Jump to content


Photo
- - - - -

"Препушване"


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#21 dragi4

dragi4

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 18.03.10 г. в 20:13

Ако ти се пуши просто - сипваш нещо с 11 mg и смучеш на воля

Аз защо ли имам чувството че с 11 mg на воля препушването е вкърпа вързано.. С 24 mg знаеш че е добре да правиш по-големи паузи, някак си има повече контрол.. :pimp:

#22 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 19.03.10 г. в 22:05

Бе бая ще трябва да покъдиш, докато препушиш с 11 мг. С 24-ката един по-увлекателен разговор или бира на масата и си отиваш натам :pardon:

#23 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 19.03.10 г. в 22:20

С пурата за еднократна употреба ( HIGH ), препушването е гарантирано. Нема спасение.... :drag: Тъй, че внимателно с опъването!
Николай Арсов

#24 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 29.04.10 г. в 22:27

Гарантирано е и, ако продаваш е-цигари. Днес направо не зная къде съм... :smoking-8570:

#25 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 30.04.10 г. в 11:21

За да избегна подобни ситуации просто ползвам понякога течност с 0мг, за да си правя облачета. От 30 дни съм с електричка и досега само три пъти ми се е случвало да усетя, че съм прекалил сериозно.

Поздрави!

DSE901 | DSE801


#26 dragi4

dragi4

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 15.05.10 г. в 11:31

при мен има неприятно усещане в носа, често изхвърлям гадни кървясдали созополи в следствие на периодично препушване тъй като изпаряването ми е от основните забавления. Ефекта чуствително намаля като преминах на модел от който се дърпа по-лесно. Явно имам слаби капиляри в носа. Не е страшно де 3-ти месец съм на електрически няма връщане към качаците.

#27 every me

every me

    Участник

  • Модератор
  • 33 posts

Posted На 15.05.10 г. в 17:44

Освен главобол, напоследък мен ме боли и гърло, ако препуша.
Оставям електронната цигара за час-два и си обещавам повече да не правя така.
И така до днес, когато пак се случи.
Нямаш електронна цигара? Поправимо е. Електронната цигара също.

#28 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 15.05.10 г. в 23:57

При мен се получи някак естествено,дърпам 2-3 пъти и ми замества изпушването на една аналогова цигара.Т.е. на час дърпам 3 до 4 пъти.Прекалявам вечер обаче,като си пия ракията.И на сутринта се чудя кое е виновно......Смесих е-течност 1към5 с ром...идеално е според мен.

#29 Lyudmil

Lyudmil

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 20.07.10 г. в 16:51

Здравейте.
Днес си взех си тази евтината е-цигара от илиенци за 15 кинта, която върви с 10 пълнителя.
Има нещо обаче, което не ми е ясно, моля ви за съвет - по принцип пуша виктори лукс (никотин 0.1мг, катран 1мг), по около 25 цигари на ден. По колко medium или high пълнителя (грубо) мога да си позволя да изпуша за един ден, без да надхвърлям количеството никотин, което поемам от 25 цигари? (не за друго, а защото когато изпуша към 30 цигари понякога получавам аритмия...)

#30 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 21.07.10 г. в 00:05

Няма точен отговор на този въпрос. Според последни изследвания, усвояването на никотина от електронна цигара е в пъти по-малко от това от обикновена. Колко пъти - зависи от конкретния организъм. Точно както и с обикновените цигари - някои хора препушват от 5 цигари, други издърпват по 3 кутии на ден. Експерименти (кръвни тестове, неофициални) на е-пушачи по интернет показват, че някои хора трябва да издърпат 1ml/11mg течност през е-цигара, че да е еквивалентно никотиновото съдържание в кръвта на това след изпушването на само 1 силна обикновена цигара. С други думи, разликата в усвояването на никотина между двете е възможно да е в порядък дори 1:10.

Аз ползвам само 24mg/ml течности. Имало е дни, когато съм изпарявал по >2ml. На теория, все едно съм изпушил 48 силни цигари или 96 средни. Да, ама на практика нямам никакви признаци на никотиново отравяне. Само веднъж имах някаква тежест в стомаха, ама не е много сигурно дали имаше връзка с е-пушенето. Не съм си правил кръвни тестове, но според мен физическото ми състояние доказва, че усвояването на никотина през е-цигарата е много по-малко. Колко пъти по-малко точно не знам, както и конкретно за мен не знам, но определено е МНОГО по-малко. 48mg никотин се усвояват от 53 цигари Rothmans Blue. Ако дръпна почти 3 кутии такива, със сигурност няма да се чувствам добре.

A в тези ментета за 15 лева не съм сигурен, че има въобще някакъв никотин, ако ще на тях да пише Turbo Mega High. За сметка на това съм почти сигурен, че имат някакви други химии, които да имитират ефекта. Защото и аз съм имал такава Health цигара, течността в пълнителите й нямаше абсолютно нищо общо с течността, която произвежда Dekang. Имаше вътре... нещо, с преобладаващ вкус на синтетична ванилия. Мисля, че този тип е-цигари няма смисъл да обсъждаме изобщо. И без това, докато успееш да сметнеш колко никотин си усвоил, тя вероятно ще спре да работи.
този потребител вече не участва на този форум

#31 dreadx

dreadx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 21.07.10 г. в 02:43

Много читава цигара си си взел. (Ще взема да напиша най-накрая ревю на текущите e-health, понеже из форума се шири погрешно мнение, на база негативен опит с версии на същата цигара от преди половин година, закупени от dealextreme). На сегашните e-health (тези, които си купих преди месец от BG) дори батериите им са с PWM.

Накратко - пълнителят й е с вместимост 0.3ml. Половин такъв пълнител при течност HIGH отговаря на никотиновото съдържание (2.5mg) от 25 цигари Виктори-лукс.

Естествено не можеш да изпушиш *само* половин пълнител за 1 ден. Затова си вземи течности с ниско съдържание на никотин, вместо да привикваш към високото.

(*Valeri, между другото съвсем добре си се напушвам от стандартните пълнители, наистина са HIGH)

За да можеш да пълниш цигарата с капкомер, извади от пълнителя бялото пластмасово контейнерче, отстрани фолиото и го натъпчи с вата. Да не е много рехава - аз сложих всичката вата от пълнител за 901, който е с по-голям обем. В същия пълнител при 901 не се оттичаше всичката течност, точно защото ватата седеше рехава.

Изпушването на един пълнител (и една батерия) от твоята цигара отговаря на брой дръпвания, колкото за изпушването на 10 обикновени цигари.

Може би е уместно да си вземеш 2-3 такива цигари, за да имаш резервни батерии и допълнителни зарядни - за вкъщи, на работа, при гаджето. Също и резервни атомайзери - след месец работа върху реотаните се натрупва нагар и започват да изпаряват по-слабо.

Иначе цигарата си дава и пара и удар. Даже май доста добре предава аромата на течността, поради константната мощност, която батерията отдава на нагревателя.

В момента тествам kr-808-d1, които по принцип прегряват (2.8 ohm cart.) и мощността им варира от 6.3W при заредена батерия, до 4.5W при разредена. Не мога да кажа, че има нещо с което повече да ми харесват от e-health цигарата, oсвен обилното количество пара.

Edited by dreadx, На 21.07.10 г. в 03:24.


#32 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 21.07.10 г. в 05:16

В същия пълнител при 901 не се оттичаше всичката течност, точно защото ватата седеше рехава.


Не знам защо си останал с такива впечатления, но е точно обратното - по-рехавата вата напоява по-добре моста на атомайзера. Затова много хора ползват по-порести материали от ватата и получават по-добър резултат, примерно известния заместител Blue Foam. Ако атомайзерът не се омокря добре, ватата трябва да се разреди, не да се сгъсти. Не знам как си натъпкал ватата от 901 в този пълнител.

Може би е уместно да си вземеш 2-3 такива цигари, за да имаш резервни батерии и допълнителни зарядни - за вкъщи, на работа, при гаджето. Също и резервни атомайзери - след месец работа върху реотаните се натрупва нагар и започват да изпаряват по-слабо.


Не е ли по-добре да си вземе популярен модел електронна цигара, вместо да дава 45 лева за нещо, което е с много лоши отзиви? Преди година или сега, тези е-Health цигари нямат добро име никъде по специализираните форуми. Май до сега не съм срещал някой да е написал, че е изкарал цял месец с такава. До тук информацията, а и моя личен опит е, че умират много преди това.
този потребител вече не участва на този форум

#33 Lyudmil

Lyudmil

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 21.07.10 г. в 07:45

Благодаря за отговорите!
Даже и да е читава тази цигара (както казва dreadx), нещо не останах доволен от нея. Вчера изпуших 3 медиум пълнителя за половин ден, зареждах батерията почти нон стоп, защото падаше няколко пъти. Нито удар в гърлото, нито нормално количество пара..... помислих, че е заради медиум пълнителя, защото е слаб. Да ама не. Току що (след цяла нощ зареждане) сложих нов high филтър, дръпнах няма и 10 пъти, наистина удар в гърлото си имаше (но трябваше да запушвам двете дупчици докато дърпам), и изведнъж парата секна и не усещах нищо докато пуша. Дали щото е паднала батерията или е свършил пълнителя.... нямам идея.
Ясно е, че трябва да мина на по-качествена е-цигара. Четох много добри отзиви за Ego модела - който има стабилно количество пара и силен удар в гърлото (дано наистина да е така), точно това ми трябва. При положение, че пуша възможно най-леките аналогови цигари, E-Health-а даже и със силния пълнител ми се видя много слаба. Скоро ще мина на Ego, дано да си заслужава.

Edited by Lyudmil, На 21.07.10 г. в 07:47.


#34 dreadx

dreadx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 21.07.10 г. в 08:34

Като чета двата поста по-горе излиза, че само аз съм попаднал на нормални батерии за тази цигара. Може би още има в продажба от "лошите". Наистина един колега си беше купил друга комплектация - 2 цигари за 28 лв. в същата кутийка. Продавачите в магазина споменаха, че е много стар комплект. После и двете батерии не му работеха и отиде да му ги сменят с нови. Атомайзерът наистина се задръсти за месец, но не съм очаквал повече от него, пък и резервен е по 3-4 лв.

Ватата - на колегите от 901-ците се разтичаше течност когато ги носеха в джоба. Всеки един стар пълнител от оригиналния им комплект съдържа в горната си част недоизпушена тлъста капка течност, която няма как да се стече надолу. Когато ватата е по-гъста се увеличава капилярният ефект, а не може да е толкова гъста, колкото металната мрежа на атомайзера - значи винаги ще има всмукване на течност по посока към атомайзера, стига да има контакт с него. При мен по-гъстата вата работи по-добре.

e-health-ките се продават с пълнител в който има резервоарче без никаква вата. При поставяне на пълнителя, се пробива едно фолио и 0.3 ml. течност изтичат върху атомайзера, като по-голямата част попива в него. Другата част от тези 0.3ml остава да се разхожда на голяма капка и тръгва да излиза в посоката на въздуха или към батерията. Това ми беше единствената забележка към тези цигари - като миниатюрна цигара намирам за нормално да издържа по 150 дръпвания с една батерия - това е и обемът на един неин пълнител.

Лошо, че всички тези цигари са без никакви надписи, по които да преценим кога е произведена конкретната бройка и да направим някаква статистика. Сигурен съм, че е вярно това за което пишете - че доста от батериите не изкарват повече от 1-2 дена. Моите три батерии обаче (предполагам също не-случайно) си работят - най-логичното обяснение ми изглежда, че в един момент най-после са започнали да произвеждат нормални батерии. Също и цялостната работа на цигарата много зависи от батериите - примерно ако преди не са били с PWM, а сега са ги направили както трябва.

Ако някой има дефектни батерии от старите серии e-health, ще ми е интересно да ги разгледам.

#35 sneik

sneik

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 30.07.10 г. в 09:13

Е това е сигурно най прецаканата цигара аз съм с такава от месец. Е те такова същество няма!
но пък здрава се оказа моята батерията се крепи верно по бързо взе да пада но явно защото пуша постоянно и испарителя умря но май го прецаках аз докато експерементирах понеже евтина и мина за опитно зайче да знам за др-те модели какво да правя и какво не. Та относно пълнителите наи лесно се пълнят с спринцовка но това което съм забелязал е че НЕ ТРЯБВА да се пълнят до горе ако искате пара и удар. Слагането на каквото и да било в контейнерчето вътре не води до нищо хубаво може да има пара но удар не. Е поне при мен не доведе до нищо.
Другото което е както е казал колегата преди мен е че ако е пълен пълнителя то течноста истича - да има нещо такова ама по скоро запушва испарителя наводнява го,дави го и съответно нито пара нито удар и най лошото е че дори да има малко течнос трябва да се държи с батерията на горе почти постоянно за да не се наводнява и да работи добре.
Незнам как е с по добрите модели ама ако имат неква връзка с това животно отказвам се от ел. цигарите. :smoking-8570:

#36 Denis

Denis

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 9.11.10 г. в 22:53


Имам чувството,че при мен предозирането се проявява в стомашни киселини.
Някой друг да е имал подобен симптом или си внушавам?

И аз понякога съм така.Аз пък откакто пуша електронната, постоянно ми се пръцка :blush:


И аз съм същия. Нов съм пуших около 30 мин и след това упърдях къщата, ужас!

#37 Lyudmil

Lyudmil

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 22.12.10 г. в 15:55

Привет :smiley_emoticons_joint:
Почти всяка вечер си препушвам - вие ми се свят, леко главоболие... но не това е проблема. От както съм с eGo (от вчера) взех да вдигам кръвно :mellow: при положение, че цял живот съм с 100-110/70-80, какви ли не процедури съм правил да го нормализирам - ефект никакъв. До вчера изпарявах до 2мл/24мг на ден с 801-цата... и това не ми влияеше въобще. А тая сутрин бях с високо кръвно... това еГо е сериозна машина, явно.
Обмислям да мина на 18мг, но дали ще получавам същият удар в гърлото и пара? Или пък да си остана на 24мг, но да се ограничавам в изпаряването?

Edited by Lyudmil, На 22.12.10 г. в 16:07.


#38 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 19.01.11 г. в 12:07

Няма да е същия удара в гърлото, ако искаш да ти стяга, без 24-ка не може да минеш. Другия вариант е да свикнеш на "малко въздух/дълги дръпки" така, че да гълташ предимно пара.

Аз хванах, че от MLB 18mg ми стават киселини. Всъщност 3 дена се чудех от какво, докато не си сипах течност от другото шишенце - Flue Cured Tobacco, и моментално изчезна проблема. После пак пробвах с по-прясна течност MLB (другата ми се търкаляше от месеци) - не можах да симулирам проблема отново.

#39 Lyudmil

Lyudmil

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 19.01.11 г. в 12:52

Благодаря за отговора.

Засега май не се налага да махам 24-ката. Проблема си остана, само сутрин малко вгидам кръвното, но положениeто засега е съвсем поносимо. Много никотин се поема, нормално е.