Jump to content


Photo
- - - - -

Въпроси около електронните цигари


  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 28.02.10 г. в 18:19

Здравейте,
гледам се заформя интересен форум и аз като нов клиент на е-цигарите имам доста въпроси около тях.
Значи преди няколко дни си взех intellicig базовия пакет с комплект пълнители които се водят medium.
Вчера дръпнах единия обаче забелязвам, че доста често ми протича пълнителя. Даже вече имам чувството, че не го пуша ами го пия тоя никотин :). Това нормално ли е и ако не как мога да го оправя?

Другото което е, че от както пуша тази е-цигара не мога да разбера дали ми се пуши и колко съм изсмукал.
Преди с цигарките си пушех по кутия на ден обаче с тази смуча като пеленаче почти постоянно. Какво ще ме посъветвате? Да пробвам ли с по-тежкия вариант или да се мъча с тези ?

Поздрави

#2 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 28.02.10 г. в 19:00

Има вече отговори на въпросите ти за 401 тук.

Информация за течностите има вече писана тук. Провери колко mg никотин има в твоите пълнителите за 401, сметни колко пушиш на ден, сравни с колко си пушил преди.
този потребител вече не участва на този форум

#3 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 28.02.10 г. в 19:08

Ако си пушил по кутия на ден, особено по-силни цигари, е добре да започнеш с течности с високо съдържание на никотин.Под високо разбирам концентрация от 18 мг/мл. 24 мг/мл според мен е прекалено силно.
Относно количетвото, което пушиш, никой освен теб не може да го регулира. Ако смяташ, че прекаляваш, просто си наложи да пушиш по-малко.

#4 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 28.02.10 г. в 19:19

Благодаря за информацията.
А аз толкова се мъчех да направя голям облак :lol: Направо щях да се удавя с тоя никотин :wacko:

Все пак нещо не успях да разбера как да си изчисля дозите, но все пак я ползвам само 2 дни.
Обаче ми харесва, че от както пуша intellicig-a не мога да изпуша и половин нормална цигара.

#5 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 28.02.10 г. в 19:30

Няма начин да си изчислиш дозата. И при аналоговите и при електронните има много фактори, които влияят на количеството усвоен никотин. Сметки на базата на никотиново съдържание са безмислени според мен.
Моят съвет е, ако си спрял напълно аналоговите, поне първата седмица мини на високо никотиново съдържание и се стреми да пушиш колкото се може по-малко. С течение на времето ще си намериш дозата.

#6 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 28.02.10 г. в 20:00

Ако тепърва започваш да заменяш тютюневите цигари с електронни ,има няколко неща,които е необходимо да занеш:
1.Вкуса на електронната цигара е абсолютно различен от този на тютюневата.
2.Усещането е различно и ако очакваш да получиш еднакво усещане ще бъдеш разочарован.
3.Ако все пак си решил,(искрено ти го пожелавам), опитай поне 5 дни да не палиш друга цигара.
4.Ако пушиш над 1 кутия ще ти е трудно.С "интелисига" не знам дали ще се справиш ако не си убеден че е крайно време.
( Аз лично бях на ръба да захвърля всичко на 4-5 -я ден и то със 701, която има абсолютно различно поведение).
Не се плаши от това че ти достигат капки до устата, със супер минитата е нормално усещане особено при по закоравели пушачи.
Електронната цигара ти набавя никотин (подобно тютюневата),но поради липсата на дим и изгорели компоненти ,може да не усещаш адекватно това.
Препоръчвам ти по-остри вкусове като Ментол за начало в противен сличай има опасност да се "препушиш" без да се усетиш.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#7 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 28.02.10 г. в 20:21

Електронната цигара ти набавя никотин (подобно тютюневата),но поради липсата на дим и изгорели компоненти ,може да не усещаш адекватно това.


Аз го усещам по точно обратния начин. Е-цигарата ме събужда по-бързо и с по-продължителен ефект. Влиянието на никотина усещам много повече, когато не е примесено със задушливите газове от горенето на обикновена цигара. Ефектът на замайване от силно първо дръпване от силна обикновена цигара няма нищо общо с никотина. Това е моментно отравяне с CO, едновременно с недостиг на О2, на което организма реагира с ускорен пулс и бързо покачване на кръвното налягане. От там се получава усещането "да те удари в главата", не от никотина.

Edited by Valeri, На 28.02.10 г. в 20:24.

този потребител вече не участва на този форум

#8 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 28.02.10 г. в 21:11

А някаква идея от къде мога да си купя тези патрони с ментола? Тъй като цигарата я взех от познат, и си купих някакви 5 патрона които са средно ниво със съдържание на никотин 4,8mg.
По принцип пушех около кутия, кутия и половина сив Viceroy. Предполагам тези патрони са ми слаби тъй като не се усещам никотиново задоволен и ми се допушва и нормална цигарка :)

#9 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 28.02.10 г. в 22:15

Можеш да си ги пълниш - другата седмица предполагам, че ще имаме ментол като течност. Доколкото помня, intellicig предлагат освен EcoPure и ментолова течност, но май я няма много по магазините - в случай, че решиш да купуваш тяхната или ти е спешно. Ако нямат течност, може да имат поне готови пълнители по по-големите магазини за алкохол и цигари.


Според мен ей в това е разковничето:

3.Ако все пак си решил,(искрено ти го пожелавам), опитай поне 5 дни да не палиш друга цигара.

Освен това - не си носи тютюневи цигари с теб. Няколко дърпания от електронната ще ди доставят никотина, останалото е малко инат да не палиш от другите първите дни, после ще ти миришат гадно, така или иначе.

Ако намериш време да минеш през офиса - мога да ти дам High пълнители, те ще ти стигат като сила.

Edited by geniusloci, На 28.02.10 г. в 22:16.


#10 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 28.02.10 г. в 23:20

А някаква идея от къде мога да си купя тези патрони с ментола?

Ако ти е много голямо желанието да пробваш ментола,аз мога да ти дам.
Взех си една разфасовка от 5мл.,но не ми допада никак.
Имам все още около 3-4мл. и съм готов да ти го даря безвъзмездно.
Biohazard

#11 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 1.03.10 г. в 20:57

Здравейте отново,
днес установих, че препуших или може би имах недостиг на никотин, но цял ден ми се виеше свят и ме наболваше главата. В момента си припушвам стабилно и всичко е ок.
Стигнах до извода обаче, че патроните на интелициг които се водят 4.8mg(средни) са ми перфектни. Само, че не мога да разбера 1 патрон на колко цигари се равнява.

Другото което се интересувам ...
Тъй като съм само с една батерия и изчаквам да взема заплата за пазаруване на втора(нещо бюджета тоя месец си ... ма..та) има ли проблем или опастност ако оставям батерията да се зарежда от USB на компота през нощта?

#12 yordaniy

yordaniy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 1.03.10 г. в 22:12

Тъй като съм само с една батерия и изчаквам да взема заплата за пазаруване на втора(нещо бюджета тоя месец си ... ма..та) има ли проблем или опастност ако оставям батерията да се зарежда от USB на компота през нощта?


Отговорът е относителен. Принципно, би трябвало електрониката на зарядното да прекрати зареждането в момента, в който батерията е вече заредена. Но дали става точно така в дейсвителност? Зависи от това колко качествено е направено зарядното... <_<

#13 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 2.03.10 г. в 00:38

А някаква идея от къде мога да си купя тези патрони с ментола?

Ако ти е много голямо желанието да пробваш ментола,аз мога да ти дам.
Взех си една разфасовка от 5мл.,но не ми допада никак.
Имам все още около 3-4мл. и съм готов да ти го даря безвъзмездно.

Ще го застреляш с тоя чист ментол. Току що напълних един пълнител на 901 с течността на intellicig с точно две капки ментол (срещу около 15-20, не броих) и честно казано се усеща наситено ментола. И поносимо, а аз не понасям ментови неща по принцип, даже дъвките ги дъвчех за мирис, не за удоволствие.

#14 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 2.03.10 г. в 13:33

честно казано се усеща наситено ментола

А при мен е обратното-не ми харесва,защото изобщо не го усещам.
Дори и чист да го "пуша",не е това,което ми се иска.
Като се прибави слабият удар и липсата на издишана пара,тази течност попада в дъното на личната ми класация.
Biohazard

#15 yordaniy

yordaniy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 2.03.10 г. в 14:55

Явно и това с ментола е относително. :rolleyes:

Аз си го пуша (18 мг, изпарявам с DSE-801); парата е в доволно количество (е, не се реже с нож :lol: ); ударът - също.

#16 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 2.03.10 г. в 15:55

С ментола има и един друг трик.По принцип действа разширяващо на алвеолите на белия дроб, от там се увеличава и усвояването на никотина в организма.Аз карам здраво на мента но 12 мг.Дори я свалям надолу с малко глицерин.А от удара също съм доволен.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#17 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 2.03.10 г. в 19:42

Явно и това с ментола е относително

То с всички вкусове е така.
"Разни хора-разни идеали".
В моя случай,предполагам,причината е в това,че последно пафках Карелия ментол.
Biohazard

#18 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 2.03.10 г. в 21:57

.........
Стигнах до извода обаче, че патроните на интелициг които се водят 4.8mg(средни) са ми перфектни. Само, че не мога да разбера 1 патрон на колко цигари се равнява.

Другото което се интересувам ...
Тъй като съм само с една батерия и изчаквам да взема заплата за пазаруване на втора(нещо бюджета тоя месец си ... ма..та) има ли проблем или опастност ако оставям батерията да се зарежда от USB на компота през нощта?


Надявам се не изглежда прекалено нахално, но въпроса силно ме вълнува. :blush:

Edited by Dk_vr, На 2.03.10 г. в 21:59.


#19 djagi

djagi

    Bronze потребител

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 2.03.10 г. в 22:29


.........
Стигнах до извода обаче, че патроните на интелициг които се водят 4.8mg(средни) са ми перфектни. Само, че не мога да разбера 1 патрон на колко цигари се равнява.

Другото което се интересувам ...
Тъй като съм само с една батерия и изчаквам да взема заплата за пазаруване на втора(нещо бюджета тоя месец си ... ма..та) има ли проблем или опастност ако оставям батерията да се зарежда от USB на компота през нощта?


Надявам се не изглежда прекалено нахално, но въпроса силно ме вълнува. :blush:

Не би трябвало да има проблем да оставяш батерията да се зарежда.
За пълнителите, ако са стандартните за комплекта, би трябвало да се равняват на 6 цигари, според информацията от heaven-gifts:

one cartridge can support about 90 mouthfuls, which is equivalent to 6 real cigarettes.



#20 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 2.03.10 г. в 22:32


.........
Стигнах до извода обаче, че патроните на интелициг които се водят 4.8mg(средни) са ми перфектни. Само, че не мога да разбера 1 патрон на колко цигари се равнява.

Другото което се интересувам ...
Тъй като съм само с една батерия и изчаквам да взема заплата за пазаруване на втора(нещо бюджета тоя месец си ... ма..та) има ли проблем или опастност ако оставям батерията да се зарежда от USB на компота през нощта?


Надявам се не изглежда прекалено нахално, но въпроса силно ме вълнува. :blush:


На въпроса за батерията ти беше отговорено поне два пъти. Другият въпрос е дискутиран на няколко места, най-подробно тук:

http://www.pv-bg.com...5-ревю-на-j118/

Форумът все още е достатъчно малък, вероятно е добра идея да го прегледаш.