Jump to content


Photo
- - - - -

Коя е подходящата цигара за мен?


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 nar

nar

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 16.02.12 г. в 19:49

Здравейте,

от няколко дни избирам каква цигара да си купя и все повече се обърквам :)
Тъй като нищо не разбирам, ще напиша личните си изисквания, а от вас моля да ме ориентирате :)

1. Размер и форма - максимално доближаващи се до истинските цигари
2. Усещане при дръпване - максимално доближаващо се до истинските цигари /пуша тежки цигари, в повечето случаи - над кутия на ден/
3. Задължително ми е да се активират автоматично, без да се налага да натискам някакви бутончета
4. Моля да ми препоръчате кой вариант е по-добър за мен - с никотинова течност или с пълнители /малко се обърках как се казват/
5. Колко батерии и други консумативи е необходимо да си взема?
6. Цената няма значение, но, разбира се, предпочитам консумативите в последствие да ми излизат по-евтино.

Предварително благодаря за мненията. Моля ви, помогнете ми в избора, спешно е :) Жена съм, нямам конкретни наблюдения върху електронни цигари, предпочитам да е по-лека като грамаж.

Edited by nar, На 16.02.12 г. в 19:55.


#2 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 16.02.12 г. в 20:09

може би JOYE 510


chelsea f.c.


#3 nar

nar

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 16.02.12 г. в 20:36

може би JOYE 510


Благодаря, видях го, харесва ми. Ще се радвам и на други предложения. А дали мога да го поръчам в този сайт? А относно батерии, пълнители и т.н. - с какви и колко да се запася?

За съжаление обаче, всички предложения, които видях, са с "бутонче". Има ли JOYE 510 с автоматична активизация?

Edited by nar, На 16.02.12 г. в 20:55.


#4 boby

boby

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted На 16.02.12 г. в 23:06

Според мен по добрия вариянт е Joye 510-T защото пълнителя събира повече а относно батерийте без бутонче не ги препоръчвам защото са много по податлви на повреди от ръчните http://www.pv-bg.com...ar.html.Относно консумативите всичко е относително,нагревателите карат около месец,батерийте 6 месеца може и година,зависи по колко пъти се зареждат,еднабатерия кара около 2 часа серииозно пушене(или изпаряване както му викаме ние).Така че са нужни поне още 2 батерии т.е да имате 4 за да се изкара деня,все пак батерийте са мънички.
Death Metal Fan

#5 rosi

rosi

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 17.02.12 г. в 02:20

От известно време чета за Е-цигари, но вече тотално се обърках :) какво бихте ми препоръчали?
пуша много слаби цигари, за предпочитане да е слим :)

#6 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 17.02.12 г. в 08:58

Според вкуса ти :)
Единствения съвет е - не си взимай евтино или много рекламирано, винаги излиза измислено.
Вземи си една хубава батерия, което ще ти е голямата инвестици и пробвай изпарители, атомайзери, картове. Това ти е хардуера :)
А с течности, сила, удар, аромати, вариантите са безкрайни.
Ще намериш твоята пара :D
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#7 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 17.02.12 г. в 09:44

Здравейте,

от няколко дни избирам каква цигара да си купя и все повече се обърквам :)
Тъй като нищо не разбирам, ще напиша личните си изисквания, а от вас моля да ме ориентирате :)

1. Размер и форма - максимално доближаващи се до истинските цигари
2. Усещане при дръпване - максимално доближаващо се до истинските цигари /пуша тежки цигари, в повечето случаи - над кутия на ден/
3. Задължително ми е да се активират автоматично, без да се налага да натискам някакви бутончета
4. Моля да ми препоръчате кой вариант е по-добър за мен - с никотинова течност или с пълнители /малко се обърках как се казват/
5. Колко батерии и други консумативи е необходимо да си взема?
6. Цената няма значение, но, разбира се, предпочитам консумативите в последствие да ми излизат по-евтино.

Предварително благодаря за мненията. Моля ви, помогнете ми в избора, спешно е :) Жена съм, нямам конкретни наблюдения върху електронни цигари, предпочитам да е по-лека като грамаж.



В крайна сметка ще си вземеш първо с автоматични батерии, тънки като дебелина но след месец почваш да се нервиш, че събира малко течност и батериите карат по 2-3 часа и е твърде вероятно понеже са автоматични някоя от тях да почне да ти прави парчета. Почваш да се оглеждаш за свястни батерии откриваш, че еговските батерии не са чак толкоз дебели колкото изглеждат на пръв поглед и се решаваш да инвестираш в тях. И накрая пак идваш в сектата.
Това за размерите изобщо не го гледай колкото по тънка толкова по неудобна за хващане.
Жена ми преди време и тя искаше с автоматични батерии но я придумах да си вземе ръчни и точно за 10 мин беше свикнала. :Koshechka_08:

Edited by pioneer 306c, На 17.02.12 г. в 09:45.


#8 nar

nar

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 17.02.12 г. в 17:14

Благодаря за съветите.
Истината е, че не искам цигара с бутонче, защото не ми изглежда елегантно за жена :) Суета.

Сега пък ме насочиха към Intellicig Evilution, видях ги и доколкото мога да стопля, отговарят на изискванията ми.

Някой има ли опит с тях и какво е мнението ви?

#9 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 17.02.12 г. в 18:28

Здравейте,

от няколко дни избирам каква цигара да си купя и все повече се обърквам :)
Тъй като нищо не разбирам, ще напиша личните си изисквания, а от вас моля да ме ориентирате :)

1. Размер и форма - максимално доближаващи се до истинските цигари
2. Усещане при дръпване - максимално доближаващо се до истинските цигари /пуша тежки цигари, в повечето случаи - над кутия на ден/
3. Задължително ми е да се активират автоматично, без да се налага да натискам някакви бутончета
4. Моля да ми препоръчате кой вариант е по-добър за мен - с никотинова течност или с пълнители /малко се обърках как се казват/
5. Колко батерии и други консумативи е необходимо да си взема?
6. Цената няма значение, но, разбира се, предпочитам консумативите в последствие да ми излизат по-евтино.

Предварително благодаря за мненията. Моля ви, помогнете ми в избора, спешно е :) Жена съм, нямам конкретни наблюдения върху електронни цигари, предпочитам да е по-лека като грамаж.

1 е несъвместимо с 2. 3 е несъвместимо с 2 (т.е. без бутон яка цигара няма). На вкус никоя не е като тютюн, не, че ако пушиш кутия+ дневно знаеш какъв е вкуса на каквото и да е :p

Всички са с течност, пълнителите служат да държат течността, напълно безмислено е да си купуваш "пълни" пълнители, вместо течност, която да сипваш вътре.

Като цяло единственият отговор, който ще те задоволи без т.1 (т.е. вида на цигара) е eGo - там вече прочети предимствата и недостатъците, има писано по сайта и във форума много.


Мнението ни за evo-то го има, има хора, които ги харесват, като цяло обаче е цигара с мъничка батерия, малък пълнител и висока цена. Батериите се чупят два пъти месечно.

#10 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 19.02.12 г. в 13:20

Аз пък за жени препоръчвам 510-T.Най-важното е да имаш мотивацията да смениш цигарата с електронно устройство,което има нужда от обслужваме без значение какъв модел ще си избереш.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#11 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 19.02.12 г. в 20:38

без бутон яка цигара няма

Има Ego автоматични батерии, но както при всички автоматични батерии се развалят лесно.

#12 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 20.02.12 г. в 09:45


без бутон яка цигара няма

Има Ego автоматични батерии, но както при всички автоматични батерии се развалят лесно.

Joyetech автоматични батерии за eGo няма, не знам по каталог как е, но никога не са ни предлагали такива. От ментетата - може да има, не зная, струва ми се безмислено и невъзможно за гаранционна поддръжка.

#13 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 20.02.12 г. в 11:35

Защо казваш на всичко, което не е Joyetech менте, при положение, че вече има доста фирми, които предлагат същите батерии с гаранция и с името си, което малко или много има тежест.

#14 Dampfer

Dampfer

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 20.02.12 г. в 14:56

Колеги, питах тук но в последсвир реших да отворя нова тема, много съжелявам

Edited by Dampfer, На 20.02.12 г. в 15:33.


#15 nar

nar

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 29.02.12 г. в 20:18

Изключително благодаря за помощта на всички ви - в крайна сметка си купих 510-Т днес, след като няколко дни пуших е-цигари на колегите - те са с ЕGO-та, а на мен ми бяха връчили една Volcano с автоматична батерия, донесена от Англия. Прави бяхте - побърка ме тази автоматична батерия, защото трябва да се чака колкото тя си реши между отделните дърпания.

Та - от днес съм с 510-Т, черна и красива. Не очаквах да е толкова лека, много съм доволна. Купих я от вашия магазин, представителството в Стара Загора, с течност Марлборо 24-ка.

Оттук нататък предстои да ви тормозя на тема консумативи :)