Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Забрана за пушене на обществени места от 1 юни


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1 edor

edor

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 31.05.12 г. в 09:02

Здравейте

Знам, че ще кажете - за вайпъри не важи...
Но, под "пушене" дали закона разбира точно и само "тютюнопушене" ?!?!

Вече няколко пъти ми се случва, когато си пуша мойта его-с на места за непушачи, да ме гледат на криво и дори да ми правят забележка - тук не се пуши ! Естествено аз отговарям - това е ел. цигара ! Получавам отговор - Да, виждам, но тук не се пуши. !?!?! При тези 2 ситуации, които имах, имах 2 варианта - или да се разправям, да докажа, че съм прав или да си тръгна запазвайки нормалното състояние на нервите си.

Вие как бихте реагирали в тази ситуация и какво мислите по въпроса ?

#2 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 31.05.12 г. в 09:11

Забраната е за тютюнопушене,и на мен са ми правили забележка,ама от момента в който кажа това е ел.цигара и всичко приключва,а аз нарочно сецам където и да се завра,хем да видя кой ще се изложи първи с "тук не се пуши".Просто сме задръстена нация,това е.Освен ако няма дефинирано забранено пушенето на електронни цигари,кажи му следващия път на тоя да ходи да търкаля хапчета някъде.Да ти покаже къде пише "забранено изпаряването",защото точно това е което ти правиш.

http://www.pv-bg.com...hp?showtopic=72

Ето ти горе-долу същата тема.Между другото,повече ме дразни "отказваш ли ги",вместо "тук не се пуши".Незнам защо.Кара ме да се чувствам като някой наркоман.Отговора е "не,не ги отказвам,просто ги смених".

Edited by zeroed, На 31.05.12 г. в 09:54.

Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#3 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 31.05.12 г. в 16:30

Това с обясненеията е ужасно, пък и реално малко хора виждат директно какво точно дими.

Вчера седях в непушачи и над мен имаше голяма лампа и чак ми стана неудобно от кълбата пара и недоумяващите погледи, въпреки, че на влизане попитах една от сервитьорките "за ел пушачи може, нали?" и тя "ама разбира се :) "

Ще паднат големи пазарлъци...усещам го :cursing: някак си даже ми е гузно да си вайпвам където не се пуши... сигурно ще стана нагла много бързо като почнат да ми се репчат, но за сега съм като мушица.

Трябва ветераните вайпъри да съставят един списък със затапващи изречения, да си ги ползваме и менкаме :) :smiley_emoticons_joint:
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#4 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 31.05.12 г. в 17:13

Трябва ветераните вайпъри да съставят един списък със затапващи изречения, да си ги ползваме и менкаме :) :smiley_emoticons_joint:

Преди много време в Била един от тез, дет се мотаят безцелно-вероятно някакво секюрити, ми вика
-Тук не се пуши, господине!
Аз му отвърнах
-Вие разлика между пара и пушек правите ли?
Онзи изпадна в мисловно напрежение-много явно му личеше как се напъва да ми разбере мисълЪТ, аз си продължих по пътя с е-цигарата в устата/още бях с тънка 901/. Повече не ми досади...

#5 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 31.05.12 г. в 21:35

gogo63 хахахахах, сгащил си го неподготвен :Koshechka_08: дано не стане като в самолетите - и вайпване да не може :aggressive:

Те сега много бързо ще се отракат обаче. Аз откакто вайпвам вече 2 седмици и нещо, поне 4-5 човека около мен се "запалиха" и ще минават на електрички та ще стане нещо много масово. Зала за вайпъри и зала за всички останали :Koshechka_08: само табелките ще сменят и няма да се косят ресторантьорите :p хехех

pepisuni, това само може безкрайно да ме радва :yahoo: ха дано

Edited by Tsvetik, На 31.05.12 г. в 21:52.

eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#6 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 31.05.12 г. в 21:46

В Америка има 2.5 милиона вайпари,и до момента не е забранено !


chelsea f.c.


#7 edor

edor

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 31.05.12 г. в 22:14

дано не стане като в самолетите - и вайпване да не може :aggressive:


Не знаех, че официално е забранено в самолетите. Пак двоен стандарт... Е, за тва Българите, и не само те, не спазват правилата... и не трябва... парадокси много.. например торент системата :) никога няма да се оправат с това :D нещо като параграф 22 :))

#8 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 31.05.12 г. в 23:07


дано не стане като в самолетите - и вайпване да не може :aggressive:


Не знаех, че официално е забранено в самолетите. Пак двоен стандарт... Е, за тва Българите, и не само те, не спазват правилата... и не трябва... парадокси много.. например торент системата :) никога няма да се оправат с това :D нещо като параграф 22 :))


Защо да е забранено? Миналата година дори в самолет на EasyJet се продаваха електронни цигари (от най-евтините, с по едно-две пълнителчета). Това трябва да се провери :spiteful:

#9 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 31.05.12 г. в 23:49

Здравейте

Знам, че ще кажете - за вайпъри не важи...
Но, под "пушене" дали закона разбира точно и само "тютюнопушене" ?!?!

Вече няколко пъти ми се случва, когато си пуша мойта его-с на места за непушачи, да ме гледат на криво и дори да ми правят забележка - тук не се пуши ! Естествено аз отговарям - това е ел. цигара ! Получавам отговор - Да, виждам, но тук не се пуши. !?!?! При тези 2 ситуации, които имах, имах 2 варианта - или да се разправям, да докажа, че съм прав или да си тръгна запазвайки нормалното състояние на нервите си./

Вие как бихте реагирали в тази ситуация и какво мислите по въпроса ?

"Това е ел. цигара!" - грешен отговор. Вайпъра не пуши! И-цигарата е "инхалатор", несъдържащ съединения строго специфични за тютюна, няма горене, няма тютюнев дим с всичките му благини... Има само кеф за вайпъра :))) Отговорът е: Аз не пуша, това не е цигара! Просто смуча "химикалка" за лична употреба :)))
И то си е така :)!
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#10 Митко

Митко

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 1.06.12 г. в 07:47

Да това си е жив инхалатор и го ползваме понеже сме болни (зависими), ако не си правим инхалации ставаме нервни. А иначе си е чист изпарител, както е казано по-горе. Разликата между процеса горене, отделящ дим и процеса изпарение, отделящ пара е много голяма от физическа и от здравна гледна точка. Аз протестирам ли, относно кой с какъв парфюм се е напръскал и дали пиейки кафе някой до мен не ме дразни с миризмата и изпаренията от кафето. :thumbup1:
Сещам се за магазин ИКЕА, където пафкайки си спокойно един костюмиран (явно охрана)се втурна на бегом към мен и на два метра от мен явно виждайки за какво става въпрос спря обърна се съвсем небрежно и се върна обратно, без дори да каже нещо.

#11 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 1.06.12 г. в 07:52

Все си мислех, че потребителите на електронни цигари ги използваме по много и различни причини, само не й за да го набиваме в очите на околните. Обаче някои от хората пишещи тук явно практикуват схемата "пуша електронка, хвани ме за...", което е доста... хм, коя точно дума да използвам. Глупаво, да речем.

Edited by Sisq0, На 1.06.12 г. в 07:52.


#12 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 1.06.12 г. в 09:10

Напротив,точно на място си е.Пак казвам за мен е обидно някой неграмотен идиот да ми прави забележка,че тук не се пушело.Докато се научат,така ще е.Нали знаеш,бой докато стане вълча порода :smiley_emoticons_joint:
Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#13 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 1.06.12 г. в 09:40

"Неграмотният идиот" няма да се ограмоти с ирония и сарказъм, а с обяснение. Пък дори и да те виждат, че не пушиш истинска цигара а "нещо метално" - не всеки е наясно как работи електронната цигара, дали тъпчеш тютюн в нея и прочие. Тъй че отговорът "това е електронна цигара" в повечето случаи не е достатъчен.

#14 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 1.06.12 г. в 10:34

Bulgaria Air продават Волкано на борда, които са нахапани и налапани от екипажа на по-дълги полети. Моя приятелка е бивша стюардеса там и ми беше казала никога от самолет :D За употреба обаче нещата са спорни, до сега никой не си бил позволявал да изпарява (поне от това, което тя знае и е виждала).

Зависи и от авиокомпанията, те са им безкрайно различни "процедурите". Годишно ми се налага доста да пътувам с различни авиолинии и на какви ли не глупости не се наглеждам - различни за всяка авиокомпания, така че не бих се учудила при едни да е ок, а други (например Lufthansa) тотално да не е. Но това за неможенето го чух със сигурност - може би наистина си е индивидуална политика.

На мен ми е много гузно и развявам пръчката да се види, че не е цигара, мноооого ме е срам още. Мерси за съветите по-горе, ще си ги ползвам със сигурност :drinks:
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#15 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 1.06.12 г. в 10:59

..........използваме по много и различни причини, само не й за да го набиваме в очите на околните. ........ Глупаво, да речем.

И кво? Да се крия ли?! Доста отдавна съм преминал годините за това.Маса жени ми "набиват" отровните си парфюми, всеки говори по телефона и ми "набива" високия си глас дори в театъра, други ми "набиват потта си, дрогираността си...
Ама не, точно аз ще се крия..за да не съм глупав, нъл тъй?
Народът е казал-"на зла круша-зъл прът"
Всеки ще получи от мен точно толкова уважение, колкото ми е дал!
Така или иначе електронните цигари са обсъждани широко по всякакви медии. Аз не съм виновен за неграмотността и неинформираността на тези, които са призвани да съблюдават забраната за тютюнопушене. Незнанието не извинява никого, а нахалната неграмотност винаги ме е карала да се пипам по кобура!

#16 edor

edor

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 1.06.12 г. в 12:43

А, в едно заведение знаете ли какво ми казаха... "Електронна е ама другите клиенти ще видят и ще искат и те да пушат" ... от година и половина "изпарявам" :) и забелязах, че всичките прояви на персонал от тоя сорт, са били в заведения в центъра на София... все повече избягвам централната част.. не само заради това.. сякаш хората са друг тип там... в лошия смисъл.. думата е ЗЛОБНИ

#17 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 1.06.12 г. в 12:47

gogo63, не става въпрос за криене. Бягаш в крайностите, а животът не е само бяло и черно. Има безброй много нюанси на сивото.

Както и да е, спирам да обяснявам. Така или иначе явно оставам неразбран. :)

#18 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 1.06.12 г. в 13:12

Така или иначе явно оставам неразбран


Разбирам те и споделям мнението ти, че не е нужно да го правим демонстративно и да правим облаци пара на места, където не е разрешено пушенето, с което да ставаме център на вниманието.
Лично аз, ако го правя, се стремя да не привличам излишно вниманието на околните.

#19 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 1.06.12 г. в 13:31

Все си мислех, че потребителите на електронни цигари ги използваме по много и различни причини, само не й за да го набиваме в очите на околните. Обаче някои от хората пишещи тук явно практикуват схемата "пуша електронка, хвани ме за...", което е доста... хм, коя точно дума да използвам. Глупаво, да речем.

Не мисля, че е глупаво, аз също седях при непушачите в заведенията понякога, за да не мириша после на дим, и въобще не се смущавам да си смуча електронната цигара. В кината - същото, със сигурност не им мирише колкото миризмата на мазнина от сдъвкани пуканки и разни мексикански шитни с кетчуп. Въобще - ще пуша електронната си цигара където искам, докато не забранят инхалаторите на астматиците. Което не значи, че нарочно ще правя кълбета, за да се набивам на очи, но пък и не значи, че ще се "скатавам" да дръпна от електронната цигара.

#20 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 1.06.12 г. в 14:26

Да не сецам,защото и на другите щяло да им се прииска?Какво ви става бе хора,да не сме в детската градина да си ядеме шоколадите скришом?На който му се иска винаги на драго сърце съм го пращал на ул.Липа.Ама аз да се завирам под масата само и само да мога да си дръпна,за да не дразня другите,е що не хванат да ме разведат а?No offence,ама така седят нещата.При наличен конфликт между неграмотен индивид и вейпър,като индивида обеснява на вейпъра,че тук видиш ли не се пушело,отстрани кой изглежда по-големия идиот?То и вибраторите били все едно жена ти ти изневерява,като гледам секс шоповете цъфтят.Изобщо тези хора не са за оправдаване,или за разбиране.Защото утре същите хора като тези,ще ни изпраскат акциз и/или забрана на никотиновите течности.Защото са много информирани и много в час.

Edited by zeroed, На 1.06.12 г. в 14:32.

Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...