Jump to content


Photo

Доставка със СПИДИ или ЕКОНТ за сметка на клиента


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 8.05.12 г. в 11:26

В опциите за доставка вече е достъпен избор и на "За сметка на клиента (Еконт или Спиди)" - този метод за доставка не начислява цена за доставка и ние ще изпратим поръчката с посочен от вас куриер СПИДИ или ЕКОНТ (оставете забележка в последното поле на поръчката!) за ваша сметка.

За този вид доставка не се наемаме с гарантирано време за обработка - останалите методи на доставка винаги ще са приоритетни и поръчките, направени с различен метод на доставка ще се обработват първи.

http://www.pv-bg.com...elivery-bg.html

(Както ви е известно, за всички останали видове доставки се ангажираме да обработим поръчката до 36 часа (в работни дни) - иначе казано, поръчките от миналата вечер на работен ден, през почивни дни или поръчките, направени до 15 часа същия ден, обикновено се изпращат при първа възможност още същия или следващ работен ден, и с много редки изключения сме спазвали това)

#2 начинаещ

начинаещ

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 19.05.12 г. в 16:02

За този вид доставка не се наемаме с гарантирано време за обработка - останалите методи на доставка винаги ще са приоритетни и поръчките, направени с различен метод на доставка ще се обработват първи.

С две думи правим нещо ама го правим наполовина!Какво трябва да значи не се наемаме с гарантирано време за обработка???Винаги трябва да има някакво такова!!! В противен случай значи,че и месец да забавите заявката ми, ще си е в реда на нещата всичко!!!Тази сутрин направих поръчка преди да прочета този пост,дано да не чакам до коледа!А между другото магазина обработва ли поръчки и в събота когато е обявена за официално работен ден?

Edited by начинаещ, На 19.05.12 г. в 16:10.


#3 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 20.05.12 г. в 09:50

Бързате да ни наплюете, нали? Кога сме бавили нечия заявка досега? При другите заявки изпращаме в следващия работен ден - ако са много - естествено ще оставим неприоритетните за следващия ден, никой не ни е платил да са с приоритет. Което съвсем не означава, че ще ви ги забавим умишлено (досега се обработват заедно с останалите и не се е налагало забавяне).

Поръчки в събота не обработваме, никога не сме обработвали и това няма да се промени, тъй като работното време на офиса е различно.

#4 начинаещ

начинаещ

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 20.05.12 г. в 14:58

Никого не съм плюл,не ме разбрахте правилно!!!Просто според мен не е редно да няма някакво гарантирано време и за този вид доставка,ако ще отнема повече време добре,но напишете колко!Интересното е,че този вид доставка се води експресна и като такава сигурно ще се заплаща повече,но пък е по-вероятно да се забави повече???!!!И последно,защо метода на доставка трябва да дава на някой приоритет?Цените за стоките в магазина са еднакви за всеки и в този смисъл ми се струва по редно поръчките да се изпълняват по реда на пристигане,а не по това кой какъв вид доставка е избрал!Още веднъж казвам ,че нямам за цел да плюя!Сайта е добре подреден стоките са качествени и на сносни цени,но има някой неща от този сорт които наистина дразнят!

#5 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 21.05.12 г. в 08:25

Ако искате приоритет, изберете някой от нашите методи за доставка и не ни затруднявайте допълнително с още един куриер заради 20-те стотинки, които ще спестите евентуално.

#6 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 21.05.12 г. в 09:37

Това е един от най-добрите магазини,момчетата са готини,обслужването е перфектно,без забележки просто,не виждам защо се налага да побългаряваме историята на база догадки и предположения???Ако Христо Ботев беше с каска,дали щяха да го гръмнат?

Edited by zeroed, На 21.05.12 г. в 09:39.

Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#7 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 21.05.12 г. в 10:20

То проблемът е, че хората са получавали т.нар. пощенски пратки от Еконт и съответно решават, че е значително по-евтино. конкретен пример от тези дни - една дама ни писа, че има договор с Еконт и съответно ще получи по-ниски цени - след това оставих новата опция, тя си я е избрала, изпращаме пратката през системата на Еконт "от врата до врата" (или от врата до офис, не помня), след което ни пише, че цената била висока и от Еконт и обяснили, че каквото сме попълнили ние, такова. Да де, но ние не сме попълнили нищо по-различно от написаното в поръчката и не ние пишем цена за доставка (както и при СПИДИ, когато избереш "получател" за платец на доставката, тя пак си се пресмята автоматично). И какво - накрая ние сме виновни за цените на Еконт. А те всъщност в някои случаи наистина са буквално 20 стотинки по-евтини, но пък са свързани с други неудобства за нас. Ако изпращаме от техен офис (какъвто няма никъде наблизо, още повече в София "наблизо" е много относително понятие) с "пощенска пратка" - ще е по-евтино, но за това вече трябва шофьор и някаква сметка, която показва, че никак, ама никак няма да ни е изгодно. Съжалявам, че цените за доставка са такива, но ние също ги плащаме и доколкото е възможно - постарали сме се да дадем и безплатни доставки над определена сума, държим винаги ниски цени отнесено към останалите на пазара (пак, доколкото е възможно, все пак сме обвързани с цените на Joyetech и не продаваме ментета), и държим огромен асортимент на склад - в този дух, винаги ще се стараем да оставим доволни хората, които са ни улеснили максимално при избора на метод за доставка, плащане към нас и въобще - време за обработка на поръчката им*

* като изключение и чест проблем мога да посоча плащанията през PP/ePay, където често се случва да забавим поръчка заради една тъпа иконка в бекенда, която е със същия цвят като на затворените поръчки. За което виновникът редовно си носи парични глоби и която за съжаление не мога да променя без сериозно пипане в кода - напоследък обаче мисля, че не се е случвало, т.е. имаме напредък.

#8 начинаещ

начинаещ

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 21.05.12 г. в 13:16

Това е един от най-добрите магазини,момчетата са готини,обслужването е перфектно,без забележки просто,не виждам защо се налага да побългаряваме историята на база догадки и предположения???Ако Христо Ботев беше с каска,дали щяха да го гръмнат?

Първо,изобщо не знам къде по-нагоре в мненията видя догадки и предположения? :search: Второ не става въпрос за побългаряване,а точно обратното,защото в Европа е много по-важно да е удобно за клиента,а не на магазина,но то на всички е ясно,че тях има да ги гоним още много в тази сфера!

За доставката изобщо не съм имал предвид цената(дори нямам никаква представа колко ще ми излезе с Еконт)Просто по цял ден съм на работа и няма кой да приеме поръчката от Спиди в къщи,а сега като съм я пратил до офис на Еконт,ще мина след работа до офиса който е до блока ми и ще си я взема!
Между другото учудвам се,че в нямате офис на Еконт сравнително близо до вас!?Тук в Бургас има във всеки комплекс,че в някой и по два!

#9 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 23.05.12 г. в 07:00

Второ не става въпрос за побългаряване,а точно обратното,защото в Европа е много по-важно да е удобно за клиента,а не на магазина,но то на всички е ясно,че тях има да ги гоним още много в тази сфера!

Тъй като пазарувам и продавам сигурно 100 пъти повече от всеки тук в Европа и извън нея, смея да твърдя, че това просто не е вярно. Всички изпращат по начин, по който им е удобно на тях. Причината е, че работата на всеки е свързана с определен вид комфорт - място на куриерите, начин на заявки, начин на получаване на пари от тях, отделно - в случай, че се ползват пощенски услуги - място на подаване и възможност за проследяване на пратки. Не само нямаме офис на Еконт наблизо, но и надали ще вземем още един човек, който да изпраща пратките на място в такъв офис. Това е времеемко и неефективно, и ще привлече някакъв минимален процент потребители, които искат нещо наистина дребно, а това от своя страна няма да генерира заплатата на такъв човек. Нещо повече - не е нормално да се соъбразяваме с всяка подобно желание. За някой обикновен човек е елементарно и лесно да иде до офис на Еконт (въпреки, че аз и като клиент никога не го правя и не разбирам как може някой в София да се разкарва в това движение заради 2-3 лева) или Спиди, но когато това е свързано със стока и пари и - не става да идеш с 10 пликчета под мишница. Също така не е приятно да ти бавят и плащанията, въобще да не коментираме варианти да си ги получаваш сам някъде и да ги разнасяш.

#10 sardaesox

sardaesox

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 23.05.12 г. в 22:55

И аз без да се заяждам, ама специално за Бургас положението със Спиди наистина е такова, имат два офиса - единия в центъра,където паркираш с часове, другия н'ам къде на една туба от града,до Тексима. И на мен ми е по-удобно в Еконт, пак подчертавам- не се заяждам- това е положението в Бургас. :smoking-8570:

#11 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 20.06.12 г. в 10:11

Новият метод за доставка е временно спрян. Хората явно не могат да схванат какво значи "за сметка на клиента" и защо им излиза "безплатно" към нас, а сайтът е ограничен в избора на наименование на полетата тип "без пари". Не е без пари, към нас не струва нищо, към куриерите - каквото искат. Тъй като така или иначе искат почти колкото са си нашите цени, понеже изпращаме от офис до врата/офис и с наложен платеж, и това няма да се промени, спирам въпросната опция.

За сметка на това безплатната доставка вече е над 60 лева, а не над 85, както досега. Скоро може да има още промени в тази насока, но първо трябват малко сметки.

#12 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 25.06.12 г. в 16:11

На 25.06.2012г. ще има забавяне със изпълнение на доставките,поради проблем със сайта на куриерската фирма и респективно невъзможност от наша страна да си направим онлайн заявките.Извиняваме се за неудобството и благодарим за проявеното разбиране.
Biohazard

#13 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 2.07.12 г. в 11:03

Опцията за доставка за сметка на клиента отново е активна, но ще се изпълнява само с Еконт, освен ако клиента изрично не е уточнил друго в забележка към поръчката. Както и преди, за пратки за сметка на клиента (с Еконт) не поемаме отговорност да бъдат обработени моментално, тъй като куриерите на Еконт нямат ежедневно задължително посещение за приемане на пратки от офиса ни.

#14 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 20.09.12 г. в 11:14


Това е един от най-добрите магазини,момчетата са готини,обслужването е перфектно,без забележки просто,не виждам защо се налага да побългаряваме историята на база догадки и предположения???Ако Христо Ботев беше с каска,дали щяха да го гръмнат?

Първо,изобщо не знам къде по-нагоре в мненията видя догадки и предположения? :search: Второ не става въпрос за побългаряване,а точно обратното,защото в Европа е много по-важно да е удобно за клиента,а не на магазина,но то на всички е ясно,че тях има да ги гоним още много в тази сфера!

За доставката изобщо не съм имал предвид цената(дори нямам никаква представа колко ще ми излезе с Еконт)Просто по цял ден съм на работа и няма кой да приеме поръчката от Спиди в къщи,а сега като съм я пратил до офис на Еконт,ще мина след работа до офиса който е до блока ми и ще си я взема!
Между другото учудвам се,че в нямате офис на Еконт сравнително близо до вас!?Тук в Бургас има във всеки комплекс,че в някой и по два!

Това е супер, само да не се наложи да обикаляш и други офиси... Че тези от еконт не стига че не ми доставиха нещата вкъщи, но и е направо глупаво е да ти пратят пратката не в най-близкия офис (до нас), ами на изхода на града... Естествено после си измиха ръцете с магазина, което е меко казано ненормално :)
Отсега натам ще се опитвам да ходя на място и да се зареждам :)

Edited by detencetooo, На 20.09.12 г. в 11:15.


#15 Mickey

Mickey

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 15.11.12 г. в 11:05

Здравейте! От доста време чета форума без регистрация,но днес направих такава - за съжаление по неприятен повод.
Вчера сутринта поръчах течност Shade от сайта и то не,защото нямам никаква друга,а от чисто любопитство,тъй като доста хора я хвалят (хареса ми в интерес на истината). Та в този ред на мисли - не ми е било спешно или належащо и по тази причина избрах онази опция,в която пише "безплатно" и "неопределен срок за изпълнение" - беше ок в моя случай,дори да я получа след седмица ,ако ще и две. И тази сутрин,изненадващо за мен,цъфва куриер на Еконт пред вратата ми и ми обявява сума 17.31 :) при цена на течността 8.90 (с ДДС).Разгледах си документа - ми да,отбелязано е "експресна" поръчка.Само дето не от мен.Не знам какво се е получило,кой къде и какво е объркал,порових из форума,рових доста назад във времето и попаднах на някакви обяснения за въпросната опция,от които,честно,абсолютно нищо не разбрах.Сега ще си използвам Шейда,щото все пак за 10мл опаковка платих 17 лева,ще продължа да си чета форума и доста ще се замисля преди (евентуално) да реша да поръчам отново от вас.Благодаря за вниманието и хубав ден!

#16 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 15.11.12 г. в 13:14

Ще може ли номер на поръчка (мисля, че е 22108)

Пратките на Еконт са... ми пратки на Еконт, те нямат два вида доставки като Спиди, освен ако не е нещо ново, за което нито аз, нито колегите ми знаем - макар че току що говорих със Слав и казва, че е опитвал да избере по-бавна доставка при тях и не се получава нищо смислено.

"Неопределеният срок" на изпълнение е срокът за обработка от наша страна - за пратките със Спиди обикновено се ангажираме да се обработят до определено време. Иначе през Еконт - попълваме си данните за доставка, печатаме и... толкова. Никой не избира изрично експресни или не доставки.

Най-евтино излиза доставката със спиди - 4 лева и някакви стотинки, като мисля на всички е ясно, че това не е реална цена за куриерската услуга и разликата си я покриваме ние. Смятахме, смятахме, толкова може да поемем.

#17 Mickey

Mickey

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 15.11.12 г. в 13:44

Привет и благодаря за бързата реакция!
22108 е поръчката,да.
Избрах Еконт,защото имат офис точно до входа ми,което ми е изключително удобно,от гледна точка на това,че дори да не съм си вкъщи (напоследък ми е невъзможно да знам кога къде ще се намирам)просто оставят пратката в офиса и всичко е ок.Спиди ... от СБЛЪСЪЦИТЕ ми (мда,буквално :) ) с тях,стигнах до извода,че е по-здравословно и за двете страни да нямаме повече срещи,ако ще да останат единствената куриерска фирма в страната.Да не говорим,че имат общо три-четири офиса в цяла Варна,кой от кой по-недомислени от към местоположение.Та така.

Не ме разбирайте грешно - съвсем не се имам за конфликтна личност ,обаче някак се почувствах доста тъпо/а и прецакана :) В крайна сметка течност - 8.90,доставка 8.41 ... Просто не ми е ясно как ,след като аз самата НЕ съм заявила,че искам "експресна" поръчка,то тя беше такава.Искрено вярвам ,че това е прецедент и е било неволно направено някъде по веригата,но пък е факт,че аз си платих :)
Заявявайки,че ще се замисля,преди да поръчам пак не е по отношение на коректността на магазина,а по-скоро по отношение на несигурността откъм изясненост на първия с куриерската фирма,или некоректност от страна на последната (което явно се е случило в конкретния случай).
:)

#18 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 15.11.12 г. в 16:24

Както казах - въобще не говорим за заявяване, Еконт нямат два вида поръчки, за разлика от Спиди. Ако има някаква греда, то е с онлайн системата им за заявки - многократно сме коментирали, че въобще не се обвързваме с тях и ги ползваме по желание на клиента и само във форма за негова сметка. Досега оплакване от "експресността" на поръчка не сме имали (напротив, имали сме обратното), мисля, че е всеобщо мнение, че Еконт доставят за ден, колкото е експресната на Спиди (извън града).

http://www.econt.com/tariff-parcel/

Всеки може да си има собствено мнение, ние със СПИДИ нямаме проблеми, при оплаквания са реагирали адекватно. Напротив, с Еконт сме имали ядове, отдавна загърбени след многото спорове тук, въпреки усложненията за нас, до които води това.

#19 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 15.11.12 г. в 17:10

Според мен разликата идва не от експресността на поръчката, а дали тя е врата-врата или врата-офис.

Еконт са си големи кожодери, единствената им услуга на поносима цена е офис-офис. :)

Edited by missy, На 15.11.12 г. в 17:44.


#20 kiros

kiros

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 15.11.12 г. в 18:08

И в крайна сметка кой е най евтиния вариант за поръчка на течност?
Четох тук в форума, но много промени и много мнения има по въпроса!


п.п току що прочетох горния пост на колегата "админ" за 4-те лева с доставката на спиди, но имаше някакви коментари тук в форума за начисления на някакви такси от тяхна страна , и в крайна сметка пак доставката отива на нагоре!
Сега как са нещата и евентуално какъв е срока на изпълнение?
Поздрави!

Edited by kiros, На 15.11.12 г. в 18:21.