Прехвърляне към съдържание


Снимка
- - - - -

Спрях цигарите


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 dimitrov

dimitrov

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 6 Мнения:

От: На 25.10.14 г. в 23:31

 
Да ви се похваля, спрях да се тровя.
Вече повече от година не съм пушил. Да, спрях гадните папироси, благодарение на "електронните цигари".
Каквото и да се дрънка за "електричките", то направо все едно си непушач.
(Горките непушачи). Да ви кажа, сега си давам сметка какво им е и колко сме им гадни на горките хора.
Пушачите смърдят. Надушвам ги в автобуса, в аудиторията,  надушвам и магазинерките... Вуним ви казвам, ама ужассстт... Дрехите, косата, кожата,къщата ни, всичките ни предмети, а за дъха да не говоря. Непушачите да кажат. Надушва се от 100 километра...
Така де, аз вече не влизам в това число.
Станах пушач преди 16 г. Нали в даскалото всеки пушач беше тарикат и аз да се вредя.
Преди година и един месец спрях да пуша. Минах на хубави електронни цигари. Всъщност, общото на тия цигари с обикновените "аналоговите" е това, че и тези може да имат никотин. Може и да нямат. Ваш избор. Може да си пушите колкото си искате, да ви стане лошо чак, ама дори това не може да се сравни с дори една изпушена обикновена папироса. По-вредна е... И се чувствате по-зле. Някак си по-отровени. По-болни...
Не ща да прекалявам с проповедите. Който има интерес да ги погледне. Който иска да ми пише, ще дам акъл. Готов съм да съдействам на всеки, който реши да се избави от гадните цигари. Потърсих в гугъл и отрицателни статии за ел. цигарите. Честен кръст, всичко е простотия. Писано е или от непушачи, или от хора (пушачи), които не са имали решимостта да пробват с качествени ел. цигари. Сега съм готов да умра за ел. цигарата си, която не пречи на никого, не ме трови така както папиросите, така както бих си купил цигари, преди да помисля да купя храна за децата си. И това при положение, че ползвам "EVic simple kit и вижън мега вивинова:.
Препоръчвам първо статиите, после интервютата да прочетете В гугъл. Да ви кажа, всичко положително за ел. цигарите намерено в "нета" е вярно, за разлика от всичко останало. Това всеки "вайпър" ще ви го потвърди.
На 32 г. съм. От както спрях да пуша и минах на електронни цигари, започнах да усещам по-добре ароматите, започнах да дишам много по-леко и както съм си 105 кила, без да се задъхвам, да качвам до осмия етаж по стълбите 10 литровата туба с вода (мамка им на асансьорните техници). И най-вече разбрах, как вонят пушачите. И как съм смърдял аз...
Ел. цигарите са единственото нещо, което може да откаже заклетите пушачи да спрат дима и да си доставят наркотика по алтернативен, хиляди пъти по-здравословен начин, доближаващ се максимално до усещането от тютюневият смрад. Защото каквото и да си говорим, пушачите сме наркомани, подобно на хероино зависимите. откачаме като няма цигари. Ако трябва да избираме, бихме си избрали цигарите преди хляба. Бихме избрали да пушим гадният смрадлив контрабанден тютюн, преди да помислим за храна. Преди всичко останало.  Срам ме е, ама си го признавам... Признавам си го, защото осъзнах какво е да си пушач, след като спрях да пуша папиросите. Да си пушач, е най-гадното нещо на света. Преди всичко останало. И ако има нещо което да откаже заклетият пушач от пушенето на папироси, е "павкането" от ел. цигара. Качествена ел. цигара.
Слагам се към групата на пушачите, щото вече съм пристрастен към никотина. А за да се откажеш от него, да се откажеш от чувството на удовлетворението на цигарата, кефа от удара в гърдите което ти дава една цигара след дълго време непушене, е много много трудно. Това само един пушач може да го разбере.
 



#2 mrsuperman

mrsuperman

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 5 Мнения:

От: На 12.09.17 г. в 22:41

Поздравления ! Радостно е, че някой е успял да се откаже от този навик :)


Редактирано от mrsuperman: На 12.09.17 г. в 22:42