Jump to content


Photo
- - - - -

Промлем с чисто нов Vivi mini


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#41 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.10.12 г. в 19:34

А като го направиш с кербовка ще усетиш истинския вкус и кеф на е-пушенето

Лелеее колко си прав

Колега ако ползваш 0.15, Нихрам/Кантал колко намотки/витки +карбавката правиш на Vivi Nova ?

Edited by PepiSuni, На 24.10.12 г. в 20:26.


chelsea f.c.


#42 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 24.10.12 г. в 20:33

При мен се появи странен проблем с моето мини виви. Течността започна да ми потъмнява бая и вкуса и се изгуби леко. Реших че му е време за чистене. Изпарил съм около 13-15мл течност с изпарител 2.4 ома. Всичко добре измих го хубаво с вода, бърних го десетина пъти по 10 секунди докато въженцето и нагревателя се изчистят и го зглобих. Сипах същата нова течност и стана по зле. Вкус на изгоряло и никакъв аромат. Предполагам съм прегорил главата и я смених с чисто нова 2.4 ома и съвсем лека промяна, вкуса на изгоряло още си го има и си е бая силен. Първоначално при първото сипване на сокчето с главата която си доиде фабрично 2.4 ома имаше съвсем съвсем различен вкус от сега, въпреки че е със нов изпарител и същата течност вкуса е отвратителен. Може нещо намотката на въженцата да не е наред и за това да ми дава такъв вкус. Някакви идеи как може да се оправи това. Ползвам eGo-T батерия на 3.7V.

Едит: Забелязах, че като натисна копчето преди да си дръпна издава един много силен шумящ звук(като при бърнн-а), а с предишната глава не беше така.

Edited by LxD, На 24.10.12 г. в 20:37.

Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#43 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.10.12 г. в 20:43

Батерията е на "Смоктек",не е "Его Т",а може и да е на "Microcig". Нали на нова глава и трябва време да заработи,така е и след "бърнене".За да поеме фитила сокчето е нужно време !

За добро изпаряване,така трябва да е !


chelsea f.c.


#44 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 24.10.12 г. в 20:46

При мен се появи странен проблем с моето мини виви. Течността започна да ми потъмнява бая и вкуса и се изгуби леко. Реших че му е време за чистене. Изпарил съм около 13-15мл течност с изпарител 2.4 ома. Всичко добре измих го хубаво с вода, бърних го десетина пъти по 10 секунди докато въженцето и нагревателя се изчистят и го зглобих. Сипах същата нова течност и стана по зле. Вкус на изгоряло и никакъв аромат. Предполагам съм прегорил главата и я смених с чисто нова 2.4 ома и съвсем лека промяна, вкуса на изгоряло още си го има и си е бая силен. Първоначално при първото сипване на сокчето с главата която си доиде фабрично 2.4 ома имаше съвсем съвсем различен вкус от сега, въпреки че е със нов изпарител и същата течност вкуса е отвратителен. Може нещо намотката на въженцата да не е наред и за това да ми дава такъв вкус. Някакви идеи как може да се оправи това. Ползвам eGo-T батерия на 3.7V.

Едит: Забелязах, че като натисна копчето преди да си дръпна издава един много силен шумящ звук(като при бърнн-а), а с предишната глава не беше така.


Пробвай преди да монтираш главата една профилактика със потапяне в спирт и запалване на фитила.Не казвам , че това е проблема но от това което предлагам само положителни резултати има. :smiley_emoticons_joint:
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#45 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.10.12 г. в 20:47

И аз към момента имам проблеми с "V Max"–са,ама това ще е друга тема ! :drinks:


chelsea f.c.


#46 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 24.10.12 г. в 20:48

А като го направиш с кербовка ще усетиш истинския вкус и кеф на е-пушенето

Лелеее колко си прав

Колега ако ползваш 0.15, Нихрам/Кантал колко намотки/витки +карбавката правиш на Vivi Nova ?



Не съм броил досега, но ако дължината ми е 25-30 мм нихром 0,15, стават може би 5 навивки. Зависи и колко ти е дебел фитила.

#47 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 24.10.12 г. в 20:50

В момента като дръпна 3-4 пъти и направо ми гори на гърлото чак удря вкуса на ламарина/желязо. Също така в началото като го взех чисто нов и сипах от сокчето ми защо не беше така. Вадеше малко пара, но супер вкус и аромат, дори и след като се разработи. Но в момента все едно пуша изгорял памук.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#48 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.10.12 г. в 20:50

Пробвай преди да монтираш главата една профилактика със потапяне в спирт и запалване на фитила.Не казвам , че това е проблема но от това което предлагам само положителни резултати има.

Важи ако си пипал фитила с пръсти ,и не само!

Edited by PepiSuni, На 24.10.12 г. в 20:51.


chelsea f.c.


#49 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 24.10.12 г. в 20:56

Възможно ли е намотките да са се допрели една до друга и съпротивлението да ми е паднало под необходимото(че забравих да ги погледна преди да го сложа). А и фитила съм го пипал с пръсти, но не при намотките само стърчащата част която влиза в карта.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#50 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.10.12 г. в 21:00

Не съм броил досега, но ако дължината ми е 25-30 мм нихром 0,15, стават може би 5 навивки. Зависи и колко ти е дебел фитила.

Към днешна дата ползвам,фитил 3мм. и Нихром 0.15,и за сега не виждам как ще направя "кербовка".За това и питам ! Малко ми е странно как Китайците и без "кербовка" го правят !

Възможно ли е намотките да са се допрели една до друга и съпротивлението да ми е паднало под необходимото(че забравих да ги погледна преди да го сложа). А и фитила съм го пипал с пръсти, но не при намотките само стърчащата част която влиза в карта.

Да възможно е,и избягвай да пипаш фитила–поема всякакви гадости.


chelsea f.c.


#51 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 24.10.12 г. в 21:42

Възможно ли е намотките да са се допрели една до друга и съпротивлението да ми е паднало под необходимото(че забравих да ги погледна преди да го сложа). А и фитила съм го пипал с пръсти, но не при намотките само стърчащата част която влиза в карта.

Пипане на фитила където излиза от главата води до вкус и мирис на рога и копита.
За бърнене сме писали -писали...... не си направил бърненето както трябва.
Няма как да прегориш фитила от бърнене
Не се прави 8 или 10 активации, прави се до като побелее фитила и до като спре да цвърчи и пуши
После сглобяваш, накапваш малко течност директно върху намотката после пълниш, изчакваш 3-4 минути и си готов

#52 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 24.10.12 г. в 22:27

@pioneer 306c Сега ще ти го опиша точно как го изчистих, че въобще си нямам идея от чистене. Махнах дрип тип накраиника, развих карта, изсипах останалата течност, разглобих го до основните му елементи след което всичките чаркове ги сложих в една купичка пълна с хладка вода. Изчаках 3-4 мин след което започнах да ви вадя едно по едно и да ги подсушавам със салфетка. Фитилите ги подсуших с същата сълфетка с притискане. Зглобих го, напълних го с течност и изчаках няколко минутки да се напоят въженцата. Разпалих го и бам изгоряло, рога, копита както искаш го наречи. А за бърненето каде мога да видя точно как се прави, че явно колкото и да го чета не мога да го разбера. Или не съм завършил бърненето или съм прецакал главата нещо.

PS: Как да сложа главата без да пипам въженцата като тя е набутана в една гумичка, а от гумичката стърчат фитилите? Аз я издърпвам, слагам я на масата докато позасъхнат нещата (3-4мин) след което я завивам нагласям ги хубаво фитилите в карта и завивам тялото.

ПС1: Сега забелязах че самият дим е много нажежен при къса дръпка, а при дълга направо люти.

Edited by LxD, На 24.10.12 г. в 22:33.

Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#53 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 24.10.12 г. в 22:30

.................................
PS: Как да сложа главата без да пипам въженцата като тя е набутана в една гумичка, а от гумичката стърчат фитилите? Аз я издърпвам, слагам я на масата докато позасъхнат нещата след което я завивам нагласям ги хубаво в карта и завивам тялото.

ПС1: Сега забелязах че самият дим е много нажежен при къса дръпка, а при дълга направо люти.

Абе ти да не си с МОД? С колко ома глава се получава това явление ?? :smoking-8570: Ако си с МОД и глава 1,8 Ома над 4,2 волта са същите показания "при мен с Лава е така".
ЕДИТ
Извинявай сега видях , че е Его :aggressive:

Edited by batko32, На 24.10.12 г. в 22:32.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#54 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 24.10.12 г. в 22:33

Изгаси осветлението и стартирай, 99 % че ти "свети" намотката. Тоя вкус не е от пипането а от пренагрята намотка. Някъде кантала не се допира до фитила, или са се допрели 2-3 намотки и си на къде 1 ом.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#55 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 24.10.12 г. в 22:35

Ще опитам сега.
Едит: Свети като крушка и се зачервява за три секунди, има 4-5 намотки и две от тях са опряни една за друга. Фитила не се опира от едната страна до намотката в горната част. Как да ги разделя?

Edited by LxD, На 24.10.12 г. в 22:43.

Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#56 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 24.10.12 г. в 22:42

Изгаси осветлението и стартирай, 99 % че ти "свети" намотката. Тоя вкус не е от пипането а от пренагрята намотка. Някъде кантала не се допира до фитила, или са се допрели 2-3 намотки и си на къде 1 ом.

Той не е правил никакво бърнене като чета от последния му пост

#57 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 24.10.12 г. в 22:50

Бърненето съм го описал в 1-вия ми пост.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#58 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 25.10.12 г. в 07:43

Както каза Васко (а то май ние се удавихме в разнородно и многословни обяснения) - явно е от пренагрята намотка, защото човека говори за НОВА НАВИТА глава.
@LxD би ли описал с 2 думи, моля с 2 думи, как пренави главата? Синя игла за "подложка" на фитила? Кербовка? Замерване на главата с мултицет/мод?
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#59 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 25.10.12 г. в 08:25

...Махнах дрип тип накраиника, развих карта, изсипах останалата течност, разглобих го до основните му елементи след което всичките чаркове ги сложих в една купичка пълна с хладка вода. Изчаках 3-4 мин след което започнах да ви вадя едно по едно и да ги подсушавам със салфетка. Фитилите ги подсуших с същата сълфетка с притискане. Зглобих го, напълних го с течност и изчаках няколко минутки да се напоят въженцата...

Фитилите трябва да са абсолютно сухи, не само подсушени. Има ли малко влага и вкуса е отврат.
С новата глава, която сложи същата течност която изсипа от стария ли беше или сипа нова?
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#60 gigafive

gigafive

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted На 25.10.12 г. в 09:37

Може и да е влажно - не е проблем, просто явно не се обръща внимание на някои от инструкциите. Да няма пара при бърнене - CHECK! Да стане бял фитила - CHECK! Ама почти никой не обръща внимание на цвърченето, а аз го бърня около 20-на пъти докато изчезне напълно след като постигна първите 2 ефекта. Това е когато бързам и не оставям да съхне а само подсушавам. И още нещо: Подсушавайте хубаво часта дето завивате главата - там обикновено се събират капчици вода, така че след продухване на системата омачкайте леко с пръсти крайчеца на салфетката и го наврете там колкото може по-навътре, след което плавно завъртете до 360 градуса. На няколко пъти съм се чудил какво сокче съм сложил заради този пропуск. И не използвайте ароматизирани салфетки :smoking-8570: Друг вариант за ускоряване сушенето е вентилацията на компютъра :) Предполагам се досещате как :sherlock:
Vape On The Water!