Jump to content


Photo
- - - - -

Моля, помогнете ми


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 13.05.11 г. в 21:15

Здравейте колеги е-пушачи,
Преди седмица си купих електронна цигара dse-801 /ето тази: http://www.pv-bg.com...ara-dse-801.jpg /. Никога не съм предполагал, че яко закоравял пушач като мен няма и да помисли да запали аналогова цигара, след като опитах електронната. Имам обаче голям проблем с атомайзерите и вече направо се отчаях. Купих си цигарата, и започнах да я пуша. След ден-два, обаче количеството пара намаля драстично и удара в гърлото се изгуби тотално. Голямо дърпане падна, което само хаби батериите. Подмениха ми атомайзера с друг - същото нещо. Работи ден-два и пак същото! Жената от магазина се оказа достатъчно любезна да ми подмени цели 3 атомайзера, но при този третия вече взех да си мисля, че при мен нещо не е наред. Цигарата почти не излиза от устата ми, но за доскорошен пушач на тютюн /1 пакет 400 гр. за 2.5 дни/ мисля, че е нормално да е така в началото. Купих си течности на Flavour Art. Не съм ползвал други. Изпушвам един оригинален пълнител и после го зареждам с течност. По 2-3 пъти на ден си капвам по една-две капки направо върху изпарителя за повече кеф. Моля ви, кажете ми бъркам ли в нещо, на кофти партида ел.цигари ли съм попаднал или просто от мен е-пушач не става с това темпо на пушене. Много ще ми е кофти да се връщам към тютюна... наистина!

Edited by nickbass, На 13.05.11 г. в 21:16.


#2 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 13.05.11 г. в 22:19

Здравей и добре дошъл в групата на вайпърите.Не се връщай към аналоговите цигари каквото и да става сам знаещ защо.Ето един съвет от мен: Модела който си избрал не е особенно подходящ за сериозни бивши пушачи,а по скоро за жени,които държат на размера а не на удъра в гърлото.За теб оптималният вариант е его батерия+510 LR.Flavor Art са доста подсладени течности,готини са за смяна на вкуса от време на време,но не и за първи опити за отказване на цигари.Избери си нещо на деканг което да не е сладникаво и плодово.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#3 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 13.05.11 г. в 23:15

Здравей и добре дошъл в групата на вайпърите.Не се връщай към аналоговите цигари каквото и да става сам знаещ защо.Ето един съвет от мен: Модела който си избрал не е особенно подходящ за сериозни бивши пушачи,а по скоро за жени,които държат на размера а не на удъра в гърлото.За теб оптималният вариант е его батерия+510 LR.Flavor Art са доста подсладени течности,готини са за смяна на вкуса от време на време,но не и за първи опити за отказване на цигари.Избери си нещо на деканг което да не е сладникаво и плодово.


Благодаря ти за отговора, vakill. Купих си dse-801 заради голямата гаранция, препоръките за качество и най-вече, защото магазина, от който я купих ми е що-годе близо. Преди нея изпепелих един китайски боклук за 16 лв. точно за половин ден :spiteful: и разбрах, че ако искам нещо свястно ще трябва да вложа повечко парички. Докато изпарителя работи нормално количеството пара ме задоволява напълно, но не мога да си обясня защо сдава багажа само за един ден?! Нали точно тези с по-високо съпротивление трябва да са по-издръжливи? Възможно ли е с много пушене да овъглявам нагревателчето само за един ден дотолкова, че да не може вече да контактува с течността както трябва?

Edited by nickbass, На 13.05.11 г. в 23:56.


#4 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 14.05.11 г. в 02:47

Това за ниско омните са митове и легенди :) Издръжливоста на изпарителите (и на двата вида) зависи от начина на експлоатация и поддръжка.По скоро мисля,че не правиш нещо както трябва или не накапваш течност редовно.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#5 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 14.05.11 г. в 08:50

Значи, правя следното:
1. Зареждам пълнителя като първо вадя ватата и сипвам в контейнера 10-тина какпки и след това внимателно потапям ватата, докато се напои равномерно.

2. Капвам 1-2 капки на мостчето и слагам пълнителя.

Това е. Прави ми впечатление, обаче че на всеки 10-тина минути парата намалява и непрекъснато се налага да доълвам контейнера с по 2-3 капки. Според мен не е нормално това да е така. Излиза, че парата е както трябва само при положение, че контейнера е пълен догоре. Не стои въпроса така с оригиналните пълнители, обаче. Вчера сложих един такъв и си го изпуших за 2.5 часа без да губя "тяга" на парата.

#6 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 14.05.11 г. в 09:28

Значи, правя следното:
1. Зареждам пълнителя като първо вадя ватата и сипвам в контейнера 10-тина какпки и след това внимателно потапям ватата, докато се напои равномерно.

2. Капвам 1-2 капки на мостчето и слагам пълнителя.

Това е. Прави ми впечатление, обаче че на всеки 10-тина минути парата намалява и непрекъснато се налага да доълвам контейнера с по 2-3 капки. Според мен не е нормално това да е така. Излиза, че парата е както трябва само при положение, че контейнера е пълен догоре. Не стои въпроса така с оригиналните пълнители, обаче. Вчера сложих един такъв и си го изпуших за 2.5 часа без да губя "тяга" на парата.

Реално един пълнител от тези събира къде 20-тина капки, когато е съвсем пресушен. 1-2-3 капки са едното нищо при допълване. В края на краищата изпаряването с цигари, които имат ватени пълнители е изкуство. Изкуството да се намери баланса между достатъчно омокрен пълнител, но не толкова, че да наводниш батерията отдолу. ТОва е и причината за много масовото и съвсем резонно навлизане на танк системите.
За съжаление танк системите, по мое наблюдение, са направени за резба 510.
аз направих следното...имам батерия с фланец 510 и навивам от новите клиромайзери...цената им е съвсем приемлива, а изпаряването е съвсем безпроблемно във всички аспекти

#7 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 14.05.11 г. в 09:51

Прави ми впечатление, обаче че на всеки 10-тина минути парата намалява и непрекъснато се налага да доълвам контейнера с по 2-3 капки. Според мен не е нормално това да е така. Излиза, че парата е както трябва само при положение, че контейнера е пълен догоре

Винаги е така.И при 510 е така ,и при EGO-T акощеш е така дори.Аз ползвам такова и мога да кажа ,че е страхотен аромата и удъра,но дотук се изчерпват плюсовете му.Тази танк система има доста да се работи по нея за да стане за масовия потребител.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#8 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 14.05.11 г. в 09:53

@gogo63: М да, прав си. Преди час напоих един контейнер с 20 капки и засега върви без проблем и допълване. Е... загуби първоначалния силен удар от първите 15 минути, но пара и вкус има бол. Може би просто ми трябва нещо по-силно от този Rothman Royal 24 mg. Ще карам днес така и ако до утре изпарителя е жив би трябвало да го бъде! :Koshechka_08:

P.S.
Между другото намерих и друг пост в този форум, в който един човек се оплаква, че е върнал цели 3 изпарителя за 801. В крайна сметка може да се окаже, че съм уцелил "джакпота" - дефектна партида изпарители, плюс мен, е-пушач новобранец и.... ето резултата.

#9 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 15.05.11 г. в 11:05

Нов атомизатор, постоянно следене да не остане дори и за секунда сух и...... НИЩО! Живя един ден и умря! Пара - почти никаква! Няма как да не кажа: dse-801 е просто един боклук, за който похарчих с консумативите за седмица около 130 лв. Дори не съм сигурен дали, ако си купя друг модел цигара няма да стане същото. Имам съмнения, че самата технология е недъгава все още. Дано не съм прав, но нови стотина лева не ми се жертват за експерименти. Безкрайно ме е яд, че отново съм с пакета тютюн до себе си. :angry:

#10 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 15.05.11 г. в 11:33

Искрено съжалявам за теб.Трябваше първо да попрочетеш форумите за видовете модели и как се представят или най малкото да питаш.Усещам че имаш воля да се справиш ,която ще се подхрани още след като усетиш удъра в джоба от наново пропушените гадости и то съвсем скоро.Един съвет от мен: никога не си купувай нещо само заради външният му вид :) Аз лично не съм пробвал този модел 801 понеже жена ми започна с него и го продаде след 3 дни.Сега е на 510 LR от много време.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#11 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 15.05.11 г. в 12:12

Искрено съжалявам за теб.Трябваше първо да попрочетеш форумите за видовете модели и как се представят или най малкото да питаш.Усещам че имаш воля да се справиш ,която ще се подхрани още след като усетиш удъра в джоба от наново пропушените гадости и то съвсем скоро.Един съвет от мен: никога не си купувай нещо само заради външният му вид :) Аз лично не съм пробвал този модел 801 понеже жена ми започна с него и го продаде след 3 дни.Сега е на 510 LR от много време.


Волята я има. :good::) Отивам да ровя за инфо дали батериите поне, които имам ще паснат на тази 510 LR, а иначе утре отивам да тормозя магазина от където си купих дсе-801 да си ми върнат парите.

#12 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 15.05.11 г. в 12:24

Батериите които стават за 510 LR са ЕГО и ЕГО-Т (650mah,900mah,1000mah).Kаквото те интересува питай,затова е този форум.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#13 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 15.05.11 г. в 12:40

Супер, мерси за инфото. Искаш да кажеш, че батерии по-малко от 650 mah не стават за LR? Иначе виждам, че се предлагат преходници за батерия от 801 към 510 цигара. Идеята ми е, че ако по някакво чудо ми върнат парите за 801 ще си купя направо 510 LR, но ако това не стане поне батериите на 801 да ползвам. Все пак са 50 лв. общо двете.

#14 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 15.05.11 г. в 12:45

Супер, мерси за инфото. Искаш да кажеш, че батерии по-малко от 650 mah не стават за LR?

Точно.От 810 с преходник към 510 можеш да ползваш нормален атомайзер 510.Ниско омните са само за големи батерии.

Edited by vakill, На 15.05.11 г. в 12:47.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#15 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 15.05.11 г. в 12:54

Ами.... ако не ми върнат парите май ще трябва да се задоволя с нормален атомайзер 510 и преходник. Фатално ли ще е според теб в моя случай, че няма да е LR? Парата от 801 атомайзера /ЗДРАВ!!!/ ми стигаше идеално.

#16 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 15.05.11 г. в 13:15

Фаталното в твоя случай е единствено да се върнеш към старата отрова. :smiley_emoticons_joint:

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#17 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 15.05.11 г. в 13:35

Фаталното в твоя случай е единствено да се върнеш към старата отрова. :smiley_emoticons_joint:


Ами точно това не искам. :) Само да си купя ел.цигара дето да ПУШИ. :D Е... после ще трябва да си реша и проблема с разходите за консумативи, че тия рекламни лъжи как един пълнител бил равен на 15 цигари са пълни глупости. Този сайт гледам, че е коментиран често: http://www.healthcabin.net/ Колко излиза доставката от него, знаеш ли?

#18 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 15.05.11 г. в 14:23


Фаталното в твоя случай е единствено да се върнеш към старата отрова. :smiley_emoticons_joint:


Ами точно това не искам. :) Само да си купя ел.цигара дето да ПУШИ. :D Е... после ще трябва да си реша и проблема с разходите за консумативи, че тия рекламни лъжи как един пълнител бил равен на 15 цигари са пълни глупости. Този сайт гледам, че е коментиран често: http://www.healthcabin.net/ Колко излиза доставката от него, знаеш ли?


Едно предложение от мен!
Купуваш преходник 801-510, линк няма да слагам, щото останах с впечатление, че знаеш къде да го намериш.
След това си купуваш прозрачни картомайзери от
Моята връзка
Така посочената комбинация ще ти даде пара, вкус и удар, докато батериите са в час.
По-натам гледаш и преценяваш. Общата идея е, че тези батерии така или иначе са подходящи за леко ползване и един ден ще свършат курса. До това време трябва да си се ориентирал към правилната и мощна батерия и дали въобще ще караш на изпаряване или ще се връщаш към тютюна.
Предлаганата от мен инвестиция е няма 25 лева и ще ти даде переспективата. Ако решиш да продължиш, клиромайзерите няма да са ти излишни, така, че инвестицията за тях не се брои за загуба. Батериите така или иначе ще свършат курса за 3-4 месеца, без значение какъв изпарител ползваш
Успех
ПП Аз от миналия март изпарявах с 901, не съм имал особени проблеми, освен стандартното съхнене и няколко изгорели изпарителя. Преди месец си взех няколко клиромайзера само, че от по-дългите. Още съм с първия, който е изръшкал над 70мл течност и все още е чудесен. Естествено си преправих батериите към този стандарт резба. Ако сега ме питат-това е най-бюджетното решение по темата изпаряване. Една подробност..подготви си спринцовка от два кубика за да смениш тръбичката на клиромайзера когато се нацепи..обикновено става след 3-7 дни. Поправката става за няма 3 минути

Edited by gogo63, На 15.05.11 г. в 14:32.


#19 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 15.05.11 г. в 14:29

Абе то всичко ясно,ама не е иключено според мен примерно батерията да прави някакви мизерии.Аз все още не мога ди обясня как така няколко нови изпаритела ще се държат по този невъзможен за експлоатация начин.Няма да е зле някои с опит с това 801 да сподели.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#20 ni4ata

ni4ata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 15.05.11 г. в 14:32

Бих ти препоръчал картомайзерите, там поне не се тревожиш за атомайзера. Виждам че в магазина тук има от прозрачните керамични за 510 така че може да вземеш една опаковка плюс преходник за 801 и да видиш дали ти пасва, а след това да търсиш евентуално 650+ мАч батерии или пастру-та. При прозрачните може да следиш колко течност има и дали се нуждае от допълване. Доставката от кабинката не е скъпа с въздушната поща, но трябва да чакаш 2-3 седмици, при EMS е по скъпо и по бързо.

ПП гого ме е изпреварил :)

Edited by ni4ata, На 15.05.11 г. в 14:35.