Jump to content


Photo
- - - - -

проблем с изтичане на никотина към изпарителя


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 mmaleksandrova

mmaleksandrova

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 17.07.12 г. в 08:17

Здравейте, имам отскоро е цигара EGo T, с бели пластмасови накрайници за течността. Забелязах , че течността изтича към изпарителя.Случвало се е да завъртя накрайника докато е в цигарата и да изтече, но сега внимавам и пак изтича. Ако някой знае решение моля да пише.

#2 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 17.07.12 г. в 08:31

Закупена от?
Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#3 mmaleksandrova

mmaleksandrova

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 17.07.12 г. в 08:47

цигарата е купена от Китай

#4 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 17.07.12 г. в 09:41

цигарата е купена от Китай


Има доста дискусии по темата ЕГО-Т. Пробвай с търсачката. От личен опит мога да ти кажа, че всяко решение с течовете на този модел е временно. Можеш да опиташ да регулираш фитила - нагоре или на долу. Ако потърсиш клипове в ю-тюб ще видиш как се прави.
При всички положения накрая, като ти писне да се занимаваш с Его-Т, ще решиш да пробваш картомайзери. СЕ4+ е добър карт според мен. От както преминах на него (повече от месец) съм много доволен. Не че и той си няма дребни проблеми, но там всичко е много по-лесно за поправка. Можеш да пробваш и други картове - модели има за всеки вкус. Знай, че не е изобретена още съвършената е-цигара. Всеки от елементите е консуматив и се сменя след определено време.
Успех.

#5 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 17.07.12 г. в 10:04

Първо: Вземете силиконови капачета за пълнителите–ако няма. Второ: Може да повдигнете Фитила (които се намира в шипа,влизащ в пълнителя) леко на горе –посока към пълнителя ! Трето:Дърпайте леко и плавно от цигарата и пускайте копчето малко преди да спрете дърпането! Четвърто : При смяна на пълнителите,забърсвайте със салфетка системата (атомйзер–пълнител) ! :smiley_emoticons_joint:

Edited by pepisuni, На 17.07.12 г. в 11:24.


chelsea f.c.


#6 OptimusS

OptimusS

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 40 posts

Posted На 24.07.12 г. в 20:44

Абе мислех да си замълча защото и друг път съм отговарял да подобни въпроси ама ...

От личен опит мога да ти кажа, че всяко решение с течовете на този модел е временно


Е просто не ви ли омръзна с нападките към eGo-то ? Просто са малко по-капризни .... нямало решение ? Личен опит ? Аз пък от личен опит мога да ти кажа как един изпарител type B (LR) 8) ме кара 6 месеца преди да се запуши ... с много миене / dry burn взех че го съживих и сега вече е 8-ми месец живот ... знаеш ли колко пъти е текъл ? Първите 2 седмици докато схвана как работи!

Първо: Вземете силиконови капачета за пълнителите–ако няма. Второ: Може да повдигнете Фитила (които се намира в шипа,влизащ в пълнителя) леко на горе –посока към пълнителя ! Трето:Дърпайте леко и плавно от цигарата и пускайте копчето малко преди да спрете дърпането! Четвърто : При смяна на пълнителите,забърсвайте със салфетка системата (атомйзер–пълнител) ! :smiley_emoticons_joint:


Първо: Развалят вкуса и ти усложняват живота
Второ: Съгласен. Само внимавай с "повдигането" че е по-лесно да го напъхаш вътре а тогава става сложно.
Трето: Ке си дърпам как си искам! :smiley_emoticons_joint: А като спреш процеса на изпаряване к'во точно правиш? Засмукваш тиня (така де течност която неможе да се изпари)
Четвърто: Салфетката има едни много хубави нишки които много хубаво горят :)

И пето да добавя - като не можете да се оправите с даден модел моля въздържайте се от "съвети"

А сега и по темата:
1. След като проби пълнителя отвори ли го за да махнеш остатъчната пластмаса от новосъздадената дупка? - Освен че пречи на правилния преход на течноста не е и особено полезно да ти влиза стопена пластмаса в дробовете :)
2. Избягвай отварянето на капачето на пълнителя да не прецакаш пластмасата. В магазина продават спринцовки с "тъпи" игли за левче.
3. Чисти се пълнителя винаги когато имаш веро (алтернатива сапун) под ръка и забележиш подобен проблем (точно така на мивката :)). Ако има течност вътре просто си слагаш пръста на дупката (не е толкова вреден никотина в толкова малки количества освен това е разреден с доста други бози) - просто като се събере много течност от преждевремено прекъсване на изпарителния процес (:D) няма къде другаде да иде.
4. Гледай (по възможност) да държиш пънителя пълен (забелязал съм че прави опити да тече когато мине средата)
5. Въздържай се от "показване" какво представлява електронната цигара като я въртиш нагоре надолу
6. Поне веднъж седмично (Абе ще свикнеш кога точно се прави с времето) прекарваш вряла вода през изпарителя (никога директно чешмяна колкото и да е топла е вредна за изпаряване!) ... няма страшно просто го продухваш от страната на батерията няколко пъти след което просто забърсваш остатъка от водата (и пак само от страната на батерията) и правиш няколко дръпки да се изсуши като хората и от другия край. Аз лично директно в джезвето да поври малко ама като първи (предполагам и единствен) изпарител може да те е страх да не го повредиш :) (което си е напълно възможно).
7. Изпарителя и пълнителя са просто консумативи които се износват, я от жега, я от запушване.
За пълнител решение не съм намерил, но за тия пари не си и заслужава нервите. За изпарителя почти винаги има решение, но това е друга тема :)

П.С. Ако чуваш/усещаш бълбукане от изпарителя е време или да вземеш мерки за спасяването му или да си вземеш нов ако не ти се занимава :)

Edited by OptimusS, На 24.07.12 г. в 20:51.


#7 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 24.07.12 г. в 20:59

Е просто не ви ли омръзна с нападките към eGo-то ? Просто са малко по-капризни .... нямало решение ? Личен опит ? Аз пък от личен опит мога да ти кажа как един изпарител type B (LR) 8) ме кара 6 месеца преди да се запуши ... с много миене / dry burn взех че го съживих и сега вече е 8-ми месец живот ... знаеш ли колко пъти е текъл ? Първите 2 седмици докато схвана как работи!



Абе хора, разберете ,че живота на един изпарител не се измерва в дни и часове а в прекарани милилитри.
Аз имам ако става на въпрос атомайзер ватен тип Б който е на близо 8 месеца ама съм прекарал около 150мл течност през него. Е това нищо не значи. Може да съм го пушил 3 седмици а може и 6 месеца. Гледа се изпаряваното количество течност през него.
Ти примерно си изпарявал 0,5мл дневно ... е може и да изкара 4-5 месеца ама ако изпаряваш по 4мл дневно колко ще изкара?
Обзалагам се на не повече от месец ако не се прави промивка и бърнене

Edited by pioneer 306c, На 24.07.12 г. в 21:00.


#8 OptimusS

OptimusS

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 40 posts

Posted На 24.07.12 г. в 21:08

Понеже съм от ония клиенти които си запазват през нета мога да ти покажа колко често си купувам течности :) 2-4мл/ден според зависи колко ме вбесят в офиса :) + че се излъгах с една тиня (капучино) на Inawera а няма хубави течности в момента и пак си го поддържам

Edited by OptimusS, На 24.07.12 г. в 21:09.


#9 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 24.07.12 г. в 21:13

Понеже съм от ония клиенти които си запазват през нета мога да ти покажа колко често си купувам течности :) 2-4мл/ден според зависи колко ме вбесят в офиса :)

Не искам а и няма да споря
Ако си правил редовно промивка и бърнен да изкараш 150мл максимум 200 но повече няма как да стане ко ще свинкя на джамия да се качи.Ама 6 та -8 месеца ееееее.... това са си 700-800 мл течност
При положение, че средно по 3мл дневно си правил е най много два месеца и половина да изкараш.

Дай да не се обзалагаме, че ще изгубиш.
Тя и мойта кола гори 4,5/ 100 ама като я бутат

Edited by pioneer 306c, На 24.07.12 г. в 21:14.


#10 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 24.07.12 г. в 22:44

Факторът ВРЕМЕ е много относителен (да не кажа безсмислен - имам една паста за зъби, която (НЕ) я ползвам 3-4 години ;) )
При мен най-дългият "пробег" на един карт е 300 мл (т.е. - по-малко от 2 (два) месеца - в т.ч. - около 12 пърленета)

#11 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 24.07.12 г. в 23:14

Е аз картовете макс седмица и ги сменям,6-8мл на ден,моята пуши (жената) CE2+ по месец ама най-много 1мл на ден.Та месеци,дни,години,много е относително,зависи как и колко се ползва."6 месеца,его-т,като не разбирате не давайте мнения"...нали ти е ясно че в един или друг етап всеки от нас го е "ял" с его-т?Пафкайте да ви е сладко,не правете рекорди,мазохизма се използва в друга област,не е за вейпване :smiley_emoticons_joint:

Edited by zeroed, На 24.07.12 г. в 23:17.

Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#12 OptimusS

OptimusS

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 40 posts

Posted На 24.07.12 г. в 23:30

Май се поотнесохме ... та темата беше за течове :)

#13 evgenistanev

evgenistanev

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 6.12.12 г. в 11:37

Здравейте!Наскоро закупих от Вас ел.цигара за подарък и за зла беда след 10 дена ползване се появи и първия проблем!Спря да работи!Развих батерията и се оказа ,че има идна капчица и тази капчица непозволява до има контакт и съответно цигарето неработи!Попих внимателно тази капчица и цигарата проработи,но след първото дръпване пак спря!Отвъртам пак батерията и отново имаше капчица ,която непозволява да има контакт и цигарата да работи!Какво да правя?
Не ми се иска след всяко дръпване да развартам батерията и да попивам тази капка!Това протичане няма ли как да се спре! Поръчката с която е къпена цигарата е #23046 от 28 11 2012!

#14 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 6.12.12 г. в 12:58

Нещо си объркал мястото за писане, обади се в офиса, тук хората не са ти продали нищо :)

И надали капчицата е проблема, почти на всички са ни перманентно мокри с течност батериите, пък си имат контакт. Така като гледам си взел обикновена батерия (не зная с какво я зареждаш) и CE4 картове с къс фитил. Пробвай втория картомайзер, не пренавивай, но и не ги оставяй хлабави.