Jump to content


Photo
- - - - -

Моля, помогнете ми


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#21 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 15.05.11 г. в 14:33

Тъй като в тази тема са написани много неверни неща, ето моето мнение.
Използвал съм DSE801 дълго време с всякакви атомайзери. Но за да си доволен трябва да се спазват някои малки правила. Особено важен момент в случая е пълнителят. Ако не протича от него течност към атомайзера, причините може да са :
- ватата да е в повече – в този случай, тя може да се намали с ¼ по дължина, ако е много претъпкана;
- възможно е да се дължи и на самата течност, ако е много гъста.
Ако атомайзера работи нормално по метода на накапване, това означава, че не е дефектен, а проблема в споменатите по-горе причини. Трябва да се намери баланса между ватата и течността така ,че да протича нормално без да наводни батерията и без да се задържа в пълнителя. Пълнителят се пълни с течност докато ватата е вътре в него, за да излиза въздуха от долу на горе, а не обратно. Ако се дърпа трудно, трябва да се продуха атомайзера, защото е задръстен.Ако не ти се занимава с експерименти, минаваш направо към дрипването и ако това не ти приятно, минаваш към танк системите.

#22 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 15.05.11 г. в 14:43

dse-801 е просто един боклук, за който похарчих с консумативите за седмица около 130 лв. Дори не съм сигурен дали, ако си купя друг модел цигара няма да стане същото.

Тук не мога да се въздържа и да кажа...Така ще е като се купуват работи от МЛМ. Ми купувай си от този сайт. Хората знаят къде им се губи бизнеса и не продават неща, дето не стават за изпаряване. Колкото и неприятно да ми е..аз, както казах, бях с подобен на твоя модел, отначало имах големи проблеми, после се уталожиха нещата и свикнах. Но момчетата тук рекоха, че моя модел вече няма да го зареждат поради големи проблеми с него. Да ти кажа, сега съм им благодарен, че ме вкараха в друга орбита и нещата са екстра. Купувай от тук смело и бягай от амбулантни търговци. Реално нещата около 510 и всички модификации около този модел/бранд са най-напред.

Абе то всичко ясно,ама не е иключено според мен примерно батерията да прави някакви мизерии.Аз все още не мога ди обясня как така няколко нови изпаритела ще се държат по този невъзможен за експлоатация начин.Няма да е зле някои с опит с това 801 да сподели.

Е па да си беше намерил един мултицет и да беше проверил кое-що!
На омметър проверяваш съпротивлението на изпарителя. На волтметър проверяваш дали батерията дава нещо като се включи. Автоматичната батерия се включва като духнеш от обратната страна и едновременно измерваш на фланчето

#23 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 15.05.11 г. в 19:14

Благодаря на всички за отговорите и съпорта!
Между другото не съм само аз с тези проблеми в момента. С един приятел си купихме цигарите по едно и също време, щото и двамата пушим много яко и твърдо решихме да се махаме от тютюна. Той смени 2-ри изпарител вече и пак същото и при него. Не отричам, че цигарите не слизат от устата ни, но чак пък и два дни да не могат да ни издържат темпото на пушене не ми се вярва. Докато изпарителя работи както трябва една батерия издържа около 4 часа. Пак уточнявам - пара има, но няма никой в тази пара. Малко е, почти два пъти по-малко, отколкото в началото и е.... как да кажа... сякаш студена. Батериите са си ОК, защото като сменя изпарителя всичко е ОК. Както и да е... Приемам забележката на gogo63 да внимавам от къде пазарувам въпреки, че не ми отказаха съдействие в магазина, а напротив. Жената се ангажира от сърце с проблема ми и се опитва по всякакъв начин да ми съдейства да се оправят нещата. Лошото е, че предлагат само този модел е-цигари. Сега ще видя какво мога да си върна като пари от гаранцията и ще напазарувам оттук каквото ме посъветвахте. Отново благодаря на всички за съпорта!

@gogo63 - МЛМ??

Edited by nickbass, На 15.05.11 г. в 19:47.


#24 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 15.05.11 г. в 20:44

Мулти Левъл Маркетинг....тва е едно такова жУвотно като пирамидална структура на продажбите и още куп алабализми.
Не знам дали си се запитвал, защо си дал 130 кинта за нещо като 801, след като в този сайт за тия пари можеш да си купиш топ моделите за почти същите пари, в някои случаи дори по-евтино.
Ако си си задал този въпрос, но отговорът ти убягва-ми щото си попаднал на фирма която търгува по този начин. След като си дал толкова много пари-то естествено ще правят всичко възможно да ти намалят мрънкотенето. Така или иначе този изпарител струва под два долара.
Почти съм готов да се хвана на бас, че си купил Волкано :rolleyes:

#25 gigs

gigs

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 15.05.11 г. в 20:45

Изпарителите за 801 са едни от най-коравите, как при тебе издържат по два дена не ми е ясно.Даже в момента пуша от един който е на повече от 6 месеца,просто ми е любопитно колко ще изкара и пуша само от него.А и изпарителите на 801 предават много добре ароматът и вкусът на разтворите,затова си ги ползвам с батерии на joe ego 900ma

Edited by gigs, На 15.05.11 г. в 20:49.


#26 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 15.05.11 г. в 21:13

@gogo63: Ето я въпросната цигара, в такава кутия, само дето надписа Volcano го няма на цигарата. Леле, леле..... :D голяма каша май се оказва, че съм заформил. Да не би това да не е 801? Тия китайци ще ме побъркат... Така или иначе всичко се прави там, ама с различно качество. Купих такава с надеждата, че е от доброто качество.

#27 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 17.05.11 г. в 15:03

След почти час преговори в магазина се разбрахме да ми врънат парите до довечера. :thumbup: Смятам да си поръчам оттук следната конфигурация:

1. 1000 mAh ръчна батерия за Joye eGo/eGo-T и 510 - стоманена
2. 5 бр. картомайзери за електронни цигари Joye eGo/510 - прозрачни
3. Зарядно устройство за Joye eGo - USB (компютър)
4. 10 мл/18 мг никотинова течност за електронни цигари - Oriental 4 (Азиатски тютюн)

Ако някъде греша, поправяйте ме, моля ви. :) И един въпрос... Тази батерия ще ме издържа ли цял ден и нощем да се зарежда, че сега не стига бюджета за втора, но по-нататък ще си взема.

#28 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 17.05.11 г. в 15:32

1. 1000 mAh ръчна батерия за Joye eGo/eGo-T и 510 - стоманена
2. 5 бр. картомайзери за електронни цигари Joye eGo/510 - прозрачни
3. Зарядно устройство за Joye eGo - USB (компютър)
4. 10 мл/18 мг никотинова течност за електронни цигари - Oriental 4 (Азиатски тютюн)

Картомайзерите представляват атомайзер+пълнител т.е ако си ги вземеш нещата в този вид атомайзера ти е излишен ,защото нямаш пълнители за него :) Батерията ще те кара минимум 2 дена гарантирано.

Edited by vakill, На 17.05.11 г. в 15:35.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#29 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 17.05.11 г. в 15:43

Картомайзерите представляват атомайзер+пълнител т.е ако си ги вземеш нещата в този вид атомайзера ти е излишен ,защото нямаш пълнители за него :) Батерията ще те кара минимум 2 дена гарантирано.


Така де. :) В списъка не съм включил атомайзер точно по тази причина. Въпроса е да не пропусна нещо.

#30 ni4ata

ni4ata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 17.05.11 г. в 15:54

1. 1000 mAh ръчна батерия за Joye eGo/eGo-T и 510 - стоманена

И един въпрос... Тази батерия ще ме издържа ли цял ден и нощем да се зарежда, че сега не стига бюджета за втора, но по-нататък ще си взема.

Ако работиш с компютър или имаш наблизо контакт или си в кола, мисля че е по добре да вземеш пасстру 650 мАч и евентуално това или да потърсиш преходника от запалката на автомобила към USB (нещо не го намерих в магазина а преди го имаше ...).

#31 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 17.05.11 г. в 20:31

@ni4ata: От първата китайска "цигара" за 16 лв. ми останаха преходника за запалката на автомобила и адаптера за 220v. Мисля, че ще свършат работа. Това за 220v е с DC 5v/500mA. Пастру ще има, но в по-късен етап при нов приход в бюджета. :) Всъщност то ще ми е важно, защото по цял ден съм пред компа.

Сега остава и да измисли някой електронна бира с пастру закачено за крана на чешмата и....... няма по-щастлив от мен! :Koshechka_08: :Koshechka_08: :Koshechka_08:

Наздраве на всички от мен! Поръчката е направена! Благодарско на всички за съпорта!

Edited by nickbass, На 17.05.11 г. в 19:30.


#32 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 17.05.11 г. в 23:12


Картомайзерите представляват атомайзер+пълнител т.е ако си ги вземеш нещата в този вид атомайзера ти е излишен ,защото нямаш пълнители за него :) Батерията ще те кара минимум 2 дена гарантирано.


Така де. :) В списъка не съм включил атомайзер точно по тази причина. Въпроса е да не пропусна нещо.

Така като гледам поръчката ти има един основен недостатък....чорбата ще ти дойде малко. Ако си от София няма да ти е проблем, ама после с куриерите, само за една чорба! ама ти си знаеш.

ПП. Клиромайзерите са чудесни, но отново ти напомням да се запасиш със съответния брой спринцовки-2 кубика.
В момента съм с такъв,само че от дългите-1,8 мл обем. Прехвърли месеца, не съм го спирал, няколко шишенца течност през него-вече над 80мл, никаква промяна в държането за това време. Силно съм изненадан :smiley_emoticons_joint:

Ъъъ, и още един съвет-като сменяш тръбичката направи я по-дълга от горния край. Това ще ти даде малко по-изстудена пара, която съответно дава по-силен ритник в гърлото

Edited by gogo63, На 17.05.11 г. в 23:14.


#33 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 18.05.11 г. в 08:09

@gogo63: Чорбицата е малко, да. Нека всичко тръгне като хората, че знам ли... Като преполовя шишенцето и видя, че всичко е наред и разбера по колко харча на ден, ще си напазарувам за месец напред.

Докато се мъчих с 801-цата, много си харесах Rothman Royal на FlavourArt. Не го видях тук в магазина този аромат. Има само Royal. Предполагам, че не са едни и същи, нали?

#34 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 19.05.11 г. в 15:32

@gogo63: М да, прав си. Преди час напоих един контейнер с 20 капки и засега върви без проблем и допълване. Е... загуби първоначалния силен удар от първите 15 минути, но пара и вкус има бол. Може би просто ми трябва нещо по-силно от този Rothman Royal 24 mg. Ще карам днес така и ако до утре изпарителя е жив би трябвало да го бъде! :Koshechka_08:

След първите 15 минути намалява течността, типично е за 801 - не случайно най-много модове най-пълнители са правени точно на този модел. Според мен е капризна цигара и хич не е за начинаещи, но всеки си знае. Идеята е, че ватата задържа много течност, която не отива към изпарителя - затова или се разрежда самата вата (но пък така протича по-лесно), или се ползват разни сини гъби, пружинки и какво ли не, което може да намериш като модифициране в нашия форум тук.

Предполагам, че не са едни и същи, нали?

Прекръстили са го, когато купувахме последния път още си беше само Royal, не съм видял да има нещо друго с подобно име.

#35 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 19.05.11 г. в 22:09

Прекръстили са го, когато купувахме последния път още си беше само Royal, не съм видял да има нещо друго с подобно име.


Е, жалко. Аз си поръчах друга течност. Този Royal наистина много ми хареса. Леко сладък е, удара му не е остър, а мек и плътен и оставя страхотен послевкус. Но.... това си е мое мнение де. :)

Според мен е капризна цигара и хич не е за начинаещи, но всеки си знае.


Като се замисля сега за 801-цата... Аз имам чувството, че много бързо прави нагар нагревателя и оттам дойдоха всичките ми проблеми. Това, че 801 искаше да и давам почивка от поне 3-4 минути след 2-3 дръпвания, за да изпарява отново качествено се търпеше, но... тези 3-4 минути от първия ден, през втория прогресивно започваха да растат, докато накрая вече трябваше да дърпам нон-стоп, за да си получа никотина.

#36 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 21.05.11 г. в 15:21

vakill беше най-прав. :) Ще ми трябва LR изпарител. Тези картомайзери са супер, но не поддържат удара в гърлото постоянно. При първите 2-3 дръпки, след като съм оставил цигарата на мира поне 5 мин. го има, но после изчезва. Поне при мен така се получава. Понеже си вземах eGo-T стоманена батерия 1000mah, много ми допада да си взема и стоманения LR атомайзер с новите пластмасови пълнители без вата. Той силен ли е като LR за 510/eGo?

#37 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 21.05.11 г. в 20:54

да,само се пообразовай (почети из нета youtube и т.н) малко за Т варианта,че при неправилна употреба ще му видиш сметката по бързо от на 801-цата :) Иначе си е супер,аз съм на такъв вече месец и съм много доволен.Единственият му минус е нуждата от повече течност :wild:
BTW ако наистина държиш на удър в гърлото си вземи Mild7 24mlg на деканг.Тази течност има неутрален леко тютюнев аромат,но дразни гърлото от което ефекта удър в гърлото се подсилва.

Edited by vakill, На 21.05.11 г. в 20:58.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#38 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 21.05.11 г. в 22:22

@vakill: Е, то първо имам да съсипя 5 картомайзера пък тогава ще го видя и този стоманения. :spiteful: Абе с тия електронни цигари се обади и крастата ми да човъркам. Та днес разглобих единия картомайзер и го сглобих успешно, даже си пуша с него в момента. Разгледах му устройството и сега мноооого ме сърби да скъся кантала, докато го докарам на ом и половина и да видя какво ще стане. :smoking-8570: Някой правил ли си е подобни експерименти? Този въпрос май е за нова директория във форума "Малоумни експерименти". :crazy:

Edited by nickbass, На 21.05.11 г. в 22:23.


#39 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 21.05.11 г. в 22:44

Ще получиш "приятен" вкус на изгоряло. Проблема ти е в омокрянето на фитила, не в съпротивлението на нагревателната намотка.

#40 nickbass

nickbass

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 21.05.11 г. в 23:18

@pinko: Прав си, бързо съхне фитила /5 дръпки макс и смръдва леко на изгоряло/. Този експеримент го мисля само с директно накапване да видя какво ще стане и колко пара ще избълва. :)