Jump to content


Photo
* * * * - 1 votes

Никотинова течност "менте"?


  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#1 windnfog

windnfog

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 39 posts

Posted На 8.02.11 г. в 21:57

Много се изкушавам да си взема от евтината течност дето я размятат из аукрото. Гледам, че марката й е Health e-cigarette (като на известните"електронни цигари"). Някой изпарявал ли е такава? Жив ли е още? Предполагам, че на аромат ще са я докарали. Съмнява ме единствено произхода и съдържанието й. Търсих из нета да видя поне кой я произвежда амаа .. тц, нищо не намерих. Чудя се след като търгашите в аукро я продават за по 4-5лв за 20 мл ... колко й е произведстваната цена да го ева. Мисля си да си взема и една цигара от едноименната марка. Поне като ме питат приятелите "що даде 140 кинта за таз цигара като има и по 10лв" да съм компетентен по въпроса :D. Та така де, мисълта ми е за течността. Някой нещо?

#2 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 8.02.11 г. в 23:09

А ти колко мислиш струва? При 4 лева за 20 мл. по груби сметки е минимум 100% печалба. Един литър Деканг 36 мг. е около 100$ (цена за краен клиент). Литър пропилен гликол е сигурно към 10 лева. Домашно разфасоване и разреждане --> Profit!

#3 windnfog

windnfog

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 39 posts

Posted На 8.02.11 г. в 23:25

А ти колко мислиш струва? При 4 лева за 20 мл. по груби сметки е минимум 100% печалба. Един литър Деканг 36 мг. е около 100$ (цена за краен клиент). Литър пропилен гликол е сигурно към 10 лева. Домашно разфасоване и разреждане --> Profit!

Абе ако наистина е както си го описал е ок. В смисъл мен ме интересува съдържанието а не толкоз колко печелят. Щото с тез течности си мисля, че е малко рисковано - не можеш да провериш кво точно има вътре. Трябва да разчиташ на "еди кой си каза, че са ок"

#4 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 9.02.11 г. в 00:11

без да се правя на интересен, ама съм на такива течности от 3-4 месеца. Жив съм, както виждате, че пиша. Има и един друг момент- някак си имам усещането, че по-малко задръстват изпарителите. Също така съм убеден за себе си, че концентрациите им не са тия-дето са обявени, че отначало имах нещо като абстиненция и рязко вдигнах количествата на 100 мл, но квото-това. Всъщност не са 100мл , ами твърдо вървя по схемата седмица-шишенце от 20мл

100$ за половин литър 54 мг. При това в щатите
http://electronic-as...products_id=107

Edited by gogo63, На 9.02.11 г. в 00:23.


#5 sarik

sarik

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 9.02.11 г. в 07:58

Снощи на зор си купих такава от кварталния специализиран магазин за цигари - 20 мл - 10 лева Марлборо - средно съдържание на никотин.Много се двуомих, защото на шишето не пише колко процента е това средно съдържание, няма производител, няма вносител,няма годност, въобще липсва каквато и да е информация.
В момента в който я пробвах, ми се искаше да убия продавачката без тя да е виновна.
На аромат е нещо средно между много чубрица с малко количество долнопробен одеколон. Да, одеколон - не парфюм.
Никотина е явно с почти нулево съдържание.
Единственото сигурно е,че има голям процент глицерин.
Все още продължавам да се чудя на собствената си глупост.
Моят съвет е. - Не купувайте!

#6 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 9.02.11 г. в 12:32

без да се правя на интересен, ама съм на такива течности от 3-4 месеца. Жив съм, както виждате, че пиша.

Това не е особено сериозно доказателство, еле пък база да препоръчваш каквото и да е на някой. То и онези, дето пушат някакви незнайни тютюни още са живи, ама това не значи, че не се тровят.

Причината да се доверявам само на познатите големи фабрики е проста - ако направят беля, само едно посещение или обаждане в посолството им, и няма повече да продават никому по света каквото и да е. А за тях това са милиони долари, не вярвам да са такива идиоти. Докато разните гаражи дето бъркат нещо имат отговорност... ми никаква, винаги могат да си изключат телефона и да си вземат друг.

Тъй като и аз пуша, не само продавам - не бих пушил нищо, освен Деканг с произход или направо фабриката, или много голям доказан wholesaler (или собственоръчен бъркоч, но последното не ми се е налагало да правя, пък и нямам желание).

#7 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 9.02.11 г. в 12:49

Шефе, не чети както дявола евангелието, моля.
Човекът пита .....
"Някой изпарявал ли е такава? Жив ли е още? "
Отговорил съм му-Да!
Казал съм, че не са добре с концетрациите.

И така накрая питам. ТИ къде видя препоръки от мен?
:offtopic:

#8 windnfog

windnfog

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 39 posts

Posted На 9.02.11 г. в 14:20

Шефе, не чети както дявола евангелието, моля.
Човекът пита .....
"Някой изпарявал ли е такава? Жив ли е още? "
Отговорил съм му-Да!
Казал съм, че не са добре с концетрациите.

Много буквално си ми изтълкувал въпроса. Идеята ми беше дали някой не знае кой им е производителя или поне да е чел в някой сайт кво съдържат, имат ли някакви сертификати и т.н. А иначе не мисля, че тия са някви гаражни. Гледам, че са доста разпространени и най-вероятно ги прави някоя голяма фабрика, която обаче не смее да си напише името ...

Май ще ги пробвам аз. Трябваше ми много малко да се навия, а щом gogo63 ги ползва ... поне няма да мра сам :D След два три дни ще пиша коментари как я намирам аз.

А от тук дали е поръчвал някой
http://www.e-liquid.cn/
Офертата ми се струва добра

#9 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 9.02.11 г. в 14:58

Ето и моето скромно мнение - за вече 10-те месеца откак не съм докосвал нормална цигара, съм ползвал само и изключително течности на Деканг и Боге. Кило течност едва ли съм притикал, но там някъде отива. Никога, ама никога не бих си купил течност от никой от посочените до момента други сайтове, освен от HG и HK.

Цените в другите, "американски" сайтове, за стока най-често произведена пак от Деканг и Боге, но заръчана по строго секретни и тайни рецептури, и описвана като собствено производство нито ми се обсъждат, нито пък има някакви по-особени качества. Почти всичко се прави в Китай, прокламираният като "чист фармакопеен" никотин, произвеждан уж в бели държави е най-често с пестицидна чистота.

Накрая - нека не забравяме, че всеки сам си избира с какво да се трови, направете и вие своя избор...
Пък дано уцелите :smiley_emoticons_joint:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#10 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 9.02.11 г. в 15:24

Бай Петко,
От заглавието на темата разбирам, че говориш за течност менте.
Ако искаш да пиеш алкохол или безалкохолно питие и има оригинален такъв и менте такова, ти какво ще предпочетеш?
Тази тема трябваше да има за цел да предпази вейперите от ментета,а не да се обсъжда толкова подробно самото менте !
Между другото, има тема (от къде да не поръчваме никотинова течност) можеш да хвърляш едно око.Според мен на тази течност мястото и е там.

#11 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 9.02.11 г. в 17:38

И така накрая питам. ТИ къде видя препоръки от мен?

Все пак имам предвид, че не само автора на темата чете форума. за доста хора това, че някой ползва безпроблемно даден... бе модел, течност, нещо там, означава, че въпросното нещо е ок. Което в случай май никой не знае, понеже не знаем производителя :drag:


Иначе по-лесно да поръча от чужбина повечко декангски джус, къде там ще се върже цената, ако вземе на кило. А цената както са я сметнали по-горе не става, освен ако не ги разливат тук, което не правят, понеже ще трябва да си докарат бутилки (у нас такива никой не прави), а те са по-скъпи за докарване до България от течността (освен ако не вкараш няколко десетки хиляди), пък и то някой трябва манифактурка да спретне. Така де, за да продават за 4 лева 20 мл трябва да са го купили по долар с пътя и данъка, или хайде - долар и половина. Пак не става, защото няма откъде да поръчаш разфасован деканг на 1.5 долара тотал за 20 мл.

#12 windnfog

windnfog

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 39 posts

Posted На 11.02.11 г. в 09:17

И тъй. Пробвах я. Мнението ми на прима виста е, че не е толкова лоша за цената си. На вкус са го докарали, въпреки че е малко слаб аромата. Явно са я поразредили повечко. Но от друга страна ударът е добър. Общо взето от към удар в гърлото не усещам разлика с 18мг-те на Деканг. Все пак ми остават съмненията за съдържанието и най-вероятно няма да я доизпаря всичката. За зор заман става.

Вчера поръчах едно хубаво количество от flavour art. Не знам дали са разисквани тук, но ми се струват добре нещата. Цената излиза долу горе колкото декангските, че да не и по-евтино ... не ми се занимава сега да правя точни сметки. Предполагам доставката ще е по-бърза и няма да ми правят проблеми по митниците, защото пратката идва от ЕС. Освен това доколкото разбирам фирмата е голяма, има си сертификати и т.н., не си крие името, т.е. гарантира за качеството и безопасността на продуктите. Предполагам, че в Италия има стриктен контрол над фирмите произвеждащи подобен вид стоки. Освен това имаш избора да си "забъркаш" точно такава течност каквато желаеш - в желаното съотношение PG-VG. Когато я получа ще кажа как я намирам и нея.

Edited by Bai Petko, На 11.02.11 г. в 09:19.


#13 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 11.02.11 г. в 12:50

И тъй. Пробвах я. Мнението ми на прима виста е, че не е толкова лоша за цената си. На вкус са го докарали, въпреки че е малко слаб аромата. Явно са я поразредили повечко. Но от друга страна ударът е добър. Общо взето от към удар в гърлото не усещам разлика с 18мг-те на Деканг. Все пак ми остават съмненията за съдържанието и най-вероятно няма да я доизпаря всичката. За зор заман става.

Вчера поръчах едно хубаво количество от flavour art. Не знам дали са разисквани тук, но ми се струват добре нещата. Цената излиза долу горе колкото декангските, че да не и по-евтино ... не ми се занимава сега да правя точни сметки. Предполагам доставката ще е по-бърза и няма да ми правят проблеми по митниците, защото пратката идва от ЕС. Освен това доколкото разбирам фирмата е голяма, има си сертификати и т.н., не си крие името, т.е. гарантира за качеството и безопасността на продуктите. Предполагам, че в Италия има стриктен контрол над фирмите произвеждащи подобен вид стоки. Освен това имаш избора да си "забъркаш" точно такава течност каквато желаеш - в желаното съотношение PG-VG. Когато я получа ще кажа как я намирам и нея.


Бай Петко, ще ме прощаваш, ама аз явно съм учил некаква друга математика навремето...
Отидох и аз (за кой ли път вече хода, почвам да си заръчвам и все се отказвам) на flavourart.it (има и български представител със негов си сайт, но ще си премълча...)

Ето една картинка на онова, което заръчах преди малко:

Posted Image

По моите сметки, цялата сделка излиза 14.40 евро, което по днешен курс е 19.46 долара.
а 50 милилитра каква да е чорба в кабинката е само 12 долара, шипинга е около 3.30 долара.
За 18 долара пък, може да си заръча човек цели 110 милилитра.

Да не говорим пък, че явно има известна тенденция, нашите домакини тук вероятно скоро да ни изненадат и с по-големички разфасовки течности, което вероятно ще промени и цената (едно птиченце ми подшушна) ;)

Затова викам, да спрем да откриваме топлата вода - всички тези "бесни" евро-цени доста пъти сме ги разисквали в миналото из форума, намерете и прочетете.
Естествено - никому няма да се сърдя, ако някой реши отново да повтори нашите грешки и да мине по нашия трънлив път на пробите и грешките - който има излишни пари за трошене - жив и здрав да е :)

В заключение ще намекна нещичко - вероятно всички вие сте виждали и на двата големи онлайн-магазина надписи - тази или онази (да не пиша - почти всички техни стоки) - НЕ СЕ ПРОДАВАТ на клиенти от Корея и Италия. Я сега си задайте въпроса ЗАЩО? - Ето що - просто щото ДЕКАНГ има неумолими договори със единствен диструбитор в тези държави. Оставям на вас да се сетите с какъв ли "вътък" се правят всички чорби от Евро- USA- пазара ;)
Желая успех :smiley_emoticons_joint:

п.п. Като почнах да изпарявам миналия април, докато вляза в релси - откъде да заръчвам, по колко, за колко ще ми стигне и ала-бала, естествено, че се случи веднъж да закъсам ама яко за чорба, а след като категорично бях захвърлил аналоговите, бях се направо паникьосал (в форума има наш отдавнашен и уважаван колега, един от пионерите с eGo, който знае случая)... Идея си нямате, как през това време съм пушил чист глицерин от аптеката, каращисан с ромова и ягодова есенция от магазина.. Е ей на - жив съм, здрав и съм на път съвсем да зарежа и електронните дори... Така че не се кахърете - и да закъсате - ако имате воля - ще му намерите цаката. Но определено - не купувайте разискваните по-горе чорби (eHealth cigarrette типа)...

Edited by plambi, На 11.02.11 г. в 12:55.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#14 windnfog

windnfog

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 39 posts

Posted На 11.02.11 г. в 13:50

Не казвам, че откривам топлата вода. Но се опитвам да намеря оптималния вариант за мен. Ако на всяка пратка от Китай ходя до гарата във Варна да си я вземам от митницата както стана на първата. И ако ще ми правят проблеми там кво съм поръчвал, що съм го поръчвал, да се чудят кви такси да ми вземат и т.н. и като си сметна и бензина да отида до там и изгубеното време и чакането един месец да пристигне от Китай и други такива фактори, които за мен са важни мисля, че споменатия италиански сайт е най-добрия вариант за мен. 21,72 евро ми излезе с доставката 100мл течност. В health cabin сега проверих и предоставям точни сметки: 2*12+5.70доставка - 29,7 USD (по днешния курс - 21,82 евро). Лично аз не видях разфасовка от 110мл в кабинката.
Както и да е - не искам да споря с никой, нито да налагам си мнението. Както казах - търся най удачния вариант за мен и споделям. Ако домакините на форума пуснат по-големи разфасофки с нормални цени въобще няма да си губя времето да търся други варианти.


Ето я мойта поръчка:

Posted Image

#15 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 11.02.11 г. в 14:20

Това е доста смело твърдение, че едва ли не "всички чорби от Евро- USA- пазара" брандират Деканг. Бих желал да го видя на ECF примерно, ако имаш смелост да го постнеш там. Мен лично ми прави лошо впечатление постоянното натякване, че всичко е открито и тествано тук, и че по-добро няма. Ако всички хора бяха такива, сега още щяхме да сме в средните векове...

пс.
И незнам за какви "ментета" се говори в тази тема. Продаваната в Акуро течност не претендира да бъде Деканг. Тя си има собствена марка, доколкото Е-Health може да бъде такава. Дадох пример с Деканг като евтина и достъпна никотинова база, върху която може да се правят собствени манифактури.
Ако човек е загрижен за здравето си, то най-нормално е да се опита да получи информация първо от търговеца - МсДс-и или подобни сертификати. Никъде не прочетох дали такава е искана.

Edited by pinko, На 11.02.11 г. в 14:33.


#16 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 11.02.11 г. в 16:47

Предполагам доставката ще е по-бърза и няма да ми правят проблеми по митниците, защото пратката идва от ЕС.

7 работни дни ще я приготвят + 2 работни дни ще я пращат + 7 работни дни ще пътува икономично до България без номер за проследяване и без отговорност при евентуална загуба .Така, че не я чакай скоро.А те го казват откровено нетърпеливите за бърза доставка моля първо да се свържат с нас :whistle2:

#17 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 11.02.11 г. в 21:59

Бай Петко, прав си - на Кабинката винаги е било малко трудно намирането и ровенето из стоката.
Разгледай тази страница - нарочно поствам нея, щото гледам че пушиш 18 мг/мл.

http://www.healthcab...oduct-7678.html

Слез към края на страницата и от падащото меню, където пише Size си избираш размера на разфасовката..

Възможни опции са - основна цена за 10 мл = $3.50
40 мл = +$6.00
50 мл = +$8.49
110 мл = +$14.49

Към колегата pinko - ако е нужно, да ти пратя снимка на профила ми в HG - да видиш колко лесно се става бронзов член там - нищо работа, просто си потрошил малко над 1400 долара и готово.. А тези неща, друже мой, не стават само с празни приказки и купуване на подаръчни артикули. Ако беше прочел малко повечко от този форум тук, щеше да знаеш, че той е наследник на един друг, отпреди повече от 3 години, когато някои сегашни е-пушачи още аналогови не са пушили. Така че - хайде всеки да си знае опита, похарченото, полученото, разочарованията и надеждите ;)
С най-добри чувства - накъдето сте тръгнали, ние вече оттам се връщаме... :smiley_emoticons_joint:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#18 tenyooo

tenyooo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 11.02.11 г. в 23:20

Здравейте,
Нов е-пушач съм и днес си купих една българска течност - L&A vape.Някой изпарявал ли е от вас такава и имате ли мнение за нея? 18мг/мл никотин и е ванилия.По слаба е от горе описаното менте е-health, защото и него го пробвах и не го довърших - реших, че е кой знае какъв бъркоч и не трябва повече да си правя експерименти, а за българската все пак може да се проследи производител, сертификати, разрешения... Първо се свързах на имейл с производителя и много бързо ми отговориха, че имат сертификати за качество, продукта е изследван и т.н., но все пак съмнението остава - нямат адрес на производство, работят с едри и дребни търговци и пращат с еконт. Та реших да ви попитам ?

#19 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 11.02.11 г. в 23:34

@Plambi
На Heaven-Gifts има два вида течност - Деканг и HG. И един милион да похарчите, пак няма да опитате нито EU нито USA течност. А дори и да ги опитате, без да прочетете msds или да ги дадете за изследване, пак няма да знаете каква база използват.
Това по повод празните приказки и офтопиците.
Също така държа да отбележа, че незнам Вие къде отивате, но Аз определено нямам намерение да харча 4-цифрени суми за да откажа пушенето. И след като от месеци не съм палил с помощта на "празни приказки и подаръчни комплекти" - то това положение напълно ме устройва.
Пак повтарям - бих желал да видя Вашите твърдения на голям и стар форум като ECF, да се посмеем заедно...

Edited by pinko, На 11.02.11 г. в 23:35.


#20 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 13.02.11 г. в 12:20

Първо се свързах на имейл с производителя и много бързо ми отговориха, че имат сертификати за качество, продукта е изследван и т.н., но все пак съмнението остава - нямат адрес на производство, работят с едри и дребни търговци и пращат с еконт. Та реших да ви попитам ?

Аз на сайта им не намерих изследвания. Дали произвеждат - няма как да разбереш, но тогава би трябвало да имат адрес на лабораторията. Аз от български компании не смея да поръчам, то и други имаше дето уж произвеждаха, но... нямам доверие.

Ние сме правили веднъж (тук) и скоро ще правим още едно - причината:

Да не говорим пък, че явно има известна тенденция, нашите домакини тук вероятно скоро да ни изненадат и с по-големички разфасовки течности, което вероятно ще промени и цената (едно птиченце ми подшушна)

Брех, тея птиченца, аз ли не зная нещо? За по-големи не е ясно, но по-евтини - :thumbup: