няма нещо таков да ми задоволи желанието.по скоро клоня към електронните пури.старата комбинация беше за около 50лв-ego c upgrade 1100ma/h и горна част с сменяем изпарител.леле колко неграмотно се изразявам но не чета толкова а просто влезнах в магазина и казах какво искам и ми беше сглобен този комплект.та давайте предложения каква пура да си взема или да си оставам пак с старата компановка



#18 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 30.11.13 г. в 12:23

За електронни пури се говореше навремето, сега им се вика модове. Предимствата им са много:

-далеч по-голяма батерия, която се сменя в самото устройство, т.е. купуваш едно устройство и колкото искаш батерии

-регулиране на напрежение и в повечето по-нови устройства, мощност

-индикация за напрежение на батерията и съпротивление на изпарителя

-повечето работят с различни по размер батерии

 

Недостатъкът им е по-голям размер и маса, както и че са по-скъпи, изискват допълнително закупуване на батерии и зарядно за тях.