Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Как да почистим атомайзера?


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#61 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.02.11 г. в 11:27

Много течност - то така може и да го "задавиш", което се оправя с известно време пушене без пълнител или без досипване. Иначе е неизбежно това понякога да протича май. То аз затова и си стоя на 510 атомайзер за дрипване, че поне мога да сложа декоративната капачка отгоре и да не ми тече.

#62 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 14.02.11 г. в 13:08

Много течност - то така може и да го "задавиш", което се оправя с известно време пушене без пълнител или без досипване. Иначе е неизбежно това понякога да протича май. То аз затова и си стоя на 510 атомайзер за дрипване, че поне мога да сложа декоративната капачка отгоре и да не ми тече.

Да,или аз не мога да свикна колко да слагам,на моменти,като че ли отказва изпарителя,а той сигурно се "дави",както казваш.

#63 VAKO vas

VAKO vas

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 41 posts

Posted На 14.02.11 г. в 15:20

Моето EGO-T няма нерви за сега ,с много тестове и проби му хванах цаката .Когато не изпарявам го държа право а когато почна гледам да е хоризонтално за да не се дави с течност .За сега се справям ,но имам все още проблема с конденза .Но и на него предполагам ,че ще му хвана цаката .Сега ще тествам някои неща ако се получи ще информирам .

#64 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.02.11 г. в 15:53

Можеш да спираш с натискането на бутона на електронната цигара мааалко преди да спреш да дърпаш, така стените на изпарителя ще се охлаждат и конденза ще намалее. Не е голяма разликата де.

#65 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 6.03.11 г. в 12:37

Вече мога да твърдя със сигурност,че eGO със дрипване ми се разтича само със Fluecured tobacco-18mg,незнам на какво се дължи това,по-рядка ли е тази течност?

#66 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 9.03.11 г. в 14:01

Аз пък само такова пуша и нямам някакви особени ядове с разтичане. Предвид, че махам нишките на повечето си изпарители и дрипвам - пак рядко се случва...

За чистенето - мисля, че повече от една салфетка откъм мрежичката, малко подухване от другия край и после пушене "на сухо" минута-две, няма нужда от повече. Мия изпарителите само, когато тотално си сменят вкуса и вече ги броя "фира".

#67 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 9.03.11 г. в 15:42

Ами незнам,може при мен да е от партидата нещо,но само с тази течност се разтича.

#68 gogoto

gogoto

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 29 posts

Posted На 1.11.11 г. в 18:30

Здравейте и в тази тема.
Вчера "сварих" единият атомайзер в ултразвукова ваничка.
Ефекта е : Стана като НОВ.
Не си променя цвета, няма никакви стари миризми, поема си като нов, и всичко му е наред.
Всичко това само за 4,5 минути ултразвучене и 10 часа сушене в/у осветлението на аквариума.


Нямам представа дали има значение каква е ултразвуковата вана.
Моята е за всичко, но и специално за CD и DVD дискове.

П.П. Дано съм бил полезен.

#69 Митко

Митко

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 10.11.11 г. в 19:27

Аз си мислих, че няма да опра до чистене на изпарителя /510/, но днес се наложи. Отведнъж лек до умерен привкус на изгоряло, отварям - гледам влажно и има течност,викам си от ватата ще да е, смених пълнителя с нов - същото. Реших лекия вариант със спирт и киснене, но докато сипвам спирта гледам, че имам кислородна вода /водороден перооксид/ и се сетих, че тя действа само на органична материя,а това което искам да направя е точно всичко органично да изчезне от там, не се сдържах и пробвах - резултата е повече от отличен. Бях забравил, че това текстиленото, което е под нагревателя като въженце има бял цвят като ново. Направо всичко вътре светна за 5 мин. киснене в кислородна вода, последва пак спирт за бързо изпаряване на остатъците и след половин час вече си павках с атомайзера - изчезна всякаква привкусица на изгоряло. Та това мога да споделя от моя първи опит с почистване, сега остава да видя колко време ще е така ;)

#70 dtmf

dtmf

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 31.01.12 г. в 22:21

Доколкото помня в упътването на EGO-T се споменаваше за чистене с ултразвук. Сега си избирам от ибей ултразвукова вана. Според вас тази дали ще работи. 5600 цикъла в минута не ми звучи като ултразвук.

http://www.ebay.com/...1#ht_3653wt_902

Edited by dtmf, На 31.01.12 г. в 22:22.


#71 garson

garson

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 1.02.12 г. в 13:52

Доколкото помня в упътването на EGO-T се споменаваше за чистене с ултразвук. Сега си избирам от ибей ултразвукова вана. Според вас тази дали ще работи. 5600 цикъла в минута не ми звучи като ултразвук.

http://www.ebay.com/...1#ht_3653wt_902

Тази ваничка е пълен майтап. При това пълен майтап, работещ с батерии. :rofl: По спомени ултразвуковите вани работят с честота над 20 kHz. Освен това не очаквай чудеса от ултразвука, освен сваляне на боята, ако, разбира се, ползваш цветни атомайзери.

#72 Евгени

Евгени

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 2.02.12 г. в 20:52

да питам някой знае ли от къде мога да си взема шнур за фитил на атомайзер???

Edited by Евгени, На 2.02.12 г. в 21:10.


#73 Ogi

Ogi

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 3.02.12 г. в 11:13

Гледам в брошурата на Lidl ултразвукова ваничка на SilverCrest за 44 кинта. Допивам кафето и се изстрелвам да отнасям една.

P.S. Забравих да докладвам: Ултразвукът НЕ СВАЛЯ НАГАРА. Пере перфектно, но си иска бърнене. За сваляне на боя и лак от атито е незаменим.

Edited by Ogi, На 16.02.12 г. в 12:35.


#74 dreadx

dreadx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 17.10.12 г. в 23:13

Posted Image
Днес реших да ползвам старата си "Health E-Cigarette", като за почистване на изпарителя използвах следния метод:

Първо измих с някакъв спирт (може и метилов да беше), после изплакнах с много вода и продухах отдалеч с въздух под налягане (интензивното въздушно течение води до интензивно изпарение и скоростно подсушаване).

Накрая за да изгорят натрупванията от нагар използвах поялна станция за горещ въздух, настроена на 550oC. (Сигурно ще стане и с пистолет за горещ въздух, само дето струята на едното е 5мм. широка, а на другото 50мм. и няма как да се насочи точно в реотанчето).

Нагрявах 10-20 секунди с въздушната струя насочена към реотана, докато в един момент започна да свети цялото (реотан+фитил+нагар) и всичко органично по него изгоря в супер-качествена сива пепел, която сама се отдели от фитила.

Изпарителят стана като нов - и на външен вид включително.

Не знам дали има значение измиването със спирт, но така или иначе обезмаслява органичните натрупвания, което може би води до по-добро изгаряне.

При класическия dry-burn се получава овъгляване и запалване на натрупванията по реотана, но това не води до цялостното изгаряне на всичко по простата причина, че не всичко е нагрято до нужната температура, за да се запали и да изгори. Освен това чрез подаване на ток през сухия реотан се получават зони на прегряване, което може да доведе до прекъсване на реотана, фитила и др.

Описаният по-горе метод със сигурност е по-щадящ за фитила и за реотана.

Днес вече изпуших 7 батерии с въпросната цигара и сигурно скоро пак ще има експерименти. :)

#75 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 18.10.12 г. в 07:29

Сигурен съм, че е супер метода, остана да каже от къде да си вземем по една станция с горещ въздух за по 10лв, ако може Weller :smiley_emoticons_joint:
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA