Jump to content


Photo
- - - - -

" Лошите " електронни цигари


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#1 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 14.09.12 г. в 16:21

http://www.moreto.ne...ni.php?n=185285
Поердни изследвания опитващи се да отклонят хората от електронните цигари.
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#2 gigafive

gigafive

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted На 14.09.12 г. в 16:29

Ами заглавието - Електронните цигари също са вредни - някаква паника :shok: за незапознатите и по-долу
"От години има дебат относно безопасността и ефикасността на тези продукти, но липсват достатъчно научни доказателства, които да подкрепят която и да е от двете тези."
Е а сега де? :sherlock:
:db:
Vape On The Water!

#3 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 14.09.12 г. в 16:31

Значи да знаете те са много вредни,но няма доказателство за това.Така че не ги пушете щото и ние не знаем защо :crazy:
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#4 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 14.09.12 г. в 20:08

Значи да знаете те са много вредни,но няма доказателство за това.Така че не ги пушете щото и ние не знаем защо :crazy:

Изследванията показват , че и храната е вредна......да се чудиш защо ядем :sSig_censored:
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#5 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 14.09.12 г. в 21:36


Значи да знаете те са много вредни,но няма доказателство за това.Така че не ги пушете щото и ние не знаем защо :crazy:

Изследванията показват , че и храната е вредна......да се чудиш защо ядем :sSig_censored:


Пък алкохола колко е вреден ако знаете... аи наздраве :drinks: . Иначе сериозно по темата- не смятам че градския въздух е по-малко вреден не само от електронните цигари, но и от тютюневите. Изследвания могат да покажат, че всичко което консумираме или ползваме в ежедневието си е вредно. Лекарствата и те също - за едно помагат за друго вредят.
Сещам се за един стар виц - доктор казва на пациент: - Незабавно трябва да спрете цигарите, алкохола, мазнините (месото) и кафето. Трябва да консумирате повече зеленчуци, да пазите нервите си и да гледате по-малко телевизия...
Пациента се притеснил...: - Докторе, поне ми кажете още колко ми остава горе-долу...
Доктора се усмихнал: - Не знам колко, но ще ти се види много.
Така че хайде пак наздраве :)

#6 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 16.09.12 г. в 17:06

Такива статии в ,които се твърди нещо без линкове и доказателства са си чиста проба "Вдигнете ми рейтинга на сайта".За съжаление има много тъпаци които им вярват.Вижте темата от миналият месец с ДОКАЗАТЕЛСВА И ЛИНКОВЕ на братята гърци и тогава вярвайте на псевдо сайтове.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#7 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 18.09.12 г. в 15:36

Ей тука също има една брутално тъпа статия:
http://www.bolenzdra...ателните-пътища

Ще почне много да им пари на тютневите концерни, ако загубят дори малко потребители. Ще бълват такива статии в несвяст, защото знаят, че зависимостта само на едно човече го вързва твърдо с по 4-5 кинта на ден. А в чужбина става въпрос за 4-5 ойро на кутия. А годишно, а за 10 години? А аз си мисля, че няма да ни оставят намира и ще вкарат я акциз, я някаква друга хитрина, за да ни ограничат.

#8 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 18.09.12 г. в 22:09

Ще почне много да им пари на тютневите концерни, ако загубят дори малко потребители. Ще бълват такива статии в несвяст, защото знаят, че зависимостта само на едно човече го вързва твърдо с по 4-5 кинта на ден. А в чужбина става въпрос за 4-5 ойро на кутия. А годишно, а за 10 години? А аз си мисля, че няма да ни оставят намира и ще вкарат я акциз, я някаква друга хитрина, за да ни ограничат.

То е почнало да пари.....ама се натискат още. Ей калпазан нали щеше да се обадиш за база бре. Пък и по кафе да пием. :smiley_emoticons_joint:
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#9 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 19.09.12 г. в 06:58

Сайта иска регистрация за коментари (което е нелепо за някакъв смотан новинарски сайт), иначе щях да им пиша. Някакви учени в Атина... като са учени, да бяха прочели изследванията на FlavourArt поне. И как няма да влияят на хора с астма, нали никотин има. Имам познат, който астма или не, вече почти 20 години пуши, всяка нощ се буди и се дави като разпран, и пак пуши, иди, че го разбери.

Проблемът с цигарите - и тютюневите, и електронните е, че и за двете се носят масови заблуди, отделно - хората ги ползват различно. И аз съм пушил много време (вече и електронни пуша много време), но никога не съм дишал дима и парата с пълни гърди, съответно и не очаквам вредите над мен да са същите, каквито ще са вредите над някой, който поема злобно до дъното на дробовете си. Нито се мре толкова лесно от обикновени цигари, нито електронните са напълно безвредни. Главният виновник за пристрастяването го има и в двете. Само че тютюневите цигари отделят повече измет, отколкото ауспуха на колата ви (еле пък, ако е на газ колата), а електронните - две-три познати неща с ясно действие.

#10 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 19.09.12 г. в 12:35

Реших да направя груба сметко по статистически данни от пресата, колко се харчи българина на месец и на година за цигари. Базирам се на тази статия.

Бр. пушачи за 2011: 39% от около 7.5 милиона население = 2 925 000 човека
Средно изпушени цигари на ден: 15 бр на калпак
Цена на една цигара (при кутия 4.2лв): 0.21 лв
Разход за цигари месечно: 15*0.21*30дни = 94.5 лв за един човек
---------------
На месец за цигари българите средно харчат: 276 412 500 лв
За година: 3 316 950 000 лв
Ей на това му се викат кинти. Тя веригата за производство е дълга, но сигурен съм и печалбата на тютюневите концерни хич не е малка :tongue4: !
Ше цъкат статийки неистово до припадък гадовете.
--==[]==--

@batko32, щях да се обаждам, ама се запилях :cursing: и междувременно вчера си намерих най-накрая аромата. Даже записах рецептата в една друга тема. Не спирам да смуча от тая амброзия. Само вчера съм жулнал поне 2.5мл, а иначе едвам минавам 1мл на ден. Истина е това, което казват, че като си намериш аромата и ставаш ненаситен.
Ще се обадя, като се поосвободя малко, че на работа много проекти, вкъщи префугирам и мъча един сайт... няма време за една цигара :beach: !

#11 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 16.10.12 г. в 16:00

Днес пак пишат за лошите електронни цигари и за добрите практики с иглотерапия :blink:
http://www.monitor.b...ticle?id=358446

Иглата се забива в точката от ухото, която отговаря на волевите функции и зависимостите. Когато организмът на пушача започне да отделя ендорфини, започва да му се пуши неистово.

Тогава той разтърква убодената част от ухото и желанието за никотин утихва, разказа механизма на най-евтиното отказване на цигарите лекарката.

Вярва ли ви се?
Вие що ни продавате неконролиран никотин в течностите бе, а?! Ха ма ха!

#12 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 16.10.12 г. в 16:04

Пак са се "изказали" един куп председатели, професори и вещи лица, дето са много навътре в материята... :laugh:

#13 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 16.10.12 г. в 16:45

Aз предлагам следния метод за спиране на цигарите.Парите за цигари не ги давайте в магазина а ги пращайте на мен. :thumbup1:
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#14 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 16.10.12 г. в 18:43

Тогава той разтърква убодената част от ухото и желанието за никотин утихва,


Що ми се струва, че съзирам нещастен Джурналистически опит за преразказ на "Аладин и вълшебната ламБа"
Иначе може да си разтъркват каквото и където си поискат! Никому не е излишен един полуоргазъм! :smiley_emoticons_joint:

Edited by gogo63, На 16.10.12 г. в 19:15.


#15 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 16.10.12 г. в 18:48

Тогава той разтърква убодената част от ухото и желанието за никотин утихва,


Що ми се струва, че съзирам нещастен Джурналистически опит за преразказ на "Аладин и вълшебната ламБа"
Иначе може да си зартъркват каквото и където си поискат! Никому не е излишен един полуоргазъм! :smiley_emoticons_joint:

:offtopic:

Как ти идват на акъла тези лафове ?



chelsea f.c.


#16 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 16.10.12 г. в 19:13

Когато организмът на пушача започне да отделя ендорфини, започва да му се пуши неистово.


Сега по-сериозно. Горният цитат показва несъстоятелността на статията. Ендорфините са опиатите, които организмът отделя за свои си цели. Сам си ги синтезира. Те отговарят за спокойствието/орахатяването както се казва/ и ..ъъ...да го наречем човек да се чувства щастлив. Зависимостите подменят естествените опиати с внесени външно. Ерго-логическата връзка в цитата е прокъсана като на Айшето кюлотите и лекар посмъртно няма как да го каже това. Което пък иде да покаже, че това е смукано от пръстите на краката на съседа и е типично неграмотно написана платена статия.
ПП:
Ендорфин произлиза от две отделни частици - "ендо" и "орфин". Това са кратките форми на думите "ендоген" и "морфин", които събрани заедно значат "морфиноподобно вещество, образувано вътре в тялото".

Източник: Ендорфин http://www.bb-team.o...n#ixzz29U2CPwV2

Edited by gogo63, На 16.10.12 г. в 19:19.


#17 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 16.10.12 г. в 19:56

Чакайте да видим дали съм разбрал правилно... Значи давам на някой самозван спец по китайска народомедицина 500 лева, за да може въпросния самозванец да забива игли в тялото ми и това ЕВЕНТУАЛНО да ми помогне да спра цигарите? И това е утвърден нАучен метОд, а електронните цигари са смъртоносни, вредни, недоказани и тн? Е ФФС .. :smiley_emoticons_joint:

#18 boby

boby

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted На 16.10.12 г. в 21:38

Е и ква стана тя?Допушва ти се и си потъркваш ухото и хоп,не ти се пуши,допива ти се и пак потъркваш ухото,и нещеш ли вече ама хич не ти се пие,ами ако ми се доправят... други работи?Много страшна тая губерка бе :Koshechka_08: :Koshechka_08: :Koshechka_08:
Death Metal Fan

#19 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 16.10.12 г. в 21:49

ами ако ми се доправят... други работи?

Има а си брулиш ушите!!! :lol:

#20 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 16.10.12 г. в 23:40

„400 на ден се зарибяват с електронни цигари”, е друго от интересните заглавия в утрешния брой на вестника. Той разкрива, че 400 души на ден се зарибяват с електронни цигари, въпреки предупрежденията, че те могат да доведат до още по-голямо пристрастяване към никотина, който пък причинява рак.
Големят наплив е заради забраната за пушене на закрито, която влезе в сила от 1 юни. Електронната цигара обаче може свободно да се използва в кафенета и ресторанти, тъй като при нея не се отделя вреден тютюнев дим, а само вода. Заради големия интерес вече отварят и специализирани магазини за електронни цигари.

ахахах така добре ли е :D но електронно не мога да видя статията във вестник телеграф е иначе