Jump to content


Photo
- - - - -

Vamo V5 от aliexpress - за мнение


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 neronski

neronski

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 9.11.14 г. в 15:28

Здравейте,
От известно време гледам следното Vamo V5
http://m.aliexpress....1869731951.html
Чудя се дали да не си го взема и Ви моля за мнение.
До момента съм ползвал Его и 510, като съм пробвал доста изпарители, но има някой неща който ме карат често да се връщам към обикновените цигари. Искам да пробвам някой Мод, но тъй като не съм убеден в ефекта, за начало искам нещо по-евтино. Ето защо се чудя за посочения по горе модел и съответно магазин.
Благодаря предварително за помощта.

#2 Voden Duh

Voden Duh

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 11.11.14 г. в 09:38

Здравей колега-имам VAMO V5 от 7 месеца-не е от този сайт но пак е китайче-версия-неръждаема стомана.

Като цяло-безпроблемен,надежден/малко тежичък/.Трябва да се внимава с резбата на EGO-накрайника,защото ако се замаже-мода влиза в ремонт-прави се нова втулка за да може да си навиваш атомайзерите-струва около 20 лв.По презумпция с такъв мод върви и някой обслужваем изпарител-от семейството на RBA-kajfun ,fogger square и т.н. За добрата му работа са нужни и добри батерии/не ментета/,иначе се губи чара от употребата на такова устройство.За себе си наричам този мод-работнически-устойчив при изпускане няма свръх сложна електроника,стъклени дисплеи и т.н.,тоест за първи мод е добър избор.Не се колебай да си вземеш този мод.Успех



#3 neronski

neronski

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 27.11.14 г. в 21:48

Здравейте, поръчах батерията и с нетърпение очаквам доставката.
Чудя се дали ще си ходи с тази батерия следния карт: Vision STV Nova Tank (3.5 мл.)?

#4 Voden Duh

Voden Duh

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 28.11.14 г. в 13:20

:) По принцип всичко ще си ходи...Да го кажем така-вземаш си чисто нов мерцедес...ама без климатик...На Модовете им тича/ а и за това са направени/ т.н.RDA или RTA атомайзери/облужваеми/.За първи такъв бих препоръчал Кайфун 3.1 или Кайфун лайт....Нужно ти е едно показно за начина на направата и монтаж на намотката.От там нататък ти ще си правиш всичко сам според вкуса ти.



#5 neronski

neronski

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 16.12.14 г. в 20:59

Здравейте,
Батерията е тук вече една седмица. Определено има разлика. Колегите ме базикат че била руска ядрена установка, но кефа компенсира базиците.
Моля някой да ми поясни зависимостта между волт и ват и как промяната им се отразява на изпаряването.
За момента ползвам едно виви мини нова. Смятам тези дни да си взем виви нова, а след нова година нещо по така.
Та за момента изпарявам на 4.3 волта и 6 вата (така май работи най-добре), но не мога да разбера каква е точната зависимост между двете настройки.
Благодаря ви за помощта.

#6 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 16.12.14 г. в 23:14

Зависимостта между напрежение и мощност е:

 

P=IU, където Р е мощност, I е сила на тока и U e напрежение.

 

Ако заместим силата на тока в горното уравнение, съгласно закона на Ом:

 

I=U/R,

където R e съпротивлението на товара (в случая намотката на изпарителя), се получава:

 

P=U2/R или U=sqrt (PR)

 

Тези неща се изучават по физика в 9-ти клас. Ако приемем, че имаш 18 години и средно образование, явно не си внимавал в часовете.



#7 neronski

neronski

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 17.12.14 г. в 06:15

Аз знам че се изучават по физика, но това не ми помага много да си обясня как се отразяват на моя изпарител!
Фактически въобще даже, особено че са минали повече от 18 години от както съм ги учил.
Освен това формулите които написа ги прегледах преди да пусна поста, нямаше нужда да ги копираш! Това е все едно някой търговец да попита защо не му се продава продукта и ти да му нарисуваш графика за връзката между търсене и предлагане.
Та ако някой може да обясни без много теория ще съм му благодарен (ако ли не - учебника по физика :).

#8 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 18.12.14 г. в 08:06

Моля някой да ми поясни зависимостта между волт и ват и как промяната им се отразява на изпаряването.
За момента ползвам едно виви мини нова. Смятам тези дни да си взем виви нова, а след нова година нещо по така.
Та за момента изпарявам на 4.3 волта и 6 вата (така май работи най-добре), но не мога да разбера каква е точната зависимост между двете настройки.
 

Прочети си внимателно въпросите още веднъж, ако е необходимо и два пъти.

На първия въпрос ти отговорих, на втория си си отговорил сам. Нямам вина ако не можеш да проумееш формулките, по-елементарно няма как да се обясни.



#9 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 18.12.14 г. в 16:58

Колега neronski, едно леко търсене във форума не вреди:
VV vs VW
:)
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#10 neronski

neronski

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 18.12.14 г. в 23:37

Добре!

Това което аз разбирам след като прочетох другата тема и разни статии в уикипедията е следното:

1. Когато увелича напрежението от батерията се увеличава силата на тока, който преминава през изпарителя (силата на тока е правопропорционална на напрежението и обратно пропорционална на съпротивлението на изпарителя, което е константа).

2. Когато увелича мощността от батерията отново се увеличава силата на тока, който преминава през изпарителя, тъй като напрежението е фиксирано на определен волтаж.

Тоест и двете променливи при увеличаване водят до едно и също.

Това разбирам от всичко прочетено до момента, но имам чувство че нещо не ми е ясно (определено нещо имам проблем с определението за мощност). 

Както и да е. Ще почета още малко. Напълно съм наясно, че физиката не ми е силна страна, но много ме е яд че не мога да си изясня напълно какво настройвам от батерията си. Иначе дими много добре и от както я взех почти не съм посягал към обикновените цигари.

Благодаря Ви за поясненията (Mitazi линка който ми даде, определено ми беше полезен, Мерси).


Фактически сега като се замисля, това което написах в точка две май не е точно така. Взема да си легна и да се наспя!

#11 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 19.12.14 г. в 08:42

 


2. Когато увелича мощността от батерията отново се увеличава силата на тока, който преминава през изпарителя, тъй като напрежението е фиксирано на определен волтаж.

Устройството регулира  напрежение. Независимо в какъв режим е, единственото което променяш е напрежението подавано към изпарителя. Единствената ти полза от режим "мощност" (ако изобщо е полза) е, че ако закачаш изпарители с различно съпротивление, електрониката автоматично ще промени напрежението необходимо за достигане на зададената мощност. Това не ти гарантира еднакво добра работа при различни съпротивления. На практика всичко опира до това да си намериш подходящата стойност за всяка намотка/изпарител.