Jump to content


Photo
- - - - -

Фитил(и)


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 27.01.12 г. в 08:26

Моля, споделете информация или личен опит за доставка на фитил за модове, 1мм, 3мм, цена, качество, доставчик?
А също така и митичния меш, защото навсякъде правят "тежкарски" модове с него, само в милата ни страница е почти невъзможно да се намери. Но когато се намери, цената му е по-голяма от еквивалентното тегло в злато :smoking-8570:
Очаквам мненията ви :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#2 NITRO

NITRO

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 27.01.12 г. в 11:43

Фитили и кантал аз си взимам от Heaven Gifts в секцията DIY вече се предлагат. А за меш... взех си една голяма цедка за мляко ли незнам точно от магазин за един лев-моята беше 2 лева :) мрежата е от инокс, диаметъра след като я изрязах излезна около 150 мм. и сега имам фитили от меш бол...
http://sincemylastci...EUR_3_dark.png" alt="" style="border:0"></a>

#3 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 27.01.12 г. в 14:32

Аз вмето тоя меш ползвам PTB ( Lipton Piramide Tea Bag)От кауфланд около 4 лв струваше.
п.п. От скоро ползвам на HG фитилите,иначе през цялото това време съм сменял фитили от термо-ръкавица дадена ми от един приятел които работи в нещо като леярна.

Edited by vakill, На 27.01.12 г. в 14:36.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#4 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 27.01.12 г. в 16:27

Абе терморъкавица и изолационно въже от печка...а аз съм чувал за неща като азбест и канцериогенни материали!

Все пак това го вдишваме, на запад се чудят дали въобще да ползват фитил от стъкловлакна :)

За Липтън мода благодаря, но смятам да направим "рядко" обслужваем мод.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#5 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 27.01.12 г. в 16:48

За кантал спираме да говорим, той е само компромис.
Истината е в НИХРОМ-а но в БГ е кът.
Нихрома има по-бързо действие от кантала , по-малко образува нагар и всички заводски атомайзери и т.н. са навити с това чудо.

#6 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 27.01.12 г. в 18:14

Ръкавиците не са азбестови.Азбеста отдавна е забранен в белите държави,а ръкавиците са американски.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#7 mmony

mmony

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 21.03.12 г. в 19:49

Лично не съм пробвал, но руснаците твърдят че става с нишки от най-обикновен медицински бинт вместо фитил.

http://www.ecigtalk....f16/t11579.html

#8 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 21.03.12 г. в 22:36

Тогава пробвай с фитил за свещи :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#9 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 25.03.12 г. в 15:10

Здравейте,
от скоро съм в отбора на е-пушачите. цигарата ми е китайско eGo-t. (още преди някой да се опита да ми обяснява разликите между китайските и оригинала, ще му кажа да не се хаби - доволен съм и няма да му повярвам). Сменям две течности - B&H и RedBull. Първите две седмици бях много доwolen - то вкус, то пара - няма такъв кеф. Обаче новобранеца си е новобранец. Реших да видя колко време ще изкарам с един пълнител докато го пресуша до капка. И това беше огромна грешка разбира се. След като пресуших атомайзера, усетих онзи гаден фкус на изгоряла пластмаса. Поразцъках клипчетата в тубата и видях как се обслужд=ва този атомайзер. Отворих го без проблем, отстраних фабричния нагорял фитил, обаче вкуса продължаваше да се появява все по-често. в крайна сметка не успях да си намеря стъклофибър и реших да експериментирам. Последното което успях да измисля за фитил даде невероятно добър резултат - обикновен найлонов шнур с диаметър малко по-малък от отвора за фитила. Шнура зе "облича' в домакинско алуминиево фолио, като се оставят около 3 мм само да се виждат от самия шнур. Облечения фитил се вкарва в дупката с необлечената част на горе (към пълнителя). след това с тънка часовникарска отверка се провира между алумиевото фолио и отворчето за фитила, за да може течността да може да се стича леко по фолиото. Необлечената част служи като тапа, за да не тече когато не се пуши. С няколко донатълмявания на положението на фитила, вече седмица се радвам на вкус и пара каквито имах в началото. Също така успях с върха на игла - мнооого внимателно да почистя нагара от нагревателя. Отрониха се няколко доста едри бучки нагар и дузина по-малки. В крайна сметка на всеки няколко дни повтарям тази процедура придружена с обилно изплакване с хладка вода. Не че не мога просто да си поръчам нов атомайзер (струват по-малко от 4 долара, но съм съм свикнал да изтисквам максимума от всяко нещо, преди да реша да го заменя с ново.
Дано съм бил полезен със скромния си опит.

#10 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 25.03.12 г. в 17:03

Няколко коментара - Джойтек са китайци, така че оригинално eGo=китайско :)
Това с найлоновото въже ама хич не го схванах, какво е това найлоново въже? И то там, където се награвя до изпараване течност ?!
За почистването на нагревателя, щом си и гледал в ЮТюб, метода е по-лесен и безопасен: драй бърн, няколко пъти пускаш нагревателя без пълнител и планката с шипа, по за 10 сек. и така, докато не "светне" без нагар. Нагара се разпрашава при нагряването.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#11 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 25.03.12 г. в 21:16

Вероятно си прав - между китайско за 20 $ и "оригинално" за 75 $ , няма никаква разлика (освен някоя друга щампа по корпуса).
Това с найлоновото въже - пояснявам: въжето не опира в нагревателя, защото е обвито в алуминиево фолио в долния си край. Долният край е леко изкривен така че да опира до ръба на нагревателя и дори не до самия нагревател, а близо до него(не претендирам за голяма прецизност, но когато го фиксирам, внимавам да не опира съвсем) . Течността се стича по фолиото, и то не по-зле от колкото по обикновен фитил. Няма обгаряне нито по въжето, нито по фолиото. Вкусът и парата са прилично добри.
Драй бърн не се престраших да пробвам. Нагрявам преди почистване на сухо, но никога не изчаквам да светне жичката. Смятам че може да изгори. Вероятно не съм прав, но така смятам.

#12 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 26.03.12 г. в 10:11

Вероятно си прав - между китайско за 20 $ и "оригинално" за 75 $ , няма никаква разлика (освен някоя друга щампа по корпуса).


Ама си в абсолютна грешка
Има китайско и китайско!
Точно преди седмица пробвах едни такива батерии чисто нови и са гола вода.

#13 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 26.03.12 г. в 14:52


Вероятно си прав - между китайско за 20 $ и "оригинално" за 75 $ , няма никаква разлика (освен някоя друга щампа по корпуса).


Ама си в абсолютна грешка
Има китайско и китайско!
Точно преди седмица пробвах едни такива батерии чисто нови и са гола вода.


Ти си прав- при китайците няма такова нещо като стандарти, куолити контрол и т.н. На мен ми се падна продукт с добро качество. Всяка една от двете ми батерии издържа нормално от сутрин до вечер с едно зареждане. Но във форума към сайта, в който пазарувам съм чел че се случвали дефектни елементи. Китайците по принцип подменят всичко дефектно без тън мън. Особено ако плащаш през пей пал, можеш да им отвориш диспут и те ти изпращат нов работещ елемент, без дори да връщаш дефектния. Собствения ми опит показва, че няма смисъл да се купува скъпо, нещо което може да се купи евтино и досега не съм се набутвал с боклуци - веднъж ми се случи и ми върнаха парите. Е, все пак всеки сам си преценява как да похарчи парите си.

#14 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 26.03.12 г. в 21:55



Вероятно си прав - между китайско за 20 $ и "оригинално" за 75 $ , няма никаква разлика (освен някоя друга щампа по корпуса).


Ама си в абсолютна грешка
Има китайско и китайско!
Точно преди седмица пробвах едни такива батерии чисто нови и са гола вода.


Ти си прав- при китайците няма такова нещо като стандарти, куолити контрол и т.н. На мен ми се падна продукт с добро качество. Всяка една от двете ми батерии издържа нормално от сутрин до вечер с едно зареждане. Но във форума към сайта, в който пазарувам съм чел че се случвали дефектни елементи. Китайците по принцип подменят всичко дефектно без тън мън. Особено ако плащаш през пей пал, можеш да им отвориш диспут и те ти изпращат нов работещ елемент, без дори да връщаш дефектния. Собствения ми опит показва, че няма смисъл да се купува скъпо, нещо което може да се купи евтино и досега не съм се набутвал с боклуци - веднъж ми се случи и ми върнаха парите. Е, все пак всеки сам си преценява как да похарчи парите си.




Това дето го говориш, че те кара един ден с едно зареждане ама изобщо не е критерии!!!

А със 650ма батерия карам 4-5 часа а жена ми 2 дни, а тия от пазара 2 часа не могат да изкарат. Ама аз пуша на ден 5-7мл а жена ми 1мл тъй че....
Гледа се колко течност изпаряваш с едно зареждане на батерията.

#15 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 26.03.12 г. в 22:15

[/quote]



Това дето го говориш, че те кара един ден с едно зареждане ама изобщо не е критерии!!!

А със 650ма батеерия карам 4-5 часа а жена ми 2 дни, а тия от пазара 2 часа не могат да изкарат. Ама аз пуша на ден 5-7мл а жена ми 1мл тъй че....
Гледа се колко течност изпаряваш с едно зареждане на батерията.
[/quote]

Виж сега, нямам желание да нито да се заяждам, нито да се надлъгвам с някого. С една батерия изпарявам почти 2 пълнителя. Понеже не ги пълня съвсем до горе, би могло да се каже - пълнител и половина. До колкото знам вместимостта им е 1,6 мл. => това прави малко повече от 2 мл. с едно зареждане на батерията. Съдейки по това което си писал - май и твоята батерия изпарява толкова. Разбирам че си резервиран към по-евтините варианти, но в случая аз съм доволен и от цена и от качество. Освен това вече обясних - няма нищо страшно да поръчваш от евтините сайтове, стига да ползваш пей пал. Винаги когато има проблем или са ми връщали парите, или са ми изпращали нов артикул безплатно.
Пожелавам ти лека вечер и искрено се надявам да си бъдем полезни един на друг, както се полага във всеки форум.

#16 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 27.03.12 г. в 00:25

Малко ми напомня на ония виц с голфа и бентлито, дето шофьора на голфа питал шофьора на бентлито дали е доволен, щото не виждал много да ги карат...

В общи линии ще има клиенти и за едното и за другото, но положението в БГ е такова, че просто стандарта ни не ни позволява на повечето да си купуваме винаги най-доброто...

#17 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 27.03.12 г. в 01:31

Двама бармани си споделят: "Народът свикна с тия ментета... и като му предложиш нещо хубаво се муси"

#18 azz

azz

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 27.03.12 г. в 03:50

Ако се зачетете в линка който mmony даде по-горе, ще разберете защо е по-добре да се ползва бинт, колкото и странно да звучи. :skull: Не съм пробвал ама сега като си прегледах на силна светлина мондщука видях доста, мъъънички стъкълца, и си мисля колко ли съм издишал... Хвана ме параноята, и това ме нахъсва тия дни да почна с опити с нишки от бинт и ще споделя резултатите тук. Руските колеги съобщават за по-добра проводимост на около 30 процента, по-добър и плътен вкус, а да не говорим за цената. Може при добра конструкция да изкара две седмици, без почти никакви промени... стига да не се остави да пресъхне. А и в бобинката на един обслужваем атомизатор, от по-дебеличък кантал (за да е стабилна), може без проблеми и с лекота, дори в заведение, да се напъха свитъче бинт ако прегори :super: Лично аз след почти три седмична постоянна употреба на стъкловлакно, днес се параноясах и отново минах на тютюн, докато не успея с бинта. Не желая никакви отломки от силициев диоксид в организма си!!! :skull: :die:

Edited by azz, На 27.03.12 г. в 03:51.

Тютюневия дим е гаден.

#19 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 27.03.12 г. в 08:06

Ако се зачетете в линка който mmony даде по-горе, ще разберете защо е по-добре да се ползва бинт, колкото и странно да звучи. :skull: Не съм пробвал ама сега като си прегледах на силна светлина мондщука видях доста, мъъънички стъкълца, и си мисля колко ли съм издишал... Хвана ме параноята, и това ме нахъсва тия дни да почна с опити с нишки от бинт и ще споделя резултатите тук. Руските колеги съобщават за по-добра проводимост на около 30 процента, по-добър и плътен вкус, а да не говорим за цената. Може при добра конструкция да изкара две седмици, без почти никакви промени... стига да не се остави да пресъхне. А и в бобинката на един обслужваем атомизатор, от по-дебеличък кантал (за да е стабилна), може без проблеми и с лекота, дори в заведение, да се напъха свитъче бинт ако прегори :super: Лично аз след почти три седмична постоянна употреба на стъкловлакно, днес се параноясах и отново минах на тютюн, докато не успея с бинта. Не желая никакви отломки от силициев диоксид в организма си!!! :skull: :die:



Не знам как да ти го кажа ама я си вземи качествен фитил а не този стъкления и да се мъчиш с него.
Относно бинта не си мисли, че при нагряването не се отделят разни вещества.
От качествения фитили няма такова отделяне каквото има бинта и този стъкловлакнестия фитил.
А относно по-дебелия кантал.... С по дебел кантал нищо няма да направиш. По-бавно загрява а и еговските електроники на батериите са капризни и ще ти се включва защитата.
Всичко над 0,15 кантал или нихром не става за такива батерии.

Edited by pioneer 306c, На 27.03.12 г. в 08:09.


#20 azz

azz

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 27.03.12 г. в 08:45

Значи че "качествения" не е от стъкло? Ако е така ще си набавя, само дето си мислих че и във фабричните атомайзри се ползва стъклен. От какво е качествения? Керамика?

Edited by azz, На 27.03.12 г. в 08:47.

Тютюневия дим е гаден.