Jump to content


Photo
- - - - -

Обсъждане на новите атомайзери Joye eGo-T, 510, 306


  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#41 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 26.02.11 г. в 14:06

Чакаме втората версия. Фитила също трябва да го оправят.Цената също трябва да коригират, ако искат да е успешен модела. Аз лично ще изчакам :smiley_emoticons_joint:

#42 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 26.02.11 г. в 19:07

20 дни всекидневна употреба на Ego-T ,продължавам да нямам почти никакви проблеми :yahoo: .Вече съм във фаза очакване на издъхване на атомайзерите.

#43 Journeyman

Journeyman

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 9.03.11 г. в 14:38

20 дни всекидневна употреба на Ego-T ,продължавам да нямам почти никакви проблеми :yahoo: .Вече съм във фаза очакване на издъхване на атомайзерите.

Въпросче:направих опит да изпера атомайзъра с 98% етилов алкохол, закупен от аптека.Абсолютно всичко спазих,съгласно едно постнато клипче от Тубата, описващо нагледно процедурата.Оставих го за около 20 часа да изсъхне добре,без да го продухвам.Закачих го на батерията -резултат никакъв.Повторих процедурата по изпиране-този път под течаща вода, като увеличих периода на съхнене до 24 часа.Просто атомайзъра е като умрял-няма никакви признаци на живот.Дали му е дошло времето-на точно 30 дни пафкане е , или нещо се е сгафило при почистващите действия.Само за информация-другият атомайзър от комплекта бачка като нов-никаква разлика за 30 дни сериозна употреба, не съм го прал нито веднъж.
Мерси предварително!

#44 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 9.03.11 г. в 16:53

Дали му е дошло времето-на точно 30 дни пафкане е , или нещо се е сгафило при почистващите действия.
Мерси предварително!

30 дни употреба са достатъчно време за надежден живот на един атомайзер,след това започва процеса на бавното повреждане.Реално спирта или горещата вода не премахват натрупаният нагар по реотанчето, а само премахват остатъчните миризми, разни черни прашинки и освобождава донякъде притока на въздуха в атомайзера (по-леко дърпане).Много е трудно отстраняването на нагара по реотанчето, дори е невъзможно донякъде.Има един два метода,които могат да се приложат, но са с риск за прекъсване на реотанчето.Така,че твоят едва ли се е повредил от самото почистване особено, ако е бил издухан и после изсушен добре. Просто това е нормален процес на стареене. Сухото дневно продухване със салфетка,седмичното промиване със спирт и избягването на сладките и тъмни течности, които натрупват карамелизиран нагар по реотанчето, са достатъчни мерки за нормален живот на един атомайзер.

#45 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 10.03.11 г. в 12:42

Ако изпарявате без тях, тези две капачки от към сплеснатата част на пълнителя на E-Go T,ще забележете значително подобряване на вкуса и удара, и в пъти по-малко конденз, а също така по-лесно дърпане. Няма наличие на течност от атомайзера в тази камерка и нищо не попада в устата като течност,поне за един цял ден тестване от мен.

А как се махат тези капачки? :rolleyes:

#46 Journeyman

Journeyman

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 10.03.11 г. в 13:40



Дали му е дошло времето-на точно 30 дни пафкане е , или нещо се е сгафило при почистващите действия.
Мерси предварително!

30 дни употреба са достатъчно време за надежден живот на един атомайзер,след това започва процеса на бавното повреждане.Реално спирта или горещата вода не премахват натрупаният нагар по реотанчето, а само премахват остатъчните миризми, разни черни прашинки и освобождава донякъде притока на въздуха в атомайзера (по-леко дърпане).Много е трудно отстраняването на нагара по реотанчето, дори е невъзможно донякъде.Има един два метода,които могат да се приложат, но са с риск за прекъсване на реотанчето.Така,че твоят едва ли се е повредил от самото почистване особено, ако е бил издухан и после изсушен добре. Просто това е нормален процес на стареене. Сухото дневно продухване със салфетка,седмичното промиване със спирт и избягването на сладките и тъмни течности, които натрупват карамелизиран нагар по реотанчето, са достатъчни мерки за нормален живот на един атомайзер.

Мерси за инфото, полезно е .Друго е интересно в случая-след измиването и подсушаването атомайзъра въобще не сработи...Нито по-добре, нито по-зле ,а точно-никак.Идеята ми беше дали е възножно да се е прецакал от самата почистваща процедура,макар че ми се вижда малко вероятно.


Ако изпарявате без тях, тези две капачки от към сплеснатата част на пълнителя на E-Go T,ще забележете значително подобряване на вкуса и удара, и в пъти по-малко конденз, а също така по-лесно дърпане. Няма наличие на течност от атомайзера в тази камерка и нищо не попада в устата като течност,поне за един цял ден тестване от мен.

А как се махат тези капачки? :rolleyes:

С кламер или игличка :)

#47 Rado

Rado

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 10.03.11 г. в 13:58

Само, като поставяш пълнителя без капачета на изпарителя внимавай че отгоре са много тънки и се чупят лесно. Аз така си прецаках един пълнител, като прочетах тук и експерементирах, но не внимавах.

#48 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 10.03.11 г. в 14:26

Само, като поставяш пълнителя без капачета на изпарителя внимавай че отгоре са много тънки и се чупят лесно. Аз така си прецаках един пълнител, като прочетах тук и експерементирах, но не внимавах.

Става въпрос за капачетата на пълнителя нали?Нещо не мога да схвана май,пълнителя е от сините и е "отлят",как излиза това капаче от вътре?

#49 Rado

Rado

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 10.03.11 г. в 14:33

По-горе ти писаха - с кламерче или карфица. Мушкаш в отвора отгоре и на една страна дърпаш навън.
Не е отлят, едно под-друго са двете капачета.

Edited by Rado, На 10.03.11 г. в 14:35.


#50 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 10.03.11 г. в 15:29

Аха,ясно благодаря ви,така ми изглеждаше все едно е отлят :smiley_emoticons_joint:

#51 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 12.03.11 г. в 14:49

Прави ми впечатление,че вкуса при eGO-T,за разлика от type A,е доста "размит",тютюневите аромати са почти еднакви през него.А и май е доста по-лаком на течност от коничния със дрипване! :unknw:

#52 Rado

Rado

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 12.03.11 г. в 19:22

Има нещо вярно и според мен, но се свиква.

#53 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 13.03.11 г. в 22:22

За свикването не знам,аз ги въртя двата вида и веднага се усеща разликата,май ще оставя eGO-T,за резервен вариант само,очаквах повече!

#54 Taek

Taek

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 17.03.11 г. в 12:23

Здравейте,

Горд начинаещ собственик на eGo-T съм. До вчера проблеми нямах. Обаче с поставянето на втория изпарител от стандартния компелект се появи отвратителен вкус на изгоряло. Не е от пълнителчето, здраво си е.

Четох, рових из темите и като евентуални причини ми хрумнаха само:
- не съм го оставил да се напои добре;
- течността беше тъмна (капучино);
- дефектен атомайзер.

Може да е и комбинация, знам ли. Смених течността с безцветна (555), но уви...

С отворени обятия приемам идеи, съвети, мнения и т.н. Благодаря предварително.

Edited by Taek, На 17.03.11 г. в 12:23.


#55 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 17.03.11 г. в 13:52

Щом усещаш вкус на изгоряло,това означава, че атомайзерът работи, но на сухо. Първоначално те съветвам да поставиш един пълнител с 90% течност в него и да направиш няколко дръпвания без да активираш батерията. Ще видиш мънички мехурчета да се вдигат на горе,остави го за малко. Пак повтори същата манипулация и тогава започни да активираш батерията. Ако все още няма резултат, с кламер бутни мрежичката с фитилчето, там където се пробива пълнителя, много леко и внимателно около 1 мм (ако го виждаш през отвора малко високичко,т.к. той трябва да е малко по-ниско от долния ръб на скосената част). Пробвай и кажи резултата, защото не изключвам вариант дефектен атомайзер.

#56 Taek

Taek

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 17.03.11 г. в 22:22

Щом усещаш вкус на изгоряло,това означава, че атомайзерът работи, но на сухо. Първоначално те съветвам да поставиш един пълнител с 90% течност в него и да направиш няколко дръпвания без да активираш батерията. Ще видиш мънички мехурчета да се вдигат на горе,остави го за малко. Пак повтори същата манипулация и тогава започни да активираш батерията. Ако все още няма резултат, с кламер бутни мрежичката с фитилчето, там където се пробива пълнителя, много леко и внимателно около 1 мм (ако го виждаш през отвора малко високичко,т.к. той трябва да е малко по-ниско от долния ръб на скосената част). Пробвай и кажи резултата, защото не изключвам вариант дефектен атомайзер.

Направих и двете и се оправи. :drinks: Още има лек послевкус на изгоряло, но не като преди. Предполагам и тва ще изчезне.

#57 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 18.03.11 г. в 10:27

Направих и двете и се оправи. :drinks: Още има лек послевкус на изгоряло, но не като преди. Предполагам и тва ще изчезне.

Това е добре.Остатъчният прегорял вкус ще изчезне,ако не то една промивка по- нататък ще свърши работа. :sSig_goodjob2:

#58 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.03.11 г. в 12:47

По-новите пък страдат от течове, няма угодия. Иначе пластмасата не гори, само се размеква и деформира. При горене ще видиш черен, пълен със сажди дим, той вече е опасен.

Аз лично имам няколко чуденки и честно казано - не разбирам защо въобще са си правили труда да правят цигарата по друг начин:
  • Защо оставят дупката от долната страна на атомайзера, където контактува с фланеца на батерията? Няма автоматични батерии за eGo, така или иначе.
  • Защо е "плочката" под "иглата", при положение, че могат да ползват по-дълга игла, която не контактува директно с реотана, съответно няма да се нагрява?
  • Защо не използват металната мрежа, а силиконови нишки, които се топят при по-сериозно ползване или поне променят вкуса на течността?

Отговорите, както и да го въртя:
  • Защото ползват готови фланци от 510 насам и себестойността им явно не ги кара да променят това, понеже ще трябва да правят два вида - за 510 и за eGo батерии.
  • Защото това е единствения начин да повреждат пълнителите и съответно - да карат хората да ги сменят.
  • За да се повреждат атомайзерите, иначе хората ще си купуват рядко такива, докато така грубо казано са ограничили нормалната им употреба за около месец време, ако дори толкова.


#59 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 24.03.11 г. в 22:07

Рано или късно, всички ще се върнете като мен на стартова позиция - с класически компоненти :smiley_emoticons_joint:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#60 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 26.03.11 г. в 09:36

Аз никога не съм минавал на нещо различно от изпарители за е-цигара Joye 510. А, освен на 306... :sSig_busted: