Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Mini Vivi Nova - Vision


  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#161 BaiHoi

BaiHoi

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 30 posts

Posted На 1.08.13 г. в 18:29

От няколко дни, поръчах и тествам едно Mini Vision-че, със Vision Variable батерия... Сложил съм 1,8 ома главата от комплекта (не съм я мерил реално колко е), какво да ви кажа - ще продължа да ползвам за основен Kanger Т2. Това си иска около 4,0 V за "нормално" изпаряване, прави си пушек - като за световно, но - вкусът го няма!? А как пие сокче, горкото, поне 1,5 пъти повече от Т двойката?!
Чудя се, понеже лесно се пренавива, дали да си взема нихром или кантал, та да поекспериментирам?! Искам да попитам ползващите го колеги: Откъде и какво ще ми препоръчате онлайн да си купя и с какви "конци" за по-добро овкусяване?

#162 Stancho

Stancho

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 2.08.13 г. в 01:47

На всяка глава на която пише 1,8ома можеш да я докараш до 1,8 -1,9ома като преди употреба разделиш намотките много внимателно с игла (личен опит от 8 глави, като някой дори ми бяха 2,8 ома). А това да пренавиеш главата на виви нова е голям късмет за да я докараш до оригинала (пара,вкус, без сухи или изгорели дръпки). Аз съм пробвал с най различни материали нихроми , кантали доста размери ,както и фитили и екоуоол. По има вероятност да си навиеш редукса,смок виви или Т2 и да е дори по добро от оригинала отколкото това на вижън. Главите им са доста добре направени като обмокряне , разтояние и размери на фитила. На 1,8 ома си иска поне 4 волта (аз дори пуша на 4,1 - 4,2 с евик ,имам и 2 туиста разликата е минимална). И да вивито хаби поне 1,5-2 пъти повече течност отколко Т2, но кефа е много по голям.

Edited by Stancho, На 2.08.13 г. в 02:32.


#163 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 2.08.13 г. в 15:26

На всяка глава на която пише 1,8ома можеш да я докараш до 1,8 -1,9ома като преди употреба разделиш намотките много внимателно с игла (личен опит от 8 глави, като някой дори ми бяха 2,8 ома). А това да пренавиеш главата на виви нова е голям късмет за да я докараш до оригинала (пара,вкус, без сухи или изгорели дръпки). Аз съм пробвал с най различни материали нихроми , кантали доста размери ,както и фитили и екоуоол. По има вероятност да си навиеш редукса,смок виви или Т2 и да е дори по добро от оригинала отколкото това на вижън. Главите им са доста добре направени като обмокряне , разтояние и размери на фитила. На 1,8 ома си иска поне 4 волта (аз дори пуша на 4,1 - 4,2 с евик ,имам и 2 туиста разликата е минимална). И да вивито хаби поне 1,5-2 пъти повече течност отколко Т2, но кефа е много по голям.


Не съм съгласен,главите на вижън и тези на редукса не виждам да има някаква съществена разлика в пренавиването,според мен е важна и кербовката.На всички глави които съм пренавивал съм правил и кербовка и нямам никакъв проблем,независимо дали е на вижън или на редукс.А и голяма роля играе това какъв фитил и колко ката си сложил,да не е стегната много намотката около фитила,да не е много фитил и да е прекалено стегнат между корпуса на главата и самата намотка,доста неща са но 1,2 неуспешни опита и след това няма къде да го сбърка човек.

#164 Stancho

Stancho

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 5.08.13 г. в 11:17

Колега прав си за  всичко , няма никаква разлика в пренавиването на редукс и виви и главите са почти еднакви дори може да сложиш виви глава на редукса, като събереш двете железца от силикона в едно и да си пушиш. Исках да кажа че да си навиеш главата не е трудно, а това да ти даде вкус и пара като на оригиналната глава си е голяма играчка. Аз вече си ги правя страшни главите, но докато стигна до тука що проби съм правил явно нямам твоя късмет 1,2 пъти. 


Edited by Stancho, На 5.08.13 г. в 11:26.


#165 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 5.08.13 г. в 12:28

Ами.... просто доста почетох и бая клипчета изгледах по тубата,за меш за не знам кво що,за това мисля че стана от 2 3 пъти.Нищо сложно няма,всичко е описано крачка,по крачка тук в форума.Само да му се занимава на човек да почете малко. ;)



#166 RoOt4RuLeZ

RoOt4RuLeZ

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 4.09.13 г. в 18:05

Взех си, мини виви нова, до сега бях с голямата и нещо неусещам аромата , има вкус на царевичак.

На какво ли се дължи,с голямата този проблем го нямах.

 

Edit: Оправи се, явно му е трябвало време да се разработи.


Edited by RoOt4RuLeZ, На 5.09.13 г. в 08:19.

Последната ми цигара
Ego C,Ego C Twist,Lavatud,-Ce4,-Redux,Kanger T2,-Kanger T3,-Mini Vivi Nova,Vivi Nova Tank ,Bagua Z-Max Telescope v5 - Poldiac -Kayfun Lite -RSST-Aqua


#167 nosmoking

nosmoking

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 21.09.13 г. в 14:56

Здравейте колеги :). Купих си mini Vivi Nova Vision, но съм много неприятно изненадан  :(  .Ударът е много слаб както и количеството пара. Пробвах всички глави в комплекта, сменях режима на батерита- без ефект. За да я усетя трябва да опъвам докато не изключи . Преди Вижъна ползвах Виви нова и бях супер доволен, но се счупи и реших да се ъпгрейдвам с този. Има ли начин да заработи нормално освен махането на намотки, защото с тази интервенция немога да се справя?  Благодаря.


Edited by nosmoking, На 21.09.13 г. в 14:57.


#168 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 21.09.13 г. в 16:21

...и се намираш в кой край на китната ни Родина ???? Нямаме кристална топка. А е по-лесно ако има колега край теб.


....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#169 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 21.09.13 г. в 17:12

Да си кажа и аз болката с моето МИНИ ВИВИ /чисто ново/- вади много гаден вкус. :mad:  Какво ли не го правих - киснах го в спирт, мих го с вряла вода... нищо... гадост!

Моля дайте нятакъв съвет, има ли оправия или... в коша. А много си го харесвам... :)



#170 nosmoking

nosmoking

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 21.09.13 г. в 21:17

...и се намираш в кой край на китната ни Родина ???? Нямаме кристална топка. А е по-лесно ако има колега край теб.

 

От Карлово съм.



#171 dimitar1914

dimitar1914

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 28.09.13 г. в 08:24

Много ти е стегната намотката, фитилът не може да се напоява добре и дава сухи дръпки. Купуваш нова глава и махаш внимателно няколко влакна от фитила- 2 бр., ако е 2.4 ома и 3 бр. при 2.8 ома. Преди "интервенцията" махаш малката силиконова шапка на изпарителната глава. Пробвано е и работи безотказно.

#172 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 28.09.13 г. в 11:35

Много ти е стегната намотката, фитилът не може да се напоява добре и дава сухи дръпки. Купуваш нова глава и махаш внимателно няколко влакна от фитила- 2 бр., ако е 2.4 ома и 3 бр. при 2.8 ома. Преди "интервенцията" махаш малката силиконова шапка на изпарителната глава. Пробвано е и работи безотказно.

Получи се!

Страшно много ти благодаря!



#173 dimitar1914

dimitar1914

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 28.09.13 г. в 12:50

Доста глави хвърлих, поради същия проблем. Явно изходът е бил в конструкцията на главата. Интересно е, че Вижън от скоро доставят стегнати намотки, преди не съм забелязвал подобни трудности. Допускам търговски ход, който обаче е нож с две остриета- по-къс живот на главите и следователно повече продажби, но и огромен набор от недоволни клиенти. За радост българинът успява да намери изход от всички "затегнати" ситуации.  :thumbup:



#174 BaiHoi

BaiHoi

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 30 posts

Posted На 30.09.13 г. в 14:06

Аз, пък, друг номер правя напоследък... Вземам главата на вивито, разглобявам на съставните части и разпробивам /уширявам/ с винтоверта долната част на "рязката", където лягат фитилите. Така, хем елиминирам проблема със слабото обмокряне, хем мога да използвам ако искам и повече фитил. След уширяването, отпада нуждата и да се реже шапката. Понеже, главата е много крехка и малка за да се хване на менгеме, я нанизвам върху една отвертка за стабилност и на бавна скорост на винтоверта, лека-полека - въртя. :) Завчера си направих една глава с пет по 1 мм. фитил и нихром 0.16 - пет витки, излезе на 2.3 ома и пуфти, като за световно, а и "пали" по-лесно с тънкия нихром. На 4.2 волта - е перфе. :smiley_emoticons_joint:


Edited by BaiHoi, На 30.09.13 г. в 14:07.


#175 princesata

princesata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 30.09.13 г. в 22:52

Много ти е стегната намотката, фитилът не може да се напоява добре и дава сухи дръпки. Купуваш нова глава и махаш внимателно няколко влакна от фитила- 2 бр., ако е 2.4 ома и 3 бр. при 2.8 ома. Преди "интервенцията" махаш малката силиконова шапка на изпарителната глава. Пробвано е и работи безотказно.

 

 Добре де глава 2.4 ома-това пише на нея,на Макса отчита 2.6-2.7..... Главата е с 4 тънки фитила отделни как да оскубя 2 съвсем ще оплешивее. Главите се оригинални от комплект на ново виви 3.5 мл.

 По принцип не се разбирам с пустите вижънски вивита,ама това ще трябва да се справя с него защото не е за мен,а за един капризен. Та идеи ако може? С дрелки и бургии не боравя тъй,че варианта с разпробиването не върви.


Edited by princesata, На 30.09.13 г. в 22:53.


#176 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 1.10.13 г. в 10:05

 

 Добре де глава 2.4 ома-това пише на нея,на Макса отчита 2.6-2.7

Почти винаги дават разлика +/- 0.2 ома.

 

Главата е с 4 тънки фитила отделни как да оскубя 2 съвсем ще оплешивее.

Не махаш целите снопове фитил,а само 2 или 3 нишки от едно влакно.


Biohazard

#177 dimitar1914

dimitar1914

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 5.10.13 г. в 10:39

Именно, поразплиташ ги с пръсти и тогава вадиш нишките, не цели снопове.

#178 Burnou7

Burnou7

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 2.12.13 г. в 21:21

Колеги на батерия Его 3.3,3.5в колко омова глава ще дава най-добър резултат?



#179 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 3.12.13 г. в 09:54

Колеги на батерия Его 3.3,3.5в колко омова глава ще дава най-добър резултат?

1.8


Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#180 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 27.05.14 г. в 19:18

Здравейте! 

Не съм писала тук много отдавна. Карам си с едно Редуксче мнооого време. Но реших, че е време да го сменя. Като знам с какви темпове навлизаха новите неща преди около година, представям си сега какви чудесии използвате. Както и да е, аз отново ще го карам по-скромно.

 

Взех това:Vision STV Nova Tank

 

Удар, вкус - такива неща няма да коментирам. Знам, че му трябва време да се "разработи". Пък и изобщо нямах възможност да ги усетя, защото имам друг проблем... ТЕЧЕ (откъм мундщука) и не мога да разбера защо. :cray:

 

Имам чувството, че силиконовото шапка би трябвало да покрие фитилите съвсем малко повече, за да не тече (по аналогия с Редукса), но няма как - тук има ограничителен праг. Пробвах със силиконовите шапки от другите глави - пак тече. С една от шапките пробвах дори да я изтегля върху ограничителния праг, така че да слиза малко под него, притискайки фитилите - пак тече. Явно проблемът е другаде, не в силикона. 

Главата е завита докрай. Металното легенче в силиконовата шапка е обърнато както трябва - сравних го с нови глави, които още не съм пипала. Дали металното легенче трябва да опира в главата или да отстои от нея, не знам. Май трябва да има малко разстояние между двете. Но пробвах и по двата начина - и с разстояние, и без - все тече.

Някакви предположения къде греша? :unknw: *feeling stupid*


Edited by Destiny, На 27.05.14 г. в 19:39.